Şimdi Ara

4.90 TL OLDUĞUNDA KONTAKLAR KAPANIYOR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
876
Cevap
3
Favori
36.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4.90 olmasını neden bekliyoruz ki, sizce benzin yeteri kadar pahalı değil mi? ben zaten binemez oldum aracıma, Allah hepsinden razı olsun!
  • 5 tl olursa bende almam ::)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: _K_A_İ_N_

quote:

Orijinalden alıntı: ALAK_

Söz vermeye korkmayın arkadaşlar, bir elin nesi var ,iki elin sesi var... Bakarsınız yaptığımız uygulama işe yarar ve akaryakıt fiyatları biraz olsun geriler. Denemeye değer !

Facebook grubuna da katılımınızı bekliyorum, lütfen duyuralım... Başka forumlara sitelere de konuyu açarak, daha çok sesimizi duyurabiliriz.

http://www.facebook.com/4TL90KurusSon

benim face yok ama her türlü desteğe açığım.Bu arada yukarıda arkadaş Km fotoğraflarını çekip koyalım demiş 2 haftada bir veya ayda bir.Kimin ne kadar harcadığını öğrenmiş oluruz.

Teşekkür ederim desteğiniz için. Facebook önemli rol oynayacak bu olayda, tanımadığımız binlerce insan bizlerle birlikte haberimiz olmasa da kontağı kapayacak sözünü tutacak.. Bu yüzden ortak bir toplanma alanı gibi düşünebiliriz.. Facebooktan olmasa da başka platformlarda lütfen linki dağıtınız.

@ ahtımıl

Bizlere yancılık etmeyeceksen lütfen yorumunu eksik et... Birilerini yadırgamak ya da eleştirmek doğrudur ancak burada değil, sadece toplu ve kimseye zararı olmayacak olan bir eylem bu, 1 kişi 1 kişidir, ne kimsenin aklını çel ne de saygısızlık et lütfen.

• işyeri eve 2 vesayit olmasa ve dönüşte nişanlımıda alıyor olmasam yemin ederim katılırım ama arabayı kullanmaya mecburum ama bu hareketin yayılması için elimden geleni yapıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vikernes

konuyla ilgili tam anlatıcı şekilde video hazırlanabilir, youtube'a yüklenip oradanda katılımcılar bulabiliriz.. hem burda bazı şeyleri yazması yasak, youtube'da daha serbest şekilde bazı şeyleri gözler önüne serebilir, daha farklı bir kitle iletişimi oluşturabiliriz..

Hocam herkes uzmanlık alnında bir girişimde bulunursa çok daha fazla kitlelere ulaşabiliriz dediğin gibi. Ben youtube dan anlamam, video hazırlayamam ancak yapabilecek arkadaş varsa minnettar olurum. facebookta grup açtım ve bütün listemi davet ettim.

Daha detaylı uğraşabilecek yardımcı olabilecek arkadaş varsa girsin admin yapayım.

@ aoe_

hocam bekleyelim, bu bize yeterli kişiye ulaşmamız için tanınmış bir süre olsun... 2 gecede kaç kişiye ulaşabiliriz ki?

@ cihanair

Tamam sen öyle yap ancak bunun bize bir yararı olmayacak, önemli olan bir sınır ve bir kararın olması, herkesin o sınırda aynı şekilde hareket etmesi. Senin gibi düşünenler olursa, kaç kişiye ulaşabiliriz ki? Topluluk olarak düşünüp öyle hareket edelim.

• Bu 4.90 olayı Pazartesi rejime başlıyorum yarın sigarayı bırakıyorum demek gibi.. Şimdide yeterince pahalı değil mi? Şimdi neden başlanılmıyor.
    Ben 3 haftadır haftada 2 güne düşürdüm. O 2 gün çok geç çıkmasam o günlerde kullanmayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anotherbrick55

Bu 4.90 olayı Pazartesi rejime başlıyorum yarın sigarayı bırakıyorum demek gibi.. Şimdide yeterince pahalı değil mi? Şimdi neden başlanılmıyor.
    Ben 3 haftadır haftada 2 güne düşürdüm. O 2 gün çok geç çıkmasam o günlerde kullanmayacağım.

Yukarıda 2 kere yazdım ancak tekrar yazayım... İlk mesaja ekleyeceğim bunu.

