Şimdi Ara

(4 BÜYÜKLER)TV Kararı yardımcı olur musunuz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba saygyya değer büyükler ve sevgiye değer küçük yardımcı olmaya çalışan çalışacak olan herkeze selamlar (Uzun bir selam oldu)İsmim Emre AYDIN ve bu hafta en son cuma günü olmak şartıyla televizyon kararı vermek istiyorum ki en geç cumartesi elime ulaşsın ya da pazartesi neyse.

?öyle söyliyeyim benim uzun süre bu forumdan , kendi gözümle felan test edip öğrendikten sonra anladım ki her şeyiyle iyi tv yok değil var ama o kara çok paramız yok olsa bile tv için yok yani neyse benim aklımda bazı tvler ve o tvlerle ilgili karışıklık kaldı yani aklıma takıldı neyse sizin önereceğiniz başka bir tv de varsa o da olur açıklayarak yazarsanız +sını çok sevinirim.

Yeni tvleri bilmediğimden bir şeyler yazamadım.Kampanya felan olur mu yeni tvlerin hangileri mantıklı ya da bu tvlerden daha iyi görüntü ve kontrast-renk kalitesine sahip ve bunun fiyatı nedir ? Dünya Kupası maçları için bir kampanya olur mu teşekkür ederim sizlerin yardımıyla biticek İNŞAALLAH.

46F8000 Samsung 3600 TL

46w905 Sony 3750 TL

46PFL8008 Philips 3750-4000 (3500 e de bulmuştum ama media marktta bitmiş) TL

55stw60 Panasonic 3350 TL

Ben ps4 te almayı düşünüyorum her ne kadar 3-6 ay kadar süredir hard core denilen cinsten oyun oynamayı bırakmış veya bırakmak zorunda kalmış olsamda daha öncesinden öyle olduğum için detaycıyımdyr ve kasmasını lagını felan farkederim lakin öyle oynamayacağım arkadaşlarla felan işte futbol,güreş,savaş kendi başıma online gow felan oynarım onun için acaba inputlag kaç olursa yeterli olur farkettirmeden yani illede 3ms olmasın(yok öyle tv zatende misal dedim) hani sıkıntı ya?amadan kaça kadar oynayabilirim? , bildiğim için böyle hard core > kabullenemem bir tv yi görüntü sorunlarıyla Yukarıdaki tvlerin hangilerinde kronik sorunlar vardır ne gibi ve inputlag de?erleri nedir görüntüden taviz vermeden ya da versek bile göz farkedemiyecek şekilde ?

Kullanım önceliği film ve ps4 ve standard yani tv yi her türlü kullanırım.Her ?eyi tek tv den yapmaya çalışmak ne kadar mantıklı bilemiyorum tabi.
    Smart-Cart curt çokta önemli değil bilginize.Ama havasıda var kabul ediyorum hello demekle açılan bir tv felan ama dediğim gibi 1.önemim o değil.

Misal bu w905 lerde pembemsi bir renk tonu hakim bütün panelde sanki hemen hemen bütün markalarda olabilen beyazın hakim olduğu gibi(ışık sızması yani) sonylerdede pembe hakim olduğu bunu alanların söylemediği ama almadan önce hep söylediklerini farkettim ve kendim gördüm üzüldüm.
    panasoniclerde buzzing sesi duyulcak seviyede olduğu takdirde zaten sorunlu panel olmuyor mu? iade ederim veya değiştiririm neyse.

