Şimdi Ara

4 GB RAM GÖRMEME SORUNU ve Windows İşletim Sistemleri (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
329
Cevap
2
Favori
90.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar xp 64 bit kullaniyorm ram i 4 olarak goruyor ama surekli program bulma skntisi yasiyorum deli ediyor artik beni ram 4 gb
    ama win 7 ye gecsem 32 bit kursam sknti yasarmiyim yani 3 gb gormesi 4 gb gormesi oyle ucuk bir performans farki yaratirmi oyunlarki ki oyun ve download icin kullanicam pc yi bu sebeple win 7 ultimate 32 bit sorun yaratirmi oyun acilmalarinda falan
  • En iyi çözüm win7 64 bit kurman olacaktır
  • arkadaşlar bu konu altında bir şey paylaşmak istiyorum...

4 gb mushkin redline 1000 mhz işletim sistemim ultimate 32 bit ti 3.25 gb görüyordu ancak ultimate 64 bit yükleyince 4 gb görmedi şimdide 3.75 görüyor bir türlü anlama veremedim sizce sorun ne olabilir...
  • bu konunun(sorunun)bir benzerini dün açmıştım ve başlık kirliliği nedeniyle de buraya sevk edildim.sorun benim için yeni ancak taktir ederseniz bu konu da gayet açıklayıcı olmasına karşın nerdeyse 3 yıl önce açılmış.yukardaki sabit başlık yapılması fikrine kesinlikle katılıyorum,zira bende arama motorlarına yaptığım sonuçlardan sağlıklı bilgi alamadığım için başlık açmak zorunda kalmıştım...hatam varsa affola
    Hicks usta konuyu çok güzelde anlatmış eline sağlık

ancak 128 gb ram sistemini desteklediğini iddia eden yazılımların sıkıntısıda bir üstteki mesajda açık ve bu arkadaş ne yazıkki yalnız değil.
    sonuç ne olursa olsun benim düşüncem bütün bunlar işletim sistemleri satmak için ticari oyunlardır
    32 bit 4 ü göremez ama 64 bit olunca 128 gb rami kullanabilirsin !!!
    2 slotta 128 gb olması için tek slotta tek parça 64 gb ram lazım ama nerede ben görmedim...faso fiso hepsi
    o halde daha üstün bir işletim sistemi kullanıpta bundan istifade edemeyen adamların günahı nedir...herkes yine sistemi desteklese de 4 gb rami kullanamıyor...
    microsofta da yazdım çizdim şikayetimi sanki onların çokta .................. olacakmış gibi...
    belki bir sp3 filan çıkarda kurtuluruz kim bilir ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Kumandan -- 21 Ekim 2010; 0:09:01 >

• iyi akşamlar
  • Arkadaşlar ben birşey soracam benimde 4 GB ram var Windows 7 Ultimate 32 Bit 3.25 gB görüyor.Ben bunu format atmadan yükseltme vs. nasıl 64 bit yapabilirim ?
  • Ben 64 bit Ubuntu ( Linux) kullanıyorum ama RAM 3.9 gb hadi gel de çık işin içinden
  • Öncelikle topik için teşekkürler, arama yapmaya gerek kalmadan hemen karşımıza çıkıyor. Ancak hiçbişey anlamadım; Anladım da, teorikte verilenler pek pratiğe uymamış gibi. 4 Gb ve üzeri için 64 bit işlemci denmiş, fakat ben 64 bit işletim sisteminde 6 gb ya da 8 gb ram kullanabiliyorum dyen de yok.

Bu durumda ne yapmalı, ben yeni sistem kuruyorum, SandyBrdige, 2x4 gb ram almak niyetindeydim ve 64 bit Windows 7 kurduğumda 8 gb ram kullanamayacağım gibi.

