Şimdi Ara

e.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
10
Favori
10.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rat.planet -- 19 Mart 2018; 20:8:59 >

• Arkadaşlar konu unutuldu mu?
    Yok mu bu sistemleri deneyen? Fikirlerinizi bekliyorum.Bu 2 sisteme ait türkçe olarak yazılmış sayfalarda bilgiler var ama çoğu yetersiz.Sizin yorumlarınız sayesinde bu sistemleri kullanmak isteyenlere yardımcı olmuş oluruz.
  • Eğer İngilizce çalışmam yaza kadar biter ve advanced olmayı başarabilirsem bu yaz Almanca çalışmaya başlayacağım.

Önümde 4 seçenek var:

1- Rosetta Stone
    2- Dr Pimsleur
    3- Michel Thomas
    4- Bireysel (set vesaire kullanmadan)

Hangisini tavsiye edersiniz? Hangisinden daha çok verim alabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nikola125

Eğer İngilizce çalışmam yaza kadar biter ve advanced olmayı başarabilirsem bu yaz Almanca çalışmaya başlayacağım.

Önümde 4 seçenek var:

1- Rosetta Stone
    2- Dr Pimsleur
    3- Michel Thomas

Hocam Fince işi ne oldu? Sanırım öğrenmeye başlamadınız.Başlasaydınız yine sorular gelirdi.

1-Rosetta Stone(Bence hiç başlama.)
    2.Dr.Pimsleur(Almanca 5 level olarak anlatmışlar.5.level'de ileri düzey konuşmalar mevcut.Nasıl temin edersiniz bilmiyorum ama her level 100 dolar.500 dolara Almanca advanced olmak bilmiyorum sizce de pahalı değil mi?Ben sadece 1.level'ini kullandım.100 dolar iyi para.)
    3.Michel Thomas(Açıkcası en iyi seçenek bu sizin için.Newbie seviyesinden sizi alıp intermediate yapar.Hatta Almanca seti daha geniş içerikli.Upper-intermediate olarak düşünün siz onu.Hem grameri daha detaylı öğretiyor Pimsleur'a göre.Pimsleur konuşmaya daha fazla önem vermiş.M.Thomas hem konuşma hem gramer ağırlıklı.Öğretme mantığı daha yararlı geliyor bana.
    4.Set kullanmadan da hiçbir şey bilmeden advanced seviyesine gelebilirsiniz. Nasıl mı?Almanca kaynaklar bölümünde DW'ye ait kaliteli dersler var.Okaaan hocamız önermişti bu siteyi.Bence hiç para vermeden buradan çalışın.Sistemi çok güzel.Tabiki bir M.Thomas değil ama büyük faydası olur.

