Şimdi Ara

3DS'de NES SNES oyunları oynamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar nintendo 3DS alıcam fakat NES ve SNES oyunlarını oynamak istiyorum ,yeni oyunlar pek ilgimi çekmiyor ve fiyatları oldukça yüksek benim amacım sadece eski 8 bit oyunları oynamak böyle bir şey mümkünmü alsam çalıştırabilirmiyim

• SNES-NES oyunlarını 3DS'te oynamayı akıl edebildiysen emulator ve rom denilen şeylerin ne olduğunu bildiğini zannediyorum. Alırsın bir 3DS, yanında Son versiyon destekleyen SuperCard DSTWO al, (80-100 TL'ye satılan 3DS kartuşu büyüklüğünde bir flaş kart). Hem kopya DS oyunlarını oynarsın, GBA, NES, SNES,...... vs. bir sürü rom dosyalarını direkt 3DS'inde oynayabilirsin evet. Ben acemiyim bu karttan bulamam diyorsan alırsın ucuz bir 3DS R4 kart (ucuz flaş kart). NES oyunlarını direkt, SNES oyunlarının çoğunluğunu oynarsın ama hepsi çalışmaz ve aç buçuk yavaşlamalar olabilir. Daha ayrıntılı cevap istiyorsan araştır, forumda senin gibi sorularla onlarca konular açıldığına ve oralarda sorularının cevaplarını bulacağına eminim.
  • Cihaz hakkında emülatör desteği olduğuna dair tam olarak bilgiye ulaşamadım. Ds oyunlarını oynattığını biliyorum R4 kartın, diğer dediğiniz kartı hiç duymadım açıkcası fiyatıda tuzlu geldi bana , sadece NES oyunlarını açsada yeterli olur bana R4 kart işim görücektir sanırım cevabınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jezpear -- 19 Mart 2013; 5:13:51 >
  • emülasyon amaçli kullanacaksaniz psp'yi tavsiye ederim. emülatörleri 3ds'tekinden daha kalitelidir. yok arada ds ya da 3ds oyunlari da oynayacağim derseniz 3ds arti r4 daha mantikli gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LuN4TiC

SNES-NES oyunlarını 3DS'te oynamayı akıl edebildiysen emulator ve rom denilen şeylerin ne olduğunu bildiğini zannediyorum. Alırsın bir 3DS, yanında Son versiyon destekleyen SuperCard DSTWO al, (80-100 TL'ye satılan 3DS kartuşu büyüklüğünde bir flaş kart). Hem kopya DS oyunlarını oynarsın, GBA, NES, SNES,...... vs. bir sürü rom dosyalarını direkt 3DS'inde oynayabilirsin evet. Ben acemiyim bu karttan bulamam diyorsan alırsın ucuz bir 3DS R4 kart (ucuz flaş kart). NES oyunlarını direkt, SNES oyunlarının çoğunluğunu oynarsın ama hepsi çalışmaz ve aç buçuk yavaşlamalar olabilir. Daha ayrıntılı cevap istiyorsan araştır, forumda senin gibi sorularla onlarca konular açıldığına ve oralarda sorularının cevaplarını bulacağına eminim.

@LuN4TiC
    GG kampanyasından geçen gün ben de bir 3DS aldım. Şu an R4 kart almak için araştırma yapıyorum. Alacağım kartta DS oynatmanın yanında NES/SNES, GBA oyunlarını oynatması güzel olurdu. Ama üstteki mesajınızdan anladığım kadarıyla (yanlışsam düzeltin lütfen) Sıcak Fırsatlardaki başlıkta da bahsedilen R4i Gold kart veya benzeri bir kart alırsam DS ve NES oyunlarını SNES'lerin de birkaçını açabiliyor. Ama SNES ve GBA oyunlarını da açmasını/emule etmesini istersem illa Supercard DSTWO almam gerekiyor öyle mi yoksa başka bir kartla/yolla da oluyor mu? Eğer öyleyse DSTWO fiyatı bana da tuzlu geldi R4i Goldla idare ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi junmisugi -- 19 Mart 2013; 16:06:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: reprep2011

emülasyon amaçli kullanacaksaniz psp'yi tavsiye ederim. emülatörleri 3ds'tekinden daha kalitelidir. yok arada ds ya da 3ds oyunlari da oynayacağim derseniz 3ds arti r4 daha mantikli gibi.

