Şimdi Ara

3G KAPSAMA ALANI (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
0
Favori
56.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar, didim-aydin'da avea veya vodafone 3g sinyali alan var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vodaveacell

Geçen gün Vodafone 3G'yi Metrobüs hattında test ettim. Bakırköy'denMecidiyeköy'e kadar hemen her zaman 3G bağlantısı vardı, sadece birkaç saniyeliğine edge oldu. Hız olarak da 5-6 defat speedtest.net üzerinden test ettim. 2 mbit'e yakın çıktı her seferinde.

bence gayet yeterli, gayet hızlıydı. Bu hızla yarım dakikadan kısa sürede mp3, bir saatten kısa sürede de 800 mb'lık film indirilebiliniyor

speed testtenn cepten nasıl hız testi yapıyorsunuz.telefonum n73 hiç beceremedim.
  • Telefonla alakalı bir durumda söz konusu arkadaşlar..

Bende İki tane Telefon var..

Sony E. V630i - LG KT520

v630i olanda Vodafone takılı idi, diğerinde bir zamanlar Turkcell sonra AVea..

LG de sorunsuz 3G çekimi var..

v630i de vodafone bazen 2 diş bazen 5 diş çekiyor..

Neyse geçen gün V630i ye Aveayı diğerine Vodafoneu taktım..

Aman tanrım oda ne?

Vodafone heryerde meğer full muş. İşyerimde LG de 5 diş çeken Avea, V630i ile 2 diş çekiyor..(vodafone ikisindede 5 diş.)

eve gittim..

Evde Salonda Vodafone 3g çok az çekiyor çoğu zamna 2g ye geçiş yapıyordu..

Ancak LG ile sorunsuz 3-4 diş çekiyor evin her noktasında..

Avea ise V630i ile hiç yok..

Sony 3G konusunda bende sınıfta kaldı, samsungunda bir farkı yok oda iyi değil test ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_(87)

quote:

Orijinalden alıntı: vodaveacell

Geçen gün Vodafone 3G'yi Metrobüs hattında test ettim. Bakırköy'denMecidiyeköy'e kadar hemen her zaman 3G bağlantısı vardı, sadece birkaç saniyeliğine edge oldu. Hız olarak da 5-6 defat speedtest.net üzerinden test ettim. 2 mbit'e yakın çıktı her seferinde.

bence gayet yeterli, gayet hızlıydı. Bu hızla yarım dakikadan kısa sürede mp3, bir saatten kısa sürede de 800 mb'lık film indirilebiliniyor

speed testtenn cepten nasıl hız testi yapıyorsunuz.telefonum n73 hiç beceremedim.

Telefon iphone ise, speedtest'in iphone uygulaması var. Çok da iyi çalışıyor.

• iphone değilse o zaman test yapamayız.

@s.volkan nokia'da genelde 3g full bende vodafone ile istanbulda.
  • Ben Nokia çekimlerini çok dikkate almam mustafa ..

3310 DAN BERİ hep yalan hep yalan
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

Ben Nokia çekimlerini çok dikkate almam mustafa ..

3310 DAN BERİ hep yalan hep yalan

neden yalan olsun volkan lider telefon şirketi neden yalan gösterge koysun ekrana.
  • samsungun 3 barem çektiği yerde nokia full gösteriyor çoğu zaman.3g içinde geçerli 2g içinde.....hangisi doğru?
  • Aydın merkez 3g sinyalleri

1.Avea 3g, heryerde full çekiyor hızı çok iyi
    2.vodafon3g, birkaç mahalle hariç 3g sinyali var hızı tatmin edici
    3. turkcel 3g, şehrin %40 da hala 3g sinyali yok, 3g sinyali olan yerlerde yoğun kullanımdan dolayı sürekli nette kopmalar var

sonuç: vınn cihazını alanlar 3g hızında internete giremezken , diğer operatördekiler yanımızda 4-5mbt hızında bağlanıyorlar..

