Şimdi Ara

3'ÜNCÜ KOR. (HRF) MU.A.K.LIĞI İSTANBUL AYAZAĞA (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
2
Favori
90.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eğitim Birliği : 15 İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL. / AMASYA MERKEZ / AMASYA

Esas Birliği : 3 ÜNCÜ KOR. (HRF) K.LIĞI KH. / İSTANBUL SARIYER / İSTANBUL

DEDELERRRRRR

YArdım edin nasıldır filan. . . Başka bi yerde bulamadım konu veya bilgi kusura bakmayın
  • 356 kd esas birligim olarak cikti. Onerileriniz var midir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Misafir olan arkadaslar sizde katilin. Zaten pek az kisi olacagiz.

• Dedeler aralikta sariyerdeyim öneriniz varmi. Ingilizce falan demissiniz bende ingilizce yok napcam orda

• Beyler 354. kısa dönem askerliği orda yaptım eğer sorusu olan varsa sorsun yardımcı olurum..ben giderken kimse yardım etmedi bilgi vermedi ben bilgiyi vericem !!!
  • Hocam durum nasil peki rahat gectimi askerliginiz

• Öncellikle her kesimden asker geliyor öyle ingilizce bilen diye bir sınırlama yok ama ben kıbrıstan uluslararası ilişkiler bitirdim fakat türkçe öğretmeni de vardı diğerleride...birlik nato birliği bir çok yabancı asker ve komutan var fakat bölge 2 ye ayırlıyor ortadan köprü ile ki o köprüden çoookk geçeceksiniz çookkk )) istanbulun göbeğindeki bir askeri birliktir her an sivilleri görürsünüz arabaları görürsünüz kışlada gezerken...kısa dönemlere zor işler vermezler verilen işler daha çok,telefon işleri,sağlık hizmetlerinde kayıt tutma,kantin sorumlusu,televizyon sorumlusu vs..mesai yapar gibi çalışırsınız..birlikte elinizi sallasanız albaya yarbaya denk gelir arada tümgeneral tuğgeneral görmeniz çok normal..elinizi başınızdan indirmeden gezmek çok zor heleki kuzey kışlasında..

Koşullara gelecek olursak mükemel olanaklar vardır...2 süpermarket 2 fırın ki fırında el yapımı pide çıkar yanında kolası ayranı vs ve çok ucuzdur..yemekleri güzeldir fakat tek kötü olan yanı biraz koğuşlarıdır..koğuşlar 10 12 kişilik fakat uzun dönemlerle karışık kalınıyor çoğu jiletçi hapçı bozcu ama siz birşey demezseniz onlarda size karışmaz..en başta tertipçilik olacak onu şimdiden kabullenin su basmalar vs ama 2 3 hafta sonra tanıştıkça geçer...Acemilik eğitimde çok yürüyeceksiniz kesin silikon tabanlık alın derim...siyah yada haki renk içlik alın..Çarşı izinleri haftada bir gündür oda eğer olay felan yok ise istanbulda yoksa direk kitlerler...Evci izni 6 ay boyunca 3 defadır...

E başka sorusu olan sorsun aklıma gelenler şimdilik bunlar..

• öncelikle bilgiler için gerçekten teşekkürler. Spor olayı nasıl peki. Birde ustabirliğine gelirken yanınıza muhakkak alın dediğin bişey var mı ?
  • chrisdomwin C kullanıcısına yanıt
    Usta evci izni muhabbeti komutana mı bağlı? Kız kardeşim(evli) istanbulda ikamet ediyor durumu değiştiren bir şey olur mu? Herkes bir şey söylüyor en son ayda 1 evci izni diye duydum nedir bu işin aslı astarı?

• spor olayı...spor acemilikte yürümekten ve 12 temel hareketten oluşan askerlik hareketleri..sporu acemilikte yaparsınız oda çok az..beyler bakın size şunu açıkça ve açıkca diyeyim..yaptığım askerlik değildi sadece askercilik oynamaktı çünkü nato birlikleri çok kolay ve laylaylom birlikleri onun için kendinizi kasmayın....Spor yok denecek kadar az gidince göreceksiniz....