BU philipsin üst seviyesi veya panasonicin üst segmentteki tvleri 4000tl kadar aşağy iner mi 60vt misal neyse renkleri ve kontrastı, görüntü kalitesi bakımından acaba hangisini almalıyım dediğim gibi 4000tl limitim var boyutu 40'' bile olsa farketmez varsın sharp elite 40'' olsun alalım (yani kaliteli) neyse sizlerle bu vesileye başladım araştırmaya sizlerle satın alıp bitirmeyi istiyorum artık.RGB den felan bağlayıp el işi çokta zor olmadan ambilight denen şeyin benzeride yapylabiliyormu? neyse.Kısacası sorun bu. Kullandığındığnız tvyi de yazarsanız +sı ve -si ile tavsiye verirken sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karasız Avcı -- 22 Nisan 2014; 18:20:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Karasız Avcı

Merhaba saygyya de?er büyükler ve sevgiye de?er küçük yardymcy olmaya çaly?an çaly?acak olan herkeze selamlar (Uzun bir selam oldu)Ysmim Emre AYDIN ve bu hafta en son cuma günü olmak ?artyyla televizyon karary vermek istiyorum ki en geç cumartesi elime ula?syn ya da pazartesi neyse.

?öyle söyliyeyim benim uzun süre bu forumdan , kendi gözümle felan test edip ö?rendikten sonra anladym ki her ?eyiyle iyi tv yok de?il var ama o kara çok paramyz yok olsa bile tv için yok yani neyse benim aklymda bazy tvler ve o tvlerle ilgili kary?yklyk kaldy yani aklyma takyldy neyse sizin önerece?iniz ba?ka bir tv de varsa o da olur açyklayarak yazarsanyz +syny çok sevinirim.

Yeni tvleri bilmedi?imden bir ?eyler yazamadym.Kampanya felan olur mu yeni tvlerin hangileri mantykly ya da bu tvlerden daha iyi görüntü ve kontrast-renk kalitesine sahip ve bunun fiyaty nedir ? Dünya Kupasy maçlary için bir kampanya olur mu te?ekkür ederim sizlerin yardymyyla biticek YN?AALLAH.
    46F8000 Samsung 3600 TL

46w905 Sony 3750 TL

46PFL8008 Philips 3750-4000 (3500 e de bulmu?tum ama media marktta bitmi?) TL

55stw60 Panasonic 3350 TL

Ben ps4 te almayy dü?ünüyorum her ne kadar 3-6 ay kadar süredir hard core denilen cinsten oyun oynamayy byrakamy? veya byrakmak zorunda kalmy? olsamda daha öncesindem öyle oldu?um için detaycyyymdyr ve kasmasyny lagyny felan farkederim lakin öyle oynamayaca?ym arkada?larla felan i?te futbol,güre?,sava? kendi ba?yma online gow felan oynarym onun için acaba inputlag kaç olursa yeterli olur farkettirmeden yani illede 3ms olmasyn(yok öyle tv zatende misal dedim) hani sykynty ya?amadan kaça kadar oynayabilirim? , bildi?im için böyle hard core > kabullenemem bir tv yi görüntü sorunlaryyla Yukarydaki tvlerin hangilerinde kronik sorunlar vardyr ne gibi ve inputlag de?erleri nedir görüntüden taviz vermeden ya da versek bile göz farkedemiyecek ?ekilde ?

Kullanym önceli?i film ve ps4 ve standard yani tv yi her türlü kullanyrym.Her ?eyi tek tv den yapmaya çaly?mak ne kadar mantykly bilemiyorum tabi.
    Smart-Cart curt çokta önemli de?il bilginize.Ama havasyda var kabul ediyorum hello demekle açylan bir tv felan ama dedi?im gibi 1.önemi o de?il.

Misal bu w905 lerde pembemsi bir renk tonu hakim bütün panelde sanki lglerdeki beyazyn hakim oldu?u gibi(y?yk syzmasy yani) sonylerdede pembe hakim oldu?u bunu alanlaryn söylemedi?i ama almadan önce hep söylediklerini farkettim ve kendim gördüm üzüldüm.
    panasoniclerde buzzing sesi duyulcak seviyede oldu?u takdirde zaten sorunlu panel oluyormu? iade ederim veya de?i?tiririm neyse.

