Şimdi Ara

4 KLİMA ARASINDA SEÇİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
9.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. İzmir de 30 metre kare yalıtımsız oda için ( sadece pimapen çiftcam var ve üst kat teras katı ) klimaya ihtiyacım var.

Eski klimam şudur : SAMSUNG BORACAY AQ12TSMNSTK 12000BTU İÇ ÜNİTE, SAMSUNG BORACAY AQ12TSMXSTK 12000BTU DIŞ ÜNİTE, SAMSUNG FRH1412Z4.

Soğutması güzel fakat kışın hava sıcaklığı 5 derece civarlarına düştü mü ısıtma işlemi başarısız. Odaya sanırım ufak geldi , tekrar riske atmamak için iyi bir klima olmalı.

Konuya pek aşina olmadığım için araştırdıkça içinden çıkılamaz bir hal almaya başladı. O yüzden konu açıp sorma gereği duydum.

5000 tl ye kadar hem soğutma hem ısıtma da başarılı az yakan bir klima olmalı . ( geçen ay 310 tl elektrik faturası geldi ve evde bebek var klima 24 saat çalışıyor)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Tekrar Merhaba . Oda değişikliği ve belirlediğim 4 klima arasında sonuca yaklaştım. Uzman arkadaşlarımız tekrar yorum yapabilirler ise çok sevineceğim. Şimdiden Teşekkürler

Oda : 17 m² Tavan yükseliği 2,65 Yalıtımsız. Sadece pimapen çift cam yerler laminat döşeli. Duvar sıcaklığı gelen keşif ekibinin söylediğine göre dışarısı ne ise aynen o : ) Dün 7 derece ölçülmüş gündüz.

Mitsubishi electric MSZ FH 35 VE

4 KLİMA ARASINDA SEÇİM

Mitsubishi electric MSZ SF 50 VE

4 KLİMA ARASINDA SEÇİM

Mitsubishi Heavy industries SRK 63 ZK-S

4 KLİMA ARASINDA SEÇİM

Daikin Shira FTXS50K

4 KLİMA ARASINDA SEÇİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rapsody_izmir -- 3 Ocak 2015; 10:49:06 >

• İzmirde 30 metrekareye 12000 btu başabaş gelir.Ben olsam o para ile iç ısı yalıtımı yaptırırdım.
    Yanmaz iç yalıtım malzemelerini inceleyin derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapsody_izmir

Merhaba. İzmir de 30 metre kare yalıtımsız oda için ( sadece pimapen çiftcam var ve üst kat teras katı ) klimaya ihtiyacım var.

Eski klimam şudur : SAMSUNG BORACAY AQ12TSMNSTK 12000BTU İÇ ÜNİTE, SAMSUNG BORACAY AQ12TSMXSTK 12000BTU DIŞ ÜNİTE, SAMSUNG FRH1412Z4.

Soğutması güzel fakat kışın hava sıcaklığı 5 derece civarlarına düştü mü ısıtma işlemi başarısız. Odaya sanırım ufak geldi , tekrar riske atmamak için iyi bir klima olmalı.

Konuya pek aşina olmadığım için araştırdıkça içinden çıkılamaz bir hal almaya başladı. O yüzden konu açıp sorma gereği duydum.

5000 tl ye kadar hem soğutma hem ısıtma da başarılı az yakan bir klima olmalı . ( geçen ay 310 tl elektrik faturası geldi ve evde bebek var klima 24 saat çalışıyor)

