Şimdi Ara

4 ayda 41 kilo verdim - Artık amaç temiz hacim.. (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
612
Cevap
46
Favori
45.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mekik başlangıçta karın kasları için iyi fakat kalori yakımı konusunda yetersiz onun yerine 100 lerce değişik hareket yapılabilir yeter ki arastirilsin.Bu arada yağ ve kas ayrı yapılardır birbirine dönüşmezler.Saygilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

Hocam boy 1.76 ,kilom ise 90 di şu an 87,5 kg.yasim 36...kilolarim beklediğim gibi gitmiyor.

Hocam gider sabırlı olun . Az yemeye devam. 10.000 yürüyüş çok güzel onu bozmayin. Aksam 6 dan sonra birşey yemeyin. Gün içinde 3 litre su için. İstediğiniz kadar limonlu Yeşilçay, filtre kahve tüketin şekersiz tabi . Bunlar az kalori alsanizda metabolizmanızın canlı kalmasını yağ yakmanizi sagliycaktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: crywolf35

kaslandığın için ağır çıkıyor ve yanılıyorsun bence.79 kilo olman seni yanıltmasın.ben objektif bakıyorum bu kilo ve görüntü iyi.

bundan sonra hafif kardiyo ve sıkı ağırlık çalışırsan daha iyi olur gibi geliyor.

Görüntü olarak kilolu durmuyorum görenlerde kaslanmissin diyor ama bu kilo boyuma fazla şuan. Ortalama %10 yağ oranını görmek istiyorum açıkçası şuan onu amaçladım. Bakalım bu amaca ulasabilicekmiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: muaz199

Yalnız 1000 kalori ile beslenmek hiç de sağlıklı bir şey değildir evet ilk etapta kilo verirsin fakat sonraları metabolizman öyle bir yavaşlar ki yine 1000 kalori yediğin halde yağlanmaya başlarsın.O yüzden her zaman kalori açığını 100 ile 500 arasında tutmak çok daha iyi olacaktır.Ama azminizi tebrik ediyorum iyi bir iş ortaya çıkarmışsınız.

Hocam 4 ay 700,800 kaloriyle beslendim ortalama olarak. Rejimden sonrada 1.5 2 aya yakındır 5000 kalori besleniyorum günde . Şuan metabolizma hızım normale dönmüştur diye düşünüyorum. Artık daha sağlıklı temiz bir diyetle 1800 kalori civarı sadece yağdan kilo vermeyi hedefledim. Ona göre bir program çıkardım bakalım.

• Hadi o zaman hayırlısı olsun güle güle kullanın yeni vücudunuzu :)

• Teşekkür ederim cevaplariniz için.İnşallah dediğiniz gibi olur.dediklerinizi yapmaya çalışacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar hocam. Bende 180 boy 108 kilo idim. Sabahları kepekli poaça 1 bardak şekersiz çay. Öğlen işyerimden çıkan yemek akşam da elma yada muz yiyorum. Öğlen yemeğim ortalama 650 kalori civarı yapıyor bi günlük yediğim içtiğim ise 1200 kalori yi geçmiyor. 2 günde bir spora gidiyorum bi buçuk saat yapıyorum. 10 gün oldu başlayalı ve 106.4 gösteriyor. Sizce bu şekilde yaparsam ayda 6-7 kilo verir miyim ve şimdi ye kadar verdiğim gibi gözüken yağ değilmi acaba die düşünüyorum. Suyu ise günlük 2 litre tüketmeye çalışıyorum. Lütfen cevap yazın

• hocam kuruyemis olarak ne önerirsin ara ögün icin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln Burrows.

hocam kuruyemis olarak ne önerirsin ara ögün icin

Ara öğünlerin gerekli olduğuna inanmıyorum ama ben yaptığım zaman bir avuç çiğ badem yanına Türk kahvesi güzel gidiyordu .

• hocam tam olarak öğünlerde yediklerinizi aktarırmısınız bende öyle beslenmeyi düşünüyorum.

65 gün var 12-13 kilo vermem lazım. 30 kilo verdim 2000 kalori diyetiyle ama artık isteklerimi karşılamıyor. Ayrıca haftanın 5-6 günüde spora gideceğim, vücüdün toplaması için 2 ay yeterli olurmu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ressi1

hocam tam olarak öğünlerde yediklerinizi aktarırmısınız bende öyle beslenmeyi düşünüyorum.

