Şimdi Ara

4 Ghz Ryzen 7 Yüksek RAM frekansıyla Oyunlarda 5 Ghz'lik 7700k'yi geçiyor! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
2.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

Beyler anlayan varsa yardım etsin bir zahmet.
    R7 1700 İşlemci
    Asus Crosshair VI Hero Anakart düşünüyorum. Fakat AM3 uyumlu sıvı soğutmalar bu anakarta oluyormuş diye duydum. Şimdi bu anakartla, herhangi bir AM3 uyumlu bir sıvı soğutma alırsam ille de AM4 bracket gerekiyor mu? Ya da AM3 uyumlu sıvı soğutma kullanabilmem için ekstradan başka bir aparata ihtiyacım var mı?

Sıvı soğutma işine bulaşmanı hiç tavsiye etmem. Eğer kasanda yer sıkıntısı yoksa tak bir hava soğutma keyfine bak. Sıvı soğutmanın tek avantajı yerden tasarruf sağlıyor. Tabi kasan buna uygunsa. Birde oc de birkaç derece avantajı vardır. Daha sessiz çalıştığını söyleyene inanma. Aksine daha sesli çalışıyorlar. H110i kullanmış biri olarak söylüyorum. Sıvı soğutmada sessizlik istiyorsan custom sistemlere bakacaksın. custom sistemler de aşırı pahalı ve birazda keyfi.

Bunu tavsiye ederim. Kesinlikle üzülmezsin. http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8400

Performans istiyorsan bunu al.http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6611

Hem daha sessiz hem daha ucuz hemde aynı performansı alırsın. Tek kötü yanı kasanın içinde kocaman yer kaplıyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kumdaoyna -- 25 Mart 2017; 16:1:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Adamın kim olduğu pek önemli değil. İncelemeyi yapan eleman muhtemelen parçaları kendi cebinden alarak karşılaştırıyor. O sebeple ben böyle kişilerin incelemelerine daha çok güvenirim. Kaldı ki bu durumu destekleyen başka testler de var. Linus testini yaptığında anakartların UEFI/BIOS'ları daha beta bile değildi. Bazı anakartlar durup dururken yazılım kaynaklı sorunlar sebebiyle bozuldu falan. O yüzden Ryzen konusunda en güncel testin en iyisi olduğunu unutmayın.

Ben yinede kendini ispatlamış sitelerin kişilerin testlerini dikkate alırım usta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Bu test yalan, 7700k'nın önde olmadığı tüm testler yalan. Nokta. (!)

@jedi39 bu başarı senin.

• quote:

Orijinalden alıntı: jedi39

4 Ghz Ryzen 7 Yüksek RAM frekansıyla Oyunlarda 5 Ghz'lik 7700k'yi geçiyor!

"i7 is the best"

Uses i5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangalsucuk -- 25 Mart 2017; 17:34:21 >
  • Pejo alır

• quote:

Orijinalden alıntı: kumdaoyna

quote:

R7 1700 İşlemci
    Asus Crosshair VI Hero Anakart düşünüyorum. Fakat AM3 uyumlu sıvı soğutmalar bu anakarta oluyormuş diye duydum. Şimdi bu anakartla, herhangi bir AM3 uyumlu bir sıvı soğutma alırsam ille de AM4 bracket gerekiyor mu? Ya da AM3 uyumlu sıvı soğutma kullanabilmem için ekstradan başka bir aparata ihtiyacım var mı?

Sıvı soğutma işine bulaşmanı hiç tavsiye etmem. Eğer kasanda yer sıkıntısı yoksa tak bir hava soğutma keyfine bak. Sıvı soğutmanın tek avantajı yerden tasarruf sağlıyor. Tabi kasan buna uygunsa. Birde oc de birkaç derece avantajı vardır. Daha sessiz çalıştığını söyleyene inanma. Aksine daha sesli çalışıyorlar. H110i kullanmış biri olarak söylüyorum. Sıvı soğutmada sessizlik istiyorsan custom sistemlere bakacaksın. custom sistemler de aşırı pahalı ve birazda keyfi.

Bunu tavsiye ederim. Kesinlikle üzülmezsin. http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8400

Performans istiyorsan bunu al.http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6611

Hem daha sessiz hem daha ucuz hemde aynı performansı alırsın. Tek kötü yanı kasanın içinde kocaman yer kaplıyor :D

Hocam sessiz çalışma kısmına istinaden yeni kraken serisi oldukça başarılı bence, tabi fiyatıda ona göre...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Hayır gerek yok. Crosshair VI'ya AM3 soğutmayı direkt olarak takabiliyorsun. Tek radyatörlü ucuz bir sıvı soğutmaysa hiç akma riskini almayın derim ama hocam. İyi bir sıvı soğutmaysa verin 1,4 Voltu 4 Ghz'e alın keyfinize bakın.