Bende sizinle benzer durumdayken bebek olunca 30 m2 ye klima arayışlarım sonucunda: Daikin Shira ,Mits.Elektrik Deluxe Power İnverter,Panasonic Etherea,Toshiba Daisekai skvp,haier brezzaya,Hitachi ve Fujitsuya bakmıştım bunların tümü 18000 btu civarı ve hepsi birbiriyle denk denebilecek cihazlar,fiyatları da 300-500 farkları saymazsak yakın denebilir,hangisini alsam işimi görecekti,karar vermek zor oldu açıkçası..Bebeği de hesaba katıp üşümesin derken Mitsubishi Elektric kampanya yapınca onu aldık..Şu an memnunuz 7-24 kullanımla 185 lira fatura geldi zaten eve normalde 60 lira geliyordu..Klima 120 lira yakmış yer Fethiye..Ha şöyle bir durum var,içlerinde en ekonomik olan Haier i alsam o da aynı şartlarda ısıtıp yaklaşık 120 lira civarı yakacaktı..Para ve tercih meselesi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fluminense -- 2 Ocak 2015; 14:23:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

quote:

Merhaba. İzmir de 30 metre kare yalıtımsız oda için ( sadece pimapen çiftcam var ve üst kat teras katı ) klimaya ihtiyacım var.

Bende sizinle benzer durumdayken bebek olunca 30 m2 ye klima arayışlarım sonucunda: Daikin Shira ,Mits.Elektrik Deluxe Power İnverter,Panasonic Etherea,Toshiba Daisekai skvp,haier brezzaya,Hitachi ve Fujitsuya bakmıştım bunların tümü 18000 btu civarı ve hepsi birbiriyle denk denebilecek cihazlar,fiyatları da 300-500 farkları saymazsak yakın denebilir,hangisini alsam işimi görecekti,karar vermek zor oldu açıkçası..Bebeği de hesaba katıp üşümesin derken Mitsubishi Elektric kampanya yapınca onu aldık..Şu an memnunuz 7-24 kullanımla 185 lira fatura geldi zaten eve normalde 60 lira geliyordu..Klima 120 lira yakmış yer Fethiye..Ha şöyle bir durum var,içlerinde en ekonomik olan Haier i alsam o da aynı şartlarda ısıtıp yaklaşık 120 lira civarı yakacaktı..Para ve tercih meselesi...

Öneri için teşekkürler. Benimde aklımdan mitsubishi elektrik geçiyordu. Keşif ekibi gün içinde uğrayacaklarını ve fiyat listesini bırakacaklarını söylediler. Siz kaç tl ye aldınız Mits.Elektrik Deluxe Power İnverter i.

• Rapsody_izmir kullanıcısına yanıt
    Kampanya vardı bilmiyorum devam ediyor mu, ben MSZ SF 50 diye geçen 18000 btu luk cihazı 4500'e aldım.İlk baktığımda 5700 liraydı o paralara hayatta alamazdım,kampanya sonucu düşündüğüm fiyat aralığına gelince aldık geçtik.
  • General ASHG14LUCA Soğutma:4.2 kw Isıtma:5.4 kw Seer:6.78(A++) Scop:4.00(A+) Ptasarım soğutma:4.2 Ptasarım ısıtma:4.8
    http://www.nisanklima.com/generalklima/super-inverter-klima-luca-serisi/ashg14luca-general-klima-izmir (4,071.00TL)
    General kullanmıyorum ama General klimaların tüketim değerleri kağıt üstünde iyi görünüyor.30 metre kareye yeteceği inancındayım.

General ASHG18LFCA Soğutma:5.2 kw Isıtma:6.3 kw Seer:6.94(A++) Scop:3.87(A) Ptasarım soğutma 5.2 Ptasarım ısıtma:5.9
    http://www.nisanklima.com/ashg18lfca-general-klima-izmir (4,199.62TL )
    Eğer mutlaka 18 lik olmalı diyorsanız bu modele bakabilirsiniz.