Bu arada neden Rosetta Stone kullanmayın dedim onu açayım.Korsan kullansanız hiçbir işe yaramaz.Papağan gibi cümleleri ezberlersiniz.Orjinal olan ise pahalı.Herkes alıp kullanmıyor.Alsanız bile intermediate seviyesinde bırakıyor.Ben 3 dilde kullandım.Bu kadra para veriyorsunuz ve 5 level(500 saat çalışıyorsunuz.Hem de pc başında.)ve sizi intermediate seviyesine getiriyor.Ama elinize bir Living Language German kitap+cd seti alsanız beginner'den başlayıp advanced düzeyine kadar Almanca öğrenebilirsiniz.V sadece 50 dolar bu set.Pc başında saatlerce durmanıza gerek yok.Bu pc başında durmak insanı sıkıyor dil öğrenirken.Ama ses cdsi veya podcast olursa her zama çalışabiliyorsunuz.Bunu ilk başta önemli görmeyebilirsiniz ama bu çok önemli bir detay.Günümüz dil eğitimi görsellikle kafayı bozmuş ama dünya podcastlarla dil öğreniyor bugün.Seçim sizin.Ben çünkü bu seviye konusunda çok sıkıntı çektim onun için yazıyorum bunları.500 saat çalışıp gözlerin ağrıyor ekrana bakmaktan.Ve sonuç:intermediate.Tabii ben o zaman bilmiyordum bu seviyeye geleceğimi.Daha üst bir seviyeye gelirim diye düşündüm.Diyeceksiniz ki neden o zaman gidip 3 dilde kullandın.ÇÜNKÜ PİMSLEUR,MİCHEL THOMAS ve LİVİNG LANGUAGE gibi sistemlerin tam olarak önemini bilmiyordum.Sonradan ben bu 3 dilde ilerlemek için bir sürü zamanım gitti.Öğrenme setlerinde en önemli iki şey var bence.
    1.Sistem sizi pc başına mahkum ediyor mu? Bu çok önemli.Ben yürürken de,spor yaparken de,metrodayken dil öğrenmek istiyorum diyorsanız ne olacak.Elinize tablet alıp mı çalışacaksınız.İyi bir yöntem değil o nedenle bu podcast sistemi güzel.Living language de podcast gibi sayılır.Kitap ve cd.
    2.Çalışacağınız süre sonunda size vaat edilen seviye nedir?Rosetta 500 saat çalıştırıp intermediate yapıyor.M.Thomas ise 100 saat bile çalışmadan intermediate yapıyor.(Tabiki tekrar dinlemek şart.Diyelim ki 4 kez dinlediniz.En fazla 200 saat ancak vakit ayırmış olursunuz yuvarlak hesap)Ve ciddi ciddi öğretiyor.Sonradan gramer için tekrar bir kitap alıp intermediate'ye kadar konulara bakmanıza lüzum yok.Öğreniyorsunuz zaten.Ama advanced olmak için tabiki advanced'e kadar gramer kurallarına çalışma şart.Okuma,dinleme şart.Kısa sürede iyi bir temeliniz oluyor ve konuşma becerisini geliştiriyor.Rosetta bunu uzun sürede yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

quote:

Orijinalden alıntı: nikola125

Eğer İngilizce çalışmam yaza kadar biter ve advanced olmayı başarabilirsem bu yaz Almanca çalışmaya başlayacağım.

Önümde 4 seçenek var:

1- Rosetta Stone
    2- Dr Pimsleur
    3- Michel Thomas

Hocam Fince işi ne oldu? Sanırım öğrenmeye başlamadınız.Başlasaydınız yine sorular gelirdi.

1-Rosetta Stone(Bence hiç başlama.)
    2.Dr.Pimsleur(Almanca 5 level olarak anlatmışlar.5.level'de ileri düzey konuşmalar mevcut.Nasıl temin edersiniz bilmiyorum ama her level 100 dolar.500 dolara Almanca advanced olmak bilmiyorum sizce de pahalı değil mi?Ben sadece 1.level'ini kullandım.100 dolar iyi para.)
    3.Michel Thomas(Açıkcası en iyi seçenek bu sizin için.Newbie seviyesinden sizi alıp intermediate yapar.Hatta Almanca seti daha geniş içerikli.Upper-intermediate olarak düşünün siz onu.Hem grameri daha detaylı öğretiyor Pimsleur'a göre.Pimsleur konuşmaya daha fazla önem vermiş.M.Thomas hem konuşma hem gramer ağırlıklı.Öğretme mantığı daha yararlı geliyor bana.
    4.Set kullanmadan da hiçbir şey bilmeden advanced seviyesine gelebilirsiniz. Nasıl mı?Almanca kaynaklar bölümünde DW'ye ait kaliteli dersler var.Okaaan hocamız önermişti bu siteyi.Bence hiç para vermeden buradan çalışın.Sistemi çok güzel.Tabiki bir M.Thomas değil ama büyük faydası olur.