65 gün var 12-13 kilo vermem lazım. 30 kilo verdim 2000 kalori diyetiyle ama artık isteklerimi karşılamıyor. Ayrıca haftanın 5-6 günüde spora gideceğim, vücüdün toplaması için 2 ay yeterli olurmu ?

Hocam yavaş vermek daha iyi. Ben 700,800 kaloriyle beslendim. Protein aliina pek dikkat etmedim. Ama 66 kiloda yağ oranım %15 falandi. Normalde o kiloda %10 u görmem gerekirdi yani kas kaybı yaşadım. Sabah bir yumurta , öğlen 200 Gr bulgur pilavı 100 Gr yoğurt, akşamda aynı genelde tek tip besleniyordum çeşitlilik yoktu. Bulgur yerine kepekli makarna yapıyordum arada. Karnım hep açtı sonuç olarak. Şuan 1500,1600 kalori civarı besleniyorum protein i yüksek tutuyorum. Bu sefer hedef kilo koymadım hedef yağ oranı koydum hedef %10 yağ oranı. Şuan %20 falan. Suanki beslenmem su şekilde %10 yağ oranını görene kadar devam.

Sabah yulaf kasesi

70Gr yulaf ezmesi, 1 tatlı kaşığı chia tohumu, 1 çay kaşığı keten tohumu, 1 cay kaşığı Hindistan cevizi rendesii, yarim cay kaşığı tarçın, 4 badem, yarim ceviz, 1 cay kaşığı bal, 180 ml yarim yagli süt

Besin değerleri

19 gr protein , 66 Gr karbonhidrat, 17 gr yag, 493 kcal

Öğle 50Gr ( çiğ ağırlık) bulgur pilavi, 150 Gr tavuk, 100 Gr yoğurt

49 Gr protein, 48 Gr karbonhidrat, 8 Gr yağ, 460 kcal

Aksam 50Gr ( çiğ ağırlık) bulgur pilavı, 150 Gr tavuk, 100 Gr yoğurt

49 Gr protein, 48 Gr karbonhidrat, 8 Gr yağ, 460 kcal

Antreman sonrası, Off günler sabah : whey , : 24 Gr protein , 2 Gr yağ, 114 kcal

Toplam : 1527 kcal

Protein : 141

Karbonhidrat : 162

Yag : 35

• Ustad bende 121den 101e dusmustum 1ay biraktik 107 olduk simdi gunde 1saat yuruyorum , benim sorum su , ayak bileklerim kaldirmiyor , ama surekli birakmadan yuruyuse devam ediyorum, yuryuste ki ortalama hiz kac olmali, malum akilli telefonlar sayesinde tam olcum anlik yapilabiliyor 4.5-5.4 arasi 5km yuruyorum , 2.5km gidiyorum bi 15dakka mola sonra donus 2.5km seklinde, kalori alimina da dikkat ediyorum fat secretla yasiyorum :) ama 7gunde giden sadece 1kg, bana az gibi geldi (gunluk 1.700-2.100 kalori arasi aliyorum; ustune cikmiyorum) ne onerirsin , simdi sabah aksam cift yuruyus yapmayi planliyorum

Boy 1.85 kilo 107.3 yag orani %36.2 herturlu oneriye acigim :) @hyuga kojiro

• quote:

Orijinalden alıntı: bybatuu

Ustad bende 121den 101e dusmustum 1ay biraktik 107 olduk simdi gunde 1saat yuruyorum , benim sorum su , ayak bileklerim kaldirmiyor , ama surekli birakmadan yuruyuse devam ediyorum, yuryuste ki ortalama hiz kac olmali, malum akilli telefonlar sayesinde tam olcum anlik yapilabiliyor 4.5-5.4 arasi 5km yuruyorum , 2.5km gidiyorum bi 15dakka mola sonra donus 2.5km seklinde, kalori alimina da dikkat ediyorum fat secretla yasiyorum :) ama 7gunde giden sadece 1kg, bana az gibi geldi (gunluk 1.700-2.100 kalori arasi aliyorum; ustune cikmiyorum) ne onerirsin , simdi sabah aksam cift yuruyus yapmayi planliyorum

Hocam birçok profesyonel sporcu ve doktorun dediği şey, 1 ayda sağlıklı olarak 2 kg verebilirsin. 2 kg'nin üstüne çıkarsan kaslardan da vermiş olursun ki bu kötü bir şey.

Spor yaparken monoton olma, olursan vücut yürüyüş ritmine alışır. 5 hızında yürü. Sonra hızını 6-7'ye çıkar. Sonra 4'e indir. Bu döngüyü tekrarla.

