Şimdi Ara

3D samsung LED TV incelemem 46C8000 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
18.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her ne ise ancak bu bir gerçek ki ben tv istemiyorum bunu telefon açıp defalarca söyledim ve para iadesi için işlem gördüğü dekontta yazıyor bu saaatten sonra bana tv satamaz samsung gider vestel alırım o da zorda kalırsam muhahaha :D ancak samsung almam başıma gelenlerden dolayı alanlara da almayın kardeşim demem başıma gelenler sizin de başınıza gelebilir diyebilirim sadece.

Yorumlar için teşekkür ederim haziran sonunda paramı ödeyeceğini söylemişti merkezdeki diana hanım umarım doğru çıkar da mahkemeye gitmem gerekmez. Çünkü bir tv ye artık ihtiyacım yok. Gelecek 3D tv yi de bir tarafımda yer bulup da izleyemeyeceğime göre samsung onu müsait bir yerine koyarak müşterilerine izletsin daha iyi bana da paramı ödesin ne de olsa alın teri parayı ağaçtan toplamıyoruz. :(
  • merhabalar

konuya pek girmek istemiyorum ancak görünce dayanadmadım

Samsung'un servislerinin kötü olduğu defalarca söyleniyor bu gidişle söylenecekte.

Sizlerin konuştuğu mevzu zurnanın zurt dediği yer.

internet de bir çok sitede/haber sitelerinde/teknoloji sitelerinde Samsung un bir tv üretmesinden çok diğer firmalarla hızlı bir yaraışa kalkılşması.

Taman bütün firmalar bir yarış içersinde ancak ben bir son kullanıcı olarak dikkat ediyorum Samsung ne yaparımda en çok panel tv satarım edası var_??

halbuki dese ya "ben birt tv yi nasıl yaparımda satarım" arasında dağlar kadar fark var.

samsung un yapğını bence tek cümle ile anlatmak istersem

"hızlı koşan atın tezeği seyrek düşermiş"

Diğer firmalara bakalım acaba ne kadarında samsung un yaptığında göreceğiz Bu arada Lg yi samsung un yanında tutarak diyorum ki Albanez dayı birçok kez al biri ni vur ötekine demiştir sammy ve lg için.

ben bir son kullanıcı olarak gelişi güzel sıralamak gerkirse Panasonic/toshiba/sony/shap gibi firmalarda ne kadar görülüyor satılan bir tv nin değiştirilmesi için bekleyeceksiniz demeleri__!!!!!!!!

tamam kabul belki saydığım firmaların servisler TR de çok çok iyi veya sorunsuz değildir.

yaff sattığın malın yedeği madem yok neden satışa başladım_????

Hotel ler bir takım aldıkları zaman tabak/bardak takımları gibi 10% kırılma payı verirler.

etrafı tamamen cam kaplı bir gökdele nin camları sipariş edilirken 10% kırılma payı hesap edilir

samsung hadi tv leri üretirken son bantda adam akıllı kontrol etmiyorsun.Bu gibi hesap da mı yapmıyorsun.

bir ürünü TR de satacağım sonra ne olur ne olmaz diyip bazı fabrikasan hatalarından dolayı değişme ihtimalini göz önünde bulundurmadan işime devam edeceğim.Sonra aman nasılsa olsa alınca son kullanıcıyı bekletirim mi diyeceğim_????Ticari ahlaka göre ters

her yerden tutarsız durum

hemen pazara çıkıp Sony/panasonic/toshiba/sharp dan önce satışa başlayayım diyip acele etmesen

bu saydığım markaların bir çok modeli bırak TR yi daha dünyada temmuz ayı itibari ile yaygın olarak satışa başlıyor

Bu adamlar aptalda sen zeki misin_????

"hızlı koşan atın tezeği seyrek düşermiş"

@ fujisie arkadaşım sana geçmiş olsun

saygılar

• Muratti1905 ,halen burda konuyu açan arkadaşın sorununa saygı gösterceğine boş,bilgisizce polemik kimseye fayda getirmez !

