Şimdi Ara

4.Basamak: Gramer Konuları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
79
Favori
70.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rat.planet -- 24 Şubat 2020; 23:19:5 >

• Evet,saatlerimi,günlerimi aldı ama sonunda bitirebildim.Hocam müsait bir zamanınızda incelerseniz memnun olurum fiillerin 4c. konusu dışında bütün konuları tamamladım o da öyle olması gerektiği için,isimler,sıfatlar,fiiller ve zarflardan 100'er tane örnekler verdim ve cümle içinde gösterdim diğerlerinden o kadar fazla bulamadığım için daha az oldu.Son güncellemenize uygun oldu sanıyorum

Parts Of Speech Konu Anlatımı-Pdf
    Parts Of Speech Konu Anlatımı-Word
    O alıştırma siteleri çok eski linkler.Unuttum onları.
    Google'a bolca soru,test vs.bulabilirsin.
    Tek yapman gereken konuyu İngilizce adıyla ara.
    Mesela isimlerle ilgili test arıyorsan
    ''nouns exercises''
    ''nouns test''
    ''nouns quiz''
    gibi ararsan birçok soru görebilirsin.
    Örneğin şu sitede 600 sayfa boyunca gramer testi var;
    https://www.helpteaching.com/questions/Grammar

Kelimelerle ilgili;
    https://www.helpteaching.com/questions/Vocabulary
  • Gene emek verilmiş bir rat.planet konusu ne kadar şükretsek azdır hocam size üstad rütbesi verilmeli bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bende bu kitaplardan advanced grammar in use second edition var. Third edition ile arasında çok fark var mıdır?
  • Understanding and using kitabinda prepositions konusu yok mu?

• fiyatı benim için önemli değil fakat yine kafam karıştı. kısaca sorum şu English Grammar Today mi yoksa English Grammar Inside and Out mu cevap verirseniz iyi olur hocam.Ayrıca teşekkürler bilgiler için...
  • Kafa karıştıracak bir şey yok konuda.
    Üstte de yazdım Gramer Today başlangıç için yeterlidir.Sizi Upper seviyesine getirir.Bu kitap sizi bir dağın tepesine kadar getirir.
    İnside and out ise çok detaylı bir kitaptır ve başlangıç olarak böyle bir kitaptan başlamak çok yorar insanı.Bu kitap sizi bir dağın zirvesine,doruğuna getirir.Bazı arkadaşlar advanced düzeyine ait yeterli konu yok diyebilirler fakat bence yeterli.Zira bu düzeye ait kaç konuyu okurken,konuşurken uyguluyoruz o da ayrı konu.
    Bir insan için upper seviyesi çoğu zaman her şeye yeter.Yeterki eksiksiz öğrenin.
    Ama siz sınav için öğreneceğim diyorsanız üsttede yazdığım gibi inside and out alın.Sınavlara yönelik detaylar var kitapta.
  • Hocam okudum ama anlayamadım.
    Look aheadi bitirdim simdi gramere gecicem.
    Zaten suan universitede de ingilizce hazirlik okuyorum.Gramer icin murat kurtun kitabınımı alayım yoksa dersimiz ingilizcedenmi çalısayim.
    Cevabınız için şimdiden teşekkürler

• Kitap yoksa alıp masraf yapmayın.Dersimiz İngilizce sitesinden çalışın.Çalışma yöntemine göre çalışın gramere.Başarılar.
  • Kitap alıcam hocam pcde calisirken aklım dağılır,surf yaparken bulurum kendimi.
    Murat kurtun my english gramer todayi'ni alicam.alıstirmalari yetermi hocam netteki alistirmalarida yapmama gerek varmı

• Dostum ben sana daha ne yazayım
    Kitaptaki alıştırmalar yetmez.Burada ben boşuna mı veriyorum o kadar alıştırma sitesini.En azından ana sayfadaki ilk iki sitedeki alıştırmaları çöz.
  • Tamam hocam butun alistirmalari bitirecem .d

• Güzel konu teşekkürler.
  • Hocam tekrar tekrar soruyorum kusura bakmayın. Ama ekrem hocanın sitesindeki konulara hangi sıralamayla çalışacağımızı anlamadım. Sizin sıralamanızda olmayan konular var ve alfabetik gidiyor. Bu siteye göre bir sıralama yapabilir misiniz rica etsem?
  • peki hocam biz look ahead da 60 video yu izledik 60 tane oldugunu biliyoruz fakat gramer dediğimiz şey

