Şimdi Ara

4-5 günlük kedi yavrusu (YARDIM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
0
Favori
19.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dün gece apartmanın orda en fazla 1 günlük bir kedi gördüm ve annesi yanında yoktu. Bende alsam mi almasam mi diye düşündüm sonra tekrar indim aşağıya. Başka bir kedi yavru kediye ulaşmaya çalışıyordu bende belki annesidir diye almadım ama 1 saat sonra tekrar indim aşağıya kedi yalnızdı. Bende acıdım aldım eve. Gözleri daha açılmamış küçücük bir şey. Ilık süt verdim ama hiç tuvaletini yapmadı. Benim mi yardımcı olmam lazım yoksa kendine yapabilir mi? Önerilerinizi yazarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.kaanalper -- 8 Mayıs 2013; 7:26:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Emin degilim ama tuvaleti icin karin-popo bolgesine islak pamukla masaj yapman gerekiyo kakasi icin, sutu de su ile karistirip vermelisin. Bunlar yavru kediler icin ama sizdeki henuz bir gunluk zarari olur mu bilemiyorum. Yerinizde olsam bi veterinere gotururum. Imkaniniz yoksa (0212) 449 5500 gungoren belediyesini arayip veteriner hekimligine baglanilmasini isteyin, ordanda sorabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi popeyex -- 6 Mayıs 2013; 13:32:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanbaba95

Arkadaşlar dün gece apartmanın orda en fazla 1 günlük bir kedi gördüm ve annesi yanında yoktu. Bende alsam mi almasam mi diye düşündüm sonra tekrar indim aşağıya. Başka bir kedi yavru kediye ulaşmaya çalışıyordu bende belki annesidir diye almadım ama 1 saat sonra tekrar indim aşağıya kedi yalnızdı. Bende acıdım aldım eve. Gözleri daha açılmamış küçücük bir şey. Ilık süt verdim ama hiç tuvaletini yapmadı. Benim mi yardımcı olmam lazım yoksa kendine yapabilir mi? Önerilerinizi yazarsanız sevinirim.

ilk başta 1 günlük yavru kedi annesi tarafından emzirilmelidir ki antikor elde etsin ve hastalığa yenik düşmesin
    2 vücut ısısı önemlidir yavru kediler 1 - 1.5 aylık olana kadar anaları tarafından sıcak tutulurlar.
    3 normal süt değil özel toz alıp onu vermen lazım.
    4 karnını ıslak bezle okşayıp kakasını çişini 1.5 - 2 aya gelene kadar yaptırman lazım.
    5 1.5 - 2 aydan sonra yavru kedilerin çiğneyebileceği mama vermelisin.
    6 o yavru anne tarafından ölüme terkedilmiş de olabilir belki anası ölmüştür belki de annesi yavruyu bulamıyordur.Etrafta memesi sarkık bir kedi bulursan teslim etmen gerekebilir
    anne yavruyu reddebilir de. her halikarda ihale sana kaldı.

1 kutu kedi için yapay süt tozu 50 liraydı

• quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

quote:

Arkadaşlar dün gece apartmanın orda en fazla 1 günlük bir kedi gördüm ve annesi yanında yoktu. Bende alsam mi almasam mi diye düşündüm sonra tekrar indim aşağıya. Başka bir kedi yavru kediye ulaşmaya çalışıyordu bende belki annesidir diye almadım ama 1 saat sonra tekrar indim aşağıya kedi yalnızdı. Bende acıdım aldım eve. Gözleri daha açılmamış küçücük bir şey. Ilık süt verdim ama hiç tuvaletini yapmadı. Benim mi yardımcı olmam lazım yoksa kendine yapabilir mi? Önerilerinizi yazarsanız sevinirim.

ilk başta 1 günlük yavru kedi annesi tarafından emzirilmelidir ki antikor elde etsin ve hastalığa yenik düşmesin
    2 vücut ısısı önemlidir yavru kediler 1 - 1.5 aylık olana kadar anaları tarafından sıcak tutulurlar.
    4 karnını ıslak bezle okşayıp kakasını çişini 1.5 - 2 aya gelene kadar yaptırman lazım.
    6 o yavru anne tarafından ölüme terkedilmiş de olabilir belki anası ölmüştür belki de annesi yavruyu bulamıyordur.Etrafta memesi sarkık bir kedi bulursan teslim etmen gerekebilir

Öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Insan üzülüyor biliyor musun? Miyavlaması bana anne diyor gibi geliyor gözlerim doluyor valla. Sıcak tutmaya çalışıyoruz. Şu ara sıcak pastorıze süt veriyoruz bugün gidip veterinerden soracağım süt tozunu.50 tl niye bu kadar pahalı anlamış değilim Eczanelerde yoktu. zeytin yağlı pamuk ile poposuna masaj yapıyorum ama bir türkü idrar ya da kaka yapmadı.karnına denemedim. Dün gece aldım eve bilmiyorum ne yapacağım :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.kaanalper -- 6 Mayıs 2013; 18:25:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: popeyex

Emin degilim ama tuvaleti icin karin-popo bolgesine islak pamukla masaj yapman gerekiyo kakasi icin, sutu de su ile karistirip vermelisin. Bunlar yavru kediler icin ama sizdeki henuz bir gunluk zarari olur mu bilemiyorum. Yerinizde olsam bi veterinere gotururum. Imkaniniz yoksa (0212) 449 5500 gungoren belediyesini arayip veteriner hekimligine baglanilmasini isteyin, ordanda sorabilirsiniz

Veteriner bir tanıdık var senin dediklerini söyledi uyguladım ama idrar yapmadı gelmemiştir belki. Gelse kendisi yapamaz mi gerçekten görsen 4 ayak üstünde duramıyor bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.kaanalper -- 6 Mayıs 2013; 18:27:54 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

quote:

Öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Insan üzülüyor biliyor musun? Miyavlaması bana anne diyor gibi geliyor gözlerim doluyor valla. Sıcak tutmaya çalışıyoruz. Şu ara sıcak pastorıze süt veriyoruz bugün gidip veterinerden soracağım süt tozunu.50 tl niye bu kadar pahalı anlamış değilim Eczanelerde yoktu. zeytin yağlı pamuk ile poposuna masaj yapıyorum ama bir türkü idrar ya da kaka yapmadı.karnına denemedim. Dün gece aldım eve bilmiyorum ne yapacağım :(

o süt tozunu veterinerden alacaksın, içinde bilimum vitamin ve mineral var. Yanında immuneks de tavsiye edebilir 27 lira.

• Tmm gidip alacağım yapacak bir şey yok :)

• Kedimin karnı tok altı sıcak ama miyavlamaya devam ediyor. Sebebini bir türlü anlayamadık :( Bebeklerdeki gibi gaz olur mu acaba kedilerde de. Tuvaletini yapmadı hala. Karından yukarı doğru okşuyorum o da zorluyor bir şey çıkartmak için ama gelmiyor.
    sabah tekrar denedik ve bu sefer başardık. Zor bir gece geçirdik ama şuan sıcak yatağında mışıl mışıl uyuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.kaanalper -- 7 Mayıs 2013; 7:52:31 >
  • insallah yasar yavrucak biraz zor ama boyle devam edin lutfen bu arada eczanelerde laktakı (laktik asit) az sut tozu temin edebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: apocaliyptica

insallah yasar yavrucak biraz zor ama boyle devam edin lutfen bu arada eczanelerde laktakı (laktik asit) az sut tozu temin edebilirsiniz

Dün 5 eczaneyi gezdim hiçbirinde de yoktu süt tozu kediler için. Hatta depolarını aradılar depolarında bile yoktu. Bugün veterinerden temin edeceğim.

• Petshop ları gezdim eczaneleri gezdim ne kedi süt tozu var ne de hayvanlar için biberon gerçekten küçük şehirde yaşanmaz. Son çare migrosa bakacağım orada var dediler...

• Bebelac vb ürünlerle besleyenleri duydum. Biraz bekleseydiniz belki annesi gelirdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

Bebelac vb ürünlerle besleyenleri duydum. Biraz bekleseydiniz belki annesi gelirdi?

Ne biliyım hocam ya almasam soğuktan ölürdü epeyde bekledim aslında. Miyavliyordu hep ama psikolojim bozuldu bu yüzden hayvan bakmak bana göre bir şey değil gerçekten :( annesini arasam bulsam yanına koysam kabul etme şansı yok mu sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.kaanalper -- 7 Mayıs 2013; 22:16:19 >
  • quote:

Petshop ları gezdim eczaneleri gezdim ne kedi süt tozu var ne de hayvanlar için biberon gerçekten küçük şehirde yaşanmaz. Son çare migrosa bakacağım orada var dediler...

kedi icin bulamadigini bildigim icin soyledim,dedigim toz yeni dogan bebekler icin kullaniliyor