Anakart Asus Sabertooth P67
    Core i7 2600k

2x4 gb ram aldığımda 64 bit Windows 7 bunu 8 gb olarak kullanabilir mi? Yoksa boşuna fazladan ram almayalım..
  • Arkadaşlar yeni bir makine topladım ve 4GB kingson HyperX CL9 1600mhz lik ram takıldı. Ama CpuZ programında ramlari PC3 10700 olarak görmekte yani 1333 MHZ, şimdi bu ramlarde bi sorun olabilirmi ? (üzerlerindeki stickerda 1600 yazmakta kutusundada aynen) yoksa CpuZ mi yanlış görüyor?
  • bende de vardı bu sorun
  • Teşekkürler güzel olmuş çoğu insan hala bilmiyordu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MucosS

Arkadaşlar yeni bir makine topladım ve 4GB kingson HyperX CL9 1600mhz lik ram takıldı. Ama CpuZ programında ramlari PC3 10700 olarak görmekte yani 1333 MHZ, şimdi bu ramlarde bi sorun olabilirmi ? (üzerlerindeki stickerda 1600 yazmakta kutusundada aynen) yoksa CpuZ mi yanlış görüyor?

standart olarak 1333 de açılması için programlanmış ama 9-9-9-27 1.65v olarak biosta ayarlarsanız 1600 de çalışacaktır.
  • Bendede var bu sorun:|
  • Arkadaşlar 4 gb ram'im var fakat sistemim 2,50 gb görüyor ve PAE' yide uygulayamıyorum hiçbirşekilde. Windows 7 Professional 64-bit kullanıyorum. Daha önce 32 bit kuruluydu ve 2gb ram im vardı farklı olarak 1 gb taktıgımda ram i 3 olarak görüyordu fakat ramler çakıştığı için değiştirip 2 gb aldım. Ramler hiçbirşekilde çakışmıyor ve hata almıyorum fakat 2,50 gözüküyor. Anakartım mı desteklemiyor ekran kartım mı yiyor bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Ekran kartım ATI 5570 1 gb. Anakartım :MSI P4M900M/P4M900M2 (MS-7255 v2).
    Şimdiden Teşekkürler.
  • Arkadaşlar yardımcı olucak birisi yok mu acaba ? bilgisayarım sürekli mavi ekran veriyor ve hiçbişekilde sorunum yok bilgisayarımda. Anakartımıda araştırdım ramleride destekliyor ama ne 4 gb gözüküyor nede bilgisayarı tam donanımlı kullanabiliyorum. yardımcı olursanız cok sevinirim.
  • Slm millet 64 bit WIN7 ult kullanmaktayım fakat 4 GB remim olmasına rağmen 3.11 GB kullanılabilir olarak gözükmekde Lütfen bir yardım edin 2x2 DDR 3 1333Mhz rem kullanmaktayım
  • anladım.ama 64 bit nerden bulcamki?orjinal almicam.bütün cd cileri gezerim sorarım tektek
  • paylasim icin cok saol
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraydineray

Arkadaşlar 4 gb ram'im var fakat sistemim 2,50 gb görüyor ve PAE' yide uygulayamıyorum hiçbirşekilde. Windows 7 Professional 64-bit kullanıyorum. Daha önce 32 bit kuruluydu ve 2gb ram im vardı farklı olarak 1 gb taktıgımda ram i 3 olarak görüyordu fakat ramler çakıştığı için değiştirip 2 gb aldım. Ramler hiçbirşekilde çakışmıyor ve hata almıyorum fakat 2,50 gözüküyor. Anakartım mı desteklemiyor ekran kartım mı yiyor bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Ekran kartım ATI 5570 1 gb. Anakartım :MSI P4M900M/P4M900M2 (MS-7255 v2).
    Şimdiden Teşekkürler.

kardeş format at x64 kurulumu seç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkem0707

Slm millet 64 bit WIN7 ult kullanmaktayım fakat 4 GB remim olmasına rağmen 3.11 GB kullanılabilir olarak gözükmekde Lütfen bir yardım edin 2x2 DDR 3 1333Mhz rem kullanmaktayım

Ekran kartı onboard'mı ?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.