Şimdi Ara

3D TASARIM - KARAKTER MODELLEME

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba arkadaşlar. Ben herhangi bir taslak kullanmadan bir karakter modellemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?( Autodesk Maya kullanıyorum ve eğer bununla alakalı bir video varsa link atarsanız çok iyi olur.)

• Hicbir malzeme kullanmadan yemek yapmak istiyorum ama nasil yapacagimi bilmiyorum... demekle ayni sey.

Bilmedigin bir modeli nasil yapacaksin? Mesela bir tas cizmek istiyorsun ama o tasin nasil gorundugunu bilmiyorsun...
    Videolarda herseyi ogretmiyorlar, o videolarin amaci, yeni baslayanlar izlesin, izlesin, ve daha cok izlesin... Reklamlardan para kazanayim... baska da birsey degil...

Size nacizane tavsiyem, Eger ozellikle karakter modelleyecekseniz. en az 10-12 tane karakter modelleme videosu izleyip aynisini yapmaniz... Eger sadece turkce kaynakdan yapacagim derseniz video bulmanizda zor... O 10-12 videoda izledikleriniz size tecrube kazandiracak ve ondan sonra hayalinizde bir karakter canlandirip onu cizmeye baslayacaksiniz... Kolay gelsin bu uzun uykusuz ve yorucu yolculuk icin...
  • efendy23 kullanıcısına yanıt
    iyi günler karakter modellemeye başlamak istiyorum örnek video atar mısınız?
  • heatcan kullanıcısına yanıt
    Ensar dereli videolarına bak başlangıç için ayrıca Pluralsight Creative de bak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ancak bu dediklerim Maya için geçerli hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Karakter modellemeye "ben karkater yapıcam diye başlayamazsın" karakter modellemek 3D alanında yapılacak en üst seviye işlerden birisidir. Öncelikle high poly, low poly, topology vs.gibi konularda hiç değilse orta seviyede bilgi ve tecrbe sahibi olman lazım. Temel seviyede modelleme öğrenmeni tavsiye ederim ilk olarak. Yotube'da sürüsüyle tutorial mevcut.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.