Evci iznine gelince,komutana felan bağlı değildir..Size şu kadar diyim.biz evci izni nolacak versinler geçsinler derdikk..evci izni kağıdınıza tümgeneral imza atıyor yani o kışlanın en rütbeli askeri...onun içinndirki 6 ayda 3 defa evciye izin var..yoksa yok halam geldi yok şu geldi vs derseniz fena azar yersiniz.Ve EVLİ ABLA ABİ KARDEŞ çıkarabilir yada öz anne baba...başka kimse ama kimse çıkaramaz...

Birde kd bakımcı olarak gidecek kardeşim,işin rahat olacak benim devremde kd bakımcı idi...land araçlar ve unimog kamyonlar senden sorulacak,ehliyetin varsa bol bol sürersin kardeşim hayırlı olsun :D

Dediğim gibi daha 3 ay oldu geleli...Kasmayın kendinizi çok rahat geçecek..

• Araclar kamyonlar bakimcidan mi sorulacak ? Nasil yani ? Butum gun nobet mi dikilecegiz ? Bende bakimci olacagim da ..ama kartal da

3 ÜNCÜ KOR. (HRF) K.LIĞI KH. / İSTANBUL SARIYER

chris burdan bahsediyoruz dimi .
  • Beyler öyle tüm gün nöbet hiçbir askerlikte yok..acemilikten sonra herkese günde 2 saat fix nöbeti olur ama eğer nato'da özel birlik olan MP yani Military Police yani askeri polis olursanız günde 6 saate kapı nöbetleri olur ama bakımcılar olmaz...bakımcıların yeri vardır orda takılırlar başlarında 4 5 tane astsubay en çok bi teğmen gelen giden araba vs vs öyle zor bi iş değil....Zaten bu nato birliklerinden arabadan land roverden unimogdan füzesavarlardan çok başka birşey yok...

Birde SALVO sana gelince benim bahsettiğim Ayazağa ama şöyle birşeyde var İstanbulda nato birlikleri birbirine çok yakındır...Ben Muhabereci yaptım bütün kışlaları komutanımla beraber gezdim gördüm....Ayazağa'yı Hasdal'ı Selahattin Gökkartal kışlasını...onun için hepsinde olay aynıdır askerlik aynıdır çünkü Nato birlikleri...Yine işin özetini diyecek olursam..Nato birliklerinde kısa dönem askerlere çok iş yaptırmazlar yormazlar çünkü size gelip geçici gözü ile bakarlar asıl işi uzun dönem yapar.Ki onlarda pek birşey yapmaz sadece daha uzun yapar...

• +1 benimde usta birliği burası bilgi verenler için teşekkürler..
    duyan da kolordu/ayazağada askerlik yaptın sanacak hasdal enkazı :D şaka bi yana bir zamanlar buradan mesajlaşırdık yerler belli olunca bulduk birbirimizi. Kapıda buluşup beraber girdik içeri kardeşim. 23 gün acemilik badisi olduk vay ve. Askerlik biteli 5 ay olmuş :)