Son olarak LG Prestige 12k alabilirsiniz.Klima üst sınırda çalışacak ama bence işin üstesinden gelir.
    Forumda kullananların yorumları ve klimaya dair her şeyhttp://forum.donanimhaber.com/m_74949291/tm.htm
    http://www.bizdeuygun.com/LG-Prestige-Inverter-V-12-000-BTU_104431.html#1?utm_source=Akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=standart&v=1.56.8 (2850TL)

• quote:

Orijinalden alıntı: Versalid

General ASHG14LUCA Soğutma:4.2 kw Isıtma:5.4 kw Seer:6.78(A++) Scop:4.00(A+) Ptasarım soğutma:4.2 Ptasarım ısıtma:4.8
    http://www.nisanklima.com/generalklima/super-inverter-klima-luca-serisi/ashg14luca-general-klima-izmir (4,071.00TL)
    General kullanmıyorum ama General klimaların tüketim değerleri kağıt üstünde iyi görünüyor.30 metre kareye yeteceği inancındayım.

General ASHG18LFCA Soğutma:5.2 kw Isıtma:6.3 kw Seer:6.94(A++) Scop:3.87(A) Ptasarım soğutma 5.2 Ptasarım ısıtma:5.9
    http://www.nisanklima.com/ashg18lfca-general-klima-izmir (4,199.62TL )
    Eğer mutlaka 18 lik olmalı diyorsanız bu modele bakabilirsiniz.

Son olarak LG Prestige 12k alabilirsiniz.Klima üst sınırda çalışacak ama bence işin üstesinden gelir.
    Forumda kullananların yorumları ve klimaya dair her şeyhttp://forum.donanimhaber.com/m_74949291/tm.htm
    http://www.bizdeuygun.com/LG-Prestige-Inverter-V-12-000-BTU_104431.html#1?utm_source=Akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=standart&v=1.56.8 (2850TL)

teşekkürler

• Listenize srk63zk-s eklemişsiniz.Açıkçası ben de salonuma bu klimayı ayın 31 inde sipariş verdim.Salonum 43 m kare.Ama ellerinde kalmadığı için alamadım.Şimdi para iadesini bekliyorum.İade olunca tekrar sipariş verecem.Sizin paylaştığınız linkte ısıtma btusu 21k olarak yazılmış ama benim bildiğim kadarıyla nominal ısıtma 24k btu.Mitsubishi bu klimanın yeni serisini çıkardı ama henüz Türkiye'ye 63 olanları gelmedi.Yeni seri Srk63zm-s olarak geçiyor.Yaptığım araştırmaya göre aralarında tek fark zm-s ler haftalık programlanabiliyor ve bu serinin kumandaları yenilenmiş.Bunun dışında filtre sistemi ve enerji tüketimi aynı.Bunun dışında tüketim olarak çok iyi görünüyorlar.Nominal 7.1 kw ısıtma kapasitesine karşılık ısıtma pdesing 7.1 ve scop değeri 4.11(A+) bunlar da bu boyuttaki bir klima için mükemmel değerler.Yalnız siz 17 m kare bir alan için klima arıyorsunuz.Bu klima sizin oraya çok büyük gelir.
    Bunun dışında shira serisi klima ile benim söylediğim 14klık general klima ısıtma ve tüketim değerleri teorik olarak neredeyse aynı.Shira serisi klimalanın fazlası sensörlü olması.buna karşılık Shiralar 1000 tl daha pahallı.Filtreleme özelliklerini karşılaştırmadım ondan dolayı filtre özellikleri hakkında bir şey diyemeyeceğim.Yalnız 17 m kare bir oda için bu klimada fazla gelir.
    Mitsubishi Elektrik için de o kadar para vermeye değmez.Benim tavsiyem.İlk mesajımda belirttiğim 12 klik Lg prestige veya bulabilirseniz Panasonic kit ve 12 nke almanız yönünde.Bunların 9k lıkları da işinizi görebilir ama metre kareniz sınırda olduğu için bir şey diyemeyeceğim.Bu klimalar hem ısıtma hemde soğutmada gerçek A+++ klimalardır ve enerji tasarrufları çok iyidir.Bu 2 klimanın 12klıklarını 3000 tl civarında bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Versalid -- 3 Ocak 2015; 20:17:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Versalid