Eğer bu anakartı bulabilirsem -ki her yerde bitmiş- NZXT Kraken X52 düşünüyorum. Daha önce hiç sıvı soğutma kullanmadım, yani pek anlamıyorum bu konudan. Sizce nasıl bir ürün tavsiye eder misiniz?

Nzxt kraken x62 biraz daha güçlü 1050 rpm de ideal çalışma ve sessizlik

• quote:

Orijinalden alıntı: kangalsucuk

Apu mu, ney ? amd çöp ryzen ne yav oc olmuyor çöp tek çekirdeğe bakıyo olm bu işler amd çöp ısınıyo olum amd yav coffee lake beyler coffee lake amdyi ezcek beyler intel 50 yıldır über teknoloji üzerinde çalısıyor seneye 10 liraya 50 çekirdek 10 ghz islemci cikarcak yav 25 fps olm 25 fps

Siz az bile söylediniz hocam

Hatta dahili gpusu vega tokatlayacak 6446633tb L3 önbellekle gelecek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kumdaoyna

quote:

R7 1700 İşlemci

Hocam benim kasam max 160 mm yükseklik destekliyor. Bu fanla kaç mm oluyor?

• BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    O zaman NH-U12S SE-AM4 kullanabilirsiniz 158mm. yada düşük profilli bir soğutucu da tercih edebilirsiniz. Hava soğutmanın en güzel tarafı kafanız rahat oluyor. Sıvı soğutma işi birazda keyif işi. Kasanın içinde hoş görünüyor, yer kaplamıyor vs. ama water cooler fail diye aratırsanız tonlarca arıza videosuyla karşılaşırsınız. Tercih size kalmış :)
  • Bazıları bu konuya uğramamış.

• Bu konuda bişey eksik bi dakka :

4 Ghz Ryzen 7 Yüksek RAM frekansıyla Oyunlarda 5 Ghz'lik 7700k'yi geçiyor!4 Ghz Ryzen 7 Yüksek RAM frekansıyla Oyunlarda 5 Ghz'lik 7700k'yi geçiyor!

• redoracle R kullanıcısına yanıt
    Her yerde bu resmi atmanın mantığı ne hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zen 3 ghz taban hızıyla 4.2 lik bi işlemciye buradayım diyebiliyor. Oyunlarda çekirdek katkısı sınırlı ise yani çekirdek kozunu da aslında oynayamıyorsa bu muhteşem bi durum.

Ben dahil bi çok kişi fx 8... Kusuru 8 fx 6 kusuru 6 çekirdekli zannediyormuşuz gibi konuşmuştuk bi zamanlar. Halbuki fx 8 4 nodul fx 6 3 nodul bi işlemci idi.

Bu prensipte nodullerin kendi iç ilişkisi intelin ht si kadar verimli değildi.

Amd nin bu klasik bi tutumu. İlk phenomlarda bellek taşımı vardı. Fx ler aslında 8 ya da 6 çekirdek gibi değildi. Zen smt sorunlu geldi.

Bu kadar sansasyonel girişlerin bize yanlış kanılar olarak donduğu goruluyor. Amd intele değil kullanıcıya bi şey satacaksa mesela yüksek ghz bellek kullanımı konusunda cpu kullanım kılavuzuna bi şey yaz. Win 7 perf. Win 10 dan daha iyidir diye uyar.

Fx i veya x4 x6 serisini maddi kaygılardan oturu alan veya vaad edilen çok çekirdek zıplamasını beklediğinden alan kişiler maddi olgunluğa erdiğinde veya artık yeter dediğinde cyrix alıp inteli mi batıracaklar?

Amd bilinçli kullanıcıya hitap ediyorum diyorsa bu bilinçlendirmeyi biraz da kendisi yapmalı.

• Bir firma, bu ürünü x işletim sisteminde kullanırsan y işletim sisteminden daha iyi performans alırsınız şeklinde bir şey söyleyebilir mi? O zaman kullanıcları demezler mi böyleyse neden düzeltmiyorsun diye? Ayrıca Microsoft Windows 10'u yaygınlaştırma derdinde tüm odak noktası Windows 10 yani basit şeyler güncelleştirmelerle giderilir. Aşağıdaki haberde ilgini çekebilir bu arada.

