Şimdi Ara

4.Basamak: Gramer Konuları (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
79
Favori
70.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam merhaba, daha önceleri grameri daha iyi öğrenebilmek adına Türkçe kaynakları tavsiye ediyordunuz. Şimdi Cefr sistemine sahip Grammer in use serisini tavsiye ediyorsunuz, herhangi bir konuyu anlatmakta zorlanan Türkçe kaynaktan yararlansın diyorsunuz. Doğru mu anladım?

Ayrıca Murat Kurt English Grammer Today kitabı, Grammer In Use serisinin hangi aralığında kalıyor sizce? Ben English Grammer Today çok beğenmedim ancak Türkçe kaynak olması açısından elimin altında bulunuyor ve bazen de dersimizingilizce.com'a bakıyorum. Bunlara bakmak yerine Grammer In Use kitabını mı takip etmeliyim?

Kitapların test kısımları az oluyor, internetten kapsamlı alıştırma, test yapabileceğimiz site kaynak var mı?
  • Kobo yada kindle pw 2 kullanan varmı? Okuma yapmak için düşünüyorum ama Rusça-Türkçe sözlük yükleyebiliyormuyuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BusteID B kullanıcısına yanıt
    Ben bu siteyi kullanıyordum.
    quote:

https://englishteststore.net/
  • Güzel bir site, teşekkür ederim.
    Bu sitelerde var.

quote:

https://www.englisch-hilfen.de/en/exercises_list/alle_grammar.htm
    http://www.focus.olsztyn.pl/en-grammar-exercises.html
    https://www.myenglishpages.com/site_php_files/exercises.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D2F151EED -- 27 Şubat 2019; 18:4:53 >

Grammar in use serisini almadan önce pdf olarak inceledim. İnceledikten sonra almaktan vazgeçtim. Türkçe açıklamalı kitap bana daha iyi geliyor mesela. Ben Fononun İngilizce dilbilgisi ve ileri ingilizce dilbilgisi kitaplarını sipariş ettim.
  • Linkler için teşekkür ederim.

Kitap konusu çalışma alışkanlığı ile ilgili, konu ingilizce anlatılınca konuya vakıf olamadığınızı düşünüyorsunuz sanırım.

Esasen gramer konusunda Betty Azar ve Raymond Murphy kitapları en çok tavsiye edilenler arasında.Kaynak olarak Fono'yu bilmiyorum ancak bende Murat Kurt'un gramer kitabı var. Mesela anlayamadığım konuyu buradan da bakıyorum. Bazen Murat Kurt'un kitabı da yeterli gelmeyince nette konuyu aratıyorum. Ancak benim fikrim gramere bu kadar takılmamak konusunda. Yani intermediate seviyesinde gramere çıkınca okuma, dinleme çalışmaları artık beraber götürülmeli ve her çalışma aşağı yukarı intermediate seviyesine ulaştığında(konuşma hariç, onun için ekstra çalışma gerekiyor.) advanced için yine beraber gramer,okuma ve dinleme çalışmları yapılmalı.

Benim fikrim bu yönde.

Bu konuda daha önce Murat Kurt'un kitabı öneriliyordu ve bana sorarsan abartılacak bir kitap değil. Kitaba çok takılmadan önemli olan çalışmaları düzenli yapıp, konuyu öğrenmek.

Yönteminiz güzel. Sadece daha uzun süreli bir çalışma olacaktır.
  • Konu sahibi hocamın tavsiyesiyle grammar in use son kitaba geçmiştim fakat konuların zorlayıcılığı ve henüz o kalıplarla pek karşılaşmamış olmam sebebiyle kitabı başlarında yarıda bırakıp cbc ilk derslere geçeceğim sanırım. Ayrıca kelime öğrenmememin eksikliğini de hissediyordum ona da başlayacağım.
  • Hocam verdiğiniz linkler bir firmanın reklamına yönlendiriyor yenilebilir misiniz sakıncası yoksa
  • Cefr uyumlu Türkçe anlatımlı gramer kitabı serisi buldum. Aynı zamanda youtube'da kitaptaki konuları anlatan videolar var.

quote:

https://www.youtube.com/channel/UC9IGkktBTEgUKzdWL_x2uUA

Kitaplar
    quote:

Temel İngilizce Dil Bilgisi (A1-A2)
    Develop Your Grammar (B1-B2)
    Advance Your Grammar (C1-C2)
  • 2. kitabı alma arifesindeyim. English grammar in use 5th edition var fakat Türkiye'de alabileceğim bir site bulamadım. İlk kitabı bitirmeme en az 1 ay daha var. O zamana kadar gelir mi acaba? Veya 2 baskı arasında beklemeye değecek bir fark olur mu?
  • Hocam elimde azar english grammar kitapları var bunlarla çalışsam olur mu sizin söylediklerinizin yerine ?
  • Merhaba
    Ben şimdi Look Ahead ları bitirdim.
    Türkçe grammere başlayacağım.
    Buda 1-2 ay zaman alacak gibi.
    Hoca bir tek kaynağa çalışın dedi.
    Bu Türkçe grameri hallederken ingilizceden uzak kalmayacakmıyız.
    Yoksa arada look ahead tekrar etmeye devam mı edelim.
    Cevap verirseniz sevinirim.
    Konuyu komple okudum benzer bir soru/cvp göremedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CD'li English grammar in use(2.kitap) kitabı olan var mı? Ben internetten sipariş ettim. CD'siz geldi. Cd'de neler var acaba?
  • sevtug kullanıcısına yanıt
    Hocam direk internetten ses dosyasını indir. Kitabın editionına dikkat edersen bir sıkıntı olmaz.

• Merhaba arkadaşlar, siz grammar derslerine nasıl çalışıyorsunuz? Yazarak mi yoksa direk kitap üzerinden kısa notlar alarak mı? İlk defa grammar çalışması yapacağım hangisi daha verimli olur hiç bir fikrim yok.

• Saygılar arkadaşlar bu kitap serisi ile kullanılabilir workbook tavsiyeniz var mı? İçerisinde çok az etkinlik var, konuyu tam pekiştirmek istiyorum.

• cevizyiyen hocam ses dosyasını hangi siteden indiriyosun?
  • hocam saolasın
    ben orjinal arıyorum ama orjinali de bulmak çok zor galiba
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.