Şimdi Ara

4.Basamak: Gramer Konuları (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
79
Favori
70.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben grammer konularını bu kitaptan öğreniyorum.Geçmişte hazırlık okumuşluğum var o yuzden tekrar gibi bişi oluyor grammer calışmak.Daha çok ayrıntıya girdikçe ilgimi çekiyor konular.Sadece bu kitap yetmiyor tabi,eksik buldugum kısımlar oluyor onlarıda dersimizingilizce gibi sitelerden bakıyorum.ve çoğu şeyi grammer defterime yazıyorum.Sizce doğrumu yapıyorum böyle çalışarak?

4.Basamak: Gramer Konuları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Empty Words. -- 2 Ekim 2017; 1:30:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Bundan daha fazla anlamı olan kelimeler de var.
    Bunu zaten bir anda bir günde bir haftada öğrenmek zordur.Ezberlersin öğrenmiş gibi olursun ama kullanmaya gelince kullanamazsın.
    O nedenle sağlam bir kelime defteri olmalı.Bu defter sürekli tekrar edilmeli.Mümkünse 3-4 günde bir.Ama en azından 1 haftada bir tekrar lazım.Diğer türlü kalıcı olmaz.
    Bunları başka türlü öğrenmek zor.Okuma çalışmalarıyla birlikte öğreniriz diyenler var.Fakat bu şekilde bir çalışma o kelimeyle ilgili tüm örnekleri bir seferde veya daha kısa sürede sunamıyor.

Hocam her kelimede sitede çıkan neredeyse tüm anlamları yazınca bir saatte en fazla 10 kelime çalışabiliyorum. E okul da var. Bir yandan unuttuğum ingilizce için okula yetişmeye çalışıyorum onun kelimeleri, bir yandan okulda işlenen kelimeler. Nasıl yetişeceğim ne yapacağım şaşırdım hocam. Bana yol gösterebilir misiniz?

Gerekirse kur tekrar yapmak da aklımda var. A+'dayım. Sene sonunda B+ kuru bitmiş bir şekilde yıl biter bu kurda kalırsam (sınavlar 2 ayda bir).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mofire -- 9 Ekim 2017; 19:22:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MichealCorleone

Evet,saatlerimi,günlerimi aldı ama sonunda bitirebildim.Hocam müsait bir zamanınızda incelerseniz memnun olurum fiillerin 4c. konusu dışında bütün konuları tamamladım o da öyle olması gerektiği için,isimler,sıfatlar,fiiller ve zarflardan 100'er tane örnekler verdim ve cümle içinde gösterdim diğerlerinden o kadar fazla bulamadığım için daha az oldu.Son güncellemenize uygun oldu sanıyorum

Parts Of Speech Konu Anlatımı-Pdf
    Parts Of Speech Konu Anlatımı-Word

Look Ahead dersleri bitti.Türkçe söz bölüklerini bilmiyorum o yüzden bu dosyadan başlıyorum bakalım 2-3 ay sonra nerede olacağım :)

• 20alper20 kullanıcısına yanıt
    1.sayfadaki gibi çalış.Üstteki dosya fazla detaylı.
  • Tamam hocam dediğiniz gibi yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 20alper20 -- 14 Ekim 2017; 13:8:1 >
  • Hocam?

Okul olduğu için buradaki sistemi tam olarak uygulayamıyorum, ne yapabilirim?

Dinleme konusunda da tavsiyeye ihtiyacım var. Lit2go'yu çok önerirdiniz önceden, orada hep kitap ve hikaye var ama yine de dinlemeni geliştirir derseniz bakabilirim hocam. Bir sisteme ihtiyacım var.

Şu hazırlık bi' bitsin de yazın cbc dersleri beni bekler.

