Şimdi Ara

4 Çekirdekli İşlemcimde Sadece 1 Çekirdek Görünüyor !

5 sn
21
Cevap
0
Favori
9.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 11
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 8
  • Ortalama Mesaj Aralığı 109 gün 12 saat 57 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Korin (8 mesaj) MÜŞAVİR (2 mesaj) _SeRHaT_ (2 mesaj) soykanhalil (2 mesaj) kudretx (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> 4 Çekirdekli İşlemcimde Sadece 1 Çekirdek Görünüyor !
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    430 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar 2 gün önce bilgisayarımı XP'den Win 7'e çevirdim.Daha önce XPde sorunsuz oynadığım oyunların Win7de kastığını görünce bir terslik olduğunu zannederek bir kaç program indirdim.Başlıktada belirttiğim gibi 4 çekirdekli olan işlemcim sadece 1 çekirdek olarak görünüyor acaba bu normal mi yoksa bir terslik mi var ?

Yardım ederseniz gerçekten çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

|
    |
  • Binbaşı
    1542 Mesaj
    Biosunu guncelle.
  • Binbaşı
    1273 Mesaj
    Görev yöneticisinde kaç çekirdek gözüküyor.

İsterseniz varsa güncel Bios yükleyin
    |
    |
  • Yüzbaşı
    430 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bios vs. çok yabancıyım bunlara CPU-Z den bile arkadaşım sayesinde haberim oldu.Biosu nasıl güncelleyebilirim biraz daha açabilir misiniz ?
    |
    |
  • Yarbay
    10305 Mesaj
    Bios tan önce ctrl+alt+del ile görev yöneticiye gir bakalım orada ne gösteriyor. Belki CPU-Z de bir sorun vardır önce tek göründüğünden emin olalım.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    430 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Ona bakmayıda bilmiyorum dicem utanıyorum Onun yerine direk "performans" sekmesinin foto.sunu göndersem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korin -- 1 Şubat 2011; 18:25:33 >
    |
    |

• Yarbay
    3135 Mesaj
    Birader msconfig le uğraşıyomusun
    İlk önce görev yöneticisinin performans kısmından bir ss ekle ekle ardından
    Görev Yöneticisi açmak için: ctrl+alt+delete tuşlarına aynı anda bas:))
    |
    |
  • Yüzbaşı
    430 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: The@Thing

Birader msconfig le uğraşıyomusun
    İlk önce görev yöneticisinin performans kısmından bir ss ekle ekle ardından
    Görev Yöneticisi açmak için: ctrl+alt+delete tuşlarına aynı anda bas:))

Ahah o kadar biliyorum nasıl açılacağını fln naaptın sende Performans sekmesinin ss'i ekledim zaten sadece nelere bakmam gerektiğini vs. bilmiyorum o sekmede
    |
    |
  • Yarbay
    21522 Mesaj
    Başlat > çalıştır > msconfig > ön yükleme > gelişmiş seçenekler > işlemci sayısı

Kontrol edin, eğer 1 yazıyorsa orayı 4 yapıp kaydedip çıkın ve pc yi yeniden başlatın, düzelmesi lazım.
    |
    |
  • Yarbay
    2767 Mesaj
    Başlat çubuğuna sağ tıkla > Görev Yöneticisini başlat > performans sekmesini aç orada grafikli bir pencere çıkacak o pencerenin fotoğrafını at ya da CPU kullanım geçmişi yazan yerde kaç grafik olduğunu söyle.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    430 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Başlat > çalıştır > msconfig > ön yükleme > gelişmiş seçenekler > işlemci sayısı

Kontrol edin, eğer 1 yazıyorsa orayı 4 yapıp kaydedip çıkın ve pc yi yeniden başlatın, düzelmesi lazım.

Ne yazıkki 4 yapamıyorum işlemci sayısını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korin -- 1 Şubat 2011; 18:38:20 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    430 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: _SeRHaT_

Başlat çubuğuna sağ tıkla > Görev Yöneticisini başlat > performans sekmesini aç orada grafikli bir pencere çıkacak o pencerenin fotoğrafını at ya da CPU kullanım geçmişi yazan yerde kaç grafik olduğunu söyle.

Üstteki foto.da resmini koydum
    |
    |
  • Yarbay
    21522 Mesaj
    Peki orada işlemci sayısındaki tiki kaldırıp tamam diyip çıkın. Sonra görev yöneticisinden tekrar bakın hala 1 çekirdekmi aktif.
    |
    |
  • Yarbay
    2767 Mesaj
    Evet, sistem işlemcini tek çekirdek olarak görüyor. Bios güncellemesiyle çözülebilecek bir sorun; fakat önce bu olayın işletim sisteminden kaynaklanıp kaynaklanmadığına da bakmak gerekiyor. Başka bir W7 veya XP ile format attıktan sonra her şekilde işlemci tek çekirdek görünürse bios güncellemen gerekir.
    |
    |
  • Binbaşı
    1528 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

hocam benimde bi sorum olucak ben cpu-z baktım orda 4 çekirdek göstermekte fakat;
    Başlat > çalıştır > msconfig > ön yükleme > gelişmiş seçenekler > işlemci sayısı buraya girdiğimde 1 işaretliydi (şimdi 4 yaptım) ben bu zamana kadar tek çekirdek olarak mı kullnmışım soru biraz uzun oldu
    |
    |
  • Binbaşı
    1528 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Korin

Bios vs. çok yabancıyım bunlara CPU-Z den bile arkadaşım sayesinde haberim oldu.Biosu nasıl güncelleyebilirim biraz daha açabilir misiniz ?

hocam senin çarpanda x6 x9 olması lazım
    |
    |
  • Yüzbaşı
    430 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Valla herşeyi denedim Bios güncellemesi dışında böyle olmıcak en iyisi ben XP'e geri çevireyim
    |
    |
  • Yarbay
    3720 Mesaj
    Boşver güncellemeyi. Biosu fabrika ayarlarına geri döndür. Bir ayarı istemeden değiştirmiş olabilirsin.
    Birde sorunun işletim sisteminde olup olmadığını öğrenmek için bir pardus çalışan cd ile pc yi açıp kontrol edebilirsin.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    430 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

Boşver güncellemeyi. Biosu fabrika ayarlarına geri döndür. Bir ayarı istemeden değiştirmiş olabilirsin.
    Birde sorunun işletim sisteminde olup olmadığını öğrenmek için bir pardus çalışan cd ile pc yi açıp kontrol edebilirsin.

Dostum harikasın şu anda herşey düzeldi gerçekten çok teşekkür ederim
    |
    |
  • Yarbay
    13439 Mesaj
    adam Q8300 ü öldürdü.

edit: öyle sandım bir an için düzeltmiş arkadaş

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.