Bu arada neden Rosetta Stone kullanmayın dedim onu açayım.Korsan kullansanız hiçbir işe yaramaz.Papağan gibi cümleleri ezberlersiniz.Orjinal olan ise pahalı.Herkes alıp kullanmıyor.Alsanız bile intermediate seviyesinde bırakıyor.Ben 3 dilde kullandım.Bu kadra para veriyorsunuz ve 5 level(500 saat çalışıyorsunuz.Hem de pc başında.)ve sizi intermediate seviyesine getiriyor.Ama elinize bir Living Language German kitap+cd seti alsanız beginner'den başlayıp advanced düzeyine kadar Almanca öğrenebilirsiniz.V sadece 50 dolar bu set.Pc başında saatlerce durmanıza gerek yok.Bu pc başında durmak insanı sıkıyor dil öğrenirken.Ama ses cdsi veya podcast olursa her zama çalışabiliyorsunuz.Bunu ilk başta önemli görmeyebilirsiniz ama bu çok önemli bir detay.Günümüz dil eğitimi görsellikle kafayı bozmuş ama dünya podcastlarla dil öğreniyor bugün.Seçim sizin.Ben çünkü bu seviye konusunda çok sıkıntı çektim onun için yazıyorum bunları.500 saat çalışıp gözlerin ağrıyor ekrana bakmaktan.Ve sonuç:intermediate.Tabii ben o zaman bilmiyordum bu seviyeye geleceğimi.Daha üst bir seviyeye gelirim diye düşündüm.Diyeceksiniz ki neden o zaman gidip 3 dilde kullandın.ÇÜNKÜ PİMSLEUR,MİCHEL THOMAS ve LİVİNG LANGUAGE gibi sistemlerin tam olarak önemini bilmiyordum.Sonradan ben bu 3 dilde ilerlemek için bir sürü zamanım gitti.Öğrenme setlerinde en önemli iki şey var bence.
    1.Sistem sizi pc başına mahkum ediyor mu? Bu çok önemli.Ben yürürken de,spor yaparken de,metrodayken dil öğrenmek istiyorum diyorsanız ne olacak.Elinize tablet alıp mı çalışacaksınız.İyi bir yöntem değil o nedenle bu podcast sistemi güzel.Living language de podcast gibi sayılır.Kitap ve cd.
    2.Çalışacağınız süre sonunda size vaat edilen seviye nedir?Rosetta 500 saat çalıştırıp intermediate yapıyor.M.Thomas ise 100 saat bile çalışmadan intermediate yapıyor.(Tabiki tekrar dinlemek şart.Diyelim ki 4 kez dinlediniz.En fazla 200 saat ancak vakit ayırmış olursunuz yuvarlak hesap)Ve ciddi ciddi öğretiyor.Sonradan gramer için tekrar bir kitap alıp intermediate'ye kadar konulara bakmanıza lüzum yok.Öğreniyorsunuz zaten.Ama advanced olmak için tabiki advanced'e kadar gramer kurallarına çalışma şart.Okuma,dinleme şart.Kısa sürede iyi bir temeliniz oluyor ve konuşma becerisini geliştiriyor.Rosetta bunu uzun sürede yapıyor.

Hocam vazgeçtim 5 milyon kişi konuşuyor mantıklı düşündüm ve vazgeçtim. Almanca daha iyi bir seçenek ve Almanca yı liseden biraz biliyorum.

Cevabınız için teşekkürker Michel Thoması araştıracağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu güncel kalsın.Önemli bir konu.Diğer dilleri öğrenenler için çok iyi bir seçim.
  • sonuç olarak hangisini tavsiye edersiniz hocam arapça için alıcam madem bu kadar hızlı ögretiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ninoİnfeliz

sonuç olarak hangisini tavsiye edersiniz hocam arapça için alıcam madem bu kadar hızlı ögretiyor

Hem konuşma becerisini geliştirdiği için hem de gramer öğrettiği için Michel Thomas öneririm.

Ek bilgi:
    Yazmayı unuttum.Michel Thomas Fasih Arapça değil Mısır lehçesi'ni öğretiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rat.planet -- 2 Ocak 2016; 16:34:33 >
  • quote:

quote:

sonuç olarak hangisini tavsiye edersiniz hocam arapça için alıcam madem bu kadar hızlı ögretiyor

Hem konuşma becerisini geliştirdiği için hem de gramer öğrettiği için Michel Thomas öneririm.