Aç bir başlık,Hangi samsung tvyi istiyorsan yardım rica et,insanlar sana gereken yardımı yapacaklardır !

Burası,kişisel sohbet satşama yeri değil,gidersin chat odalarına sohbetine bakarsın,Olay bu kadar net ve basit !

ender123

Albani üstat sana geren cevabı vermiş anlamışsın !

Paralel ithalat konusunu hep beraber göreceğiz,batan firmaları gördük ürün alanların nasıl mağdur olduklarınıda izledik !

Halen birşeyi neden anlamak istemezsiniz acaba,Samsung düşmanı değilim malesefki yazıyımı yorumu okumadan,başından ucundan okuyup tuaf manasız boş tartışmalar yaratmakta üstünüze yok !

ender123,Samsung servileri sorunlumudur evet sorunludur,bunu anlamak çokmu zor,en basit örneği Fuji arkadaşımız,halen o yok satıyor bu yok satıyor cümleleri ise kandırmacadan ibarettir,yok satan bir ürün varsa herkeste öğrensin !

Kısaca,Yorumları okuyun anlayın,sonra cevap yazın,çok zor olmasa gerek !

Fuji,kusura bakma sanada saygısızlık oldu !

• quote:

Orijinalden alıntı: fujisie

Her ne ise ancak bu bir gerçek ki ben tv istemiyorum bunu telefon açıp defalarca söyledim ve para iadesi için işlem gördüğü dekontta yazıyor bu saaatten sonra bana tv satamaz samsung gider vestel alırım o da zorda kalırsam muhahaha :D ancak samsung almam başıma gelenlerden dolayı alanlara da almayın kardeşim demem başıma gelenler sizin de başınıza gelebilir diyebilirim sadece.

Yorumlar için teşekkür ederim haziran sonunda paramı ödeyeceğini söylemişti merkezdeki diana hanım umarım doğru çıkar da mahkemeye gitmem gerekmez. Çünkü bir tv ye artık ihtiyacım yok. Gelecek 3D tv yi de bir tarafımda yer bulup da izleyemeyeceğime göre samsung onu müsait bir yerine koyarak müşterilerine izletsin daha iyi bana da paramı ödesin ne de olsa alın teri parayı ağaçtan toplamıyoruz. :(

Hocam ben 5 aydır para iadesi alamıyorum. Maalesef Samsung'un durumu bu.
    İlk önce LCD almıştık ondan memnun olunca ses sistemi aldık, çok sesli çalışınca servise verdim. Servis bıktırınca paramı istedim, 5 aydır bekliyoruz. Bi daha da bu markayla işim olmaz benim de.
    Burada bir konu açtım konu ile ilgili. Siz de yazar mısınız olanları. 3 kişiyi uzaklaştırsak bu markadan kardır.
    http://resim.donanimhaber.com/m_40895770/tm.htm

• Selam dostlar

TV parasını sonunda samsung dan aldım çarşamba günü ödeme çıkardılar ama servis işgüzerlıgı sonucu ve benim artık esip gürlememden sonra cumaya hesabıma 6000 liramı eft yaptılar.
    Paramın iade edilmesinden dolayı samsung genel müdür yardımcılarından diana yener hanımefendinin uğraşları etkili olmuştur.
    Kendisine teşekkür eder samsung alıcak olanlara kapalı kutuda tvalmamalarını tavsiye ederim sonra paranızı benim gibi 2 ayda zor geri alırsınız. Açtırın kutuyu söylettirmeden kötüyü görün ölçün biçin ürünü alın.

Markayı kötülemek istemiyorum ancak servis problemler feci kötü umarım düzeltirler ama bizim ülkemizdeki yasal boşlukları adamlar sonuna kadar kullanacaklar gibi.