Önceki konuşmalar da gözünüzün önünde olsun diye diye kendimi alıntılıyorum veya cevaplıyorum hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mofire -- 16 Ekim 2017; 19:59:16 >
  • hocam merhaba

gramer dersleri hazırlayacaktınız onların hakkında bilgi alabilirmiyim.
  • Dersimiz ingilizceden çalışıyordum. Fakat ordaki çalışmadan gerçekten sıkıldım. Aşırı gereksiz gramer konuları var. Bu da beni sıktı. 2 gündür english grammar in use kitabını pdf olarak bulup çıkarttım ondan çalışıyorum. Evet anlatım dili ingilizce olmasına rağmen anlıyorsunuz. Resimli anlatımlar da mevcut. İlk başlarda çeviri yapardım. Fakat cidden alışa alışa çeviriye gerek kalmıyor direk ingilizce olarak düşünüyorsunuz. Sanırım bu da artı bir avantaj sağlıyor

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ken Block43 -- 17 Ekim 2017; 0:17:30 >
  • Uygulamıyorsan yapacak bir şey yok.Gramer olmadan ne yaparsan yap çok sıkıntı yaşarsın.
    lit2go yerine cbc daha uygun olur bence.lit2go'yu çok sonra çalış istersen.
  • Ken Block43 kullanıcısına yanıt
    Hangi konularda sıkıldınız?
    Gramer konuları gereksiz değildir sadece bazen fazla detay verilir.Bu malesef ülkemizdeki birçok kitapta bu şekilde.
    CEFR sistemine uygun Türkçe anlatımlı bir kitap olsa bu sorunlar yaşanmayacak.Bazı kitaplar var gibi ama içeriğini görmedim.
    Grammar in Use CEFR sistemine göre hazırlanmış.Gereksiz bir tane detay bile yok o kitapta.
    Fakat burada da bazı sorunlar ortaya çıkıyor.O kitaba çalışıp bitirince büyük oranda gramer biter.
    Ama Türkçe ile bağlantı kurmakta çok zorlanırsınız.Çünkü anadil ile bağlantı sağlanmadan(başlangıçta) dil öğrenmek zordur.
    Bu konuda çok yazdım merak ediyorsanız geçmiş konuları okuyun.
  • quote:

Hangi konularda sıkıldınız?
    Gramer konuları gereksiz değildir sadece bazen fazla detay verilir.Bu malesef ülkemizdeki birçok kitapta bu şekilde.
    CEFR sistemine uygun Türkçe anlatımlı bir kitap olsa bu sorunlar yaşanmayacak.Bazı kitaplar var gibi ama içeriğini görmedim.
    Grammar in Use CEFR sistemine göre hazırlanmış.Gereksiz bir tane detay bile yok o kitapta.
    Fakat burada da bazı sorunlar ortaya çıkıyor.O kitaba çalışıp bitirince büyük oranda gramer biter.
    Ama Türkçe ile bağlantı kurmakta çok zorlanırsınız.Çünkü anadil ile bağlantı sağlanmadan(başlangıçta) dil öğrenmek zordur.
    Bu konuda çok yazdım merak ediyorsanız geçmiş konuları okuyun.

Hocam dediğiniz gibi gereksiz değil ama çok aşırı detay veriyor bu da cidden beni sıkıyor. Gramer çalışasım gelmiyor malesef. Başlangıç düzeyinde bile çok aşırı detay veriliyor. Intermediate kısmına gelince yine detaylar çok verildi. Hatta 3-4 gün çalışmadığım bile oldu aşırı sıktı çünkü. CEFR müfredatı gibi bir Türkçe çeviri kitap olsa keşke ama o da yok. Grammar in use çalışırken gerçekten sıkılmıyorum. Olduğu gibi sade bir halle anlatılmış. Bu arada sondaki tavsiyenizi kesinlikle dinleyeceğim hocam.

• hocam sizin hazırlayacağınız gramer dersleri ne alemde diye soracaktım.
  • TRajikomik kullanıcısına yanıt
    Bittiğinde buraya ekleyeceğim.
  • quote:

Bittiğinde buraya ekleyeceğim.

https://kitapsatis.anadolu.edu.tr/turkce-bicim-bilgisi-11370

Şu önerdiğiniz kitabın anlatımı basit mi acaba yüzelsel mi anlatıyor yoksa bayağı detaya iniyor mu
    İşi sadece bu kitapla halledebilirmiyiz?
  • Jouska J kullanıcısına yanıt
    Evet anlatımı gayet basit.Konularla ilgili bolca örnek var.
    Kitapta konular olması gerektiği gibi anlatılıp düzenlenmiş.
    Özellikle sözöbeklerinin cümle içinde alacağı farklı görevleri de anlatması bakımından çok üstün bir kitaptır.
    Zira bu konuyu birçok kitap anlatmaz veya eksik anlatır.
    Şuan Türkçe yazılmış gramer kitapları içinde anlatımı en basit kitaplardan biri diyebilirim.

