Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (287. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.922
Cevap
191
Favori
287.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Önce balkonda yaptım ama koku olmayınca içeri aldım. Hiç duman ve koku olmadı...
  • nacar08 kullanıcısına yanıt
    Hani modeli bu Çağlar 3D'nin zahmet olmazsa linkini atar mısın?
  • Mitra kullanıcısına yanıt
    stokta kalmamış
    https://urun.n11.com/diger-sarf-malzemeleri/siyah-abs-filament-yarim-kg-vakumlu-170-metre-175mm-caglar3d-P294239180

Ayarlı stop yaptım ve çok faydasını gördüm. Tabla ayarından kurtuldum. Tabla ayarını 1 kere yaptıktan sonra bu aparat ile yatağı komple aşağı ve yukarı alarak harika yapışma sağladım.https://www.thingiverse.com/thing:3768595

İlave olarak: Yatağın altında 5x5 civarında ısıtıcı ped var ve sadece o bölge ısındığı için zamanla tablanın ortası çukurlaşıyor. 4 katlı kağıt peçetenin 1 katını ayırarak 3x3 veya 4x4 ölçülerinde kestim ve tablanın ortasına koydum. Tabla düzeldi...
    |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

• bende esun'un abs çakmasını almıştım çakma olduğunu bilmiyordum alınca öğrendim geride vermek istemedim ucuzluğuna aldandım, ilk ürettiğim parça dacia arabaların yağ filtresini sökme aparatı olmuştu yağ filtresini sökerken okadar çok kuvvet uyguladım ki kuvveti uyguladığım demirin ağızı yamuldu bastığım parçaya hiçbirşey olmadı normalde katmanlarından ayrılması gerekirdi yüzeyi okadar sert ve parlak ki orjinal esuna hiç benzemiyordu ama esunundan çokdaha sağlamdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadece hanım eller -- 18 Mayıs 2020; 21:38:56 >

• Az bi yardım edeydiniz... galiba biraz önce arduino mega mj yaktım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Tebrikler..
  • hebsan H kullanıcısına yanıt
    Mega nin voltaj regülatörünü yakmışsınızdır. Ams1117 5.0v yazar üzerinde. Usb den güç verince cihaz çalışıyor ise regülatörü değiştirin problem ortadan kalkar.

• 3d yazıcılar ile ilgili bi forum var mı ? Çıldırmak üzereyim kafamda tonla soru var çözemiyorum. Allah rızası için ya kafayı yedirdi bana bi çözelim birlikte şu konuyu...

Motorlarım nema 23. Malesef ki değişme şansım yok. Ve 24 V ile çalışıyor. Arduino megam yandı mekanı cennet olsun. Benim bu motorları 24 V ile çalıştırmam demek sistem girişine (yani ramps a ) 24V bağlamam demek. Ve mega 12V ile çalışıyor. Kesin patlayacak. Peki, lternatif düşünelim. Gittim mks aldım diyelim . GEN L veya 1.4 farketmez. 24 V bağlasam ne olacak ? O da mı yanacak. Giriş voltajı 12-24 diyor ama arduino ya regülasyon içi mosfet i varmı 12 V a çevirecek. Varsa eğer 1.4 ün üzerindeki gömülü sürücüler 1.2 A güç verebilecek mi benim nema 23 lere (24 V 1.2 A diyor) . Nolur bi çözün uyku muyku kalmadı gözümde stresten ne hallere düştüm. Hayat mebat meselesine döndü iş iyice

• Bilgisi olan varsa. Gerçekten realtime benim 3d yazıcı yapmama katkı sağlayacak, bu konuda çok deneyimli birisi, bilgisini paylaşması için bir miktar ücret verme şansım var. Gerçekten sinirlerim çok gerildi neden bu kadar hırs yaptım anlamadım ama bu işi çözmem gerek..

