Şimdi Ara

3DMark 2005 çıktı; Nvidia, Ati'yi ezemedi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
4.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ee benim x800pro ya ne olucak her testte 6800gt yi geciyor benimki uzaylilar tarafindan uretilmis bir modelmi.
    x800pro alip default olarak kullananlara sozum yok onlar her testte gecilmeye mahkum. ama x800pro@xt pe yapanlar alinabilecek en iyi karti almis demektir. bence fiyat performansi en yuksek kart x800pro@xt pe dir baska bir kart degil. siz bakmayin nvidia fanlarinin dediklerine
  • quote:

Orjinalden alıntı: X.s.@.r.i.o

ati nin X800 ü nvidia nın 6800 ü ikiside harika kartlardır bunların iyi olup olmadıgını 3dmark adındaki aptal bir program ile test ederek anlayamazsınız arkadaşlar. yani 3dmarkda az aldı bu kart kötü 3d markda cok aldı bu kart iyi yani bence gercegi yansıtmıyor bu program bunun için tartışmaya bile gerek yok Teşekkürler...

tebrik ederim.en mantıklı ve en doğru konuşma.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozgurulke

ee benim x800pro ya ne olucak her testte 6800gt yi geciyor benimki uzaylilar tarafindan uretilmis bir modelmi.
    x800pro alip default olarak kullananlara sozum yok onlar her testte gecilmeye mahkum. ama x800pro@xt pe yapanlar alinabilecek en iyi karti almis demektir. bence fiyat performansi en yuksek kart x800pro@xt pe dir baska bir kart degil. siz bakmayin nvidia fanlarinin dediklerine

hangi testte geciyor merak ettim. :)

Hem seninki bios mod olabilen x800pro. Yani vivo ve o karta 550$+KDV nın ustu para verilmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soultrap -- 4 Ekim 2004, 18:05:46 >
  • beyler tartışmak bence yersiz Ati x800pro ve x800xt x800xt.P.E ve Nvidia 6800GT 6800Ultra . bunlar başarılı ürünler. yani dandik değiller çok yanlış bir terim kullanılmış. yanlız görünen şuki 3dmark01 -03-05 benchmark testlerinde Amd 64 ün P4 P4EE ye göre üstünlüğü nasıl bariz bir şekilde belli ise kusura bakmayın ama x800xt, 6800ultra ya göre bir adım önde. bu benim fikrim. ancak futuremark sitesine girip bakarsanız x800xt.P.E çizip atmış rakip tanımıyor. yani Nvidia nın SM3 ü skorlarda işe yaramadı. yeni nesil kartlarda Ati 1 adım önde.
  • @865 dostum sadece su testleri bi incelemeni oneririm. Sadece 3dmark degil bircok oyunda test edilmis kartlar.

http://www.digit-life.com/articles2/gffx/nv40-3-p2.html
  • Yaklasık 10 oyundan tomb raider ve unreal tournament haric butun oyunlarda 6800Ultra gecmis ve bunlara halflife 2 ve farcry dahil
  • Ya boşver Soultrap o saçmalıo.bişeyler bildiğini sanıyo.ben nvidia cıyım.ama yerine göre ati ninde nvidia nında üstünlükleri var.Bunu ozgurulke nin dediği gibi ifade etmek çok akılsızlık
  • Görüntülerin çok muhteşem olduğunu düşünmüyorum,bundan daha iyi görüntülere sahip dx8 motorlu piyasada bir çok oyun var,içinde az dx9 shader olan farcry bundan hem daha iyi görünüyor,hemde yaklaşık 3-4 kat daha hızlı çalışıyor . Ekranı tamamen ps 2.0 ile çizilmiş bi oyun istiyorsanız medal of honor pasific assault demosunu deneyin,o da bundan daha iyi yine en az 2 kat daha hızlı çalışıyor.Özellikle o zeplin facia tam olarak,dx8'in ilk çıktığı dönemden kalma GT3 teki o yaratık iyi çizilmiş ama yinede daha iyi olabilirdi.

GT2 desen karanlıktan birşey görünmüyor,ağaç kalitesi bundan daha iyi oyunlar var,diğer şeyler karanlıktan anlaşılmıyor

GT1 de elemanların kaskları güzel,parlaklığı doğal görünüyor.Fakat genel grafik olarak Doom3 le aynı gibi.

En iyi grafiklere sahip sentetik yazılım tabiki ama oyunlarla karşılaştırıldığında kesinlikle en iyi grafiklere sahip değil.

Sanırım elemanlar millete kart satın aldırmak için böyle yapmışlar 1024 768 de bu hızda çalışan oyunlar muhtemelen yeni 3dmark çıkana kadar piyasada olmayacak.Zira 9800 pro'nun bu hale düşmesi alt seviyenin tam anlamıyla vefat etmesi olur.Yeni çıkan orta seviye kartlarında 9800 pro'yu yerle bir etmesi gibi bir durum söz konusu değil.(x700 ve 6600)

Dx9 la gerçekten güzel grafikler görmek isterseniz Unreal 3 motoruna bakabilirsiniz,birde HL2 motoruyla yapılabileceklerle ilgili bir site vardı orayıda inceleyebilirsiniz.Şimdilik düşüncelerim bu kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kesker -- 4 Ekim 2004, 19:33:16 >