Zavallı ülkemin 3.sınıf bile olamayan vatandaşlarıyız onların gözünde elalemin korelisi gelip de ne yapacak yıllar önce sony türkiyedeki fabrikasını kapattı adamlar haklı bizler ne yazık ki işimizi tam yapamıyoruz işini tam yapan ehli insanlar ise markalarını kötüye çıkarmamak adına fabrikalarını kapatabiliyorlar opeldeçekti gitti sony de bürokrasi rüşvet siyaset her alanda içiç geçerse olan yine vatandaşa oluyor.
    Ben paramı kurtardım umarım başı belaya girenler de paralarını kurtarabilirler.
    Bana sorarsanız samsng birdaha almam ama markayı aslakötüleyemem yukarıda sebeplerini yazdım sorunlar biraz da bizim insanımıza özgü burada koreliler ne yazık ki suçsuz.
    İyi forumlar dilerim. Ayrıca bana destekleriniz için teşekkür ederim değerli arkadaşlar.

• SN.fujisie

gözünüz aydın.
  • Sn.fujisie

Geçmiş olsun,

Marka bende kötülemeyi sevmem ama bahsettiğiniz gibi enteresan şekilde,biz vatandaşlar olarakta bir türlü ders almıyoruz malesefki !

Servis sorunlarını yazarım birileri çıkar bunu marka olarak algılar,oysaki doğru dürüst okusak anlasak ve bilinçli tüketiciler olsak bu servisler bu kadar umursamaz olmayacaklardır !

Tekrar geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 3 Temmuz 2010; 21:59:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fujisie

Selam dostlar

TV parasını sonunda samsung dan aldım çarşamba günü ödeme çıkardılar ama servis işgüzerlıgı sonucu ve benim artık esip gürlememden sonra cumaya hesabıma 6000 liramı eft yaptılar.
    Paramın iade edilmesinden dolayı samsung genel müdür yardımcılarından diana yener hanımefendinin uğraşları etkili olmuştur.
    Kendisine teşekkür eder samsung alıcak olanlara kapalı kutuda tvalmamalarını tavsiye ederim sonra paranızı benim gibi 2 ayda zor geri alırsınız. Açtırın kutuyu söylettirmeden kötüyü görün ölçün biçin ürünü alın.

Markayı kötülemek istemiyorum ancak servis problemler feci kötü umarım düzeltirler ama bizim ülkemizdeki yasal boşlukları adamlar sonuna kadar kullanacaklar gibi.

Zavallı ülkemin 3.sınıf bile olamayan vatandaşlarıyız onların gözünde elalemin korelisi gelip de ne yapacak yıllar önce sony türkiyedeki fabrikasını kapattı adamlar haklı bizler ne yazık ki işimizi tam yapamıyoruz işini tam yapan ehli insanlar ise markalarını kötüye çıkarmamak adına fabrikalarını kapatabiliyorlar opeldeçekti gitti sony de bürokrasi rüşvet siyaset her alanda içiç geçerse olan yine vatandaşa oluyor.
    Ben paramı kurtardım umarım başı belaya girenler de paralarını kurtarabilirler.
    Bana sorarsanız samsng birdaha almam ama markayı aslakötüleyemem yukarıda sebeplerini yazdım sorunlar biraz da bizim insanımıza özgü burada koreliler ne yazık ki suçsuz.
    İyi forumlar dilerim. Ayrıca bana destekleriniz için teşekkür ederim değerli arkadaşlar.

Hem geç hem de güç oldu..ama oldu..geçmiş olsun.

