Şimdi Ara

4 GB RAM GÖRMEME SORUNU ve Windows İşletim Sistemleri (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
329
Cevap
2
Favori
90.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: emre4207

Sa Arkadaşlar Ben Bilgisayarıma Gta Iv yüklüyecem Kaldırırmı Kaldırmaz Tam Anlayamadım Sistmim ;
    İşletim sistemi: Windows 7 32 Bit (6.1 Yapı 7601)
    Sistem Üreticisi: Ecs
    Sistem Modeli: G41T-M7
    İşlemci: Pentium(R) Dual-Core Cpu E6500 @ 2.93 GHz (2.CPUs) 2.9 GHz
    Bellek: 2048 MB Ram
    Disk Belleği :1215 Mb Kullanıldı 2746 Kullanılabilir
    Directx Sürümü : DirectX 11

Ekran Kartı:798 MB
    Ad: Intel(R) G41 Expres Chipset

Geçenlerde Bilgisayarcıya Sormustum Gta Kaldırması İçin Harci Ekran Kartı Gerekli Demişti. Bu Oyunu Kaldıracak Kadar İyi Bir Ekran Kartı Önerebilirmisiniz Bide Bu Harci Ekran Kartı Dahilinin Yerinede kullnılabilrmi Yani Dahili Ekran Kartının yetmedigi Zamanlardamı Devreve Girer Bu Yoksa Süreklii Olaraakmı Kullanılır Arkadaşlar Ben Bu Oyunu Kasmadan Orta Netlikte Oynamak İstiyorum Sistemimde Ekran kartımda Ramımda Filan nasıl Degişiklikler Yapmam Gerekiyor. Bilgileriniz İçin Şimdiden Teşekkürler.

en azindan 128 bit dahili belleği olan bi kart lazim hocam ram cok önemli değil.

• Bendede DEll Notebook var ... 6 gb RAm var ama 5.89 gb ra görüyor ...benim için sıkıntısı yok Ama maksadım sizi bilgilendirmek...64 bit win 7 kurulu...
  • Merhaba,

Bilgisayarımı Gigabyte GA-P35-S3G anakart üzerinde 2+2 toplamda 4 ram olarak kullanıyordum. (DDR2 800mhz)
    Anakart üzerinde boş olan 2 slota aynı ramlerden 2 adet daha taktım.

Şimdi bilgisayarda yüklü bellek 8 gb ancak kullanılabilir bellek 3,5 gb olarak görünüyor.

* Bir arkadaşım işletim sistemimin 32 bit olması nedeniyle kullanamadığımı belirtti.

* 64 bit işletim sistemi kurduğumda bu sorun ortadan kalkar mı? bir doğrulama almak istedim. Yedekleme almak, format, yeniden programların kurulumu vs zahmetli iş, yapmam gereken başka bir şey varsa onu da beraberce yapıp tek seferde aradan çıkarmak istiyorum.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atkn7879

bakınız ekran kartı ramdan ve diğer donanımlar ramdan çalar bu yüzden ramı tam gormez sistemle alakıs bile yok biosdan paylaşımı kapatırsanız
    tam gorecektır

arkadaslar 4 gb rami olan ve 64 bit kurup fakat 4 gb ram goremiyen arkadaslar bu arkadasimizin dedigini yapin burdaki tek dogru cevabi veren bu arkadas.arkadaslar 4 gb rami olan ve 64 bit kurup fakat 4 gb ram goremiyen arkadaslar bu arkadasimizin dedigini yapin burdaki tek dogru cevabi veren bu arkadas.
  • 64 gb 2400 mhz gskil rem var 1400 lira vallla bedava ürün sıfır amerikadan gelme
    ayrıca
    Crucial 512 gb SSD var bedava 1400 lira valla amerikadan gelme ürün açıldı hiç kullanılmadı bilgisayarcı yanlışlıkla format attı bir sigara içerlim dedik kapıda o ara formatı yedi sdd
    ama hiç kullanılmadı 0 yani kalbinize bişe gelmesin
    532 461 71 73 akşam sabah 7 kadar 532 461 71 73 ulaşabilirsniz
    resimerini koydum
     4 GB RAM GÖRMEME SORUNU ve Windows İşletim Sistemleri

• Merhabalar.
    konuyu hortlatmak gibi olacka ama başka biryerde cevap bulamadım.
    elimde 2 adet Kingston ddr3 4gb 1333mhz ram var.
    birinde sorun var ki oda karışık biraz.
    tek takınca 2gb görünüyor.
    diğeriyle takınca slota göre 1gb ya da 2 gb görüyor.
    64bit win7 kullanıyorum.
    slotlardan birtanesi düzgün çalışmıyor. (aynı ramden 1gb olan var. slotun birinde hiç görmüyor.
    Yapılabilecek birşeyler var mı ???
  • Yarin konusunu acarlar gene.benim pc neden 4 cigolayt degil diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • t.c.atalar kullanıcısına yanıt
    Tamam elhamdulillah inandim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.