Hocam şuanda da ucuz değil haklısın... 4.70 ile 4.90 arasında ne fark var ki? Zaten hep böyle düşündüğümüzden sessiz kalmadık mı?

Ben bir sınır belirledim ve bu sınırı tüm türkiyeye bir şekilde yayalım ve 4.90 ı gördüğümüz anda binlerce kişi o gün kontakları kapayalım ve bunun bir tepki olduğu anlaşılsın... Ses getirelim. Haftada 5 günden 2 güne indirmen seni bireyse olarak kurtarır ancak Türkiye çapında ses getirmez....Benim istediğim bu.

4.90 olana kadar yeteri kadar kişiye ulaşmış oluruz, sesimizi duyururuz ve aynı gün kontakları kapatırız, büyük bir indirim gelene kadar. nasıl fikir?

@ dermeister01

Çok teşekkür ederim hocam duyarlılığın ve desteğin için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALAK_ -- 24 Mart 2012; 22:14:31 >

• Dostum bende her koşturmaca var.
    Hem esnafım hem teknik eleman olarak bir şirkette çalışıyorum.
    Bunun dışında herkesin olduğu gibi genel ihtiyaçlar için kullanıyorum.
    Alışverişdir. Eş dost akraba ziyaretidir. Arasırada çoluk çocuk eğlendiriyorum
    Birde çıkarsa acil işlerime koşturuyorum. Otobüslede biyere gidilmiyorki kardeşim beklemesiydi.. almamasıydı.. onun bunun ağız kokusuydu..
    çok kişi binip biyere gidildiği zaman gene aynı paraya geliyor zaten.
    bunlar olmasa otobüse binerim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Vikernes

konuyla ilgili tam anlatıcı şekilde video hazırlanabilir, youtube'a yüklenip oradanda katılımcılar bulabiliriz.. hem burda bazı şeyleri yazması yasak, youtube'da daha serbest şekilde bazı şeyleri gözler önüne serebilir, daha farklı bir kitle iletişimi oluşturabiliriz..

Hocam herkes uzmanlık alnında bir girişimde bulunursa çok daha fazla kitlelere ulaşabiliriz dediğin gibi. Ben youtube dan anlamam, video hazırlayamam ancak yapabilecek arkadaş varsa minnettar olurum. facebookta grup açtım ve bütün listemi davet ettim.

Daha detaylı uğraşabilecek yardımcı olabilecek arkadaş varsa girsin admin yapayım.

@ aoe_

hocam bekleyelim, bu bize yeterli kişiye ulaşmamız için tanınmış bir süre olsun... 2 gecede kaç kişiye ulaşabiliriz ki?

@ cihanair

Tamam sen öyle yap ancak bunun bize bir yararı olmayacak, önemli olan bir sınır ve bir kararın olması, herkesin o sınırda aynı şekilde hareket etmesi. Senin gibi düşünenler olursa, kaç kişiye ulaşabiliriz ki? Topluluk olarak düşünüp öyle hareket edelim.

10 kurus icin senimi kiricam ya ::)))

Yaz gitsin benide 4.90 olunca almiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

Dostum bende her koşturmaca var.
    Hem esnafım hem teknik eleman olarak bir şirkette çalışıyorum.
    Bunun dışında herkesin olduğu gibi genel ihtiyaçlar için kullanıyorum.
    Alışverişdir. Eş dost akraba ziyaretidir. Arasırada çoluk çocuk eğlendiriyorum
    Birde çıkarsa acil işlerime koşturuyorum. Otobüslede biyere gidilmiyorki kardeşim beklemesiydi.. almamasıydı.. onun bunun ağız kokusuydu..
    çok kişi binip biyere gidildiği zaman gene aynı paraya geliyor zaten.
    bunlar olmasa otobüse binerim.

İş sebebiyle kullanmanı anlarım da, diğerleri bana pek cezbedici sebepler gelmedi... Elbette bir şeylerden taviz vereceğiz, elbette lükslerimizden ödün vereceğiz... Sizin gibi düşünürse herkesin kendince sebepleri var... Çok uzun bir süre değil 2 hafta boyunca eş dost gezmesi için, alış veriş için araba bırakılabilir... Bunları göze alamayacaksanız 2 hafta için, size iyi eğlenceler.

