Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (253. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: airman_mg , debianmr , Portraitclub Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 29 Misafir (1 Mobil) - 29 Masaüstü3 Mobil
5 sn
235.478
Cevap
1.165
Favori
11.784.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
4. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    geçen sene eylülde dolar 3.06dı.
    15 ayda %14 artmış.normal yani.
    ülkemizde faizler %10un üzerinde.japonya gibi eksi faiz yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 1 Aralık 2016; 23:29:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lPaTRoNl

Malesef ülkenin 50%si böyle... Bunu herhangi bir yerimden atmıyorum gayet seçin sonuçları söylüyo.

Ama İNADINAAAAAAAA...........

Neyin inadıysa. Hani Kuran'da bile yasaklanan inad bu.

• Beyler keşke bilgili biri olası kriz ihtimaline bireysel olarak nasıl hazırlanmamız gerektiği ile ilgili konu hazırlayıp açsa.

Mesela bir sabah kalktığımızda banka atmlerinin devre dışı veya sınırlı miktara izin verir halde görür müyüz, evde azda olsa nakit çekip koymak lazım mı kenara acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tens T kullanıcısına yanıt
    Sayın kardeşim Allah bizi herzaman bir etsin asla bölünmeyelim ve Allah bölücüleri hakretsin fakat olay dış güçler vs olayı değil. olay dışa bağımlı bir ekonomiye sahip olmamız ve ne zaman bağımlı olduğun ülke sana kızarsa ekonimin sarsılır. Tek çare milli ekonomidir fakat bunu uygulamaya niyetli kimse yok. Tek niyetimiz kapitalizm ile yönetilmek ve vahşi kapitalizm vatandaşımıza rezidans reklamları yollar hanlar hamamlar arabalar vadediyor ama herzaman vatandaş eziliyor bir kaç bin kişi zenginleşiyor. Darbeyi yapanlarıda yime hükümet yıllarca desteklemedi mi? Yani darbe dış güçler bunlar bir etken ama yüzdeye vursanız %10 çıkar çıkmaz. Kötü şeyler diyorsunda güzel olan ne var? Vatandaş güvenliğine , cebine bakar. güzel olan yeni yeni binalar banka kredileri bol bol diziler. Ama geçek hayat böyle değil maalesef. Birlikten kastınız aynı görüşte olmazksa bu birlik değildir. birlik farklı görüşlerin aynı noktada olabilmesidir . İnşallah olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratkaya

Hiçbir şeye değil, şu Fethullah Gülen denilen haysiyetsiz alçak ve onun militanları sevinecek ya ona yanıyorum.
    İnşaAllah yönetenlerin bir planı vardır çünkü şu gidişatta sert bir kriz kapıda gibi görünüyor.

Allah ülkemizi, milletimizi muhafaza etsin.

Ülkeyi yönetenlerin 14 yıldır bi planı yok.

Ha şöyle bi planları var, çıkalım artist artist konuşalım halkda "Adama bak beee. Adamın DNAsı" desin, sorgulamasınlar, bizde takılalım. Plan buysa cidden süper şu ana kadar.

Ciddi bi kriz geliyor. Burası çok belli. Bunu bile sağa sola bağlayacaklar. İnsanlarda garibim inanacak.

Halkı ne kadar fakirleştirirsen, dini o kadar sömürürsün. Sırf Müslümanlık değil her din için geçerli bu. Şu an yokolan dinler için bile geçerli.

Garinbim halkta 10% zam alınca seviniyo ama hayatı 30% pahalı oluyo ona bakmıyo. Ne diyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Beyler keşke bilgili biri olası kriz ihtimaline bireysel olarak nasıl hazırlanmamız gerektiği ile ilgili konu hazırlayıp açsa.

Mesela bir sabah kalktığımızda banka atmlerinin devre dışı veya sınırlı miktara izin verir halde görür müyüz, evde azda olsa nakit çekip koymak lazım mı kenara acaba?

Bankalar para vermeyebilir kriz aninda. Kendinizi emniyete almak istiyorsaniz paranizi bankadan cekin kenarda tutun.

• quote:

Orijinalden alıntı: tekkral34

Ülkeyi bu hale getiren AKP filan değil aslında. AKP görünen yüzü.

Arka planda korkunç bir isim var:

Bundan ala vatan haini bulamazsınız.

La bu garibandan ne istiyorsunuz ağzı var dili yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FasTBoY

Sen hiç açıp diyanet'in bütçesine baktın mı? Ülkenin üniversitelerine bu kadar ödenek verilmiyor.

