Şimdi Ara

4.Basamak: Gramer Konuları (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
79
Favori
70.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Grammar in Use öneriyorum.İELTS,TOELF gibi sınavlara da giren olduğu için ileri ileri düzey gramer gerekiyor.
    Murat Kurt'un kitabı upper-intermediate seviyesine kadar anlatır.Grammar in Use c2 seviyesine kadar anlatıyor.
    Eğer ELTS,TOEFL gibi sınavlara hazırlanmayıp genel olarak İngilizce öğrenecekseniz büyük oranda yeterli.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    hocam bende ''grammar today'' ile ''english grammar in use'' aldım. B1 seviyesi ingilizcem var, hedefim İELTS,TOEFL gibi sınavlarda B2 çıkmak.
    Şuan sadece grammar today'i çalışıyorum, bitince ''english grammar in use'' a geçeceğim. Bir yandan da ''4000 essential english words'' kitabındaki kelimeleri ezberliyorum günde 20 kelime şeklinde.

Bu 3 kaynağı bitirdiğimde bu sınavlardan B2 çıkabilecek düzeye gelebilir miyim? veya ekstra şunu da ekle dediğiniz tavsiye var mı?
  • bidüsün kullanıcısına yanıt
    Grammar Today Upper-intermediate düzeyine kadar anlatıyor zaten.Yine grammar in use 2.kitap da bitirildiğince upper-intermediate düzeyinde oluyorsun.Son yeşil kitabı bitirirsen c2'ye kadar gelirsin.
    Kelime konusunda şu düzeyde şu kadar kelime bilmen gerekir diye bir detay var evet.Olabildiğince çok kelime öğrenmeye çalış.
  • Grammar çalışırken hikaye kitapları da okuyorum rar planet hocam, grammar konularını iyi kötü biliyorum kitapta görünce ama konuşmaya çalışsam grammara dikkat edemiyorum ya da bilmiyorum aklıma gelmiyor kurallar dolayısıyla konuşamıyorum. Bu grammar in use serisini aldım onu bitireceğim bunu yaparken de hikaye kitapları okumaya devam edeyim diyorum. Ne diyorsunuz bu konuşamama sorunu hakkında, dediğim gibi kitapta görünce biliyorum mesela iyi kötü. Bir de hikaye kitabında bir sayfada bazen bilemediğim kelime olmuyor, genelde 2-4 kelime oluyor. Bazen nadir de olsa 7-8 kelime oluyor. Bir üst seviyeye geçmeli miyim, yoksa hiç bilemediğim kelime kalana kadar stage 3 seviyesinde mi kalmalıyım?
  • Psychedelic Reflection kullanıcısına yanıt
    Gramer konularını iyi-kötü değil çok iyi öğrenmeniz gerekir.Bu nedenle uygulayamıyorsunuz.
    Burada önerdiğim 6 adım yöntemini eksik uygulamışsınız gibi görünüyor.Özellikle Look Ahead derslerini.
    Gramer bitirmeden okumaya geçmenizi önermem.
  • Hocam bütün emekleriniz için teşekkürler. Sizin uyguladığınız kurallar neticesiyle baya bi iyi konuma geldim. Önceki gibi ingilizce cümle söylerken aaaa şu kelimenin Türkçe anlamı neydi diye düşünmüyorum artık. Direk aklıma geliyor(günlük tekrar sağolsun) Artık Eminem'in şarkı sözlerini bile anlayabilir ve baştan sona şarkı dahi söyleyebilir hale geldim. Her şey için teşekkürler.
  • Merhaba,
    Grammer in use 1. kitabını okul yoğunluğu sebebiyle de biraz düzensiz ve tekrar etmeden bitirdim-çoğu konuya az çok hakimdim zaten, şimdi kitabı baştan tekrar edip kısa notlar alıyorum. 2. kitabı günü gününe çalışıp tekrar etmek ilk hedefim.