• Almayım dedim ama dayanamadım yine bir samsung tv aldım bu kez ib den ve kutuyu açtırıp test ettirerek aldım umarım lanetlenmem :)

Ana konuyu açan arkadaşın yorumu ile uluslar arası forumlarda araştırma yaptım gerçekten dediği gibi değerler var görüntü muhteşen gidip istanbul bilişimden 1 gözlük ile kredi kartı tek çekim 2358tl ye ürünü aldım açtım kurdum önceki tvmi duvardan söktüm w5500 kullanıyordum aradaki fark gerçekten muhteşem az daha gidip teknosanın 3500tl ye verdiği 40c7000 modelini alacaktım iyiki almamışım bir dolu param cebimde kaldı.
    http://forum.donanimhaber.com/m_41839798/tm.htm
    Ana konuyu açan mimleon nickli arkadaşa araştırma ve incelemesinden sonsuz teşekkürler ederim.

40 inç izlenimlerimi paylaşırım ancak 46 inç modelini almaya pek niyetlenemedim sebebi hem stoklarında kalmamıştı hem de 15 cm lik fark 3d filmlerde etkili olabilir ancak benim oturdugum daire küçük ve salon 20 metrekare 3800 lira etiketi görünce de 40c750 daha agır bastı nede olsa 1540 lira fark var ufak bir tv daha alınabilir o paraya yatak odasına hem de led olarak.
    eğer 46c7000 modelini alırsanız 4200 liraya bulabiliyorsunuz o zaman da c750 nin 46 sına 3800 lira vermenin bir esprisi kalmıyor hatta bazı yerlerde 46c7000 tv 4000 liraya kadar bulunabiliyor.

İstanbul bilişimin düşmanı çok biliyorum ancak buna sebep diğer firmaların kar marjlarını yüksek tutmaları istanbul bilişim bunlara çomak sokuyor o yüzden taşlanıyor garantisini tam veren 380 noktada garanti ve teknik hizmet sunan bu firmadan ucuza tv aldıgım için memnunum.

(Aslında zeytinburnunda bir yer daha var bu tv yi tek gözlükle 100 lira daha ucuza alabilirdim ancak bayramda onlar kapalı oldukları için ib den aldım 100 lira da benim için çok önemli değil ancak anlayamadıgım bir konu daha var 2 gözlük hediyeli fiyat diyorlar insertlerinde ama maalesef gözlük için ayrı fiyat veriyorlar ve 1 gözlük hediye o da piyasadan 20 lira düşükle 108 liraya size gözlüğü sağlıyorlar.
    İ.B. nin sevmediğim bir özelliği de akbank postlarının olmasına ragmen tek çekim yaptıracağım dedim 30 lira fark ilave ettiler ve başa bankanın pos makinasından çektiler kredi kartımla bu da ib nin çakallığı kredi kartı puanlarıma el koydular.

Herşeye rağmen anadolu elektronikden 450 lira daha ucuza aldım bu da benim için sevinilecek bişey.
    Fazla bütçesi olmayanlar yada fazla para vermek istemeyenlere İB yi tavsiye ederim garanti zaten hikaye kimse kimseyi kandırmasın adamlar garanti vermeseler piyasanın %60 ına tv satamazlardı.

Bandrolü de depodan ürünü alırken gözümün önünde tv ye yapıştırdılar ve gözümün önünde tv yi test ettiler sıfır ölü piksel bu da ayrı bir memnuniyet dandik bir hdmı kablo verdiler altın kaplama diyorlar ama tahtakalede 6 dolara alabilirsiniz. TV askı aparatı dedikleri şey ise eh işte idare eder tarzda çok da aman aman bişey değil 35 liraya her yerden alabilirsiniz.

Son birşey 3D led tv almak isteyenler mutlaka bu ürünü incelemeden TV almasınlar. Paranızı sokağa atmayın 2 cm incelik için C750 tvlerin görüntü kalitesi tüketiciye led tv kalitesini vaadediyor. 12 eylül 2010 Hakan Onur Tel : 05555623500 sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.
    Kesinlikle reklam değildir bireysel kullanıcıyım. Daha önceki paylaşımlarımı da okuyunuz. 46C8000 tv incelemem başlığı altında. Samsung Türkiye tarafından başıma gelenler. :(

http://resim.donanimhaber.com/m_39889141/mpage_1/key_/tm.htm

• 1 aydır Samsung 46c8000 kullanıyorum ve genel olarak memnunum.
    2 senedir LCD TV almak istiyordum , ha şu çıkacak , ha bu daha iyi olacak ama şu seriyi bekle derken baktım ki 2 seneyi yemişiz.
    TV alacaklara tavsiyem , "gelecek" modelleri falan beklemesinler , biran önce bütçelerine göre ,( tavsiyem 7 veya 8 serisi ) bir Tv alıp keyiflerine baksınlar.

