Şimdi Ara

4 çıkışlı pili 3 girişli cihazda kullanmak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
99
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracımda navigasyon ve geri görüş ekranı olarak kullandığım cihazın pilleri araç içi ısı ve güneşten şişip durduğu için cep telefonu bataryası ile kullanıyorum. Cihaz 3 girişli. Şu an kullandığım batarya da 3 girişli olduğundan problem çıkmadı. Bu batarya da ömrünü tamamladı.
    Navigasyonda daha önce şu yöntemle iki girişli li-ion batarya da (şişene kadar) kullanmıştım.

Elimde eski asus pda için aldığım az kullanılmış ve daha güçlü batarya var. Fakat resimdeki gibi 4 çıkışlı. Bunu öncelikle 3 çıkışını kullanmak istiyorum. + ve - belli fakat tabletin 3. kablosunu lehimleyeceğim pini nasıl bulacağım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 4 Kasım 2019; 11:50:5 >

• Bağlanması şart değil , öyle deneyin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 çıkışlı bataryada üstte şarj kontrol devresi vardır.
    Onu sökün yeni pile takın.
  • Benzer sorundan dolayı araç kameraları pilleri de şişmekte buna çözüm ultra (super) kapasitörler. Isınma derdi yok şarjlı pil mantığında kullanılırlar fakat maliyetleri yüksektir. Artı buradaki modifikasyonla pille uğraşma derdinden kurtulursun hocam. Bu forumda da paylaşıldı gerçi fakat hhatırlayamadım, bulmam zaman alacaktır. Kolay gelsin.

https://320volt.com/tableti-adaptorle-calistirma/
  • Cihaz çok masraf edilecek bir şey değil. aracı satınca belki işe yaramayacak. Açılıp iş görür hale gelmesi rahat 5 dk buluyor, buna göre kapasitör nasıl olur bilmem. Kapasitörlü araç kameram var onun da saati bazen sıfırlanıyor galiba backup pili gitti.
    Adaptör de olmaz çünkü normalde kendisi kontağı kapatınca 10 sn kadar kapatma bekleme ve kapatma komutlarını gösteriyor ve bir şeye basılmazsa beklemeye geçiyor. Adaptör takarsam her kontağı kapatmadan önce cihazı kapatmam gerekecek, külfetli iş.
    En iyisi pil lehimlemeye devam. Düzgün pil 1 yıl götürür zannediyorum.
    Cep tel pili olmazsa 18650 kullanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 7 Kasım 2019; 10:11:40 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.