BU philipsin üst seviyesi veya panasonicin üst segmentteki tvleri 4000tl kadar a?a?y iner mi 60vt misal neyse renkleri ve kontrasty, görüntü kalitesi bakymyndan acaba hangisini almalyyym dedi?im gibi 4000tl limitim var boyutu 40'' bile olsa farketmez varsyn sharp elite 40'' olsun alalym neyse sizlerle bu vesileye ba?ladym ara?tyrmaya sizlerle satyn alyp bitirmeyi istiyorum artyk.RGB den felan ba?layyp el i?i çokta zor olmadan ambilight denen ?eyin benzeride yapylabiliyormu? neyse.

w905 bence güzel
    sormak istediğim 55stw60 a3350 tl demişsiniz o fiyata nerede satılıyor acaba

• Karasız Avcı K kullanıcısına yanıt
    sizi tanıdım burada sürekli konu acan w905 için pembeleşmeden bahs eden biri vardı nickki sanırım tvuzmanıydı:))
    başka pembeleşmeden bahseden kimseyi görmediğime göre sanırım siz o olmalısınız da anlamadığım neden yeni bir isimle tekrar tekrar aynı şeyleri soruyorsunuz

bir insan bu kadar mı kararsız olur yahu:)
  • ben pek sorularıma yanıt bulamadım daha değişik yerlerden bahsediyorsunuz sorularıma cevap verirseniz süper olur
  • Git lg 42la660s gel. Neden diyorsan çünkü 3-4 sene sonra alacağın o 3 binlikte buda eski olacak. Çünkü tv teknolojisi çok çabuk gelişiyor. 1 senede bile ledlerden curved oled lere 4k lara 8k lara atladıysak sonraları neler olur tahmin edemezsin.

Zaten tv yayıncılığımız belli . f8000 de alsan la660s de aynı kalitede kanal izleyeceksin az çok (lg canlı modda yı kastediyorum eco değil ki eco da süper.) Gidiyorsun bakıyorsun mağazalarda lg'ye eco modda mat duruyor samsung yaldır yaldır yanıyor oooo süper diyorsun . Ben pahalı satılsın diye üst model tvlere aynı videonun farklı çözünürlükte koyulup gösterildiğini dahi gördüm.

Bak sana yemin ediyorum la660s ile f8000 la 660s canlı moddayken normal tv kalitesinde nerdeyse aynı filmlerde de milim fark görürsün. ve emin ol o kadar farka iki katı para verilmez. çünkü zaten 4-5 sene sonra ya satılacak ya enişteye gidecek yada oturma odasına. Gidicen 4,5 bine curved bakıcan olan 2 bin lira parana olacak.

Diğer yandan bana lg'nin smartı daha interaktif geldi. öyle mağazalarda tek düze duruyorda içlerine dalınca süper. Oyunlar felan bayağı iyi mmproglar felan var online. 3d desen zaten adamlar lg cinema 3d ile 1080i ye çıkardılar kaliteyi süper yani. Görüntü kalitesi de büyüleyici. İnç olarakda samsungdan avantajlı.

Son olarak 42 ler küçük duruyor mağazada ama eve gelince hayvan gibi oluyorlar. 2.5-3.0 metreye kadar 42 süper 47 lükstür. 3.0-4.5 a kadarda 47 iyi 55 lükstür.

Yani tavsiyem git al temiz lg 42 la660s hatta biraz fazla verebilirim diyorsan lg 42lb670v al. 3-4 sene sonrada satar üstüne şimdi fazladan vereceğin farkı ekleyip birde biraz katarsan süper curved 4k vs alırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: frapsxxx

quote:

Orijinalden alıntı: Hawkerx

Git lg 42la660s gel. Neden diyorsan çünkü 3-4 sene sonra alacağın o 3 binlikte buda eski olacak. Çünkü tv teknolojisi çok çabuk gelişiyor. 1 senede bile ledlerden curved oled lere 4k lara 8k lara atladıysak sonraları neler olur tahmin edemezsin.