Ek bilgi:

Hocam böyle 100 saatte intermediate düzeyine getirdiği dogrumudur , 5-6 dil konuşan insanlar demekki böyle yöntemler kullanıyor olmalılar
  • quote:

quote:

quote:

Ek bilgi:

Hocam böyle 100 saatte intermediate düzeyine getirdiği dogrumudur , 5-6 dil konuşan insanlar demekki böyle yöntemler kullanıyor olmalılar

İngilizce biliyorsanız bu adamı inceleyin derim 10 20 dil biliyor sanırım.
    https://m.youtube.com/user/laoshu505000

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Ek bilgi:

Aslında 100 saat bile değil toplam ders saati 30-35 saat.Ama tekrar tekrar dinlemek gerekiyor.O nedenle 100 saat yazdım.
    5-6 dil konuşanlar ise dediğiniz gibi sadece konuşuyor.Bu setler konuşma ve anlama becerisini geliştirmeye yönelik.Gramer de anlatıyor.Sonuçta intermediate oluyorsunuz.Kelime öğrendikçe konuşma beceriniz artıyor.Advanced düzeyinde konuşma ve anlama,gramar bilginiz olur.Ama iş bir şeyler okuyup yazmaya gelince biraz daha zorlanırsınız.Daha önce bu konuda detaylı yazmıştım.Konularım içinde arayıp bulabilirsiniz.7.sayfada:
    http://forum.donanimhaber.com/m_109504695/mpage_7/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadasc11

quote:

quote:

quote:

Ek bilgi:

İngilizce biliyorsanız bu adamı inceleyin derim 10 20 dil biliyor sanırım.
    https://m.youtube.com/user/laoshu505000

FLR Methodu bu.Bilgisayara program yüklüyorsunuz.O da size dil öğretiyor.Orta seviyede bırakıyor.
    http://flrmethod.com/

Benim kişisel görüşüm pc başında dil öğrenmek çok sıkıntılı.Sürekli ekrana bağlı kalıyorsunuz.Podcast derslerde böyle bir sorun yok.İstediğiniz yerde ve zamanda dil öğrenebiliyorsunuz.
  • http://www.michelthomas.com/downloads.php Thomas setlerinin içerikleri burada halka paylaşılmış, inceleyebilirsiniz, yasaldır.

İspanyolca, Almanca gibi dersler bence çok iyi hazırlanmış görünüyor içerikte oldukça zengin ancak Rusça bence eski kalmış, pdf'lerde kıyaslayabilirsiniz zaten.

Paul Noble var Thomas gibi hatta bazıları kopyacılıkla suçlarken bazıları daha iyi buluyor bazıları ise daha kötü, onunda pdf'leri var..
    http://www.collins.co.uk/page/Learn+a+Language+with+Paul+Noble

Ben şahsen kendi sesimi çok kullanırdım eskiden, size de tavsiye ederim, sesin önemli bir özelliği bence planet hocamızın dediği gibi özgürlük, diğeri ise külfet hissi yok, yani ben şurada 2 dakika hiç durmadan konuşsam bu size uzun gelmez, 2 dk yahu nedir dersiniz ancak yazıya dökünce moral bozulabilir :) o kadar uzunmuydu yahu... o yüzden sesli notlarıda artık hayatınıza sokun derim, en zorlandığınız gramer konusu nedir ? onu kendi kendine anlat Türkçe kullan, ingilizce bol örnek kullan vs...bir gün ummadığın anda tel veya mp3 karıştırırken dur yahu şuna da bir bakayım 10 dk bir şey dersin ve bir sürü bilgiyi tekrar etmiş olursun. yani bir rahatlık bir özgürlük hissi sağladığı çok doğru.

Kendi sesinizi dinlemek önce keyifsiz gelebilir ancak sonra asla vazgeçemezsiniz :) telafuz sorununuz olabilir onuda ivona ile, e book, dizi vs taklit edebilirsiniz, sorabilirsiniz, google translate bile idare eder yani, zamanla oturur. ancak kendi sesinizi bol dinleyin gelişimi de görürsünü, dilinizde alışır..