Bilmiyorum, benim söylediklerime belki konu sahibi de katılır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• haftada 2.5 kiloya yakın vermişsiniz umarım sağlık konusunda sorun yaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bybatuu

Ustad bende 121den 101e dusmustum 1ay biraktik 107 olduk simdi gunde 1saat yuruyorum , benim sorum su , ayak bileklerim kaldirmiyor , ama surekli birakmadan yuruyuse devam ediyorum, yuryuste ki ortalama hiz kac olmali, malum akilli telefonlar sayesinde tam olcum anlik yapilabiliyor 4.5-5.4 arasi 5km yuruyorum , 2.5km gidiyorum bi 15dakka mola sonra donus 2.5km seklinde, kalori alimina da dikkat ediyorum fat secretla yasiyorum :) ama 7gunde giden sadece 1kg, bana az gibi geldi (gunluk 1.700-2.100 kalori arasi aliyorum; ustune cikmiyorum) ne onerirsin , simdi sabah aksam cift yuruyus yapmayi planliyorum

Aldığınız kaloriye göre verdiğiniz kilo oldukça iyi doğru yoldasınız. Benim aşırı hızlı kilo verme sebebim günde 700,800 kalori beslenmem + elim ayağım titreyene kadar spor yapmamdi. Sizinki daha sağlıklı bir yöntem ben sabirlu bir insan olmadığım için kaloriyi çok fazla kısıp fazlaca kilo verdim. Bir zararını görmedim ama gören olabilir tavsiye etmiyorum o yüzden.

• quote:

Orijinalden alıntı: BAM TELİ

haftada 2.5 kiloya yakın vermişsiniz umarım sağlık konusunda sorun yaşamazsınız.

Diyet bitiminde çöken metabolizma hizimi eski haline grtirmek için günde yaklaşık 5000 kalori beslenip 2 ayda 13 kilo aldım dostum. Şuan iyi durumdayım. Bir daha o kadar hızlı gitmeyeceğim 1500 kalori altına inecegimi sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hyuga kojiro

quote:

haftada 2.5 kiloya yakın vermişsiniz umarım sağlık konusunda sorun yaşamazsınız.

Diyet bitiminde çöken metabolizma hizimi eski haline grtirmek için günde yaklaşık 5000 kalori beslenip 2 ayda 13 kilo aldım dostum. Şuan iyi durumdayım. Bir daha o kadar hızlı gitmeyeceğim 1500 kalori altına inecegimi sanmıyorum.

Çok geçmiş olsun, haftada 1 kg iyi olur kanaatindeyim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hyuga kojiro

quote:

Çok geçmiş olsun, haftada 1 kg iyi olur kanaatindeyim.

Kesinlikle maksimum haftada 1 kilo ideal olacaktır. Çok hızlı verilen kilolar zaten hızlıca geri alınıyor. Kısır döngüye girmek gibi birşey. En iyisi daha yavaş ve kalıcı vermek.

• quote:

Orijinalden alıntı: aaddss011

Selam abi ben 17 yaşında 1.71 boyunda 90-92 kiloyum çok vermek istiyorum iki gündür başladım günde iki saat yürüyüş yapıyorum sabah kahvaltısında bir yumurta yarım domates 3-5 zeytin şekersiz çay içiyorum ekmek kesinlikle yemiyorum ekmek konusunda tavsiyen nedir bana da biraz akıl versen iyi olur abi bide malûm Ramazan ayında oruç tutacağım için o zaman nasıl bir yol izlemeliyim cevap verirsen çok sevinirim

Ben seninle aynı boydayim şuan 80 kiloyum. Yani aşırı bir kilon yok dostum ben 10 vericem sende 20 vermen lazım yani 70 iyidir bizim için. Uyguladigim düzen benimki gibi aynı bende günde +2 saat yürurdum sabahları yumurtayla geçiştirdim. Bol bol su iç mideni suyla sisir hem yapay tokluk hissi alırsın hemde metabolizman daha canlı olur yani daha çok kilo verebilirsin. Ramazanda diyet için birşey diyemiycem ben ramazanda hiç diyet yapmadım ama önceki senelerde denemiştim başarılı olamamıştim oruç tutan birinin diyet yapması çok zor bence ama mümkündür tabi.

• Son formum. Söyle kıvrılidursun bu kadar irileşmişken bu pozu vermemek olmaz. Onumuzdeki iki ay baya bi Küçülucem.

4 ayda 41 kilo verdim - Artık amaç temiz hacim..

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.