Zaten tv yayıncılığımız belli . f8000 de alsan la660s de aynı kalitede kanal izleyeceksin az çok (lg canlı modda yı kastediyorum eco değil ki eco da süper.) Gidiyorsun bakıyorsun mağazalarda lg'ye eco modda mat duruyor samsung yaldır yaldır yanıyor oooo süper diyorsun . Ben pahalı satılsın diye üst model tvlere aynı videonun farklı çözünürlükte koyulup gösterildiğini dahi gördüm.

Bak sana yemin ediyorum la660s ile f8000 la 660s canlı moddayken normal tv kalitesinde nerdeyse aynı filmlerde de milim fark görürsün. ve emin ol o kadar farka iki katı para verilmez. çünkü zaten 4-5 sene sonra ya satılacak ya enişteye gidecek yada oturma odasına. Gidicen 4,5 bine curved bakıcan olan 2 bin lira parana olacak.

Diğer yandan bana lg'nin smartı daha interaktif geldi. öyle mağazalarda tek düze duruyorda içlerine dalınca süper. Oyunlar felan bayağı iyi mmproglar felan var online. 3d desen zaten adamlar lg cinema 3d ile 1080i ye çıkardılar kaliteyi süper yani. Görüntü kalitesi de büyüleyici. İnç olarakda samsungdan avantajlı.

Son olarak 42 ler küçük duruyor mağazada ama eve gelince hayvan gibi oluyorlar. 2.5-3.0 metreye kadar 42 süper 47 lükstür. 3.0-4.5 a kadarda 47 iyi 55 lükstür.

Yani tavsiyem git al temiz lg 42 la660s hatta biraz fazla verebilirim diyorsan lg 42lb670v al. 3-4 sene sonrada satar üstüne şimdi fazladan vereceğin farkı ekleyip birde biraz katarsan süper curved 4k vs alırsın.

Evet teknolojinini bu kadar hızlı geliştiği ve önümüzde oled tvlerin geleceğini düşünürsek çok doğru demştin. Tüketim çılgınlığını bırakmak gerekiyor fakat bir yanlışın var lg 660s diye önerdiğin modeli bir yakınım aldı görüntü kalitesini beğenmedim. Ve oldukça ışık sızması problemi var.

Eğer özellik filan beklemiyorsa 3d smart vs.. sony w6 serisinden bir tane alsın keyfini çıkartsın.Çünkü evimde hem 3d hemde smartlı tv var , inanın hiçbir özelliğini kullanmıyorum.

Vallahi serisel veya model bazlı farklar hepsinde oluyor belki sizin baktığınız 50 hz benimki 100 hz modelidir. Hali hazırda mega bir tüplü kullanan beni ve bir çok tv araştımış denemiş beni aşırı derecede memnun etti. siz eco modda görmüştürsünüz büyük ihtimal. Sızma vs bütün tv lerde var plazma alcak .

Smart ve 3d konusu kişiden kişiye değişir. Netten devamlı film indirip izlemeyen yabancı dizileri vs takip etmeyen biri için veya bunu yapamayan biri için 1700 lük tv alan birininde 3d bluray player alıp orjinal filmlere o kadar paralar bayılamayacağından 3d smart gereksiz.

Ama arkadaş öyle biri değil işte okursanız yazdıklarını .

• LG yok Samsung var.
  • Bu 55stw60'ın inputlag değeri normal modda ve game modda nedir? Elektirik serfiyatı günlük 5 , 8 ve 10 saat nedir ? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karasız Avcı -- 24 Nisan 2014; 16:36:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 666azazel

test sitelerinde oyun modunda 75-80 gibi değerler verilmiş

bu modelde input lag yüksek
    elektrik sarfiyatı ise led tvye göre 5-10 lira fazla ödersin ...

http://www.displaylag.com/display-database/
    http://reviews.plasmatvbuyingguide.com/panasonic-plasma-tv/panasonic-tcp55st60.html
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/input-lag
    http://www.avsforum.com/t/1467481/official-st60-input-lag-thread
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42st60-201303312779.htm?page=Performance

kardeş ps4 oynanmaz mi yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

oynanırda lag olur kullanıcılara sormak gerekir ..pes de falan sorun var mı diye ...diğer fps oyunlarda işi zor .