Listenize srk63zk-s eklemişsiniz.Açıkçası ben de salonuma bu klimayı ayın 31 inde sipariş verdim.Salonum 43 m kare.Ama ellerinde kalmadığı için alamadım.Şimdi para iadesini bekliyorum.İade olunca tekrar sipariş verecem.Sizin paylaştığınız linkte ısıtma btusu 21k olarak yazılmış ama benim bildiğim kadarıyla nominal ısıtma 24k btu.Mitsubishi bu klimanın yeni serisini çıkardı ama henüz Türkiye'ye 63 olanları gelmedi.Yeni seri Srk63zm-s olarak geçiyor.Yaptığım araştırmaya göre aralarında tek fark zm-s ler haftalık programlanabiliyor ve bu serinin kumandaları yenilenmiş.Bunun dışında filtre sistemi ve enerji tüketimi aynı.Bunun dışında tüketim olarak çok iyi görünüyorlar.Nominal 7.1 kw ısıtma kapasitesine karşılık ısıtma pdesing 7.1 ve scop değeri 4.11(A+) bunlar da bu boyuttaki bir klima için mükemmel değerler.Yalnız siz 17 m kare bir alan için klima arıyorsunuz.Bu klima sizin oraya çok büyük gelir.
    Bunun dışında shira serisi klima ile benim söylediğim 14klık general klima ısıtma ve tüketim değerleri teorik olarak neredeyse aynı.Shira serisi klimalanın fazlası sensörlü olması.buna karşılık Shiralar 1000 tl daha pahallı.Filtreleme özelliklerini karşılaştırmadım ondan dolayı filtre özellikleri hakkında bir şey diyemeyeceğim.Yalnız 17 m kare bir oda için bu klimada fazla gelir.
    Mitsubishi Elektrik için de o kadar para vermeye değmez.Benim tavsiyem.İlk mesajımda belirttiğim 12 klik Lg prestige veya bulabilirseniz Panasonic kit ve 12 nke almanız yönünde.Bunların 9k lıkları da işinizi görebilir ama metre kareniz sınırda olduğu için bir şey diyemeyeceğim.Bu klimalar hem ısıtma hemde soğutmada gerçek A+++ klimalardır ve enerji tasarrufları çok iyidir.Bu 2 klimanın 12klıklarını 3000 tl civarında bulabilirsiniz.

Alaka gosterip cevapladiginiz icin cok tesekkurler. 17 m2 oda icin bu kadar yuksek kapasiteli klima secmemin nedeni sansima her markada bir tanidik bulmam oldu. Yani biraz arap ve yag iliskisi.
    Bu aksam ustu de satici arkadasin 12 lik israr etmesine ragmen yine de daikin in shira 42 modelini uygun fiyata satin aldim. Pazartesi gunu montaj icin gelecekler. Hayirlisi ile kullandikca deneyimlerimi paylasirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Daikin shira ftxs50k modelini geçen hafta 4500 tl ye aldım 19 metre kare de kullanıyorum çok memnunum. Siz kaça aldınız?

• Isıtma başarılı. Sıcak hava üflemesi insanı rahatsız eden cinsten değil. Dün akşam-gece ve bu gün gündüz boyunca bir kere bile defrosta girmedi. Ses konusuna gelince anladım ki sessiz klima diye bir şey yok. Anca çok düşük fan ayarın da yada gece modun da sessiz kalmayı başarabiliyor. Ama yinede duyulan bir ses var çok ta rahatsız edici değil. Hele eski klimama göre. Şimdilik memnunum. Yarın gece İzmir -5 civarı olacak. Onuda defrostsuz atlatırsa. Daikin shira bi aferini hakediyor demektir.
  • quote:

Isıtma başarılı. Sıcak hava üflemesi insanı rahatsız eden cinsten değil. Dün akşam-gece ve bu gün gündüz boyunca bir kere bile defrosta girmedi. Ses konusuna gelince anladım ki sessiz klima diye bir şey yok. Anca çok düşük fan ayarın da yada gece modun da sessiz kalmayı başarabiliyor. Ama yinede duyulan bir ses var çok ta rahatsız edici değil. Hele eski klimama göre. Şimdilik memnunum. Yarın gece İzmir -5 civarı olacak. Onuda defrostsuz atlatırsa. Daikin shira bi aferini hakediyor demektir.

