Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (1715. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mgora , svs , AMC Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 59 Misafir (4 Mobil) - 57 Masaüstü5 Mobil
5 sn
235.040
Cevap
1.165
Favori
11.767.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
37. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 17131714171517161717
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Ecevit kendisini feda etti bu is icin zaten. Anayasa kitapcigi hikayesi medyanin insanlari kandirmak icin ortaya attigi bir ufurmeydi.

Kitapcik meselesinin nedeni kapatma davasiydi, ekonomiyle iliskilendirildi medyada. (Yolsuzluklarin uzerine gidilmiyor vs nedenini one surmustu medya)

quote:

Gerginlik, Fazilet Partisi’nin kapatılması davası nedeniyle başladı. Ecevit iki kez bana gelip, Fazilet’in kapatılmamasını, bunun için arkadaşlarım olan Anayasa Mahkemesi üyelerine telkinde bulunmamı istedi. Hukukun üstünlüğüne inanan ve yıllarca AYM’de görev yapan bir kişiye söylediği bu sözlere kırıldım ve reddettim. Bir süre sonra yeniden gelip aynı istekte bulundu. Yine reddettim ve o görüşmede aramızdaki gerginlik arttı. Bu durum sürerken, 19 Şubat’taki anayasa kitapçığı olayı yaşandı. Gerginliğin asıl nedeni, Ecevit’in FP konusundaki isteğiydi. MGK’da yaşananlar da, bu gerginlikten kaynaklandı.

Turkiye`de medya ahlaksizligin kitabini yazmistir.

Beyaz akım projesindeki yolsuzluk, bakanın istifa etmesi, ayrıca ordunun Beyaz akım yolsuzluğunu kurcalaması ve jandarmanın kendinin üstüne gitmesi bunlar da o koalisyonun sonunun gelmesinin sebeplerindendi ama nasıl anayasa fırlatılmasını küçümsedin anlamadım o olay oldu hatta Sezer'in Ecevit'e attığı anayasayı Cavit Çağlar Cumhurbaşkanı Sezer'e tekrar attığı Birand'ın 28 Şubat belgeselinde anlatılıyor.

Alıntıları Göster
    Kitapcik meselesinin nedeni yolsuzluklarin uzerine gidilmemesi degildi, medyanin ekonomiyle direkt baglanti kurup ecevit hukumetini indirmeye calismasinin ahlakla bir baglantisi da yoktu.

Medya bir konuyu buyutuyorsa, mutlaka cikari vardir. O gruplarin bugunku halini de goruyoruz.

• Elma kullanıcısına yanıt
    Adamların kur derdi yok ki, kur bize dert, bir elde tesbih diğerinde cigara ekonomi çok iyi onlara.

Söylüyor da zaten "sigara olduktan sonra gerisi bana dert değil" diyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sterlin çok fena aga. mehmet şimşek ekürüsü merkez bankası başkanı ilk uçakla londra uçmuşlar.tayyipin beceremedigi işini bunlara kalmış ya hero ya mero hesapı bu.global finans şirketler aptalmı ssenın ülkene yatırım yapsın.bir insan seçimlerden sonra ekonomimiz düzelcek dermi ya iç siyasetini dış ülkelere bir olurmu bu kadar cahilikte master ulaşmış tayyip harbi yuhhhhhhhhhhh
  • Kur dondu bende mt de hayırdır noluyor ?
  • En iyi yatırım tüyosunu veriyorum, yatın dinlenin sağlıktan değerli değil hiçbiri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, bu ülkede sağlık parayla. İyi geceler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.B.V

Merhabalar, bu ülkede sağlık parayla. İyi geceler.
    Merhaba, kanser olursan trilyon dolar kurtaramaz :D
  • Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 7144 sayılı ‘Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’u onayladı. Buna göre, ithalat, ihracat ve kambiyo işlemleri yoluyla yurt dışına çıkarılan paranın yüzde 40’ı kadar ceza kesilecek.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201805241033584442-erdogan-gecis-ihlal-para-cezasi-indirim-iceren-kanunu-nayladi/
  • Gecenin bir yarısı 3 gündür dolar fırlıyor resmen ülkeye döviz kurları üzerinden saldırıyorlar Tayyibe oy vermeyecek tim kızgindim ama vermezsem aslımı inkar etmiş olurum

Bu şerefsizler in ekmeğine yağ sürmeyecem

Çevremde ki herkese de vermesi için zorlayacam

Edit su saatten sonra ihtiyac dışı dolar alan vatan hainidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottoserdar -- 25 Mayıs 2018; 3:6:15 >
  • ottoserdar O kullanıcısına yanıt
    Biraz mantıklı olmayı deneyin ve şöyle düşünün ; Madem Dış güçler bu kadar kolay ülkemize müdahale edebiliyor, o zaman bu hükümetin görevi nedir, ne işe yararlar ? Dış güçler her şeyi belirliyor maşallah. O zaman biz de Dış güçlerin müdahalesine karşı koyabilecek bir başkan seçelim, daha mantıklı değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Joker.