üniversiteler özerk diye biliyorum ama
  • mbs02 kullanıcısına yanıt
    Bak zamaninda bloklamisim ne kadar da iyi etmisim

Artik size ve sizin gibilere mesaj yazmaya bile gerek yok.

• Her meseleyi din özgürlüğüne bağlıyoruz ya hayranım

doların artışı bu ülkenin ekonomisinin kötü yönetilmesi ile ilgili. Bu kadar basit.

Bizim şuan başkanlık, suriye gibi konuları bir kenara bırakıp memleketin ekononmisini nasıl düzeltiriz diye çalışmamız lazım.
  • bizi bu hale kim getirdiyse allah onları kahr eylesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekkral34

Ülkeyi bu hale getiren AKP filan değil aslında. AKP görünen yüzü.

Arka planda korkunç bir isim var:

Bundan ala vatan haini bulamazsınız.

Türk siyasetinin görebileceği en dip karakterlerden biri budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

quote:

Orijinalden alıntı: iskefiyeli

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Olivier17

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ariaven

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ariaven

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Arkadaşlar şimdi ben birşeyi analamdım, uzun adam avrupayı elimizde 5 milyon mülteci var salarız diye tehdit ediyor, eğer bu 5 milyon mülteci tehdit unusuruysa biz neden bunlar
    ı ülkeye alıp birde kendi vergilerimizle besliyoruz?

:D anlayışa bak hele, siz gündemi twitterdaki spamlardan takip edeceğinize içeriğin aslını takip etsenize.
    Avrupa yani gavur, sömürge haline getirip mahvettiği yerden kaçmak zorunda kalan insanları ülkesine kabul etmiyor, sözde ekonomisi zedelenecek, bu insanların da avrupaya gitme arzusu var, kiminin bir akrabası vardır kiminin bir umudu. Bu insanlar Yunanistan üzerinden bunu gerçekleştirebiliyor, bu yüzden deniz üzerinden oraya geçmeye çalışıyorlar. Şimdi; cb de diyor ki, ben bunlara hak tanırım ve ülkemden rahatça sizin ülkenize geçebilirler. Bunun sonucunda ülkemizdeki mültecilerin büyük bir kısmı avrupaya göç edebilir.Korktukları nokta bu. Tabi siz çok zeki olduğunuz için bunları algılayamıyorsunuz.

Kim daha zeki bilmiyorum ama kimi neyle tehdit edecegine dikkat etmek gerekir. Yunanistan kapilari kapattigi anda o tehdit ettigin mülteciler elinde patlar.

Sonrasi ise kendini ic savasta bulursun.

Yillardir berbat sekilde yürütülen dis politikalarin sonucudur bu.

Eger o kapilar acilirsa emin ol o mültecilerden daha cok Türk vatandaslari bile kacar oradan.

siz hayaller kurmaya devam edin , "ülke batıyor durum çok kötü iç savaşa gidiyoruz"
    Daha ne istiyorsunuz beleş o çok sevdiğiniz medeni ülkelere gidebilirsiniz.

Arkadasim ben zaten o medeni ülkelerden birinde yasiyorum. Ancak dogdugum memleketimin sizin gibi herseyi görmezden gelen insanlar yüzünden gün gectikce erimesini istemiyorum.

Sapkayi önüne koyup soracaksin biz nerede yanlis yaptik diye.

Öyle "gavur" dediginiz Avrupa'ya b.k atip , herkesi kendine düsman belleyip sonra tehditler savurarak politika mi olur.

Ülkeyi yönetenlerden hesap soracaginiza baskalarindan hesap sorarak bir arpa boyu yol gidilmiyor. Dünyada sicak savasla degil artik ekonomi ile ülkeler batiriliyor.

Ülke batiyor durum cok kötü ic savasa gidiyoruz.Bunu söylemek mi kabahat yoksa görmezden gelmek mi?

Kral Ciplak nedir bilir misin?