geriye doğru okuyun oyun oynayan vardır .
    http://forum.donanimhaber.com/m_12957632/mpage_476/tm.htm
  • quote:

oynanırda lag olur kullanıcılara sormak gerekir ..pes de falan sorun var mı diye ...diğer fps oyunlarda işi zor .

geriye doğru okuyun oyun oynayan vardır .
    http://forum.donanimhaber.com/m_12957632/mpage_476/tm.htm

şöyle bir karar aldım dün gece itibariyle salona ayrı odama ayrı bir televizyon alacağım salona sony w905 alırsam bu pembemsi muhabbeti dönebilir ayarlanabiliyor mu o olay yoksa panelin kırmızı renklerinin daha çok olmasından dolayı mı ? Salona teşhir philips 46pfl8008 3000 tl civarına alayım mı ya da 55stw60 3350 tl ye geliyor bonuslarla kapalı kutu onu mu tercih etmeliyim ? Kendime ayrı alacağım çünkü salon müsait olmaz ve benim de büyüklerin yanında play station oynayacak halim yok : ) bir akıl verirsen sevinirim

ne kadar büyük o kadar iyi

salona st60 al
    kendine konsol için w905 al

bütçe önemli de para yetcek mi 6000 tl oluyo.

pembemsi olayını boşver ya << al gitsin...2013 de o tvden daha iyi led tv yok ...
  • quote:

ne kadar büyük o kadar iyi

salona st60 al
    kendine konsol için w905 al

bütçe önemli de para yetcek mi 6000 tl oluyo.

pembemsi olayını boşver ya << al gitsin...2013 de o tvden daha iyi led tv yok ...

kardeşim telefondan girdiğim için zor yazıyorum kusura bakmayın size mesaj attım ilgilenirseniz sevinirim

• Tabi bilen arkadaşlar albani abimiz felan daha iyi bilgilendirecektir ama şöyle söyliyeyim.

W905 te>> bence de odana ayrı almalısın çok izlenen bir evse salona aldığını varsayıyorum bu panel kırmızı renkleri daha fazla olduğu için o pembemsi muhabbeti çıkacaktır yani morumsu turuncumsu yani kırmızı tonlar ağır basacaktır nedense 8008 den daha iyi bende gördüm ikisinide aynı mağazada fakat 8008 de iyi bir tv ve amblight ta olması seyir keyfini salon için maksimize edecektir stw60 a gelince onun kalitesini bu ledlerle yan yana göremediğimden ötürü bir şey söyliyemiyorum nasıldır görüntü kalitesi herkez şöyle der önce ne alacağına karar var plazma mı led mi kardeşim sanki motorsikletle araba mı bu ikiside fotoğraf kalitesi için alıyoruz şu bir gerçektir insan gözüne en yakını en iyisidir smart cart curt beklenmez 3d felan ama zaten var o ayrı yani bir doktor hem en iyi şekilde ameliyat etsin hemde yemeğini yapsın hemde çok komik olsun vs aynı bunun gibi ama şöyle bir durum olabilir ortam ışığı muhabbeti '' BU KONUDA BİLEN ARKADAŞLAR YAZARSA'' en bilinçli hale gelecektir konu.

W905 alınacak en iyi TV, samsung ve panasonici geçin..
    Pembeleşme olayı yok..Ayrları yaparsanız, beyaz ayarını da Yüjksek yaparsanız, beyaz dengesi ile oynamaz iseniz pembelik yok..
    Ps3 içinde sorun yok W905 te..Ama şuanda piyasada sıfır zor..Kullanılmış teşhir de alabilirsiniz, garantili olduktan sonra sorun değil
    burdan takip edebilirsiniz
    http://forum.donanimhaber.com/m_70072531/mpage_115/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 26 Nisan 2014; 23:11:59 >
  • başka bu konuda yardımcı olabilicek herkezin yorumunu bekliyorum son gün bugün tv almak için teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.