• yaz hocam benide arabaları garajdan çıkarmıycam benzinin litresi 4 lira altına düşmeden yürürüm tramvaya binerim ama ne taksi nede otobüs kullanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kick down

yaz hocam benide arabaları garajdan çıkarmıycam benzinin litresi 4 lira altına düşmeden yürürüm tramvaya binerim ama ne taksi nede otobüs kullanırım

Eyvallah hocam, seninki daha doğru, bir nevi bineceğin taksi de sayende akaryakıt istasyonuna daha az girecek.

Cihanair, teşekkür ederim..

Şimdiden sadece bir forumun otomobil bölümü sayesinde 10 kişiye dayandık. Lütfen duyuralım.
  • Disel kullanıyorum. Yakında disel motorlu araçların vergisi benzinlilerden daha fazla olucakmış yandık ki ne yandık
  • beni de ekleyin listeye, fotoğraflı olsun başka türlü olsun her şekilde elimden geleni yapmaya hazırım. arabayla gidiyordum okula ara sıra hem sağlık hem yakıt fiyatları yürümeye yönlendirmişti beni. sınav haftası dışında arabamı yerinden pek oynatmayı düşünmüyorum bende.
  • yaptık diyelim sonra ne olacak?

bunu yapmamızın sebebini medyaya veya siyasilere, daha büyük kitlelere nasıl duyuracağız ve benimseteceğiz, bu önemli.

yoksa ben de 2 aydır yakıtımı 3 de 2 oranında azalttım, ama kişisel protestolar her zaman kişiye zarar verir. eğer sesimizi duyurabileceksek bir şekilde her şeye varım.
  • Ben kontağı kapadim bile. Bunun için benzinin litre fiyatının 4.90 olmasını beklememe gerek yok. Arabam var ama toplu taşıma kullanıyorum. Arabada kapının önünde yatıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimiferhat

yaptık diyelim sonra ne olacak?

bunu yapmamızın sebebini medyaya veya siyasilere, daha büyük kitlelere nasıl duyuracağız ve benimseteceğiz, bu önemli.

yoksa ben de 2 aydır yakıtımı 3 de 2 oranında azalttım, ama kişisel protestolar her zaman kişiye zarar verir. eğer sesimizi duyurabileceksek bir şekilde her şeye varım.

Yaptık diyelim ,sonrasını bekleyip göreceğiz.....

100 bin aracın 2 hafta boyunca akaryakıt istasyonuna girmeyişi fark edilecektir.... 500 bin aracın girmeyişi daha çok fark edilir...

Daha sonra ne olur onu denedikten sonra görürüz ama önce denememiz lazım, evet sizinkisi bireysel bir hareket olmuş sizin için karı yüksek ancak bizim için değil... bu yüzden toplu hareket edelim, sesimizi duyuralım, belki bir işe yarar.

• quote:

Orijinalden alıntı: genckaptan

Ben kontağı kapadim bile. Bunun için benzinin litre fiyatının 4.90 olmasını beklememe gerek yok. Arabam var ama toplu taşıma kullanıyorum. Arabada kapının önünde yatıyor.

Hocam senin yaptığın bireysel kalkınma... Evet beklemeye gerek yok ancak herkesin bunu aynı anda yapması ses getirir.. Senin kendi başına kontağı kapatman, sadece senin cebine kar sağlar, yakıt fiyatlarını düşürmez... Bu yüzden aynı gün yapalım, hepimiz birden, onlar pes edene kadar. İşe yarıyıcak inanın
  • Beni de yazin, her turlu katilacagim ve facebook uzerinden de destekliyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: genckaptan

Ben kontağı kapadim bile. Bunun için benzinin litre fiyatının 4.90 olmasını beklememe gerek yok. Arabam var ama toplu taşıma kullanıyorum. Arabada kapının önünde yatıyor.

Hocam senin yaptığın bireysel kalkınma... Evet beklemeye gerek yok ancak herkesin bunu aynı anda yapması ses getirir.. Senin kendi başına kontağı kapatman, sadece senin cebine kar sağlar, yakıt fiyatlarını düşürmez... Bu yüzden aynı gün yapalım, hepimiz birden, onlar pes edene kadar. İşe yarıyıcak inanın

Suan bireysel gibi görünüyor haklisin ama Benzin 4.90 olduğunda bana katılmış olacaksınız. Yaza 4.90 olur sabredin. :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.