Davulun sesi uzaktan hoş gelir derler. Politikadan anlasaydın, Türkiye'yi ekonomik olarak krize sokmak istemelerine karşın yapılan hamleleri de anlayabilirdin. Onlara hala gavur diyorum, o dediğini de atmama gerek yok zira zaten öyleler.
    Ülkeyi yönetenler değil ülkeye zarar veren her kim olursa ondan hesap sorulur, Sen oturduğun yerden, sırf kendi düşüncen paralelindeki şeylere inanacağına gidişadı her yönü ile takip et.
    Ülkenin iç savaşa felan gittiği yok, bunu isteyen senin gibiler var.Bunu defalarca denediler ve karşılarına hep o aşağılamaya çalıştığınız Halk çıktı. Şimdi de bunu ekonomi ile yapmaya çalışıyorlar, ilk olarak Türkiye'yi etrafını bir ateş çemberi gibi saran Terör örgütleri ile savaşa sokmaya çalıştılar, ülke içinde son yıllarda çok sayıda eyleme giriştirler, bununla beraber ülkeye gelen Turist sayısı azaldı, Daha sonra ticaret anlamında darbe yapmak istediler, ülkenin dış ticaretini baltalamaya çalıştılar, daha sonra Kredi notunu düşürdüler, şimdi geldikleri nokta da döviz üzerinden bir propaganda yapmak.
    Siz 100 200 dolar alarak Buna sevinin kendinizi 15 Senedir böyle kandırıyorsunuz. Bunlar artık geçmişte kaldı.
    Ne yaparlarsa Yapsınlar Bu ülkenin Yükselişini engelleyemezler, Karşılarına Hep HALK çıkacak.
    Bu millet Eğilmez.
    Siz edebiyat yapmaya, twitterda spama devam edin.

ulan bu hükümet hiç mi suçlu değil hep mi batı suçlu?

Sen kimden yanasın? Haktan mı batıldan mı ? , siz bir biraya 50 liraya sokağa çıkanlardan mısınız ? yoksa kafanıza bombalar yağarken vatan için şehid olanlardan mı ?

Hak ve batıl? Ne boş muhabbet bu ya. Sanki din senin tekelinde. Sanki bu dinin savunucusu sensin ve senin gibiler olmasa batıp gidecek.
    İçki, sigara satıp, kumar oynatıp genelev işletip bir yandan milletin borcundan faiz isteyen bir devletsin. Ne hakkı ne batılı be? Bu aldığın paralarla da maaş ödeyip bir de yatırımlar yapıyorsun.
    Hep boş muhabbet hep palavra.
    Şehitliği nereden şehitlikmiş o da güzel burası islam devletiydi de elin gavuru mu saldırdı. İslam devletiyse yukarıda yazdıklarım nasıl oluyor.

önce bu anlayıştan vazgeçmen gerekli, senin gibi düşünenler yüzünden zaten Dinimizi Terör dini olarak görüyorlar.
    Sağa sola saldırmak yerine, hakkı savunmayı tercih edemiyorsunuz. Her muhabbette kuduruyorsunuz, saldırıyorsunuz. İslâm tüm inançlara saygı duyar. İslâmi kurallara göre yönetilmiyoruz, yönetiliyor olsak zaten o dediklerin olmaz. Senin gibiler de bunu kabul etmiyor. Ama lafa gelince, işler değişir. Kafalara laflar hep aynı. Bir faydanız olmadığı gibi tümden zararsınız.

Demek gerçekler ortaya çıkınca o dil değişip benim gibilerin zararlı olduğuna geliyor öyle mi? Sen başka mezhebin camisine intihar bombacısı gönderirsen tabi terörist derler. Hayır gerçek islam bu değil deyip detaylıca araştıracaklar mıydı sanıyorsun?
    Hak batıl derken öyle değildi ama. Hadi dediklerimi çürütecek birşeyler ortaya koy bakalım. Genelev işleten buradan kazancıyla maaş ödeyen imamından camisine para gönderen devlete hak diyordun. Diyanetin faiz geliri elde ettiği ülkedesin efendi ne hakkı?
    Kuduran da senin gibiler. Hak olmayan yerde hakkı savunmak nasıl birşeydir senin gibilerden yıllardır öğrenemedik. Sizinkisi çakma müslümanlık.

dil değiştirmek ? hahah, daldan dala. Din değil kişidir zarar veren. İslâm kötü değil, islâmı bilmeden kötüleyenlerdir, kötü. Bunu maske olarak kullanan kendini küçültür. Diyanetin maaşlarını sen mi ödüyorsun? hayatında bi kere camiye gidersen camilerin paraları nerden ödeniyor onuda görürsün. 16 senedir, ülke batıyor battı, durum vahim, diye ağlıyorsunuz hiç birşey olmadı, maddi manevi zarar vermeye kalktınız, yine karşınıza dikilen bu millet oldu. Sizin bu kafa ile zaten öğreneceğiniz yok. dolar alarak, kendinizi avutun.