Gramer olsun, kelime olsun, cümle içinde kelime olsun hatta sesli flashkart olsun, soru cevap olsun, hatta isterse tarih dersi olsun, artık ne okuyorsanız farketmez hepsinde mp3 çok işe yarıyor... birazda yaratıcı iseniz keyif alırsınız... 2 saatlik ses kaydına neredeyse bildiğiniz her şey sığabilir...

voscreen sistemini biliyorsunuzdur, ücretsiz isteyen bakabilir, eğlencelidir, neden aynısını siz yapamayasınız ileride ?

Planet arkaşın konuyu açması iyi olmuş, önce bundan başlayıp uzmanlaştıkça kendi podcastlarınızı, en zorlandığınız konulara yoğunlaşarak hazırlamak oldukça keyifli ve sınırsız tekrar imkanı, tabi cep defteri de iyidir, yazılışa fazla aşina olmayanlar bol defterde tutmalı tabi, yoksa duyduğunun yazısını bilemez, tıpkı hiç dinlemeyenlerin yazılanın nasıl okunacağını bilememesi gibi...

saygılar iyi çalışmalar, bir kaç yöntemimi sonra paylaşırım inanılmaz verim aldığım yöntemlerdir....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okaaaaaan -- 9 Ocak 2016; 23:09:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okaaaaaan

http://www.michelthomas.com/downloads.php Thomas setlerinin içerikleri burada halka paylaşılmış, inceleyebilirsiniz, yasaldır.

İspanyolca, Almanca gibi dersler bence çok iyi hazırlanmış görünüyor içerikte oldukça zengin ancak Rusça bence eski kalmış, pdf'lerde kıyaslayabilirsiniz zaten.

Paul Noble var Thomas gibi hatta bazıları kopyacılıkla suçlarken bazıları daha iyi buluyor bazıları ise daha kötü, onunda pdf'leri var..
    http://www.collins.co.uk/page/Learn+a+Language+with+Paul+Noble

Ben şahsen kendi sesimi çok kullanırdım eskiden, size de tavsiye ederim, sesin önemli bir özelliği bence planet hocamızın dediği gibi özgürlük, diğeri ise külfet hissi yok, yani ben şurada 2 dakika hiç durmadan konuşsam bu size uzun gelmez, 2 dk yahu nedir dersiniz ancak yazıya dökünce moral bozulabilir :) o kadar uzunmuydu yahu... o yüzden sesli notlarıda artık hayatınıza sokun derim, en zorlandığınız gramer konusu nedir ? onu kendi kendine anlat Türkçe kullan, ingilizce bol örnek kullan vs...bir gün ummadığın anda tel veya mp3 karıştırırken dur yahu şuna da bir bakayım 10 dk bir şey dersin ve bir sürü bilgiyi tekrar etmiş olursun. yani bir rahatlık bir özgürlük hissi sağladığı çok doğru.

Kendi sesinizi dinlemek önce keyifsiz gelebilir ancak sonra asla vazgeçemezsiniz :) telafuz sorununuz olabilir onuda ivona ile, e book, dizi vs taklit edebilirsiniz, sorabilirsiniz, google translate bile idare eder yani, zamanla oturur. ancak kendi sesinizi bol dinleyin gelişimi de görürsünü, dilinizde alışır..

Gramer olsun, kelime olsun, cümle içinde kelime olsun hatta sesli flashkart olsun, soru cevap olsun, hatta isterse tarih dersi olsun, artık ne okuyorsanız farketmez hepsinde mp3 çok işe yarıyor... birazda yaratıcı iseniz keyif alırsınız... 2 saatlik ses kaydına neredeyse bildiğiniz her şey sığabilir...

voscreen sistemini biliyorsunuzdur, ücretsiz isteyen bakabilir, eğlencelidir, neden aynısını siz yapamayasınız ileride ?

