Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (285. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.922
Cevap
191
Favori
287.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tam emin olmamakla birlikte yazıcının kayışlarını kontrol et, sanırım gergin değiller, başta bende d böyle problemler oluyordu - bu şekil çözdüm diye hatırlıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kayışlar gergin, sıcaklık dengesinde bir problem yok gördüğüm kadarıyla x ve y eksen motorlarındada sıkıntım yok.Tahminimce z ekseniyle alakalı bir problemim var çünkü en alt katmanda ve üzerine yazılan 7-8 katmanda problem yok, ardından bu katman atlama problemi başlıyor ve devam ediyor.

• Arkadaşlar hayırlı ramazanlar ender 3 pro ilgili bir sıkıntı m var filament motorundan filament tık diye ses yaparak geri atıyor neden olabilir bilgisi olan varmıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: semihuzun58

Arkadaşlar bende Ender 3 Pro modeli yazıcı var aldığım günden beri sürekli bir sorun yaşadım hepsini deneyimleyerek, internetten bol bol okuyarak kendi çapımda hallettim ve mükemmele yakın baskılarda aldım.Fakat son zamanlarda katman atlama problemini giderek artan bir biçimde yaşamaya başladım, 3 boyutlu baskı hatası sorun giderme kılavuzunda da çözüm bulamadım.Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.
    buna benzer problemim olmuştu filament makaradan rahat gelemiyordu sıkışmıştı ona dikkat et. oda olmazsa filamenti sıkıştıran dişlileri temizleyebilirsin, benim gördüğüm kadarıyla under extrusion a benziyor yani yeteri kadar filament akamıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Gamemaster_

Arkadaşlar hayırlı ramazanlar ender 3 pro ilgili bir sıkıntı m var filament motorundan filament tık diye ses yaparak geri atıyor neden olabilir bilgisi olan varmıdır?
    nozzle yatağa fazla yakınsa filament akamadığı için tık diye ses yapar atar.. bir zarar vermez ama nozzle i biraz kaldırırsanız ortadan kalkar. tahminen 4-5. layerda bu ses gider ama ilk layerda bariz 2-3 saniyede bir gelir, başıma çok geldi.
    bu problemde ayrıca fliamenti sıkıştıran dişlide sıyırmadan dolayı bolca filament tozu/kalıntısı oluşur. ilk oraya bakın dediğim problemden dolayıysa dişliyide temizleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

buna benzer problemim olmuştu filament makaradan rahat gelemiyordu sıkışmıştı ona dikkat et. oda olmazsa filamenti sıkıştıran dişlileri temizleyebilirsin, benim gördüğüm kadarıyla under extrusion a benziyor yani yeteri kadar filament akamıyor.

Alıntıları Göster
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Konuyu yazdığım günden beri gece gündüz uğraşıyorum dediğiniz problemden diye düşünüp extruderı söküp temizleyip düzgün bir şekilde monte ettim düzelmedi.Bakmadığım yer kalmadı nozzle değişiminden teflon boru değişimine kadar hepsini denedim, bütün tekerlekleri söktüm yağladım fakat sonuç alamadım.Bazı katmanları yukarı doğru inşa ederken örneğin 1mm yukarı çıkması gerekirken 1.1 mm yukarı çıkıyor.Z motoru veya milden olabileceğini düşünüyorum ama emin değilim.Malum 30cm mile 50 tl fiyat istiyorlar mili alırım yine düzelmez bu sefer kaldırır atarım camdan 

• semihuzun58 S kullanıcısına yanıt
    :)) sizi anlıyorum böyle problemler başladı mı saç baş yoldurur ama illaki bulursunuz araştırmaya devam. Tavsiyem resimleri Facebook gruplarına ve reddit e atın oralarda da güzel tavsiye veren çıkar. Böyle şeylerde genelde bu sorunu tecrübe edip çözmüş kişi yardım edebilir maalesef.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

:)) sizi anlıyorum böyle problemler başladı mı saç baş yoldurur ama illaki bulursunuz araştırmaya devam. Tavsiyem resimleri Facebook gruplarına ve reddit e atın oralarda da güzel tavsiye veren çıkar. Böyle şeylerde genelde bu sorunu tecrübe edip çözmüş kişi yardım edebilir maalesef.
    Teşekkür ederim, tavsiyelerinizi deneyeceğim.

• Cevaplarınız için teşekkür ederim sorunun çözülmedi malesef bide bu gün filementi değiştireyim dedim o zamanda tık tık diye geri atmaya başladı anlamadım neden uğraştıracak biraz sanırım

• Arkadaşlar 3d yazıcı almak istiyorum. Ender 3 pro, anycubic i3 mega ve prusa i3 modelleri aklımda olanlar. Bu seviyede bu fiyatlara göre sizce alınabilecek en iyi 3d yazıcı hangisidir? Cevaplarınız için çok teşekkür ederim ileride sorularımla aranızda olmak dileğiyle

• n00bhunter N kullanıcısına yanıt
    ucuz giriş seviyesi olarak son dönemde two trees bluer ön plana çıkıyor, ender 3 prodan daha iyi diyor inceleyenler. youtube inceleme videolarında, fb sayfalarında olumlu geri dönüşler var, son olarak en iyisi kendin incele bak. bende almaya karar verdim ama stok yok, 22mayıs en geç-29 mayıs tarihlerinde bi firma getirtecek ama hangisi hatırlamıyorum, bu adresten ön talep topluyorlardı.
  • ZaFeRMaX kullanıcısına yanıt
    Caglar3d de var şu an.https://caglar3d.com/. N11 de de dükkanı var.

