Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (286. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.922
Cevap
191
Favori
287.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Elektrikliarabasever

Hocam Erbil Hoca da aynısını yapıyordu youtube da tamamen ona göre gittim onda bir sıkıntı olmadı Facebook kullanmıyorum maalesef dispute açıp parayı geri almaya çalışayım bari yardımlarınız için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    O zaman video çekip dispute açın dediğiniz gibi vakit kaybetmeden.Yazılım güncellerken oldu demeyinde siz haksız çıkabilirsiniz onu belirteyim.Açtım böyle bir sorun oldu dersin videosunuda atarsın.
  • Arkadaşlar bir sorum olacak, şu an gearbest gibi sitelerden 3d yazıcı almak uygun mu, gümrükten geçer mi? Gümrük vergisi ne kadar ödenir? Değer mi sizce yurtdışından almaya?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodancer

Arkadaşlar bir sorum olacak, şu an gearbest gibi sitelerden 3d yazıcı almak uygun mu, gümrükten geçer mi? Gümrük vergisi ne kadar ödenir? Değer mi sizce yurtdışından almaya?
    Yurtdışı sitelerden alışveriş yapmakta sorun yok, ancak pandemi nedeniyle gönderim süreleri belirsiz oluyor (1 ayda gelen kargolar 2 ayda gelebilir gibi). Ayrıca kargo ücretleri çok fazla yükseldi (500-1500tl aralığında) yükselmek zorunda kaldı. Bunun sebebi kargoyu taşıyacak şirketler azaldı ve DHL,TNT gibi büyük şirketlere kaldı bu iş. Bu şirketler gümrük işlemlerini tam olarak yerine getiriyor (en azından bize öyle bildiriliyor), tam fiyat üzerinden gümrük ücreti çıkarıyor, bu konuyu gözardı etmemek gerek. Önceden (herhangi bi firmanın taşıdığı zamanlarda) ürün gümrüğe takılır ve gümrük memuru kendi fiyatı belirlerdi (çoğunlukla paketin üzerinde belirtilen bedeli kabul ederlerdi) yani ürün bedeline göre düşük çıkardı gümrük bedeli ama şuan büyük paketleri taşıyan firmaların çalışma sisteminde bu imkansız görünüyor. Yani 2bin liralık bir 3b yazıcının gümrük ücreti en az 400-450tl olacaktır. Tüm bunları hesapladığınız da yurt dışından almak sizin için hala mantıklı oluyorsa, yurt dışından almanızda sakınca olmayacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nacar08 kullanıcısına yanıt
    Mitra kullanıcısına yanıt
    Benim two bluer thress yazıcımda salı günü geliyor deneyimlerinize göre önericeğiniz filament markaları nedir bir sıralama yaparsanız tecrübeleri alalım ona göre Aklımda esun vardı ama fiyatları uçtu 95 tldi şimdi o paraya bulunamıyor varsada paylaşabilirsiniz
  • Ben de esun kullanıyordum. Hatta 1 makaraya yakın var ancak artık özel işlerde kullanıyorum. Uzaras3d'denan 2 tane makarasız filament aldım. Tanesi 66tl fiyattan. Denemelerim fena değil. Tavsiye ederim şimdilik.

Bu arada 3d printerların birini satıyorum. Pandemi sürecinde hastaneler için hme filtre adaptörü basmak için ikinci cihazı toplamıştım. İhtiyaç kalmadığından uygun fiyata veriyorum. İlgilenen olursa https://forum.donanimhaber.com/3d-printer-prusa-i3-steel--143374849#143374849
  • Esun güzel de zaten pahalı olan fiyatlar iyice uçtu.

Ivır zıvır şeyleri basmak için uzaras al (60-70 tl )
    çağlar 3d de fena değil

100 tl seviyesinde abg var, kimi çok övüyor, kimi beğenmiyor...

esun 120 tl seviyesinde bulunabilir... ben en son mayıs başında robotizmodan 110 a almıştım...
  • Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    1) Esun
    2)Çağlar 3D
    Uzaras'ı tavsiye etmiyorum..
  • 1-eSun 5-6 parti bitirdim 10 numara)
    2-ABG (1 parti bitiyor, 3 parti sipariş verdim)

UZarastan uzak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tavsiyeler için teşekkürler.Her yolun sonu esun gösteriyor ama pahalı oldugu için alamayacagım sanırım :D

Çağlar,Abg ve istanbul filamentin eline düşücez anlaşılan.