Fx serisinde Amd değişik bir şey denedi tutmadı, o dönem yapılan incelemelerde yerden yere vuranlar çok oldu insanlar haliyle Intel'e yöneldiler zaten piyasaya hakim olan Intel bunu da iyi kullandı. Mimari falan girmiyorum arama motorlarında saniyeler sürecek aramalarla bulunur zaten. Şimdi geldik günümüze Amd kaybettiği pazar payını toplayacak bunu sağlam bir işlemciyle yapmalıydı, fiyatı düşük tutmalıydı, performans da yarışmalıydı ve bunları yaptı. Sadece Rx 480-470'le ekran kartı pazarını nasıl kendin lehine çevirdiyse şimdi aynısını işlemci pazarı için de yapıyor. Bazı şeylerin oturması zaman alır, bazı yükselmeler uzun vade de olur ama sağlam olur. İşlemci pazarında yer yerinden oynamaya başladı, hele şu apularda bir gelsin de...

https://www.extremetech.com/computing/246049-microsoft-may-blocking-windows-7-8-1-updates-new-intel-kaby-lake-amd-ryzen-systems

• ilgi için teşekkürler.

ben 4 nesil amd 2 nesil i5 kullandım. amd ye sempatim var. intele göre perf. ve ucuz işlemci sloganı ile 1800 xp ilk işlemcim olmuştu.

zen 1 bu açıdan bana o ilk heyecanı verdi. bence amd bilinçli kullanıcı mantığını oturtmak istiyor ancak bunu kullanıcılara bırakıyor.

win 10 artık standart olacak bu açık ancak buradaki serzeneşim amd ye idi. smt sorunu basit bi şeyse bunu başta hallet. zamanla chipset oturacaktır ddr 4 aslında daha yeni bi teknoloji bu konu netleşecektir tamam da sen cpunu ölçekleyebilecek bi teknolojiye sahipsin neden kullanıcının hevesini öteliyorsun?

onun dışında inteli de amd yi de verdiğim paranın karşılığını fazlasıyla veren iki cpu üreticisi olarak kabul ediyorum zaten. i5 2300 ve i5 2500k 4 nesil boyu kullandığım amd den daha uzun soluklu işlemciler idi.

ancak anlamlı olarak çoklu çekirdeğin perf. zıplaması yaptığı seri de bence(sandy bridge) i5 idi. bu yüzden amd nin de hakkını yememek lazım.

sandy bridge ile intel ömürlük işlemci yapmıştı resmen.

şu an için zen 1 gayet sağlam duruyor. intel de sağlam bi cevap vereceğe benziyor. teknoloji merakım adına aranan kan buydu benim için.

yoksa her dönem her keseye ve gönle hitap eden bi cpu benim için vardı zaten.

saygılar...

• HADO77 kullanıcısına yanıt
    Sandy Bridge için haklısınız ancak şu anda satılan i5'ler verdikleri performansa göre çok pahalı. AMD Bulldozer felaketiyle boğuştuğu sıralar, Intel kullanıcıyı soymaya dayalı bir fiyat silsilesini oturttu. Şu anda da Zen ne kadar iyi olursa olsun, fiyat kırmaları ciddi bir karlılık düşüşü getirecektir. Kaldı ki Intel'in asıl sorunu Ryzen değil. Ryzen, odadaki bir sinek kadar dahi Intel'in canını sıkmıyordur. Asıl sorun Naples. 32 çekirdek 64 izlek bir Naples server işlemcisi Intel'in en pahalı 20 çekirdek 40 izlek Xeon'larını Zen mimarisinin en avantajsız olduğu alanlarda ufak bir farkla geçerken, Zen mimarisinin en avantajlı olduğu iş yüklerinde 2'ye katlayacak. Hem de aynı TDP'de. Naples oturduğunda, Intel şu anki Xeon'larını bedava bile veremeyebilir. Çünkü Server piyasasında en önemli şey güç tüketimidir.
  • quote:

Bir otorite olarak Jedi'yi konuya davet ediyoruz!

ya bi adamı rahat bırakın adam meditasyon yapıyor dedik, güç sizinle olsun

• Lütfen Ryzen ürünlerimizi yüksek frekanslı ve kaliteli Ram ler ile besleyiniz. Yanındada bir kap temiz su bulundurunuz.
  • Bir ilave de ben yapayım, Ryzenler yerçekimsiz ortamda çalıştırıldığı zaman da intelden %50 daha performanslıymış
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.