• quote:

Orjinalden alıntı: xblade

Ya boşver Soultrap o saçmalıo.bişeyler bildiğini sanıyo

bana mı dedin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: 865pe

quote:

Orjinalden alıntı: xblade

Ya boşver Soultrap o saçmalıo.bişeyler bildiğini sanıyo

bana mı dedin?

yok ozgurulke ye!
  • Bence herkez fikrini söyleyebilir size yanlış gelebilir arkadaşlar. ama kendi fikriniz kadar karşı tarafın fikirlerine de saygı göstermemiz gerekir. doğru veya yanlış olabilir sonuçta kimse herşeyi ben doğru biliyorum diye birşey idda edemez, bu bencillik olur o bakımdan lütfen birbirimizi kıracak şekilde kelimeler telafuz etmekten kaçınalım. saygılar.
  • walla ben atiye güvenmiyorum, büyük ihtimalle güvenmicemde....

driver güncellemesiyle 1300puan daha fazla alabilen bi karttan şüphe ederim.

hele hele 9600xt nin fx5950 yi geçmesi başka bi saçmalık....
  • ya sizden korkulu heee...
  • quote:

Orjinalden alıntı: SPaCeLoRD

walla ben atiye güvenmiyorum, büyük ihtimalle güvenmicemde....

driver güncellemesiyle 1300puan daha fazla alabilen bi karttan şüphe ederim.

hele hele 9600xt nin fx5950 yi geçmesi başka bi saçmalık....

/>

6800 e dikkatini cekerim bir driverle tam %37 artis kime guvenilmez dusunmek lazim atiyemi nvidayami yoksa her ikisinedemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurulke -- 4 Ekim 2004, 23:19:46 >
  • amma hararetlenmiş ortam
    boş verin 2005 i biz daha 2003 ü sindiremedik
  • ya arkadaşlar bence 2005 testine göre şu kart iyi bu kart kötü demye gerek ypk.örnek vermek gerekirse 5950 ultra her testte 9600xt'i ezer geçer.çünkü en basitinden biri 128 diğeri ise 256 bit.yani şu an bu test çıkmışta olsa oyunlar bu şekilde değil.var olan bütün oyunları getirelim 9600xt ile 5950 ultrayı yarıştıralım her zamn 5950 ultra önde olacaktır.tabi altını çizerek söyleyim,hife life 2'de bu nolur onu bende merak ediyorum.ama şunu söyleyimki böyle birşey olursa bu sadce hilfe life2 'ye özgü olur ki bunun içinde kart değiştirilmez.çünkü halfe life bu kadar uzun bir sürede çıktıysa kim bilir onun dengi bir oyun taaa ne zaman çıkar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: x2yk

Ben bu 3D Mark 2005'ten kıl oldum.Ati ne yapmış ne etmiş her şeyde nvidia'yı geçmiş.Burnuma kötü kokular geliyor Ati futuremark'ı satın mı almış ne yapmış yada daha yeni çıktığı için programda sorun var.En kısa zamanda yaması çıkar ve sorunlarını düzeltirler inşallah.Baksanıza Fx'in en büyüğü FX 5950 Ultra'yı 9600XT geçmiş ona bakarsak 9700PRO FX 5950 ultra'yı ezip geçer herhalde olmaz böyle şey ya nvidia her bakımda haciz bırakılmış.Ben Ati yide Nvidia yıda severim.Nvidia son zamanlarda çıkardığı 6800'lar çok iyi yapıldığını düşünerek ve SM 3.0 desteği üzerine nvidia ya sıcak bakıyorum...Ama bu 3D Mark 2005 çok karıştıracak ortalığı...

+1
    Sana katılıyorum arkadaşım. Bi kaç ay sonra yeniden bi açıklama yapılır, zaten bu gibi durumlarla ilk kez karşılaşmıyoruz. Kim ne derse desin NVidia olsun çamurdan olsun

• ya zaten yakında 3d mark patch falan çıkarr. tamamen geyik işler bunlarr. oyunlara bakmak lazım frapsle
  • 4.9 catalyst ile 2380 puan aldım ama 4.10 catalyst softmod edilmemiş o yüzden kullanamayacam galiba
  • artık puan işinin moku çıktı. ge force 6 serisini çok ayrıntılı inceledim. Hemen hemen tüm oyun testlerinde 1600x1200 4xaa 8xaf ye kadar olan testlerin çoğunda nvidia geçmiş. Geçmeside normal çok daha güçlü bir kart.Kendi seviyesindeki kartlara göre.1600x1200 4xaa ve 8xaf li testlerde ise ati kartları geforce ları yakalamış hatta fark atmış.Ati nin optimizasyon adı altında her ne yapıyor ise ondan kaynaklanıyor.

Tabi şurada unutulması gereken önemli bir konu var.
    Örneğin
    1600x1200de 4xaa 8xaf li testte
    geforce 10kare/sn
    radeon 15kare/sn alıyor.Oynanabilirlik seviyesinin çok altta olduğu için hiç bir anlamı yok. Artı atinin optimizasyon olayı beni kıllandırıyor. Amaç kaliteyi arttırmak 4xaa 8af açarak ama ati napıyor çaktırmadan kaliteyi düşürüp önce çıkıyor.Var mı ole 3 kuruşa 5 köfte :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.