He he öyledir. O camiler cuma çıkışı senin vereceğin 5 lirayla dönüyor zaten. Uğraşsam devlet bütçesinden diyanetin aldığı parayı sana gösterirdim de ne gerek var. Ağrına gidiyor tabi geneleve giden adamın, içki alanın parasından camiye imama maaş ödenmesi. Gerçekler acıdır.Diyanet hacca dolarla gönderiyor sen hala boş konuş.
    16 senedir de ağlayan sizsiniz. Sanki muhalefet gibi her gün şikayet. İktidar mısın muhalefet mi belli değil. Herşeyi mahvedersin hesap vermezsin bir de başkalarına suç atarsın. Dolar bile senin iç bölgelerde en çok kullanılıyor.
    Doları boşver sen çok dindar kardeş. Bak bankaya faize para koydum vade sonu devlet çat diye faiz gelirimden %15 vergi kesti. Gittim sayısal loto oynadım kumardır oradan da vergi ödendi.Gittim 2 bira aldım yine vergi ödedim. O benden alınan parayla senin camine hizmet gitti. Benim haram param sana döndü ne güzel değil mi? Benden alınan haram parayla maaş ödenen imamın arkasında namaza durdun çok müslüman kardeş. Ne sanıyordun o paralar ayrı yerde toplanıp buralara gelmeyecek miydi? Veledin bile benim haram paramla yapılan okula gidiyor.

puhahahah, damlaya damlaya göl olur herkes senin kadar cimri değil.Devletler vergi alır, karı pazarlamaz. Bunu önceki mesajımdada belirttim, islâmi kurallara göre yönetilmiyoruz.Hac dolarla değil, seyahat dolarla, önce seyahati organize eden, şirketlerin Dolar yerine Tlye geçmesi gerekli.
    16 senedir, ağlayan bizmiyiz :), her seçimden sonra herkes görüyor kimin ağlayıp, anırdığını.
    Herşeyden şikayetçi olanlar sizlersiniz. 10 sene önce de ülke batıyordu, papağan gibi aynı şeyleri tekrarlıyorsunuz.
    Faiz haramdır, haydan gelen huya gider, beleş geçinip herşeyi devletten beklemek yerine çalış da kazan.Senin haram paran bana dönmesi için yediğin faizi birlikte yememiz gerekiyor. Devlet senin parandan vergi keser, faizinden değil.
    dün 6 liran vardı bugün 15. herhalde vergi alacak.Devlet Loto oynamıyor, kazanılan paradan vergi kesiyor, sen içmeye devam et. Kafan ayılınca gel bidaha konuşalım.
    Senin paran bir zerre toprak dahi değil. Kendini de bu kadar büyütme. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: iARDAs

quote:

Orijinalden alıntı: lPaTRoNl

Malesef ülkenin 50%si böyle... Bunu herhangi bir yerimden atmıyorum gayet seçin sonuçları söylüyo.

Ama İNADINAAAAAAAA...........

Neyin inadıysa. Hani Kuran'da bile yasaklanan inad bu.

Yav şu Müslümanız elhamdülillah diyen kesin inandığı kitabı okusa zaten okuyan da Arapça okuyor bi halt anlamadan kapatıyor. Sonra Allah yardım etsin Allah şöyle etsin etmiyor yav etmiyor. Önce dinlerini öğrenmeliler. Yanıyorum yanıyorum da gençliğime yanıyorum doğduğumuz ülkeye zamana bak . Türk olmaktan gurur duyuyorum ama şu halktan asla.

• iskefiyeli kullanıcısına yanıt
    Cumhurbaşkanının canının istediği Rektör'ü atadığı sistemin olsa olsa anca adı özerk olur.

quote:

Faiz haramdır, haydan gelen huya gider, beleş geçinip herşeyi devletten beklemek yerine çalış da kazan.

Şunuda ekleyim üstteki mesajına ek olarak. http://www.mynet.com/diyanetin-faiz-geliri-sayistay-raporunda-197-bin-lira-110102674903