• Ankara-Etlik-KASALAR bu civarda 3g ye terfi etti.
  • Arada rüzgar esince 3G gidiyor. Bunada bi çözüm bulsalar fena olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

Arada rüzgar esince 3G gidiyor. Bunada bi çözüm bulsalar fena olmaz.

yok ya gitmiyor rüzgarla alakasımı olur hiç yoğunluktan 2gye geçer ancak fiberoptik kablolar havadanmı gidiyor yoksa artık
  • yoğunlukla ilgisi olamaz, yoğun saatlerde ancak hız azalır..
  • yahu şebekelerin 3g hizmetini sundukları bölgelerin bir listesi bir haritası fln yok mudur?
    nerdeyse 1 yıl oldu hala geçmiş dönemin haritasını çıkaramadılar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: power5371

quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

Arada rüzgar esince 3G gidiyor. Bunada bi çözüm bulsalar fena olmaz.

yok ya gitmiyor rüzgarla alakasımı olur hiç yoğunluktan 2gye geçer ancak fiberoptik kablolar havadanmı gidiyor yoksa artık

quote:

Orijinalden alıntı: Dolagar

yahu şebekelerin 3g hizmetini sundukları bölgelerin bir listesi bir haritası fln yok mudur?
    nerdeyse 1 yıl oldu hala geçmiş dönemin haritasını çıkaramadılar mı?

EDGE gibi 2 sene sürer tam oturması. O zamana kadar 4G gelir.

Şu kota olayıa bi çözüm bulsalarda TTNET tekeli yıksalar çok güzel olacak.

Misal;

100 gb kotalı tarife = 50 tl
    200 gb kotalı tarife = 70 tl

Güzel olmaz mıydı?

• Beyler hala günlük limitsiz pakette kota sınırı yok değil mi ?
  • 3G ye abone olanlara 100 mb vodafone dan hediye

ben önceden abone olmuştum ama hemen iptal edip tekrar abone oldum ve 100 mb internete kavuştım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

Telefonla alakalı bir durumda söz konusu arkadaşlar..

Bende İki tane Telefon var..

Sony E. V630i - LG KT520

v630i olanda Vodafone takılı idi, diğerinde bir zamanlar Turkcell sonra AVea..

LG de sorunsuz 3G çekimi var..

v630i de vodafone bazen 2 diş bazen 5 diş çekiyor..

Neyse geçen gün V630i ye Aveayı diğerine Vodafoneu taktım..

Aman tanrım oda ne?

Vodafone heryerde meğer full muş. İşyerimde LG de 5 diş çeken Avea, V630i ile 2 diş çekiyor..(vodafone ikisindede 5 diş.)

eve gittim..

Evde Salonda Vodafone 3g çok az çekiyor çoğu zamna 2g ye geçiş yapıyordu..

Ancak LG ile sorunsuz 3-4 diş çekiyor evin her noktasında..

Avea ise V630i ile hiç yok..

Sony 3G konusunda bende sınıfta kaldı, samsungunda bir farkı yok oda iyi değil test ettim

Telefonla alakalı olduğu kesin ancak bu konuda nekadar bilgili olduğunuz şüpeli. Çekim kalitesini üzerindeki bar sayısına değil ya hız testiyle yada sinyalerin çok zayıf olduğu bir yerde görüşme yaparak anlayabilirsiniz. Şöyle örnek vereyim örneğin A marka ve B marka telefonda 5 bar sinyal seviyesi olsun A markası sinyal seviyesi 50% den aşağı olduğu zaman 4 bar gösterirse B markası 70% olunca 4 bar gösterebilir. Şöyleki Sony Ericssonlar genelde sinyal %40 ın altına indiği zaman barlar 4 ve aşağısına inerek zayıf sinyalleri daha hassas gösterir. Antenden en iyi performansı alabilmek için antenin önünü elinizle kapatmamanız gerekir. Ayrıca bir not daha: sinyal kalitesi bar sayısıyla değil dB kazancıyla ölçülür ve telefonu 1 mm oynattığınız anda bu değişir. Bu yüzden kalite seviyesi çok düşük olan markaları övmeyelim. Ayrıca yaptığım testlerde en iyi sinyal kazancı sağlayan 3 marka Nokia,SonyEricsson ve Motoroladır (farklı modeller dahil).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 25 Ocak 2010; 2:14:15 >

• telefonlarla alakalı kesinlikle
    bende SonyEricsson K660i var arkadaşımda W910i

vodafone hatlarımız var ikimizinde ve aynı ortamda test ettim K660i de 2 diş,W910 da 4 diş :(
  • Dediğim gibi sony ericssonlarda sinyal 40% ın altına indiği zaman barda düşmeler olur ve çok hızlı değişimler gerçekleşir. Eminim o 2 telefonuda elinize almadan tam aynı noktada test etseniz bar sayısı aynı olur. Elinizi arka tarafa koyduğunuz an bar sayısı azalır. Çünkü zaten düşük sinyalde barlar düşmeye başlıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.