Planet arkaşın konuyu açması iyi olmuş, önce bundan başlayıp uzmanlaştıkça kendi podcastlarınızı, en zorlandığınız konulara yoğunlaşarak hazırlamak oldukça keyifli ve sınırsız tekrar imkanı, tabi cep defteri de iyidir, yazılışa fazla aşina olmayanlar bol defterde tutmalı tabi, yoksa duyduğunun yazısını bilemez, tıpkı hiç dinlemeyenlerin yazılanın nasıl okunacağını bilememesi gibi...

saygılar iyi çalışmalar, bir kaç yöntemimi sonra paylaşırım inanılmaz verim aldığım yöntemlerdir....

Batı dilleri daha özenle hazırlanmış görünüyor haklısınız.Sanırım bu Batı dillerinin daha kolay olmasıyla açıklanabilir.Ayrıca o dillerde ek olarak kelime öğrenme bölümleri de var.Daha detaylı öğretiyor.

Ben Michel Thomas setini kullanınca gördüm ki Pimsleur'dan daha detaylı.Derslere çok daha fazla odaklanmak gerekiyor.Aksi takdirde takip etmek zorlaşıyor.Birbirine bağlı yapıları öğrenmeniz lazım.Yani kulağınız ve ilginiz dinlerken sürekli orada olacak.Aksi takdirde ilerlemek çok zor.Ama Pimsleur'u radyo dinler gibi dinleyebilirsiniz.Tekrar tekrar dinleyerek daha faydalı hale geliyor.

Paul Noble'yi ben de önce sitede tanıtmıştım fakat taklit gerçekten.
    Bu iki set hakkında Türkçe yazılmış bir rehber olmadığı için bu konuyu açtım.Sadece sözlüklerde birkaç bilgi var onlar da bilgi vermenin ötesinde daha çok yorumlar var.

Bence Pimleur 5 level olan dillerde FAZLASIYLA iyi derecede öğretiyor.5.level dersleri gerçekten üst düzeyde konular içeriyor.
    Eğer bu sistem Türkçe konuşanlar için İngilizce dersleri hazırlasaydı insanlar pahalı olmasına rağmen alıp denerdi.Ve bal gibi de öğrenirdi.Tabii 5 level hazırlamak gerek.Aksi takdirde orta seviyede bırakır sizi ve ne yaparsan yap der.Türkiye'de böyle bir İngilizce öğrenme ihtiyacı olduğunu sanırım bilmiyorlar.Bilseler şimdiye çoktan hazırlarlardı.
    Anlamadığım bir nokta da neden bu kadar pahalı satılıyor bu set ? 5 level ders 550 dolar yahu! Tamam iyi seviyede öğretiyor ama herkes bir dil öğrenmek için günümüz parasıyla 1 milyar 661 TL ödeyemez.Belki bir kurs fiyatında diyebilirsiniz ama yine de çok pahalı geliyor bana.

Michel Thomas ile Pimsleur setini kıyaslamak bile açıkcası tam olarak doğru değil.Kulvarları bile farklı.Birisi tamamen konuşma becerisine yönelik hazırlanmış.Birisi hem konuşma hem gramer.Bu pimsleur hazırladığı tüm dillerde 5 level ders hazırlasaymış şimdi çok daha fazla insan bu seti kullanırmış.
    Aslında para çok olacak ve sırasıyla şu şekilde bir çalışma sırasıyla gidilecek.
    1.Önce konuşma ve anlama becerisi geliştirilecek.
    Önce Pimsleur sonra Michel Thomas seti bitirilecek.
    2.Şimdi gramer kurallarının farkına varılma sırası gelecek.Artık gramer öğrenmek kolay olur.
    Bir tane gramer kitabı yeterli olur.
    3.Şimdi sıra okuma becerisine geldi.En alt seviyeden başlayıp advanced seviyesine kadar okuma çalışması yapılacak.Bunun için seviyelendirilmiş setler alınabilir.Açıkcası bu setlerin eskisi gibi fiyatları da pahalı değil.İngilizce olanlar Türkiye'de ucuz ama diğer diller pahalı.Diğer diller için olanlar ise Amazon'da çok ucuz.
    4.Şimdi ihtiyaca göre yazma becerisi geliştirilebilir.Veya o dilin kültürünü öğrenebilirsiniz.