Psp daha önce kullandım o yüzden nintendo denemek istiyorum bu sefer , GG kampanyasından bunu alıcam sanırımhttp://urun.gittigidiyor.com/video-oyun-konsol/nintendo-3ds-beyaz-super-mario-3d-land-oyunu-80745714 fiyatı çok uygun geldi bana

• @zitbaq
    Ben de perşembe sipariş vermiştim Zelda Edition paketten, Mario paketin fiyatı düşünce üzüldüm sonra keşke bekleseydim diye cidden kaçırılmayacak fırsat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zitbaq

quote:

Orijinalden alıntı: reprep2011

emülasyon amaçli kullanacaksaniz psp'yi tavsiye ederim. emülatörleri 3ds'tekinden daha kalitelidir. yok arada ds ya da 3ds oyunlari da oynayacağim derseniz 3ds arti r4 daha mantikli gibi.

Psp daha önce kullandım o yüzden nintendo denemek istiyorum bu sefer , GG kampanyasından bunu alıcam sanırımhttp://urun.gittigidiyor.com/video-oyun-konsol/nintendo-3ds-beyaz-super-mario-3d-land-oyunu-80745714 fiyatı çok uygun geldi bana

3ds kırılmadığından reprep2011'in de dediği gibi pspde emulator en mantıklısı. Diğer türlü snes ve bazı emu destekleyen dstwo kart almanız lazım ki 70-80 tl civarı yurt dışı fiyatları. Normal R4 kartlarla ancak gameboy, nes oyunlarını oynayabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: junmisugi

quote:

Orijinalden alıntı: LuN4TiC

SNES-NES oyunlarını 3DS'te oynamayı akıl edebildiysen emulator ve rom denilen şeylerin ne olduğunu bildiğini zannediyorum. Alırsın bir 3DS, yanında Son versiyon destekleyen SuperCard DSTWO al, (80-100 TL'ye satılan 3DS kartuşu büyüklüğünde bir flaş kart). Hem kopya DS oyunlarını oynarsın, GBA, NES, SNES,...... vs. bir sürü rom dosyalarını direkt 3DS'inde oynayabilirsin evet. Ben acemiyim bu karttan bulamam diyorsan alırsın ucuz bir 3DS R4 kart (ucuz flaş kart). NES oyunlarını direkt, SNES oyunlarının çoğunluğunu oynarsın ama hepsi çalışmaz ve aç buçuk yavaşlamalar olabilir. Daha ayrıntılı cevap istiyorsan araştır, forumda senin gibi sorularla onlarca konular açıldığına ve oralarda sorularının cevaplarını bulacağına eminim.

@LuN4TiC
    GG kampanyasından geçen gün ben de bir 3DS aldım. Şu an R4 kart almak için araştırma yapıyorum. Alacağım kartta DS oynatmanın yanında NES/SNES, GBA oyunlarını oynatması güzel olurdu. Ama üstteki mesajınızdan anladığım kadarıyla (yanlışsam düzeltin lütfen) Sıcak Fırsatlardaki başlıkta da bahsedilen R4i Gold kart veya benzeri bir kart alırsam DS ve NES oyunlarını SNES'lerin de birkaçını açabiliyor. Ama SNES ve GBA oyunlarını da açmasını/emule etmesini istersem illa Supercard DSTWO almam gerekiyor öyle mi yoksa başka bir kartla/yolla da oluyor mu? Eğer öyleyse DSTWO fiyatı bana da tuzlu geldi R4i Goldla idare ederim.

Evet aynen öyle. Diğer flaş kartlar, kullanılan makinanın (DS) işlemcisini kullandığı için emule etmek için yeterli gücü sağlayamayor ve GBA - SNES oyunlarını açamıyor. Ama bahsettiğim SuperCard DSTWO adlı flaş kartın üzerinde harici olarak kendine ait özel bir işlemcisi olduğundan bu oyunları kaldırabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: zitbaq

Arkadaşlar nintendo 3DS alıcam fakat NES ve SNES oyunlarını oynamak istiyorum ,yeni oyunlar pek ilgimi çekmiyor ve fiyatları oldukça yüksek benim amacım sadece eski 8 bit oyunları oynamak böyle bir şey mümkünmü alsam çalıştırabilirmiyim

Supercard DSTWO alman sart. sonradan plug-in olarak yüklemen gerekiyor.
    bu siteden eski NDSSFC (Kasim 2010) sürümünü inderebilirsiniz:http://eng.supercard.sc/manual/dstwo/plugin.htm

DSTWO icin daha saglam (improved) ve dayanikli olan bir plugin var. Mart ayin birinde unofficial CATSFC 1.32
    versyonu yayinlandi:http://filetrip.net/nds-downloads/flashcart-files/download-catsfc-132-f31718.html
    Eklicekseniz, CATSFC yi eklerdim.