354 KD.
  • 3. kolordu ayazaga maslak nato birliği... öncellikle nato askerisiniz kuzey ve güney kışla var.siz kuzey kışlada olacaksınız güney kışlada idari birimler vaar ingiliz amerikan hollandalı italyan vs vs nato askerleri var hepsi rütbeli tabi sizin onlarla pek işiniz olmaz.burada emn. mhz bölüğüne düştüğünüz mü affedersiniz ama salatayı yediniz nöbet tut tut bitmez bütün nizamiyeler giriş çıkışlar ve güney kışladaki binalar ve sorumluluklar sizde yani kışlanını güvenliği en çok nöbet tutulan bölük.karşılama merasim takımı bu bölükte sabahtan akşama kadar çalışır durursunuz ananız ağlar.kolordununu geleni gideni eksik olmaz bilmemne komutanı bilmemne yabancı komutanı karşılar durusunz her pazarteside kolordu komutanını karşılarsınız. Hele karşılamada komutana çarpılırsanz o hafta bitmez sabah akşam karşılama çalışırsnız ona göre :) sabahcılar ve gececiler vardır bu bölükte sabah 7 aksam 7 gününüz şaşar benden söylemesi.kısa dönemler genelde bu bölüğe gitmez ama grup iştimada grup komutanı asker sayısına ve bölük komutanın isteğine göre bu bölüğe seçebilir.kısa dönemsenz son 2 ay uzun ise son 4 ay rahat edersinz.karargah destek bölüğü yatar saat 5 dediler mi kebap bakım yatar saat 5 dediler mi kebap ulaştırma en rahatı gezer durursunuz kebap bunların en fazla 2 saat nöbeti olur 2 saat 1 dk bile olmaz .haftasonları full yatş ama eminyet muhafızn haftasonuda anası ağlar :D sahra hizmet yemekhane kantinler vs işlerine bakar onlarında işi pis aslında ıvır zıvır.en kebap karargahh yata yata biter. sosyal hizmetler bakımından iyidir sıkıntı yaşamazsınz. çarşı izinleri 2014 te emn. muhafız bölüğüne 2 haftada 1 idi diger bölükler tabiki her hafta kebap herkes gibi taksime çıkmayn beşiktaşa inin direk yakın yarım saatte adam gbi kahvaltı yapar deniz havası alırsınız. 2 kere evci izni hakkınz var diğer durumlar artk bölük komutanıııza kalmış.yanınızda fazla eşya götürmeyin orda herşeyi bulabilirsniz.ligtv var maçları izlersiniz tabi emn mhfz bölüğü değil iseniz :D :D. bu arada bende emn mhfz dım kısa dönem olarak 353 KD olarak giriş yapıp altına üstüne getirmiştik cünkü sayımız çok fazlaydı ezdirmedk birbirimizi kolladık 2-3 ay sıkıntı çekip sonra kendimi ziyaretci parkına atmıştm.Elbet ilk gittiğinizde angarya işleri yapcaksınız su basmalar çekmeler mıntıkalar vs vs lakin gittiğiniz devre olarak birbirinizi kollarsanız hiç kimse size bişey yapamaz birbirinize destek olun ezdirmeyin. kanı bozuk komutanlar olabilir çok aldırmayın elbet biter içinizi ferah tutun. YAŞASIN 353 KD :D
    hayırlı tezkereler ;)

• ben ayazagada oturuyorum hıc kafanıza takmayın cok rahat yapacaksınız askerlıgı. burada sokaktakı herkes yardımcı olur sıze trafık bolugu olarak gecıyordu eskıden
  • Hey gidi günler, 10 ayım geçti bu birlikte.

Dağıtımı buraya çıkan veya halihazırda burada görev yapan var mı?
  • kırmızımercimek kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar 3. Kor. (HRF) K.lığı Kor. Kh. Des. Gr. K.Lığı Emn. VE Mhf. Bl. / İstanbul / Sarıyer

arkadaşlar 1 şubatta teslim oluyorum. En son yazılanlardan 1 yıl geçmiş :) en son kimler vardı güncel olarak bir şeyler katabilirseniz çok sevinirim.
  • heyblake kullanıcısına yanıt
    Seni direkt emniyet ve muhafıza vermişler, bol bol nöbet tutarsın artık. Yabancı dilin varsa, yani az çok İngilizce konuşabiliyorsan ve tipin düzgünse, Türkçe olarak da kendini düzgün ifade edebiliyorsan Nato karargah binalarının girişinde görev yaparsın, rahat edersin. Diğer türlü nizamiye girişlerinde ya da kışla sınırı boyunca nöbet tutarsın, belki AMM yaparlar, gidince belli olur artık. Yeni gelen asker sayısı azsa nöbet saatleri artacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.