• Bu kadar küçüğü anne bırakmaz aslında ama enteresan, taşırken düşürmüş ya da ölmüş olabilir. Yaşatmaya çalışın psikoloji bozuklukları olur bu işte, ama büyüyüp oyunlar oynamaya başlayınca değdi dersiniz. Ben o kadar küçük kedi büyütmedim ama pet şişeye sıcak su doldurup havluyla sardıklarını duydum. Yanına saat koyuyorlar tiktak sesleri annenin kalp atışının yerini alıyormuş, anne olmadığı için miyavlıyordur. Yavru büyütünce arada müthiş bir bağlılık oluyor, sizinkini düşünemiyorum :)
  • Bebek biberonu kullanmistim ben biraz buyuk ama sikinti olmuyordu, kediler 3-4 haftalikti.

Bu arada kedi sirf inek sutu su karisimi ile beslenirse sorun olur mu?

• quote:

quote:

Bebelac vb ürünlerle besleyenleri duydum. Biraz bekleseydiniz belki annesi gelirdi?

Ne biliyım hocam ya almasam soğuktan ölürdü epeyde bekledim aslında. Miyavliyordu hep ama psikolojim bozuldu bu yüzden hayvan bakmak bana göre bir şey değil gerçekten :( annesini arasam bulsam yanına koysam kabul etme şansı yok mu sizce ?

Çok büyük bir iyilik yapmışsınız. Belki o size allahın bir lütfu yada hayatta karşınıza çıkan bir şans. Bir mucize,Ona bence ömür boyu elden geldiğince bakın o sizin koruyucu meleğiniz olarak gönderildi bence. Annesi olmadığı için miyavlıyor yani ağlıyordur. Süt tozuda kesinlikle alın. Olmassa internetten alın (Havale,kapıda ödeme,online kredi kartı ile ödeme var),petshopçuya/eczacıya getirttirin. 200 gramı 20 lira filandı. Poposuna zeytin yağlı pamuk sürün ve sırtını karnını ovalayın. Yada kedi süt tozu bulamassanız Junior aptamil devam sütü alın. Biberonuna koyarsın kutudaki tarifine göre. Ölçü çok önemli az olursa ishal çok olursa kabız olur. Ballı ılık süt filan içir bağışıklık için.

Buarada hangi şehirdensiniz acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: popeyex

Bebek biberonu kullanmistim ben biraz buyuk ama sikinti olmuyordu, kediler 3-4 haftalikti.

Bu arada kedi sirf inek sutu su karisimi ile beslenirse sorun olur mu?

Laktozsuz süt (Lactos free) diye sütler var gros marketlerde. Kedi köpekte laktoz parçalama enzimi olmadığı için gaz yapar,ağrı yapar,şişkinlik yapar,kabız yapar. Onun için sulandırın sütünu diyorlar ya. N'apcan mecbur inek sütü vercen. O'sütler biraz pahalı. 500 ml mi 2 lira.Ben olsam (ballı) keçi sütü veririm 1 litresi 4 lira
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yulaf_kepegi

quote:

quote:

Çok büyük bir iyilik yapmışsınız. Belki o size allahın bir lütfu yada hayatta karşınıza çıkan bir şans. Bir mucize,Ona bence ömür boyu elden geldiğince bakın o sizin koruyucu meleğiniz olarak gönderildi bence. Annesi olmadığı için miyavlıyor yani ağlıyordur. Süt tozuda kesinlikle alın. Olmassa internetten alın (Havale,kapıda ödeme,online kredi kartı ile ödeme var),petshopçuya/eczacıya getirttirin. 200 gramı 20 lira filandı. Poposuna zeytin yağlı pamuk sürün ve sırtını karnını ovalayın. Yada kedi süt tozu bulamassanız Junior aptamil devam sütü alın. Biberonuna koyarsın kutudaki tarifine göre. Ölçü çok önemli az olursa ishal çok olursa kabız olur. Ballı ılık süt filan içir bağışıklık için.

Buarada hangi şehirdensiniz acaba?

Belki de haklısınızdır. Tokat merkezdeyim hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: apocaliyptica

quote:

Petshop ları gezdim eczaneleri gezdim ne kedi süt tozu var ne de hayvanlar için biberon gerçekten küçük şehirde yaşanmaz. Son çare migrosa bakacağım orada var dediler...

kedi icin bulamadigini bildigim icin soyledim,dedigim toz yeni dogan bebekler icin kullaniliyor

Hmm araştıracağım. Bu gece düne göre çok daha iyiydi. 11 gibi sütünü içirdim, çişini yaptırdım, altına sıcak şu torbasını koydum hala uyuyor :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.