Şimdi Ara

4.5G geldi hoş geldi (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
427
Cevap
3
Favori
12.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Düzenli olarak 100-150mbit görmeyiz. Belki şansımız gelir bir iki kez görürüz.

Tahminim Türkiye'de LTE hizmete girince düzenli olarak 30-80mbps görürüz.

Türkiye'de mobil operatörler daha az kişiye ağ kuruyor ABD'ye göre ama zaten nüfuse göre baz istasyonları dikiyorlardır. Türkiye operatörler 70 milyonluk şebeke kurmuştur Amerika'da Verizon AT&T gibi şirketler 300 milyonluk bir ağa hitap eden bir ağa kurmuştur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Turkcell'in Web sitesindeki geri sayımda perşembe gecesi 23:00'e göre ayarlı. Neden gece 12 değil anlamadım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IG

Düzenli olarak 100-150mbit görmeyiz. Belki şansımız gelir bir iki kez görürüz.

Tahminim Türkiye'de LTE hizmete girince düzenli olarak 30-80mbps görürüz.

Türkiye'de mobil operatörler daha az kişiye ağ kuruyor ABD'ye göre ama zaten nüfuse göre baz istasyonları dikiyorlardır. Türkiye operatörler 70 milyonluk şebeke kurmuştur Amerika'da Verizon AT&T gibi şirketler 300 milyonluk bir ağa hitap eden bir ağa kurmuştur.

Bence 100 mbit standart olur. Turkcell bile hız sınırlı paketlerinde limiti 100 mbit'i belirlediğine göre şebekelerine güveniyorlar. Neyse 1 hafta sonra belli olacak.

• alican09turk kullanıcısına yanıt
    Hayır bende 24'e göre. Sistem saatinizde sorun olmasın?
    Yaz saatine geçişle ilgili bir durumdur muhtemelen.

• Kaan Terzioğlu yeni rekorunu paylaşmış. Bu da boş şebeke şimdi. Bu hıza sürekli ulaşmak mümkün olmaz ya da kullanımına kota müsaade etmez belki ama bence Türkiye açısından LTE'de bu hızları görmek güzel bir şey.
    Bu mesaja eklenen görseller:

4.5G geldi hoş geldi

Hız değerleri güzel ama ping değeri normal mi acaba? Açıkçası daha düşük olabileceğini umuyordum.
  • Wanker kullanıcısına yanıt
    Ping'ler ortalama 20 ms civarında oluyor genelde. Bence gayet iyi ileride belki 10-20 arasında olur. Sonuçta şu anda evdeki internetlerde bile 10 ms civarında oluyor. Kablosuz iletişimde kayıplar ister istemez biraz daha fazla tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alican09turk -- 25 Mart 2016; 9:30:37 >
  • Wanker kullanıcısına yanıt
    Sunucuya olan mesafeye göre ping süresi değişiyor. İstanbul içinde İstanbul sunucularına test yapanlarda biraz daha düşük ping olur mesela.

Bir de şu anki paketlerle 3G hızında pek bir düşüş olmaz. Hani 3G ile 20 Mbit alabilen 4G ile hayli hayli iyi bir hız alabilir. Ama daha ilerilerde hızlar düşecek tabi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok agresif bir şekilde operatörler 4G destekli telefon satıyorlar. O yüzden ne kadar çok cihaz bağlanırsa o kadar hız alacağız, yani ilk başta 100 Mbps alsak bile bu kadar fazla sattıkları için Eylül'ü bulmadan o 100 Mbps'ler yerini 30 - 50'ye bırakacak.
  • Vodafone dayım az önce internet sinyal bölümünde 20 sn kadar 4g yazısını gördüm.
    Bir an 4g ye girdi galiba.
    İnternette geziyordum o ara.

Ben 4g yi denemiş oldum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Drak44

Vodafone dayım az önce internet sinyal bölümünde 20 sn kadar 4g yazısını gördüm.
    Bir an 4g ye girdi galiba.
    İnternette geziyordum o ara.

Ben 4g yi denemiş oldum :)

Hangi telefonu kullanıyorsun ustam
  • arkadaşlar belki yeri değil bi yardımcı olurmusunuz. Turkcell'den Vodafone'ye geçtim 4 gün önce, genel anlamda memnunum ama bi sıkıntım var oda beni deli edecek. 3G ve hücresel ağ sürekli açık şekilde kullanırım. Telefon görüşmesi yaptığımda 3G bağlantısı düşüp 2G'ye geçiyor, görüşme bittiğinde 3G'ye tekrar geçmiyor, ayarlardan 2G-3G geçişi yapmam gerekiyor her seferinde .Birde telefonun çekmediği yerlerde ''servis yok'' yazısından sonra tekrar sinyal geldiğinde yine 3G gelmiyor, 2G'den bağlanıyor, yine ayarlara gitmem gerekiyor. Turkcell'de böyle bir olay yoktu, görüşme yaptığımda dahi 3G bağlı kalıyordu. Bulunduğum bölgede 3G çekmeme gibi söz konusu yok, 3g internet çekimi gayet iyi... umarım anlatabilmişimdir sorunumu, iyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alican09turk

Kaan Terzioğlu yeni rekorunu paylaşmış. Bu da boş şebeke şimdi. Bu hıza sürekli ulaşmak mümkün olmaz ya da kullanımına kota müsaade etmez belki ama bence Türkiye açısından LTE'de bu hızları görmek güzel bir şey.
    Bu mesaja eklenen görseller:

4.5G geldi hoş geldi

Adamında açık olmayan programı yok Bluetooth bile aktif ilginç

• quote:

Orijinalden alıntı: alican09turk

Turkcell'in Web sitesindeki geri sayımda perşembe gecesi 23:00'e göre ayarlı. Neden gece 12 değil anlamadım.

saatler ileri alınacağı içindir
  • yu8suf kullanıcısına yanıt
    Akıllı saat kullanıyor olabilir.Apple neden kullanmıyor anlamadım herhalde hız testleri açısından yanılmıyorsam.

• cemskl90 C kullanıcısına yanıt
    Hattınız ile ilgili olduğunu düşünmüyorum ben de vodafone kullanıyorum. böyle bir sorunu hiç yaşamadım. bence telefonunuz ile ilgili.

• telefon 6s, sanmıyorum böyle bir ayar falan yok bildiğim kadarı ile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemskl90

telefon 6s, sanmıyorum böyle bir ayar falan yok bildiğim kadarı ile...

Ben de 6s kullanıyorum. Evet böyle bir ayar yok. Öyle ise bir bayiye gidip danışın derim.
  • gelen aramalarda 3g kopmuyor mu, bi denermisin benim için... 3G yazısı gidip E'ye düşmesi lazım ve görüşme bittiğinde 3G'ye geçmiyor, bi denermisin lütfen...
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.