Kitap sadece sözöbeklerini anlatır.Cümlenin öğelerini anlatmaz.
    Onun için şu kitabı önermiştim;https://kitapsatis.anadolu.edu.tr/turkce-cumle-bilgisi-ii-11372
    Bu kitapla birlikte gramer konuları tamamlanmış olur.
    Bu kitaptan başka Cümle Bilgisi 1 kitabı var fakat o kelime gruplarını anlatıyor.Dil öğrenimine çok katkısı olmaz(aslında olur ama sıkıcı ve fazla detay olmasın diye onu önermedim.Biraz daha işin ayrıntısı.)

Ek:Bu konular internette de var ama bu kadar iyi anlatılmamış malesef.Bazı önemli detaylar vs.yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rat.planet -- 18 Ekim 2017; 21:4:40 >

• quote:

Evet anlatımı gayet basit.Konularla ilgili bolca örnek var.
    Kitapta konular olması gerektiği gibi anlatılıp düzenlenmiş.
    Özellikle sözöbeklerinin cümle içinde alacağı farklı görevleri de anlatması bakımından çok üstün bir kitaptır.
    Zira bu konuyu birçok kitap anlatmaz veya eksik anlatır.
    Şuan Türkçe yazılmış gramer kitapları içinde anlatımı en basit kitaplardan biri diyebilirim.

Kitap sadece sözöbeklerini anlatır.Cümlenin öğelerini anlatmaz.
    Onun için şu kitabı önermiştim;https://kitapsatis.anadolu.edu.tr/turkce-cumle-bilgisi-ii-11372
    Bu kitapla birlikte gramer konuları tamamlanmış olur.
    Bu kitaptan başka Cümle Bilgisi 1 kitabı var fakat o kelime gruplarını anlatıyor.Dil öğrenimine çok katkısı olmaz(aslında olur ama sıkıcı ve fazla detay olmasın diye onu önermedim.Biraz daha işin ayrıntısı.)

Ek:Bu konular internette de var ama bu kadar iyi anlatılmamış malesef.Bazı önemli detaylar vs.yoktur.

söylediğiniz kitabın siparişini verdim en kısa zamanda gelir umarım 1. kitabıda hiçbir yerde bulamadım zaten 2. kitabın yeterli olduğuna sevindim

• Jouska J kullanıcısına yanıt
    1.kitabı bende yeni baskısını bulamamıştım.İkinci el olarak almıştım.
  • quote:

1.kitabı bende yeni baskısını bulamamıştım.İkinci el olarak almıştım.

birde şu kitabı aldım ben link anlamada pek sıkıntı yaşamadığım için yeni kelime ve cümle kalıpları konusunda yararlı olacağını düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jouska -- 19 Ekim 2017; 14:40:4 >
  • Dersimiz ingilizceden advanced bölümüne geldim fakat bilerek geçmedim eskileri tekrar ediyorum bu arada cbc ye geçeyim mi yoksa biraz kelime çalışayım mı geçmeden?
  • disintegratorsss D kullanıcısına yanıt
    Çok mantıklı bir karar vermişsin.Zira ben de bunu daha önce önerdim.
    Upper intermediate seviyesine kadar gramer bilmek çok büyük oranda işinizi görür.Eğer sorun yaşıyorsanız demek ki konuları özümseyememişsiniz demektir.
    Advanced düzeyi gramer zaten kural az ve daha çok bunlar bol okuma vs.sonrasında yerleşen şeyler.
    Geçmiş konuları tekrar edip cbc derslerine başlamanızı öneririm.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.