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 1 Aralık 2016; 23:52:52 >

• Buraya gelip dirlik birlik lafı edip akp yalamak sonra burada doları olup artsın diyenlere laf atmak komik ülkede yaşamasak olan biteni takip etmesek tamam diyeceğiz. Dolar bu halde bunun suçlusu akp,ben ali veli 49 50 değil. Ülkeyi hortumlayan sırf tanıdığı diye torpille üst makamlara getiren ben değildim. Ayakkabı kutularında dolarları yine ben kaçırmadım gemicik koleksiyonumda yok. Ne istediler vermedi de diyemedim. Bitme noktasına gelen terörü yeniden ben canlandırmadım kişisel ego ve çakma osmanlıcılık oynamaya çalışırken Suriye bataklığına da ben girmedim 3-5 milyoncuk Suriyeli ne olduğu belli olmayanları ben toplayıp ülkeye alıp -halk sefalet içindeyken- onlara ücretsiz sınavsız üniversite burs para veren ben değildim. Yine yerli üretimi 0 a indirip devletin sahip olduğu her kurum kuruluşu satanda ben değildim. Türk lirasının tarihteki en kötü duruma da sokan ben değilim. Evet hükümetin hataları olmuş yanlışları olmuş çok mu? Diyanete aktardıkları parayı kesip kendi torpilli işbilmezleri kovup kaçırdıkları hortumladıkları paraları ülkeye yeni kazandırıp gemi koleksiyonlarını bozup kendi boğazını düşünmek yerine ülkeyi düşünmeye başlayıp öncelikle kaçak sarayı özelleştirip yerli üretime önem verip ülkede ne olduğu belirsiz mültecileri ülkelerine tekrar kışkışlarlarsa zaten dolar otomatik düşer. Birlik dirlik diyorsanız herkes kendi pisliğini temizlesin hele görelim kim birlik dirlik istiyor kim kendini düşünüyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: setup4pc

Başkanlığın gelişinden sonra hızla eski seviyesine düşecektir biraz sabırlı olmalıyız

Eski seviye derken ne demek istediniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bualix

Okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum...

Alıntıdır
    Kaynak:https://eksisozluk.com/entry/64435524

size sebeplerinden birini söyleyeyim;

iki ay önce almanya'da dünyanin en *asakli sanayi fuarina katildim ve firmamiz icin degeri 250-300k euro olan makineler üzerinde farkli görüsmelere basladik. fiyat vermemin sebebi de isin ciddiyetidir.. bu firmalar bütün dünyada plastik üretimini gerceklestiren endüstrinin liderleri.. robotik bir enjeksiyon makinesini almak sürec isteyen bir is, hata kabul etmiyor, aldiginiz firmayla birebir senkron calismaniz gerekiyor görüsmeler yaparak. onlar mühendis yollar siz onlara yollarsiniz..

4 gün icinde 13 firmayla toplanti yaptik, 11 tanesi bize bizimle is yapmak isteyebileceklerini, ancak sirket yönetim kurullari tarafindan türkiyenin kirmizi listeye kondugunu, yani politik/güvenlik istikrarin kendi is standartlarinda sinifta kaldigini, güvenlik endisesinden gelmeyeceklerini söyledi. yani istiyorsak biz onlara adam yollayacagiz ya da onlarin türkiye'deki bir ajanslari (varsa) onlarla calisacagiz, ama karsilikli istisare yok..

arkadaslar 13 büyük firmanin 11i sizi kirmizi listeye aliyorsa (pakistan, somali, irak etc. bu listede) o dolar daha cok büyür ekonomi daha cok cöker. artik her sektörde görülen, robotik makinelilesmenin oldugu dünyada, teknolojinin nelere gebe oldugu tam kestirilemeyip bu konuda büyük bir arge savasi veriliyor.
    türkiye bunun cok cok cok disinda, yerli üretimi cökük, ileriye dönük hic bir yatirimi yok. sifir. 0. bize resmi olarak disaridan bir ambargo yapilmasa da, secilen hükümet ve icraatlerin onayiyla biz kendimize bu imaj ambargosunu yarattik. bu firmalar bizimle is yapmak istiyorlar, para kazaniyorlar bundan, ama "politik dengesizlik ve güvenlik hassasiyetimiz" diyip yatirim yapmiyorlar, biz de yapamiyoruz, sonra bu dövizi yükseltince sartlari saglasak da bu sefer kur farkindan paramiz yetmediginden yapamiyoruz bu isleri.

sözüm ona politika bireysel cikarlara oynancak oyun, ülke de masaya vurup vurup kirilcak mi diye denencek oyuncak degildir.
    manzara sasirtmiyor.

Çok iyi bir değerlendirme olmuş..

• quote:

Orijinalden alıntı: IamxMSFT

İstikrar sursun turkiye buyusun hadi devam oylari malum partiye vermeye
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FikretZ -- 2 Aralık 2016; 0:21:18 >
  • yeni seviye 3.5 arkadaşlar, burayı taban yapar artık. özel sektördekilere allah yardım etsin. 3.5 sınırı çoğu şirketi batırıyodu. neyse başkanlık geliyo ya sorun yok herşey düzelecekmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ps3xbox360 -- 2 Aralık 2016; 0:5:38 >
  • 
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.