Şimdi Ara

4.Basamak: Gramer Konuları (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
79
Favori
70.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bende yeni başlayacağım çalışmaya. İnternetten gramer konuları için site arıyordum. Dersimizingilizce gerçekten güzel gözüküyor teşekkürler

Hocam bir de siz yazarak mı çalıştınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shuskhun -- 21 Ocak 2018; 15:0:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shuskhun

Helal kardeşim çalışmaya devam ,

Bende yeni başlayacağım çalışmaya. İnternetten gramer konuları için site arıyordum. Dersimizingilizce gerçekten güzel gözüküyor teşekkürler

Hocam bir de siz yazarak mı çalıştınız ?

Hocam ben ordaki konuları yazarak çalışıyorum. Öyle daha aklımda kalıyor. Tabi siz isterseniz “rat planet” hocama sor derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de look aheadi bitirmek üzereyim bitirdikten sonra dersimiz ingilizceden tüm konuları bitiricem ardından grammer in use kitabının sonuncusunu alıp bitircem bu şekilde değil mi?(dersimiz ingilizceye geçmeden önce de iskelet sistemine bakıcam özne fiil filan onları araştırıcam internetten ve öğrenicem) bunları yapmam doğru mu yazdıklarımda bir hata ya da eklenmesi gereken bişi var mı arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bende yukardaki arkadaş gibi dersimizingilizceden çalışıyorum. Konu sonlarında sitedeki ve diğer sitelerden bulduğum alıştırmaları çözüyorum. Konular bitince yine de grammar için kitap almama gerek var mı yoksa direkt cbc derslerine mi geçeyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shuskhun -- 2 Şubat 2018; 21:48:45 >
  • DUYURU
    Üstteki mesajlarda Dersimizİngilizce konusuyla ilgili sorular sorulmuş.
    Bu konuyu daha önce defalarca cevapladım.Son kez yazıyorum.
    Arkadaşlar Gramer öğrenmek için tek bir kaynağa çalışmak malesef yeterli olmuyor.
    Kaynak yeterli bile olsa yanında yardımcı kaynaklar kullanmanız gerekiyor.
    Bakın Dersimizİngilizce sitesi anlatımları çok güzel.Birçok konu anlatılmış.
    Bu site gramer çalışmak için iyi bir site fakat gramer de iyi bir noktaya gelmek için yeterli olmuyor.
    Bazı konular fazla detaylı veya detay az.Bu sorun sadece bu sitede değil Türkçe anlatımlı birçok kaynak bu şekilde.
    Ben gramer öğrenmek için özellikle CEFR sistemine uygun Grammar in Use adlı 3 kitaplık kaynağı öneriyorum.
    Bu kitaplarda sadece öğrenilmesi gereken konular ve detaylar var.
    Fakat bu Grammar in Use'a çalışırken bazen konularla ilgili Türkçe kaynağa ihtiyaç duyabilirsiniz.
    İşte yardımcı olarak Türkçe anlatımlı kaynakları siteleri bu aşamada kullanın.
    Ana çalışma kaynağınız Grammar In Use olsun.Bu kitaba çalışırken tam olarak anlayamadığınız konuları internetteki sitelerden,elinizdeki Türkçe kitaplardan bakın.Hatta Youtube'dan Türkçe anlatımlara veya Engvid anlatımlarına bakabilirsiniz.
    Konular bu sayede daha iyi pekişir.
    Kısaca:
    Ana Kaynak:Grammar In Use(3 kitap)
    Yardımcı Kaynaklar:Türkçe anlatımlı gramer kitapları,Türkçe anlatımlı Gramer siteleri,Youtube'daki video dersler,Engvid dersleri...

• garmen G kullanıcısına yanıt
    Look Ahead derslerini bitirdikten sonra ana konuya bu derslerle ilgili olumlu ve olumsuz yanlarını yazarsanız diğer arkadaşlar da okur.
  • rat.planet hocam grammar in use kitabından grammar çalışıyorum ancak bir takıldıgım nokta var mesela her konunun kurallarını mantıgını kapıyorum,konu anlatım içinde bir kuralı anlatırken bir iki örnek cümle oluyor onları da çalışıyorum bu örnek cümleleri de kafama almaya gerek var mı? o örnek cümleleri bir kağıda yazıp ara ara okusam mı diye düşünüyorum ne dersiniz?
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Gerek yok o kadar.
    Dikkat ettiyseniz ben 1.sayfada kitaptaki konularla yetinmeyin Google'da çalıştığınız konunun ismini yazıp alıştırma çözün,örnek çözün diye yazdım.
    Yani örnekleri tekrar etmek yerine bol örnek ve alıştırma çözmek daha etkili.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    hocam 2 gün önce programda görüp murat kurt gramer today aldım ama şimdi programdan çıkardığınızı gördüm bir sebebi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreReyiz

hocam 2 gün önce programda görüp murat kurt gramer today aldım ama şimdi programdan çıkardığınızı gördüm bir sebebi var mı?