Bir mühendislik öğrencisi olarak kısa vadede en önemli amacım yabancı kaynakları ve ders videolarını rahatça anlayabilmek.
    Bu amaç için G.i.u 2. kitabından sonra 3.kitaba mı geçmeli yoksa cbc derslerinin beginner ve indermediate kısımlarını mı bitirmeliyim?
    Şimdiden teşekkürler..
  • Ken Block43 kullanıcısına yanıt
    Konuyla ilgili yorumlarınızı şu konuya yazarsanız diğer arkadaşlar yorumları görebilir.
    https://forum.donanimhaber.com/6-adimda-ucretsiz-ingilizce-ogren--120127902-104
  • Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    Her konuyu iyi bilmeniz gerekiyor.Bu nedenle ilk kitabı iyi öğrenmeden diğerine geçmeyin.
    Kitapları bitirmek önemli değil anlamak,uygulamak önemlidir.

2.kitap bittikten sonra bu durumu çalışanlara bırakıyorum.
    Zorlanıyorsanız 3.kitabı bitirmeniz gerek.
    Zorlanmıyorsanız 3.kitaba başlamaya ara verebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Her konuyu iyi bilmeniz gerekiyor.Bu nedenle ilk kitabı iyi öğrenmeden diğerine geçmeyin.
    Kitapları bitirmek önemli değil anlamak,uygulamak önemlidir.

2.kitap bittikten sonra bu durumu çalışanlara bırakıyorum.
    Zorlanıyorsanız 3.kitabı bitirmeniz gerek.
    Zorlanmıyorsanız 3.kitaba başlamaya ara verebilirsiniz.
    Anlamakta zorlanmayı kastediyorsunuz sanırım, teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aquess -- 17 Temmuz 2018; 18:57:39 >
  • pdf varmı
  • 2010 gibi gelecek.
  • hem ücretsiz ingilizce öğrenin diye baslık açıyorsunuz hem de ücretli gramer kitabı öneriyorsunuz
  • Hocam merhaba bir kaç sorum var.

Ben Kırmızı kitabı bitirdim.hatta ilk maviyi yarıladıktan sonra kırmızı çerez kaldı biraz😅

Neyse soruma geçeyim

1)130.üniteye geldim şuan ama adjective+preposition ve deyimler kaldı bunları öğreneceğim yanlız diğer konulardan biraz farklı geldi şuana kadar açıkçası kelime için bir çalışmam olmadı grammer bitirmeden kelime ve listening çalışırsam eksikliğini hisseder miyim?

2)günde kaç saat çalışılmalı hocam kelime ve listening için 3-4saat ideal mi?eş güdümlü olarak götürmem de sakınca var mı?

3)açıkçası grammer kitabi bitince ne yapacağım fikrim yok ne önerirsiniz? yardımlarınızı bekliyorum.

• T1WCM kullanıcısına yanıt
    CEFR müfredatıyla uyumlu konu anlatan bir site yoktur.Bu nedenle kitap önermek gerekiyor.
  • killersred kullanıcısına yanıt
    Gramer bitsin kelime öğrenme için erken.
    Günde en az 3 saat çalış.Ben bu öneriyi veriyorum.Eş güdümlü olarak çalışmak kişiye göre değişir.Bazen speaking bazen listenin vs çalışmak daha etkili oluyor gibi.

Gramer bitince okuma,dinleme,yazma,konuşma becerilerinde ayrı ayrı çalışmalar yaparak ilerleyeceksiniz.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Hocam cevabınız için teşekkür ederim.hali hazırda verb+preposition ve deyimler kaldı umarım kısa sürede biter ama deyimler biraz kasacak bence😅

Yazdıklarınızı uygulamaya çalışacağım.

• Hocam look aheadi yarıladım kelimeleri not alarak ve sesli telaffuz ederek tekrarlıyorum. Elimde sadece 2.kitap English Grammar in use fourth edition var mavi olan. B1 seviyesindeyim diyebilirim yine de ilk kitabı da alıp sıfırdan çalışmama gerek var mı yoksa elimdeki bu kitaptan başlayayım mı look ahead bitince ?
  • burak1237 B kullanıcısına yanıt
    3 kitabın da olması gerek.Konu anlatımları seviyelere göre 3 kitaba paylaştırılmış.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.