@mstfydz.bjk Abg'de STH filament varmış abs gibi sağlam ve pla gibi basılabiliyor.Denedinizmi hiç?
  • Uzaras filamenti neden kimse önermiyor? PETG filamentini kullandım bir sorun yaşamadım acaba PLA filamentlerinde mi sıkıntı var?
  • Arkadaşlar LJ18A3-8-Z/BX NPN NO 8MM Endüktif Sensör aldım Boardım MKS Gen L dir. Bunun bağlantısını nasıl yapabilirim

Ayrıntılı resim yada çizim var mı? Yanlış bağlantı yapıp kartı yakmayayım

Yardım edebilir misiniz?
  • mehmettr M kullanıcısına yanıt
    Uzun yıllar önce manyetik sensör almıştım direk z sensörünü çıkrıp takmıştım onun yerine sendekini kullanmadım lakin farkı olduğunu sanmıyorum uzman yorumlrı bekle benimki sadece tecrübe.

Edit: konuya yazmak istediğim şeyi yazmamışım:D
    https://www.thingiverse.com/thing:3049220 şundan yapan var mı arkadaşlar işe yarıyor mu?

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmin -- 14 Mayıs 2020; 11:56:57 >
  • Sn Atmin

Cevabın için çok Teşekkür ediyorum. Evet bekleyaceğim.
  • bersgurs kullanıcısına yanıt
    Son 2 aydır yaklaşık 5 -6 makara uzaras pla kullandım...

Mukavemeti kötü, yaptığın sağlam bir parçayı bile elinle kırabilirsin... Ama kalitesi rengine göre değişiyor. Gri almıştım, aşırı kalitesizdi, turuncu aldım, orta ayardı. mavi ve kırmızı aldım fena değildi.

Şu anki fiyatlarla uzaras ıvır zıvır baskılar için idare eder ama önemli bir parça için kullanmam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacar08 -- 15 Mayıs 2020; 0:4:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atmin

Uzun yıllar önce manyetik sensör almıştım direk z sensörünü çıkrıp takmıştım onun yerine sendekini kullanmadım lakin farkı olduğunu sanmıyorum uzman yorumlrı bekle benimki sadece tecrübe.

Edit: konuya yazmak istediğim şeyi yazmamışım:D
    https://www.thingiverse.com/thing:3049220 şundan yapan var mı arkadaşlar işe yarıyor mu?

Controllerde o analog tuşları direksiyon gibi kullanmana yarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galatas4ray -- 15 Mayıs 2020; 0:8:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacar08

Son 2 aydır yaklaşık 5 -6 makara uzaras pla kullandım...

Mukavemeti kötü, yaptığın sağlam bir parçayı bile elinle kırabilirsin... Ama kalitesi rengine göre değişiyor. Gri almıştım, aşırı kalitesizdi, turuncu aldım, orta ayardı. mavi ve kırmızı aldım fena değildi.

Şu anki fiyatlarla uzaras ıvır zıvır baskılar için idare eder ama önemli bir parça için kullanmam...
    benim Two Thress Bluer yazıcımda geldi 2tane sürücüsü tmc2208 ben 4 tanesinide tmc2208 yaptım kessinlikle yapmayan varsa tavsiye ederim.Cihazda fan sesinden başka ses yok öyle diyeyim.Yazıcılarınızda sürücüleri yükseltin tavsiyemdir.

Uzarasın sahibilye 3d printer sayfasında az atıştık dandik filament dedim kendi malını esun ile bir tuttu.Verdiği cevaba bak.

Bu arada adamın biri ender için güzel bir sistem yapmış işinize yararsa .https://www.thingiverse.com/thing:4303127

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galatas4ray -- 15 Mayıs 2020; 0:42:29 >
  • Arkadaşlar 1850 liraya tevo tornado alınır mı ? Bl touch da takılı şekilde sahibi 2 yıl önce aldığını ama 5-6 kez kullandığını söyledi normalde bluer almayı düşünüyordum.
  • Gençler selamlar. İyi forumlar. Uzman diş hekimiyim. aslında pek alakam da yoktur böyle yazıcı vs. ama elektronik hobim vardır yıllardır. elimde nema 17 ler, extruder (takım olarak ),reprap 1.4 ve mega kiti,miller kayışalar herşey var gibi. Gelmeyen sparişlerim var tabi ama 1 haftaya toplamış olurum. Birkaç sorum olacak. ben prusa i3 için topladım malzememi ama öneriniz var mı şu çok stabil çalışıyor vs. malzeme değiştirme imkanım var. onu alma şunu al daha iyi dediğiniz birşey var mıdır. şimdiden teşekkür ederim :)
  • Ender 3 pro ile ilk defa abs bastım...

Yorumlar nedeniyle çok çekiniyordum, uzun süredir paketinde durdu filament (çağlar 3d, siyah)
    Dün akşam 248-80 ısı değeri, 15-20 hat kenar ekleyerek bir iki şey bastım ve gayet güzel oldu. Yapışma sorununu yaşamadım,
  • nacar08 kullanıcısına yanıt
    Çok güzel olmuş eline sağlık... Duman, koku olayı nasıldı? Nasıl hallettin?
  • 
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.