Şimdi Ara

4.5G PROBLEMLERİ ve ÇÖZÜMLERİ ANA KONU (TÜRK TELEKOM) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
4
Favori
24.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
     4.5G PROBLEMLERİ ve ÇÖZÜMLERİ ANA KONU (TÜRK TELEKOM)

Hocam durum böyle. Müşteri hizmetleri de 4.5g ye ulaşabildiklerini bu yüzden yeni hat talebi oluşturamicaklarını söylediler. Aynı telefon ve turk telekom kullanan abim yanımda LTE bağlanırken. Ben 3G bağlanıyorum. Kapsama alanı muhabbeti de değil olay yani. Anlayamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JuliAddict kullanıcısına yanıt
    ya para verip hattı değiştireceksiniz yada bastıracaksınız neden kullanamadınıza dair üst üste yazın bulmaları lazım sorunu

ayarlardan komple 3g 4g kapatın tekrar açmayı deneyin
  • krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Hocam telefonumu değiştirdim yeni iphone 6 aldım yine olmadı heheh :D 3G yazıyor ama 11.80 mbit hızım var şuan 3 diş çekmesine rağmen. Acaba 3G gösterip 4G hızı mı kullanıyorum? 11mbit normal mi 3g ye göre?

• JuliAddict kullanıcısına yanıt
    gece saatlerinde dene hafta içi 3 katını alırsın da

bağlantı aktif olduğu zaman 4g ye geçmez zaten

sistemden kapatıp açın bide online işlemlerden hem 3g hemde 4g yi
    öğle deneyin ıphone harici başka telde de deneyin birde
  • 3 Gün önce 4.5G internete girmemeye başladı. Üstelik çekim gücü full bağlantı 4.5G gösteriyor fakat internete girmiyor. Hatta cekim gücü o kadar iyi ki şebeke bulamayıp 3G'ye bile düşmüyor sürekli 4.5G' de ama internete girmiyor. Mobil Ağ Ayarlarından manuel olarak 3G bağlantıyı seçtiğimde internete giriyor fakat dediğim gibi full çekmesine rağmen 4.5G ile internete bağlanamıyorum. Müşteri hizmetleriyle yaptığım gereksiz konuşmaları yazmıyorum buraya defalarca mobil bağlantı noktası güncellemesi yaptılar çözülmedi sorun. Sim kartı başka cihaza takıyorum yine aynı. Hatta evdeki başka bir vodafone hatta da durum aynı. Bölge de çalışmada yok diyor müşteri hizmetleri.

Çok iyi sinyal seviyesi var 4.5G simgesi ekrana geliyor fakat internete girmiyor bunun sebebi ne olabilir?

• DeeLee kullanıcısına yanıt
    Görünüşe göre bölgenizdeki 4G baz istasyonun da arıza var. Başka bir bölgede deneme yapabilir misiniz ?
  • Hocam az önce denedim evin bulunduğu sokaktan çıktığım gibi 4.5G ile bağlandım fakat eve girmeden sokakta evin önüne geldim yine internete girmiyor. Çok saçma bir durum değil mi bu 10metre ileride çekiyor evin önünde çekmiyor.

Farklı bir baz istasyonuna bağlanıyor olabilir o anda. Bir kod ile baz istasyonu frekansını ve kimliğini görebiliyorsunuz, ona bakarak anlayabilirsiniz aynı baz istasyonunda mısınız diye.
  • Nasıl bakabilirim hocam baz istasyonuna?

Telefondan telefona değişen bir kod, tam olarak bilmiyorum. iPhone'da field test olarak biliniyor bu arada.
  • Üstte arkadaşların yaşadığı sorunu yaşıyorum. 3 4 ay önce 4Gyi az da olsa kullanabiliyordum. Şimdi sadece 3G çekiyor. Lte only yaptığımda şebeke çekmiyor. Arkadaşımın Vodafone 4g sim kartını telefonuma taktım. Rahatlıkla 4g'ye bağlanıyor. Benim sim kartımı onun telefonuna taktığımda ise 4G çekmiyor aynı bendeki gibi. Yani sorun simkartı kaynaklı. 4 aydır falan silsüpürle geçiriyorum TL yüklemiyorum. Bu yüzden olabilir mi acaba? Sürekli 30 gb 10 gb vs. veriyor ama kullanacak hız yok. Nasıl düzeltebilirim.

• 4.5g de download 3mbps, 3gde 10mbps alıyorum neden böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDMOD

Görünüşe göre bölgenizdeki 4G baz istasyonun da arıza var. Başka bir bölgede deneme yapabilir misiniz ?
    hocam merhaba. htc u11 çift simli versiyonunu kullanıyorum. Turktelekomda 4,5g uyumlu değil kartınız diyor ama 2018 de mi ne kart takıldı... çift simli modellerde sıkıntı olabilir mi? Band 20 vs gibi? sim kart değişimiyle halledilebilir mi? Yoksa cihazı turk telekoma kaydettirme şansımız falan yok mudur?
  • metbey M kullanıcısına yanıt
    Sim kartı başka tele takıp anlayabilirsin
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.