Şimdi Ara

3d tv lerdeki 3 boyut sizce yeterlimi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaklaşık 1 aydır 3d tv kullanıyorum.Bugüne ice age 3, grand canyon, alien vs monsters izledim.Genel anlamda 3 boyut güzel ama hep bir derinlik var.Bazen ekranın dışına çıkan objeler görünüyor ama çok nadir.Sinemada imax avatar izlemiştim.Sürekli nesneler öndeydi.Sanki sinemadan fırlamışta yanıma gelmiş gibiydi.Tv de ise daha çok derinlik hissi kullanılıyor.Sinemadaki gibi sürekli öne doğru gelmiyor.Sizce bu ilerleyen zamanlarda değişir mi yoksa 3d tvlerden daha fazlasını beklememek mi lazım.

• Ekran boyutunun çok büyük olmamasından kaynaklanıyor bence. Ben de 3D'de sinemadaki zevki alamıyorum.
  • mevcut modeller piyasaya çıkarken üreticilerin iddiası realD den daha iyi olacağı idi. bu sözü okudum ben bir sitede . aynen bu şekilde bir iddiası vardı. ama şimdiki modellerde mağada izlediğim kadarıyla dedikleri gibi bir dışarı derinlik görmüyorum her içeri doğru bir derinlik var.

isteyen olursa 3dtvsi olan arkadaşlara bir site vereyim orada 40gblık full bluray 3d filmler var yaklaşık 4 tane. tamam ilegal birşey ama bunu desteklediğimden değil bir nevi demo olması için hem biz gibi 3dtvsi henüz olmayanlar için alacaklar için bir deneme olmuş olur

internetiniz yeterli mi? 8mbit falansa link atayım indirip tvnizde bir deneyin bakalım o filmlerde dışarıya doğru derinlik verecek mi.
  • hocam bana atarmısı linki rica etsem. bu arada dışarı çıkma için bence erken full 3d film ve oyunlar daha çıkmadı.ben ps3 te wiphout hd oynuyorum görüntü resmen önüme geliyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: haliTR3

hocam bana atarmısı linki rica etsem. bu arada dışarı çıkma için bence erken full 3d film ve oyunlar daha çıkmadı.ben ps3 te wiphout hd oynuyorum görüntü resmen önüme geliyo

Onları indirirsen bluraye yazman gerekir.Şuanda ps3 3d film desteği olmadığı için 3d bluray playerdan izlemebiliyor.Harddiskten okur ben indiririm 40-50 gb dersen boşuna indirirsin haberin olsun.Bende iki tane var harddiskten direk çalışan linkleri bulursam atarım sana.
  • çok sevinirim hocam
  • samsung 40c7000 3D led tv var.
    tv ile berber verilen "monters&aliens" 3d filmini izlediğimde,
    sinemalarda izlediğim 3d lere göre bir burukluk yaşamadım değil.
    ancak bu burukluğun sebebi led 3d tv den değil Bluray diskde bulunan 3d tekniklerinden kaynaklandığını biliyorum.

Çünkü aynı filmin internette bulduğum 3d demo trailer tekniği farklıydı ve dehşet bir görüntüsü vardı.
    sebebide;
    bluray diskdeki 3d tekniği, tek ekranda neesnelerin etrafında oluşan 2. 3. konturlarla oluşturulmasıydı.
    demo da ise 2 ayrı görüntü yan yana duruyor, tv nin 3d ayarlarında yanyana görüntüyü seöiyorsunuz, ve ekranda tek görüntü oluşuyor.
    işte bu teknik diğerine göre çok daha başarılı.
    bahsettiğim filmde, başlangıçda bir sahneyi anlatayım;
    kutuplardaki araştırma istasyonundaki görevli can sıkıntısı ile elinde yo-yo sallayarak vakit geçiriyor,
    işte bu sahnede o yo-yo resmen dışarı fırladı, sanki gözüme girdi.
    bu sahneyi bluray deki filmde izlediğimde aynı etkiyi alamadım.

bu bahsettiğim yan yana film demoları 3 adet,
    shrek4
    monsters & aliens
    how to train your dragon
    bulabilirseniz mutlaka deneyin.
    bu 3 demodan diğerlerine göre en başarılı olanı monsters idi.

şimdi pazartesi 46c750 gelecek,
    bu filmleri bir de bunda izleyeceğim.

3d izleycilerin dediğine göre ne kadar büyük ekran o kadar etkili 3d deneyimi yaşanıyormuş.

ayrıca filmden filme de değişebliyormuş.

samsung 3d tv nin 2d>3d tekniği ise,
    başka bir başlıkta anlatmıştım,
    bence başarılı, çok etkili olmasada belgesel ve durağan filmlerde oldukça iyi.

iyi seyirler

• hocam bahsettiğin 3 demonun ilinki varsa bana pm atarmısınız
  • bu 3 demoyu hala aramaktayım,
    ancak şu adreste 3d demolar var,
    yan-yana,
    üst-üste
    bir bakın derim.
    http://www.3dtv.at/Movies/Index_en.aspx
  • bunları denedim ama hiçte memnun kalmadım.sanırım bunlar gerçek 3d değil
    şu adres var ama nasıl indiriliyo bulamadım;http://www.demo-world.eu/forums/topic/328/2010-samsung-3d-tv-demonstration-3d-bluray-disc/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haliTR3 -- 1 Ağustos 2010; 15:55:18 >
  • 3dtv.at sitedeki demolar benim bahsettiğim türde,
    yan yana veya alt-üst şeklinde.
    samsung bu dosyayı görünce soruyor, alt alta mı yoksa yan yanamı diye,
    görüntüler çok iyi.

nasıl beğenmedinki?

bir de şu site var
    http://3dguy.tv/downloads/side-by-side/

bak bakalım
  • sonunda buldum,

işte 3 demo

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=166605&st=0

asıl arşiv burada:

http://www.biohemmet.se/3dtrailers.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 1 Ağustos 2010; 17:48:16 >
  • hocam bunlar kaldırılmış ama indiremiyoruz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: haliTR3

çok sevinirim hocam

P.M ye bakabilirsin direk usb den çalışan full bir tane film linklerini attım diğerinide bulursan gönderirim.İyi seyirler :)
    NOT: sANSURLENEN YERE M E G A U P L O A D KOYMAK GEREKİYTOR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deleteextra -- 1 Ağustos 2010; 18:34:51 >
  • saol hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.