• R4i Gold card da snes nes ve sega on numara oynuyor bende şu an, gba ile ilgili sıkıntılarım var ama bakıcam ona da
  • quote:

Orijinalden alıntı: sneakersnack

R4i Gold card da snes nes ve sega on numara oynuyor bende şu an, gba ile ilgili sıkıntılarım var ama bakıcam ona da

Zaten bi gba sı eksik oda olsa 4/4 lük olucak. GBA yı emule etmek DS kartının gücünü aşıyor o yüzden dstwo var zaten. Haa bu arada DSTWO isim yaptığı için herkes öğrendi ama ondan önce iplayer diye bir kart vardı. :) İlk onlar çıkarttı bu ds de gba olayını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soniczeki

quote:

R4i Gold card da snes nes ve sega on numara oynuyor bende şu an, gba ile ilgili sıkıntılarım var ama bakıcam ona da

Zaten bi gba sı eksik oda olsa 4/4 lük olucak. GBA yı emule etmek DS kartının gücünü aşıyor o yüzden dstwo var zaten. Haa bu arada DSTWO isim yaptığı için herkes öğrendi ama ondan önce iplayer diye bir kart vardı. :) İlk onlar çıkarttı bu ds de gba olayını.

Isin dogrusu nes varken gba ya cokta ihtiyac yok bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Her Snes oyunununda başarılı olmuyor diye biliyorum. 2 mb'tan fazla boyutlu oyunlarda ram yetmediğinden sıkıntı yaşanıldığını nette okumuştum. Siz yüksek boyutlu oyunlarda denediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DasheriM

quote:

Her Snes oyunununda başarılı olmuyor diye biliyorum. 2 mb'tan fazla boyutlu oyunlarda ram yetmediğinden sıkıntı yaşanıldığını nette okumuştum. Siz yüksek boyutlu oyunlarda denediniz mi?

Super mario rpg 4mb ve açmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soniczeki

quote:

Orijinalden alıntı: DasheriM

quote:

Super mario rpg 4mb ve açmıyor.

Dediğim gibi 2 mb üstünde Ds'in gücü yetmediğinden kaynaklı bu. R4 kartta dstwo gibi ekstra chip vs olmadığından 4 MB SRAM'li DS moduna geçince 4 mblık romu emule edemiyor. Zaten Super Mario RPG ve Starfox en kasan oyunlar. PSP'de bile tam performanslı oynayamıyorum. Saldırı sırasınad 60 fpsden 40-50 fpsye düşüyor tabii fazla farketmiyosunuz oynarken.

• r4i gold card ile snes oyunlarını nasıl oynayabiliriz, nds uzantılı oyunları oynayabiliyorum ancak snes oyunlarını açamıyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nthng

r4i gold card ile snes oyunlarını nasıl oynayabiliriz, nds uzantılı oyunları oynayabiliyorum ancak snes oyunlarını açamıyorum?

bende bu sorunun cevabını arıyorum varmı bilen
  • quote:

Orijinalden alıntı: gotte2bache

quote:

Orijinalden alıntı: nthng

r4i gold card ile snes oyunlarını nasıl oynayabiliriz, nds uzantılı oyunları oynayabiliyorum ancak snes oyunlarını açamıyorum?

bende bu sorunun cevabını arıyorum varmı bilen

İşte Burda
  • Arkadaşlar ben yeni aldım bu cihazı.
    Snes oyunları oynamak, istiyorum. Psp sevmediğimden bunu aldım, arkadaş cia diye bir programın yüklü olduğunu söyledi.
    Ama snes oyunları oynamak için başka şeyler mi yapmak gerekiyor? Cahile anlatır gibi anlatır mısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.