Bu arada çağlar hocamdan özelden eft ile alırsanız daha uygun oluyor bilginize. Gerçi herkese yapmıyor olabilir

• Ramps 1.6 ve 2 adet arduino mega sipariş geçtim.. forum ölmüş bu arada geçmiş olsun, hey gidi donanım haber. Hey gidi.. yok mu ramps 1.6 kullanan kafamdaki sorulara ışık tutabilecek ?

• hebsan H kullanıcısına yanıt
    Facebookta 3d printee gruplarında paylaşırsanız aynı gün yardımcı olurlar bu konuda bilgili arkadaş baya var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar, iyi bayramlar...
    Ben de uzun süredir giriş seviyesi bir 3d printer araştırması içerisindeydim. Two Trees, Ender 3 Pro ve Anycubic i3Mega S arasında araştırıyordum. 20 gün kadar önce Anycubic i3 Mega S aldım ve yaklaşık 100 saatlik baskı yaptım. Bu konuda henüz yeniyim ancak araştırırken gördüğüm i3 Mega S ile ilgili doğru düzgün Türkçe kaynak ve inceleme yoktu. Bu nedenle bir inceleme videosu çektim. Umarım araştırmakta olan arkadaşların işine yarar.
    Selamlar, Saygılar...

Onur
    |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021https://www.youtube.com/watch?v=ZWbO_pHaK1w

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurboy -- 26 Mayıs 2020; 13:34:47 >

• sadece hanım eller kullanıcısına yanıt
    Bende yeni arastiriyorum 3d yazicilari misal bu parcayi uretmek ne kadar zaman aliyor.
    Ayakkabi sektorundeyim model icin kullanmayi dusunuyorum.

• LaZeRiSt kullanıcısına yanıt
    Ayakkabı taban modelleri üretecekseniz sla yazıcılara yönelmenizi öneririm.

• yusuforhan kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Sla yazıcıları araştırıcam.
  • Merhaba, konuya yabancı birisi olarak aklımdaki bir soruya cevap bulmak için yazıyorum. CNC tezgahta Alüminyum olarak üretmek istediğim bir parçayı önce 3d baskı alıp gerekli düzeltmeleri yapma için kullanmak mantılı bir yol mudur? Ve asıl sorum tasarlayacağım STL dosyanı CNC tezgaha uyarlama yapmam için neler yapmam nasıl bir convert süreci izlemem gerekir?
  • Selamunaleykum kendi yaptığım yazıcının trapez milinden ses (tırt tırt) geliyor daha önce böyle sorunla karşılaşan oldumu neden oluyor olabilir çözüm önerileriniz neler teşekkürler

• 5MAG8 5 kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen sarı renkli trapez somunu ile trapezin kendi diş aralığı fazla, bu yüzden ses yapıyor. 2 yöntem var, birincisi trapezi üstten de yataklayıp salınımını azaltmak. İkincisi " POM trapez somunu " alıp tamamen ses ve boşluk dan kurtulmak. İkinci yöntem daha etkili olur. Rhino 3d printer sayfasında olması lazımdı ürünün.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuforhan

Muhtemelen sarı renkli trapez somunu ile trapezin kendi diş aralığı fazla, bu yüzden ses yapıyor. 2 yöntem var, birincisi trapezi üstten de yataklayıp salınımını azaltmak. İkincisi " POM trapez somunu " alıp tamamen ses ve boşluk dan kurtulmak. İkinci yöntem daha etkili olur. Rhino 3d printer sayfasında olması lazımdı ürünün.
    Hocam öncelikle kolay gelsin bisikletime bir fener aldım uzundur kullanmak istiyorum ama boyutundan ötürü olmuyor ışıgı tutacak olan aparatlar kücük geliyor bana bu tarz benim feneri tutacak şekilde aparat nereden bastıra biliriz
    https://urun.n11.com/bisiklet-aksesuarlari/plus-far-tutucu-plt-400jz-P212109598?gclid=CjwKCAjwq832BRA5EiwACvCWsbeFHAxs2atho25oxbj-Lki4fQVf_4rMt-P8QrGDrle1rd3nseJHxxoCm0wQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

• 
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.