Şimdi Ara

!! 4 gb mı 2 gb mı !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
30.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iriver t60 siparişi verdim.. 2 gb lık..

4 gb çevirme şansım var mı yok mu bilmiyorum ama sizce 2 gb almakla iyi mi ettim...

2 gb 500 şarkı alıyor mu ortalama olarak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xweser -- 2 Ağustos 2008; 22:44:36 >

• alır :D
  • yaa sana söyle soyliyim uzun yola gitmiyosan 2 gb bile cok yani onun için en iyisini yapmışsın
  • 2 gb 500 şarkı alır
  • iyi o zaman değiştirme teklifinde bulunmaya gerek yok..
  • 2gb iyi
  • 2 gb fazla bile geliyor..
  • Film izlemeyeceğine göre radyosunun olduğunu hesaba katarsak, 2gb gayet yeterli olacaktır.
  • Elindeki şarkıların tamamını 64 kbps ogg vorbis yapsan bile 2500 şarkı sığmaz.. Bir şarkı ortalama 4 dakikadır diyelim, bu bahsettiğim formatta yaklaşık 2 mb yer tutacaktır. 1.9 gb / 2 mb = 950 kadar parçayı anca sığdırırsın. Hepsini 64 kbit'e düşürmeye kıyamayacağına göre bu en iyi ihtimal. Mesela benim 4 gb'lık clix yaklaşık yarısı 64 kbit ogg vorbis olmak üzere 1179 şarkı ile sonuna kadar dolu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Liu Kang -- 5 Ağustos 2008; 11:38:37 >
  • iyidir iyi üzme canını
  • 4gb. kapasite 1000 şarkı yapar.bunun hepsini dinlemeye zaten aletin ömrü yetmeyecektir.Ha bütün arşivim yanımda olsun,ben istediğim parçayı hemen açıp dinlerim diyorsan başka ama zaten bilgisayardan istediğin parçayı ekleyip silebiliyorsun kolayca.Bu nedenle 2gb. size çok rahat yeteceğini düşünüyorum.Tabi bu size kalmış
    mesela ben 1gb.kullanıyorum ve 36megabayt boşyerim halen varBana yetiyor yani 1gb.çünkü daha geniş bir arşiv bilgisayarımda var,istediğim şarkıyı hemen atıyorum mp3 çalara bakıyorum keyfime...
  • bence 4gb al. ben f2 yi alırken baya tereddüt etmiştim 2 mi 4 mü diye ama şimdi iyi yapmışım diyorum. 2gb civarı şarkı var içinde kalan 2gb yere ise portable programlarımı, film ıvır zıvır koyabiliyorum usb bellek ihtiyacım olmuyor yani. küçük usb adaptörü de anahtarlığıma taktım mis gibi oldu
  • arkadaşlar 2 gb t60 aldım..

teşekkürler yorumda bulunan herkese..

@altunok74 arkadaştan aldım.. kutuyu ilk açan siz oluyorsunuz.. çok iyi fiyata satıyor ve çok ilgili bir arkadaş..

almak isteyene kesinlikle tavsiye ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xweser -- 10 Ağustos 2008; 17:06:08 >
  • arkadaslar bu degerleri nasıl veriyorsunuz?
    ya da bu kadar cok sarkı atabilmek icin ne yaıyorsunuz?

bende clix 8gb var...su an icinde 1145 sarkı bulunuyor ve dolu...
    baska dosyalar da var desek 1500 den fazla sarkı alacagını sanmıyorum..
    siz nasıl bu kadar cok dosya atabiliyorsunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: phobias

arkadaslar bu degerleri nasıl veriyorsunuz?

Selam Dostum öncelikle şunu söylemek isterim her mp3 ün kalitesi bit rate si gibi bir çok şeyi mevcuttur.Sendeki şarkıların tümü ses kalitesi iyi sıkıştırılmamış mp3ler. Ama ses kalitesi bozulmadan düşürüldüğünde az daha şıkıştırıldığında 1500 tane bile alabilir.boyutu küçültmek için nette zaten bir sürü program var onları kullanabilirsin
  • 128 bit yaparsan şarkıları en az fazladan 750 tane daha alır

quote:

• quote:

Orjinalden alıntı: sugarboy

quote:

128 bit yaparsan şarkıları en az fazladan 750 tane daha alır

dinledigim sarkılar genelde 192-256-320 ya da değişken bit değeri şeklinde oluyor...
    yukarda arkadaşlar 64 kb te dinlemekten bahsetmişler...
    ses kalitesinin merak ettim...
    eğer farklı bir format 192 mp3 ile aynı kaliteyi veriyorsa öğrenmek istedim...

quote:

Orjinalden alıntı: StubB

quote:

Selam Dostum öncelikle şunu söylemek isterim her mp3 ün kalitesi bit rate si gibi bir çok şeyi mevcuttur.Sendeki şarkıların tümü ses kalitesi iyi sıkıştırılmamış mp3ler. Ama ses kalitesi bozulmadan düşürüldüğünde az daha şıkıştırıldığında 1500 tane bile alabilir.boyutu küçültmek için nette zaten bir sürü program var onları kullanabilirsin

evet 192 ve 256 ağırlıklı mp3 dosyaları dinliyorum...
    ses kalitesinden ödün vermeden nasıl küçültebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phobias -- 15 Ağustos 2008; 16:45:54 >
  • pek sanmıyorum aynı kaliteyi verebileceğini...
  • 128 kb altı mp3!ün kalitesi bayağı düşüyor.. ses boğuklaşıyor.. srereo özelliği tam anlaşılmıyor..
  • peki clix için 2 gb yeterli olur mu.Ortalama bir mp4 filmin boyutu yaklaşık 250-300 mb diye biliyorum.2 gb belleğe 6 film alabiliriz.Cihazın video gösterim süresinin 5 saat olduğunu düşünürsek..., 2 gb yeter gibi geliyor.kendi çapımda böyle bir hesap yaptım belki de yazdığım rakamlar yanlıştır hesaplamada yanlışlıklar yapıyorumdur; ama sanırım (maddi yetersizlikten de dolayı) 2 gb clix2 alıcam.siz ne düşünüyorsunuz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.