Biraz mantıklı olmayı deneyin ve şöyle düşünün ; Madem Dış güçler bu kadar kolay ülkemize müdahale edebiliyor, o zaman bu hükümetin görevi nedir, ne işe yararlar ? Dış güçler her şeyi belirliyor maşallah. O zaman biz de Dış güçlerin müdahalesine karşı koyabilecek bir başkan seçelim, daha mantıklı değil mi ?
    Dış güçler dediğin dünya piyasasının %50 dinden fazlasına fon yatırım aklına ne geliyor da hükmeden Amerika

Çin dahil karşısında diz çöktü anlaşmaya gitti

Ab ülkeleri gikini çıkaramıyor bu saldırılara rağmen 1 haftadır ülke yine ayakta ama şimdilik

Benim dediklerimi bosverin biraz düşünün

Amerika' İsrail Suriye Filistin.bir çok konuda ters düştüğü Türkiye yıl tayyibi indirmek derdi ha Tayyip'in uğraşırmi kıskaca Amerika ? Evt Ortadoğu'yu istediği gibi şekillendirmesi ne tek dik duran karşı çıkan ülke Türkiye

Ne diyor Amerikalı yetkili Türkiye yaramaz çocuk

• quote:

Orijinalden alıntı: ottoserdar

Gecenin bir yarısı 3 gündür dolar fırlıyor resmen ülkeye döviz kurları üzerinden saldırıyorlar Tayyibe oy vermeyecek tim kızgindim ama vermezsem aslımı inkar etmiş olurum

size öyle geliyor yavrum benim o kadar kafanızda büyüttünüz ki yok saldırıyorlar yok şu yok bu yatırımcı neden gelsin türkiyeye ? 1 tane sebep söyle 3 senedir tüm devletin mallarını sattınız hukuk güven ortamı yok ? 10 madde sayarım sana yatırımcı gelmemesi için yatırımcı kazancı olmayan yere gelmez.Akıl mantıken sana saldıracak olsalar döviz konusunda dış operasyon sırasında saldırtır çekilmek zorunda kalırdın . Boşuna algı yapmayın o beğenmediğiniz ecevit kıbrısı alıp ekonomik ambargo yerken veya 2001 krizi sırasında dış güçler yoktu şimdi oldu hade ordan bırakın bu ayakları son 5 senedir akp hükümeti sıçtı politikalarında, sıvıyamıyor . Ne tekim o dönem ecevite saldıran medya şu an sus pus ne dış mihrakmış arkadaş. Bu ülkenin en büyük mihrakı bu cehalettir başka bir şey değil. Dünyanın en nefret edilen ülkesi abd dış mihrakı yok mu ? kapı gibi ekonomisi savunma sanayisi var kıtalar arası politikasını uyguluyor bu kadar basit. Şu japonyanın ekonomisi 1980 lerde bizimle aynıydı belkide daha kötüymüştür. Biz nelerle uğraşıyoruz adamlar neyle şu an dünyanın kaçıncı ekonomisi olmuş bi bak bakalım biz 1980 de kaçıncıymışız şu an kaçıncıyız neyse siz kuruluşlar türkiyenin kredş notunu yükselttiğinde reyiz yaptı diyorsunuz düşürünce dış mihrak diye saçmalıyorsunuz. Bu ülkenin düşmanı sadece 16 senedir değil 100 senedir var 100 .

• quote:

Orijinalden alıntı: ottoserdar

Gecenin bir yarısı 3 gündür dolar fırlıyor resmen ülkeye döviz kurları üzerinden saldırıyorlar Tayyibe oy vermeyecek tim kızgindim ama vermezsem aslımı inkar etmiş olurum

Söylenecek söz yok. Ekonomi tamamen bu yorumu atan zihniyetin eseri

Sana okkalı bir küfür etmek isterdim ancak ban yemeye değmezsin

• Dolar arttı, azaldı mevzusu sıktı iyice. Herkes işime gücüne bakamaz oldu. Hiç sevmiyorum böyle gergin ortamları.

• quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

Dolar arttı, azaldı mevzusu sıktı iyice. Herkes işime gücüne bakamaz oldu. Hiç sevmiyorum böyle gergin ortamları.
    Dolardan dolayı her şeye %30 zam gelince görürsün asıl sıkılmayı kardeşim, sıkılmışmış