1-ortalama ne kadar sürecek yani
    2-hergün bir konuya mı çalışcaz
    3-limasollu Naci hocanın gramer konularını izleyip her izlediğimizden sonra hem kendi egzersizlerini hemde sizin verdiğiniz linkteki egzersizleri aynı anda bitircez sanırım (greund lara baktığımda hem naci hocanın egzersizleri hem diğer iki sitedeki egzersizleri halledeceğiz bu nekadar sürecel acep)
    5-sadece okuyarak değil aynı zamanda heryeri yazarak ta değil bizim için önemli olduğunu düşündüğümüz yerleri yazacağiz sanırım çünkü sadece okuyarak kafamızda bişey kalacağını düşünmüyorum. öyle mi?
  • Kizilelma151515 K kullanıcısına yanıt
    Tekrar tekrar soruyorsunuz çünkü açtığım konuyu okumuyorsunuz.Sıralamayı verdim ben.
    Oradaki sıralamaya uymayabilir.Sıralamada olanlara önce çalışıp bitirin.
    VEya başlangıç için ağır geliyor diyorsanız dersimizingilizce adlı siteden başlayın.Sonra diğerine bakarsınız.
  • TRajikomik kullanıcısına yanıt
    Dostum şu konuyu tam olarak okusaydın bunların cevapları orada var.
    1.Senin çalışmana bağlı.Ben her gün çalışın diyorum.Genel olarak gramer 4-5 saat sürer en az.
    2.Hayır.Lütfen konuyu okuyun.Orada yazdım gramer roman gibi değil.Bir konuyu öğrenmeden diğerine kesinlikle geçmeyin.Resimli verdiğim tekrar yöntemini dene unutursan.
    3.Gramer için sadece konu anlatımı(bu önerdiğim siteler de olabilir.kitap da olabilir) ve sitede önerdiğim egzersiz siteleri.
    4.Evet kısa kısa not almanız doğru olur.Fakat sonra gidip o notlara çalışmayın.Hangi kaynağa çalışıyorsanız o kaynağı tekrar edin.Elinizdeki notu değil.Bunu yapmazsanız ek olarak tekrar yapmak zorunda kalırsınız.Lütfen şu konyu okuyun.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Konularınızın tamamını okudum sıralamaya da uymuya çalışıyorum ekrem hocanın sitesi de çok iyi ancak sizin verdiğiniz sıralamada 18 başlık var sitede 30 başlık var dolayısıyla konuları bölmüş. Alıştırma sitelerinde konular ekrem hocanın sitesindeki gibi olmadığı için görmediğim konulardan soru geliyor. Örneğin Nouns konusunu çalıştım alıştırma sitelerinde Determinerslerle alakalı sorular geliyor. Sizin sırlamanızda determiners konusu yok ama ekrem hocanın sitesinde var. Umarım derdimi anlatabilmişimdir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kizilelma151515 -- 22 Ekim 2016; 18:41:21 >
  • Kizilelma151515 K kullanıcısına yanıt
    Ama ben önceden kaç kere söyledim Ekrem Hoca'nın sitesi başlangıç için uygun değil diye.
    Hatta bakın üst konuda yazmışım: ''İlk siteden sonra bu siteye çalışabilirsiniz.''İlk site limasollu sitesi.
    Ben daha önce bu siteyi önerirken başlangıç olarak öneriyordum.(Bundan 1-2 sene önce)
    Fakat arkadaşlar çeşitli gerekçeler öne sürdüler.Aklımda kalanları sırasıyla yazayım;
    1.Anlatım iyi güzel ama verilen örnek cümleler çok uzun o nedenle anlamıyoruz.
    2.Anlatım güzel ama örnek cümlelerin içinde bilmediğimiz kelime çok çıkıyor,başlangıç için iyi değil.
    3.Anlatım sırası verilmemiş.Alfabetik sıralanmış konular o nedenle kafamız karışıyor.(Hatta ben bunun üzerine çalışması gerekli temel sıralamayı tekrar tekrar yazdım.)

O nedenle size dersimizİngilizce sitesinden başlayıp bitirin diyorum.
    Çünkü anlatım tarzı çok sade ve seviyeye göre ilerlemiş.Başarılar.

• rat.planet kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam. Ben zaten limasollunaci yi bitirdim. Konular çok basit geldi hızlıca bitirip bu siteye geçtim o yüzden sormuştum.
  • Hocam baktım ama göremedim acaba fiil çekimleri kitabı önerdiniz mi İngilizce için?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.