ben bu TV yi alırken 3D özelliğini göz önünde bulundurmadım açıkçası.
    bu TV nin 3D özelliği olmayan 500tl daha ucuzu olsa onu alırdım, görüntü kalitesi en iyi bunda diye aldım.
    gözlük , 3d film , 3d bluray oynatıcı falan bunlar 3-5 sene sonra olacak işler, bugune çok uzak bence.

önceki 72 ekran 100hz Sony Tv yeterli sanıyordum ama Samsung u alıp eve kurunca normal uydu yayınlarının bile kıyas kabul etmez seviyede çok daha iyi olduğunu gördüm. filmlerde zaten karşılaştırma yapmak gereksiz.
    ama özellikle normal TV yayınlarında ekranın boyuna göre uygun bir uzaklıktan izlemek şart, çok yaklaşırsanız görüntü kalitesi kötü görünüyor.

Samsung un renkleri çok canlı , bence en iyi özelliği ise 1,5TB bir harici harddiskte tuttuğum bir sürü 700mb - 15GB büyüklüğü arasındaki avi, mpeg , mkv, ve diğer neredeyse tüm formatları sorunsuz ve takılma olmadan oynatması. altyazılar film dosyası ile aynı isimde olmak zorunda , ve sadece 1 altyazı dosyası olabiliyor. bunun dışında bir kısıtlama yok.

renk ve görüntü ayarları inanılmaz detaylı diyebilirim.
    bir noktadan sonra insan denemekten yoruluyor.
    white balance den gamma ayarına , insan teni tonundan , obje kenar keskinliğine kadar nerdeyse sonsuz ayar var !
    ben genelde orta veya dijital renk düzeltme vb özellikleri kapalı olarak kullanmayı tercih ettim.

ripin kalitesine göre 1,5gb ve üzeri dosya boyutundaki tüm avi - mkv ripleri neredeyse bluray kalitesinde görüntülediğini söyleyebilirim.

samsung için bariz sorun olarak söyleyebileceğim bir şey var ; çok sayıda alt alta yatay çizgiden oluşan resimlerde anlık kırılmalar yapıyor.
    mesela bir arabanın ön radyatör metal panjuru , bir gökdelenin kat çizgileri vb.
    sahne çok hızlı olmasa bile 480p , 720p gibi çözünürlüklerde dahi bu anlık sorun görünür durumda.

birde yanlardan izlendiğinde görüntünün kalitesi karşıdan seyredildiği kadar iyi değil.
    yandan seyredince sanki parlaklık ayarı çok açılmış gibi hafif sisli gibi bir görüntü görülüyor.
    almayı düşünenler sadece karşıdan değil aynı zamanda yandan da bakarak incelesin.

samsung garanti konusunda şanssızlık yaşayan arkadaşın yazılarını gördüm ve çok üzüldüm, neyseki çözmüş.
    ama iş "problem olma" noktasına geldi mi hiçbir dünya markası size yardımcı olmuyor bunu nerdeyse her marka ile yaşadım.
    HP ve Toshiba gibi teknoloji devi şirketlerin bile teknik servisleri demir ustası hassasiyetinde çalışıyor , garanti kapsamı nın adı ver kendi nerdeyse yoktur memleketimizde maalesef.
    bu problem bir markanın değil Türkiye deki tüm markaların ortak sorunudur , sebebi de burada tüketici hakkı vb konularda hukuk yollarının çoook çook ağır işlemesidir.

