Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

4.5G ile geçen bir yılın ardından değerlendirmeleriniz ?

36
Cevap
3
Favori
966
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Mobil Operatörler >> Turkcell >> 4.5G ile geçen bir yılın ardından değerlendirmeleriniz ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    9798 Mesaj

SMS'lerde sorun yok işte ama USSD iletilerinde sıkıntı oluyor. *123# için bile 3G'ye düşüyor. :) SMS'e de geçilebilir ama USSD iletilerinin telefonda saklanmaması konusu iyi, SMS silmek ile uğraştırmıyor kullanıcıyı.
    |
    |
    Mandollph kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: sis651

SMS'lerde sorun yok işte ama USSD iletilerinde sıkıntı oluyor. *123# için bile 3G'ye düşüyor. :) SMS'e de geçilebilir ama USSD iletilerinin telefonda saklanmaması konusu iyi, SMS silmek ile uğraştırmıyor kullanıcıyı.

Bu tip kutucuklu mesajlara "push message" denilmekteymiş ve içeriğini, transfer metodunu, görüntülenme şeklini operatör belirlermiş. Dediğim gibi 4G'de bağlantıyı sonlandırırsam asla o kutucuğu görmezdim. Şebeke, telefon veya yazılımla ilgili farklılıklar var olabilir...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

mübarek sokagin basinda cekiyor eve gelince sinyal yok ne anladim bu isten ah be gülüm cekmiyorsun ki kullanayim seni bu kırgınlığım sanadir nerdesin giga 4.5g yavrucum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    http://www.speedtest.net/my-result/i/2039334550 Bu günkü hız testimi paylaştım ilk defa 4g hızı 3g yi geçti hatta 4e katladı say 4 g yavaş yavaş oturmaya anca başlayabildi fiber altyapı zayıf geliyor bence

|
    |
    Vodafone taahütüm 1 ay öncesinde bitti, sözde 4.5g ile en fazla 10 mbps alınabiliyordu ankarada, Türk Telekoma geçtim ve şuan 100 mbps'den aşağı inmiyor 4.5g altyapısını oturtmuşlar

Server olarak istanbuldan seçtim.

http://www.speedtest.net/my-result/a/2865898740

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lonkia -- 12 Mayıs 2017; 18:32:36 >
    |
    |

|| Lenovo Legion Y520 || Huawei P10 Lite || LG 43UF7787 || Dell 3567 || Asus RT-N12 Plus ||

Yarım kalan bir hikayeyiz artık seninle, ayrı yollara yürüyoruz hayat bu. Serseri bir rüzgar gibi estin sen şimdi uzaklara. Ben göğsümde solgun bir gülle yaşarım yıllarca, Yaşamaksa bu! Ayrı akşamlara yatıp ayrı sabahlara uyanırız bundan sonra, hataları aşk sanıp başka tenlerde avunuruz boşuna. Ve gizli gizli yaralanırız. Şunu bil ki daima en güzel yeri hatırana saklarım talan olmuş gönül bahçemde. Saçlarımda tel tel hüzünlerle, gözlerimde azalan güneşlerle, ben hep seni beklerim bu şehirde. Bir gün dönersin diye..
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    12 Not

ne yani vodafoneda 100Mbps gören hiç mi olmamış?
    |
    |
    zero fear kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4539 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

ne yani vodafoneda 100Mbps gören hiç mi olmamış?

Ben vodafone da kimse 100 mbit alamamış demedim, bizzat deneyimlerim ve etrafımda gördüklerim bunu doğruluyor şehir merkezinde vodafone full çekip 30 mbit verirken, türk telekom 2 çubuk çekip 130 mbit verdi.

2 telefon ile aynı anda yaptım bu testi.

|| Lenovo Legion Y520 || Huawei P10 Lite || LG 43UF7787 || Dell 3567 || Asus RT-N12 Plus ||

Yarım kalan bir hikayeyiz artık seninle, ayrı yollara yürüyoruz hayat bu. Serseri bir rüzgar gibi estin sen şimdi uzaklara. Ben göğsümde solgun bir gülle yaşarım yıllarca, Yaşamaksa bu! Ayrı akşamlara yatıp ayrı sabahlara uyanırız bundan sonra, hataları aşk sanıp başka tenlerde avunuruz boşuna. Ve gizli gizli yaralanırız. Şunu bil ki daima en güzel yeri hatırana saklarım talan olmuş gönül bahçemde. Saçlarımda tel tel hüzünlerle, gözlerimde azalan güneşlerle, ben hep seni beklerim bu şehirde. Bir gün dönersin diye..
    12 Not

donanım haberde 100Mbps geçen görmeyince var mı diye merak ettim... olmadığına dair kanıya varmamak imkansız... bence vodafone hıza değil stabil olmasına takmış olmalı...
    |
    |
    zero fear kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Kota var hala nasıl olsun bir de soruyorsunuz utanmaz herifler

|
    |

Takmadı 4.5G ihalesinde aldığı frekanslardan dolayı 800-900 MHz de daha uzak mesafe de ama düşük hızda veriyor. Vodafone kullandığım süre boyunca çoğu yerde 4G yazıyordu ama hız 20-30 arası değişiyordu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    tutankenshta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

20-30 aslında kötü bir hız degil. Eğer verebilseydi :)

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    canmania kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1079 Mesaj

Max. 30 ü gördüm genelde 10 ü geçmiyordu bende Vodafone dan geçtim kurtuldum &#128522;

|
    |
    A.R.E.S. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Vodafone'da hız düşük olmasına rağmen stabilite var.

Yüksek hızlarda hız düşmeleri olabilir..
    |
    |
    canmania kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Vodafone un stabil dediğin 4.5G hızını Turkcell 3G ile alabiliyoruz zaten

|
    |
    serdarski kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    3g'de olduğu gibi kapsama alanı sıkıntısı var ancak fiyatlar makul olsa kimse evinde sabit internet hattı bulundurmaz muhtemelen. her ne kadar çok kararlı olmasa da hızlar (sabah akşam saatleri değişikliği vesaire...) yine de çok yüksek hızda açıkçası.
    (not: evimde 16mbps'ye kadar internet var daha 12'nin üstüne çıkmadı. ancak 4g ile istanbulun birçok yerinde hız testi yaptım ve ve daha 20mbps'nin altına düştüğümü bilmiyorum)

SOLNet ile Aralık ayında 100Mbps kullanmış olsan 4G yetersiz gelirdi... 50Mbps bile yetersiz geliyor...
    |
    |
    kuyuduzu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Paykasa
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Lastik Fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.