• Arkadaşlar bugün Two Trees Bluer geldi yazıcıyı kurdum yeni extruderlı falan fakat yazıcıyı açmadan önce V2.0 yazılımını sd kartta yükleyip Skartı takıp öyle çalıştırdım yazıcıyı 10dk oldu hala ekran çalışmadı yada güncellediğini gösteren bir işarette yok kara ekran bekliyor sorun nedir? Tüm bağlantıları 3-4 defa kontrol ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrikliarabasever -- 6 Mayıs 2020; 15:25:52 >
  • Elektrikliarabasever E kullanıcısına yanıt
    Bu videodaki gibi mi yaptınız?
    https://www.youtube.com/watch?v=ijzhEWVkmzE&feature=youtu.be

• quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Bu videodaki gibi mi yaptınız?
    https://www.youtube.com/watch?v=ijzhEWVkmzE&feature=youtu.be
    Evet Hocam bu videodaki gibi yaptım fakat hiç ekran ışığı yok açtığımda yazıcıdan açıldığına dair seste gelmiyor sadece fan sesi çıkıyor o kadar içini söktüm belki güç kaynağı 120 voltta kalmıştır falan diye düşündüm baktım 230 voltta idi tüm kabloları kontrol ettim hepsi takılıydı taktığım kabloları çıkartıp bir daha taktım yine ses seda yok sadece fan sesi var o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrikliarabasever -- 6 Mayıs 2020; 20:20:30 >

Bunu indirhttps://drive.google.com/file/d/1umA7oailL0-3odH_2MeCmuFDi4ZA5ee9/view?usp=sharing

Tüm dosyaları kopyaladığına emin ol.
    Birde flaşı pc den direk sökme.Menüden usb çıkar yap.

Sorunun düzelecektir.

Senin flashtaki herşeyi silmeyi unutma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galatas4ray -- 6 Mayıs 2020; 21:28:9 >
    Çözüldümü sorununuz?
  • quote:

Bunu indirhttps://drive.google.com/file/d/1umA7oailL0-3odH_2MeCmuFDi4ZA5ee9/view?usp=sharing

Tüm dosyaları kopyaladığına emin ol.
    Birde flaşı pc den direk sökme.Menüden usb çıkar yap.

Sorunun düzelecektir.

Senin flashtaki herşeyi silmeyi unutma.
    Hocam indirdim başka SD kartın kökdizinine kopyaladım yazıcıya takıp çalıştırdım fakat fan sesi hariç ses yok ne ekran açılıyor ne açıldığına dair bip sesi çıkartıyor dispute açsam iyi olacak sanırım :/ SD kartıda 3 kez sildim ve ExFAT'ı seçmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrikliarabasever -- 7 Mayıs 2020; 16:11:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Elektrikliarabasever

Hocam indirdim başka SD kartın kökdizinine kopyaladım yazıcıya takıp çalıştırdım fakat fan sesi hariç ses yok ne ekran açılıyor ne açıldığına dair bip sesi çıkartıyor dispute açsam iyi olacak sanırım :/ SD kartıda 3 kez sildim ve ExFAT'ı seçmiştim.

Alıntıları Göster
    Sizin yaptıgınız hata şu aslında yazıcıyı varolan sistemle çalıştırmadan direk güncelleme yaptınız.Tabi sorun %100 bundan kaynaklı diyemem ama bununda payı yüksek.Veya yazıcı gerçekten bozuktur.
    Two trees bluer Türkiye Facebook grubumuz var burdan sorarsan daha iyi yardımcı olur arkadaşlar.
    https://www.facebook.com/groups/1544993445653957/?ref=bookmarks

• quote:

Sizin yaptıgınız hata şu aslında yazıcıyı varolan sistemle çalıştırmadan direk güncelleme yaptınız.Tabi sorun %100 bundan kaynaklı diyemem ama bununda payı yüksek.Veya yazıcı gerçekten bozuktur.
    Two trees bluer Türkiye Facebook grubumuz var burdan sorarsan daha iyi yardımcı olur arkadaşlar.
    https://www.facebook.com/groups/1544993445653957/?ref=bookmarks

Alıntıları Göster
    Hocam Erbil Hoca da aynısını yapıyordu youtube da tamamen ona göre gittim onda bir sıkıntı olmadı Facebook kullanmıyorum maalesef dispute açıp parayı geri almaya çalışayım bari yardımlarınız için teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.