Merhaba ne defrostu be dostum bu klima 40 m2 ısıtır bu kapasitede bir klima 17 m2 çok büyük,hayırlı olsun güle güle kullan buyuk klima fazla ses yapar ve hava akımı rahatsız eder küçük odada.
  • Benim salon 36 m2 yalitim sifir camlar dandik oyle bi yere Fujitsu Asya aldik iyide verim aldik ses zaten yok benzinli araba gibi isitmasi ortada Fujitsu'nun btu su da cok yuksek oldugunu biliyoruz Nocria serisi en iyisidir ama fiyati tuzludur.

Ben 24 luk aldim suan fiyati 4900 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CR7_35 -- 10 Şubat 2015; 15:28:38 >
  • 1.si ni tavsiye ederim
  • Mitsubishi electric MSZ SF 50 FİYATI BİRAZ UCUK BUT GARANKİ SURESİ UZUN
  • s.a mit elctrk delux power sf42ve 14000 binlik klima 3 hafatalık 18 02 2015 saat 11 de 14 kadar 3 defa defrosa girdi yaklaşık 2 şle 5 dakika arası bekleyip tekrar devam ediyor 35 mt kare kuzey cepheli dükkan 3.5 e 3 cam cephe var dışarsı -3 şu an klima 26 ayarlı klimanın borusu 5 mt yaklaşık 3.5 metresi klimanın arkasında sarılı yani dışarda yetkili servis bir sakıncası olmaz dedi mantık kabul etmesede tamam dedim aynı sırada daha büyük cepheli bir esnaf ta arçelik inverter var hava sıcaklık debisi benim klimadan kesinlikle daha sıcak bu şartlar acaba dedirtiyor insana bakalım klima daha kaç defa dur kalk yapacak bugün gelişmeleri yazarım allah aç ve açıkta kalana yardım etsin allaha emanet olun
  • saat 14:58 defros a girdik tekrarında yazacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: idrises

s.a mit elctrk delux power sf42ve 14000 binlik klima 3 hafatalık 18 02 2015 saat 11 de 14 kadar 3 defa defrosa girdi yaklaşık 2 şle 5 dakika arası bekleyip tekrar devam ediyor 35 mt kare kuzey cepheli dükkan 3.5 e 3 cam cephe var dışarsı -3 şu an klima 26 ayarlı klimanın borusu 5 mt yaklaşık 3.5 metresi klimanın arkasında sarılı yani dışarda yetkili servis bir sakıncası olmaz dedi mantık kabul etmesede tamam dedim aynı sırada daha büyük cepheli bir esnaf ta arçelik inverter var hava sıcaklık debisi benim klimadan kesinlikle daha sıcak bu şartlar acaba dedirtiyor insana bakalım klima daha kaç defa dur kalk yapacak bugün gelişmeleri yazarım allah aç ve açıkta kalana yardım etsin allaha emanet olun

usta senınkı iyimiş benımki her saat'de 1 defrost yapıyor,buda yaklaşıl günde 24 defrost demek.200tl elektrik parası geldi

• Daikin shiranın maşallahı var aldığımdan beri defrost ya bir ya iki defa gördüm. Gündüz ve gece , gece modunda çalıştırıyorum . 17 metre kare ye fazla geldi ama . Atalarımızın dediği gibi artmazsa yetmez. Almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim
  • ejke E kullanıcısına yanıt
    dışarsı -3 derece 35- 50 dakika arasına düştü defros servisi aradım normal dediler klimanın altındaki su tahliye bölümü donmuş durumda sanırım koruma yaptırcam ısıtmasında bir sıkıntı yok sorun sadece bu tabii daha fatura gelmedi geçen ay 37 günlük faturam 300 tl idi fanlı ısıtıcı vardı bakalım ne olcak bu ay selamlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.