diyeceğim odur ki ; samsung birkaç kişiye kök söktürdü diye samsungtan vazgeçmeyin , emin olun hangi marka olsa aynı eziyeti yapacaktır.
    ha çok nadiren eziyet yapmayanlarda var , tamamen şans işi bence.

birde samsung u alırken , diğer markaları da 2 gün içinde yoğun olarak inceledim , o izlenimlerimi de paylaşayım istedim ;

samsung usb veya harddiskten film oynatma konusunda diğer TÜM markalardan çok çok üstün.
    diğerleri mkv oynatmıyor , altyazı destekleyen var desteklemeyen var.

görüntü kalitesi olarak philips in 8 ve 9 serisi iyiydi bence ama mkv oynatmıyor .

sharp beni aşırı derecede şaşırttı , çok güzel görüntüsü var.
    sharp ı aklımdan bile geçirmiyordum , ama 480px veya bir altı çözünürlükteki performansını görünce çok şaşırdım.
    4. renk teknoljisi varmış yani sarı rengi direk üretebiliyormuş.
    sharp lc46le820 - 4400tl
    LED alacaklara en azından bir denemelerini tavsiye ederim kesinlikle.
    ben samsung aldım ama sharp ta da aklım kaldı açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atlasyachting -- 6 Kasım 2010; 10:27:14 >

• benim anfi 3d desteklemiyor bende de 3d samsung c serisi var.ps3 ü direk tv ye takınca 3d olarak görüyor ama anfiden bağlanınca görmüyor ne yapmam gerek,Ses sistemi benim için çok önemli.
  • arkadaşlar internetten 3d film indirmek nasıl oluyor usb ye bilgisayardan indiricez daha sonra tv nin usb sinden seyredebilirmiyiz acaba
  • slm arkadaşlar ben de 3 haftadır 46C8000 kullanıyorum tvden çok memnunum..görüntü kalitesi özellikleri gerçekten etkileyici. artısı 3D olması ve gerçekten beklentilerimin üstünde 3D özelliği var arkadaşlar. 3D film izlemek için 3D bluray oynayıcı ile orijinal 3D film alıp izlemek ama piyasada orijinal 3d film yaygın olmadığı için tercih söz konusu değil. SBS denilen mkv,ts,mp4,avi uzantılı 3D filmler nette bulunmaktadır ve gerçekten başarılı bizzat kendim indiriyorum ve izliyorum yani kendimce arşiv oluşturmaya başladım. sevgililer günü katliamı ve son durak 4 filmi çok etkileyici olmuş 3D ile. isteyen arkadaşlara pm atabilirim 3D film bulma konusunda. bende xbox360 var ama son çıkan call of duty black ops 3D diye duymuştum ne yazıkki değil. sanırım ps3de 3D olabilir. bu beni üzdü. 46C8000 kullnanalar arkadaşlara sorum şu. yazılım firmware güncellemesi yaptınızmı? usb bellek ile ya da tvnin internet özelliğinden mi? ben henüz yapmadım sürüm olarak sanırım 2002 yazıyor.selametle

• selam bahsettiğiniz o flimlerin pm sini atarsanız sevinirim iyi günler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydoviyata

selam bahsettiğiniz o flimlerin pm sini atarsanız sevinirim iyi günler...

pm atamıyorum profil ayarlarına gözatarsan iyi olur..selametle
  • İnceleme için teşekkürler. Acaba Teledünya yayınlarına uygun mu?
  • profil bilgilerinden tercihler kısmında olması lazım özel mesaj ayarları..profiline gir incele
  • Selam;
    3D filmler için link PM'den yollarsanız sevinirim.
  • Selam
    banada filmler için link atabilirmisin
    şimdiden saol.
  • Bana da link atabilirseniz sevinirim,teşekkürler..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.