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz020

size öyle geliyor yavrum benim o kadar kafanızda büyüttünüz ki yok saldırıyorlar yok şu yok bu yatırımcı neden gelsin türkiyeye ? 1 tane sebep söyle 3 senedir tüm devletin mallarını sattınız hukuk güven ortamı yok ? 10 madde sayarım sana yatırımcı gelmemesi için yatırımcı kazancı olmayan yere gelmez.Akıl mantıken sana saldıracak olsalar döviz konusunda dış operasyon sırasında saldırtır çekilmek zorunda kalırdın . Boşuna algı yapmayın o beğenmediğiniz ecevit kıbrısı alıp ekonomik ambargo yerken veya 2001 krizi sırasında dış güçler yoktu şimdi oldu hade ordan bırakın bu ayakları son 5 senedir akp hükümeti sıçtı politikalarında, sıvıyamıyor . Ne tekim o dönem ecevite saldıran medya şu an sus pus ne dış mihrakmış arkadaş. Bu ülkenin en büyük mihrakı bu cehalettir başka bir şey değil. Dünyanın en nefret edilen ülkesi abd dış mihrakı yok mu ? kapı gibi ekonomisi savunma sanayisi var kıtalar arası politikasını uyguluyor bu kadar basit. Şu japonyanın ekonomisi 1980 lerde bizimle aynıydı belkide daha kötüymüştür. Biz nelerle uğraşıyoruz adamlar neyle şu an dünyanın kaçıncı ekonomisi olmuş bi bak bakalım biz 1980 de kaçıncıymışız şu an kaçıncıyız neyse siz kuruluşlar türkiyenin kredş notunu yükselttiğinde reyiz yaptı diyorsunuz düşürünce dış mihrak diye saçmalıyorsunuz. Bu ülkenin düşmanı sadece 16 senedir değil 100 senedir var 100 .

Alıntıları Göster
    Yaw boş yazma cvp için dövizle kurla 1haftadir vuruyorlar şimdi borsaya yapıyorlar aynısını halkı canından bezdirdi tayyibi devirmek dert

Ecevit ye aynısı yaptılar IMF ten alıp memurun maaşını ödedi. Ogün bugün imf in kapısında para dilenir olduk

Savaşlar sadece cephede olmuyor

Tayyibinn hatası varmı kesinlikle sürüyle bı çok konuda

Oy vermeyecek tim büyük yemin ettim ama son 1 haftadır olan durum ekonominin kötüye gitmesi vs izah edilemez amaç tayyibi devirmek onundevirince istedikleri gibi Türkiye'yi. Uzaya getirecek köpekleri yapacaklar

Bu benim gözlemlerime dayalı dediğim gibi son bir haftada fikrim değişti nerde görülmüş gece 3 ye kurun 20 TL arttığı. 1hafta durmadan bunun başka izahı yok var sana şöyle 1 haftadır olan izah et

• quote:

Orijinalden alıntı: emre3x

4.77'den 500 dolar aldım. Dolar ben bozdurana kadar o seviyeyi geçmez.
    bende dün öğlen 4.67'den aldım bir miktar. 4.78'de bozdurmayı düşündüm ama dursun en azından 5'i göreyim dedim. Bakalım ne olacak az biraz kar etsem yeter.
  • Açın TV yi biraz seyredin ekonomi programlarını bırakın muhalif kişileri ve kanalları seyredin bir çok ekonomist hukukçu ve gazeteci bunlar tayyipci değil onlarda bunu görüyor ve kur üzerinden bir saldırı olduğu ve sebebi sonuçları hakkında fikirlerini söylüyor Hafi ben bilmiyorum peki onlar onlarda tayyibinn elemanını yapmayın

• ottoserdar O kullanıcısına yanıt
    Hangi konuda boş yazmışım ? kendinde demişsin ecevitide öyle vurdular diye her ülkenin düşmanı olur aslında herkes kendi çıkarını gözetir. Dediğim gibi yatırımcı para getireceği yerde kazanç ve şeffaflık arıyor siz galiba türkiyede yaşamıyorsunuz 1.70 den 5 lira oldu ve dikkat ettiyseniz dolar kademeli bir biçimde ivmelenerek artıyor. Son zamanlarda doların hızlı artmasının sebebi faiz arttırımının uzun süredir yapılmaması ve finans başkentine gidip cb nın faiz kötülüklerin anası demesi piyasa faiz arttırımı bekliyor ? cb faizin azalmasını istiyorum diyor. Uluslararası olarak merkez bankaları hükümetten bağımsızdır öyle sağa sola ben karar veririm dersen olay bu olacaktır. piyasa 500 baz faiz arttırımı bekliyor 300 baz arttırıyorsun onuda geç arttırıyorsun doların dahada artacağını herkes görüyor vatandaşta parasını dövize çeviriyor busa tetikliyor?? şu an politik olarak güvensizlik ohal vs olması ...türkiyenin 250 milyar dolar para ihtiyacı var onu bulması lazım?? bunların hepsi birleşince dahada hızını arttırıyor. Ekonomik olarak donanımsızsan yazma hocam konuya veya öğren öyle gel sonra söylersin yanlışımızı ki 3 milyon suriyeliyi dışta yaptığın operasyonları söylemiyorum bile...Bunların hepsi para türkiye ekonomisini siz çok güçlü sanıyorsunuz ama abd ekonomisinin belkide 20 de 30 da 1 i ancak ediyor:) kısacası şu an dolar her türlü yükselicek vatandaş dolara yatırıcak dahada ivmelenecek . Seçimden sonra asıl göreceksiniz her şeye zam yapmak zorundalar türkiye kemer sıkıp ekonomik reform yapmalı bu kadar basit .

• 
Sayfa: önceki 17131714171517161717
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.