Bence bu şekilde bir sıralama ile de rahatlıkla dil öğrenilebilir.Çünkü biz aynı anda tüm becerileri geliştirmek de zorlanıyoruz.Buna yönelik setler de çok az.Rosetta Stone var en çok bunu uygulayan.Belki bir iki tane daha var.Living Language de bu şekilde.Ücretli podcast dersler de bu şekilde bir mantıkla öğretiyor.Ama podcastlarda bile bu tam olarak dengeli şekilde sağlanamıyor çünkü 500 tane sesli ders varsa 500 tane gramer konusu yok.

Bu rehber konusu en azından bu sistemi kullananlar için bir rehber oldu.
  • Pimsleur ispanyolcasına aşırı güzel övgüler amazon.com'da var 1-5 levelini bitirmişlerin yorumlarına baktım özellikle epey bir övülmüş keşke arapçası olsaydı dedim, fakat çok pahalıya bilemedim
  • quote:

Pimsleur ispanyolcasına aşırı güzel övgüler amazon.com'da var 1-5 levelini bitirmişlerin yorumlarına baktım özellikle epey bir övülmüş keşke arapçası olsaydı dedim, fakat çok pahalıya bilemedim

Pimsleur Arapça var ama 3 level.Benim de en çok yakındığım durumlardan biri bu.Yapıyorsunuz bari tam yapın.5 level olsa insan düşünüp alabilir.
    Bir de üstte yazmayı unuttum bu Pimsleur'daki dersler Michel Thomas'ın derslerine göre bana sanki daha kalıcı geldi.Pimsleur'da çalıştığım dersi daha uzun süre hatırlayabiliyorum.
  • bence pimsleur daha mantıklı çünkü grammeri ingilizce fena bilememe ragmen rusça grammerini ingilizce kaynaklardan çalışırken zorlanmıştım sonra türkçe kaynaklarla devam ettim,sizinde dediginiz gibi önce anlama ve konuşma becerileri geliştirilse hem çok büyük bir motivasyon olur grammer ögrenimi ve okumaya yetenekleri daha kısa sürelerde gelişir diye düşünüyorum...
  • quote:

bence pimsleur daha mantıklı çünkü grammeri ingilizce fena bilememe ragmen rusça grammerini ingilizce kaynaklardan çalışırken zorlanmıştım sonra türkçe kaynaklarla devam ettim,sizinde dediginiz gibi önce anlama ve konuşma becerileri geliştirilse hem çok büyük bir motivasyon olur grammer ögrenimi ve okumaya yetenekleri daha kısa sürelerde gelişir diye düşünüyorum...

Bu arada eğer Mısır Lehçesi öğrenmek isterseniz beginner seviyesinden başlayıp higher advanced seviyesine kadar öğreten ve Pimsleur kadar etkili olan bir konuşma seti var.
    Ve Pimsleur'a göre çok daha ucuz.Her seviye seti 28-30 dolar civarında.Pimsleur'un her level'i 130 dolar.

Kallimni Arabi Bishweesh: A Beginners Course in Spoken Egyptian Arabic 1
    Kallimni Arabi An Intermediate Course in Spoken Egyptian Arabic 2
    Kallimni Arabi Aktar: An Upper Intermediate Course in Spoken Egyptian Arabic 3
    Kallimni Arabi Mazboot: An Early Advanced Course in Spoken Egyptian Arabic 4
    Kallimni Arabi fi Kull Haaga: A Higher Advanced Course in Spoken Egyptian Arabic 5
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    hocam konuşma dilinde en çok hangi lehçe kullanılıyor
  • quote:

hocam konuşma dilinde en çok hangi lehçe kullanılıyor

Mısır lehçesi diye biliyorum.Şöyle bir detay var.Tüm Arap dünyasında gazete,kitap,tv fasih Arapça'yı kullanıyor.Yani standart bir yazı dili.Ama konuşmalar bölgelere göre değişiyor.Konuşmak için lehçe bilmek gerek sanırım.Yine de Arapça bilen ve KONUŞAN birine sorunuz.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.