Aynen.
    Konuyu okumaya başlıyoruz. Konu eski ve ana konu sürekli güncellenmiş. Ama konudaki yazılanlar, tartışılanlar, bahsedilen kaynaklar kaldırılmış ve değiştirilmiş. Hal böyle olunca konuda geçenleri birleştirmek mümkün olmuyor.
  • EmreReyiz E kullanıcısına yanıt
    Bir değişiklik yoktur.Sadece Türkçe kaynakları yardımcı kaynak olarak değiştirdim.
    Zira kitaplar CEFR seviyesine uygun olmuyor.Bu kitabı bitirseniz de gramer bitti sayılmaz.
    Birçok noktada tekrar Grammar in Use'a bakmanız gerekiyor.Bu kitabı Türkçe anlatımlı kitap veya internetteki kaynaklarla destekleyebilirsiniz.
  • interwap kullanıcısına yanıt
    Sistemi uygulamak için geçmiş yorumları buradakileri tekrar okumak kafanızı karıştırabilir.
    Çünkü birçok değişiklik yapıldı.Değişiklikler sadece gramer bölümünde bu kadar fazla yapıldı.
    Çünkü gramer bölümünde önerdiğim birçok sistemi arkadaşlar uygulamadı,bazen de uygulayamadı.Geçmiş mesajları görebilirsiniz.
    Uygulanabilecek,olabildiğince sade(detaylı olursa okumuyorlar)olabildiğince yararlı bir sistem oluşturmak uzun bir vakit ve deneyim gerektiriyor.
    Bu nedenle değişiklikler oldu.Mesela ben tarayıcı arama özelliğini önerdim fakat kullanan olmadığı için değiştirdim.
    Fakat bu son değişiklikle artık bundan sonra değiştirebileceğim bir şey kalmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Bir değişiklik yoktur.Sadece Türkçe kaynakları yardımcı kaynak olarak değiştirdim.
    Zira kitaplar CEFR seviyesine uygun olmuyor.Bu kitabı bitirseniz de gramer bitti sayılmaz.
    Birçok noktada tekrar Grammar in Use'a bakmanız gerekiyor.Bu kitabı Türkçe anlatımlı kitap veya internetteki kaynaklarla destekleyebilirsiniz.

peki sizce grameri kötü birisi gramer in use ile mi başlamalı yoksa murat kurt bitirip mi geçmeli düzeltmeden önceki gibi?

2- hocam şu programı çıkarın da kurtulalım şu karmaşık listelerden ne zaman çıkacak kesin tarih belli oldu mu?
  • EmreReyiz E kullanıcısına yanıt
    Grammer in Use'dan da başlanabilir diğer kitaptan da zaten sonuçta eninde sonunda iyi bir noktaya gelmek için CEFR uyumlu bir kitaba bakmak gerekiyor.Grammar in Use da böyle bir kitap.Anlamadığınız yerde Türkçe sitelere,kitaplara bakarsınız.

Programda deyimler ekleniyor örneklerle.
  • rat planet hocam çok teşekkürler yardımların için tavsiye ettiğin grammar in use kitabına 1 haftadan fazladır çalışıyorum zaman konusuna çalıştım mantıgıma oturttum bir çok zaman konusunu hatta zevk almaya başladım ingilizce çalışmaya.hiç inanmazdım çalışırken zevk alacağıma,önerdiğin kitap gayet iyi,bakalım çalışmalara son hız devam öncelikli hedeflerim erasmus sınavında iyi bir başarı elde etmek ve genel ingilizcemi geliştirerek günlük yabancı akışları-haberleri takip edebilmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy Goat -- 6 Şubat 2018; 19:25:12 >
  • Cambridge bu kitapların Android uygulamasını çıkarmış.
    Anladığım kadarıyla English Grammar in Use kitap olarak diğer ikisi ekstra aktivite olarak yayınlanmış.
    Güzel yanı, sesle desteklenmiş ve interaktif.
    ratplante hocam grammar in use kitabından çalışıyorum gelecek zamandan sonraki konulara geldim ancak zorlanmaya başladım okuyorum okuyorum ama anlayamıyorum mesela may ve might konusunu 2 kere okudum farklarını anlamadım internete bakınca sanki basit çalışıp geçtim gibi hissediyorum

mesela bir konuda a-b-c-d gibi ayırımlar aklımda kalmıyor genel mantık olarak aklımda kalıyor ancak ne yapmam lazım?
  • Merhaba arkadaşlar.Bir sorum olacaktı ;

Yabancı bir eğitim sitesi ile yazışıyorum da bazı şeyler yazdım falan istekler yaptım konu ile ilgili.Fakat son durumu öğrenmek istiyorum ; son durum ,son gelişmeler nedir anlamında ne demeliyim ?

What's new ? bunu mu desem daha doğru ? yoksa genelde konuşmalarda kullanılan scoop -what's the scoop mu demeliyim ?

Son durumu ,gelişmeleri öğrenmek istiyorum gibi bir cümle yani.
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Daha önce de yazdım takıldığınız,anlamadığınız konularda Türkçe anlatımlara bakın.
    Akılda kalıcılığı arttırmak için bol tekrar ve bol örnek görmeniz gerekir.
    Bolca tekrar edin.Ve konularla ilgili internette istemediğiniz kadar örnek var.
    Konuları Google'a yazıp arayınca sınırsız örnek görebilirsiniz.
    Bu şekilde çok rahat şekilde gramer öğrenilebilir.
    hocam bu hafta modals konusunu bitiriyorum inşallah,zamanlar konusunu bir daha tekrar etmek istiyorum başka bir kaynaktan.bu hafta bunları yapacagım.

bundan sonra hangi sıra ile grammar konularına devam edeyim?
    grammar in use takip ediyorum ama baktım ki kitaptan pek anlayamıyorum siteler daha verimli oluyor benim için o yüzden internetten çalışmayı düşünüyorum acaba hangi sıra ile gitmeli?
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.