Şimdi Ara

4.5G başlıyor: İşte operatör tarifeleri (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.214
Cevap
8
Favori
24.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cahil kullanıcıları avlamak için mükemmel bir fırsat. Facebook'a girip kayınçonun resmini beğenen amcalardan kazanırlar kazanırlarsa eğer. Bu kotalarla ve fiyatlarla 4.5G'nin gram faydasını göremeyeceğiz. Rezalet gerçekten.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kotaların değişmeyeceğini söylemiştim. asıl komik olan türkiye gibi bi yerde internetin iyi olacğaını düşünmeniz. yani ne bekliyordunuz ki 4.5g den? gerçekten umudu olan var mıydı
  • bizim neyimize 3g, 4,5g, 8,5g ? Ülke de herkesin tek derdi, amacı hizmet yerine milleti daha fazla nasıl söğüşlerim..

Sizin olsun sözde hizmetleriniz de teknolojiniz de..
  • Kazık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yani şimdi 4.5g kullanmak için bu tarifelerden mi almak zorundayız?
  • Turkiye gelisemez. Bu kadar acik ve net. Ulke hala interneti luks saniyor. Dunya interneti hic olarak goruyor tr haric

• Soyguncular..

• O kadar reklamın parası nerden çıkacak zaten..

• Ben şimdi hiç bir şey anlamadım. Mevcut tarifemizle 4.5 G hızından yararlanamıyoruz mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: serafon

Bu 4.5G nin 3G ye artısı eksisi olacak mı?

Şöyle özetliyim, eğer telefonun 4G desteklemiyorsa ve seninde 4G li bir telefona şu an için geçme durumun pek yoksa hiç kafanı karıştırma aynen devam. Telefonun 4G destekli ise şu avantaj ve dezavantajları mevcut. Öncelikle kotanı daha hızlı dolduracaksın. Buna en basit örnek YouTube ve bir çok sitede mevcut olan videolar 4G ile daha yüksek kalitede ve çok çabuk yüklenecek. Sen videonun yarısında sıkılıp kapatsanda videonun tamamı çoğu zaman yüklenmiş olacak. Bunlar en bariz dezavantajlar. Avantajları ise en başta 4G nin 3G bağlantıya göre çok daha hızlı olmasına rağmen 3G ye göre daha az batarya tüketecek olması. Çünkü 3G de konuşma ile 3G bandı farklı yayın yapıyor. Fark etmişsindir telefonun çaldığında yada birini aradığında telefonun 3G den 2G ye düşer. Konuşman bitince 3G ye geri döner fakat bu pek hızlı olmaz. 4G de konuşma ve internet aynı yayından yapılır. Böylelikle konuşma esnasında internet kopmaz veya yavaşlamaz. Şimdilik aklıma gelenler bunlar :)

• Şuanda en geçilebilir tarifeler.

Vodafone %40 aile indirimi ile, 2000 dk 2000 sms 6 gb 48 TL
    Avea 1000 dk 1000 sms 7 gb 39 tl
    Turkcell de bildiğim kadarıyla bu fiyatlarda böyle bol interneti olan tarife yok..
  • Bu aynı evdeki internetinin normal alt yapıdan fiber altyapıya geçmesi gibi oldu. İsterse saniyede 100 Mb data indirsin, 50 Gb'i aştıktan sonra sap gibi kalıyorsun ortada...

Yapacak birşey yok, burası Türkiye. Büyük şirketlerin halkı donuna kadar soyduğu bir ülkede yaşıyoruz ...

• Hocam 4.5G demek pamuk eller cebe demekmiş onuda anladık.
    Bir teknoloji geldi diye insanları hala kazıklamaya devam kalsın 40 lira.

• Bu rezil topraklarda yaşamaktan iğreniyorum artık.

• bersgurs kullanıcısına yanıt
    Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama benim günde 80-90 dakikam yolda geçiyor. Bu sürenin yarısında HD video izlesem 1gb gidiyor zaten. Günün geri kalanını saymıyorum bile. "Sen de HD video izleme!" diyeceksen 150-375 mbps neden vaad ediyorlar? Whatsapp mesajlarım 0.0001 sn daha hızlı gitsin diye mi?
    30 GB altı kotanın hiçbir manası yok benim için, 3G ile de gezerim webde. 4G, pardon 4.5G'ye ne gerek vardı? 5G'yi bekleseymişiz keşke.
  • Beyler acilen organize olup bu adamları protesto etmek lazım, soygun resmen!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kotaless

Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama benim günde 80-90 dakikam yolda geçiyor. Bu sürenin yarısında HD video izlesem 1gb gidiyor zaten. Günün geri kalanını saymıyorum bile. "Sen de HD video izleme!" diyeceksen 150-375 mbps neden vaad ediyorlar? Whatsapp mesajlarım 0.0001 sn daha hızlı gitsin diye mi?
    30 GB altı kotanın hiçbir manası yok benim için, 3G ile de gezerim webde. 4G, pardon 4.5G'ye ne gerek vardı? 5G'yi bekleseymişiz keşke.

Kafa degismedikten sonra 10g olsa ne farkeder

• Bilen biri aydınlatabilir mi:
    Tarifemde internet paketi varsa 4,5g ile internete bağlandığımda ekstra ücret gelecek mi yoksa paketten mi düşecek?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Php kullanıcısına yanıt
    Klasik gurbetçi lafları... "Herkesin altında son model araba, elinde telefonlar var, herkes zengin. Türkiye cennet, biz gittik siz gelmeyin, biz de geri döneceğiz de çoçuklar var."
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.