Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (275. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.922
Cevap
191
Favori
287.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tam olarak neler üretmeyi düşünüyorsunuz ?

20x20 cm
    30x30 cm

Genelde yazıcılar bu iki aralıkta üretilmektedir. Donanımlarına göre ABS, PLA ve diğer filamentleri basabilme, otomatik kalibrasyon kabiliyetlerine sahiptir. Kendiniz bir 3D yazıcı yaparsanız yazıcıların çalışma mantığına hakim olursunuz. İlerleyen zamanlarda oluşabilecek problemlerin üstesinden daha rahat gelirsiniz.

İlk başta çok uğraştırmasın istiyorsanız hazır kurulu yazıcılardan da alabilirsiniz. Dilerseniz Çin den dilerseniz yurt içinden epey seçenek mevcut.

Ben de 3D yazıcı ve ekipmanları satışı yapmaktayım. İlgilenirseniz kurulu halde yada kit olarak yardımcı olabilirim.
  • Sönmeyen Arıza Lambası. kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde dener misiniz :

G1 E-10 F1800
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuforhan

Bu şekilde dener misiniz :

G1 E-10 F1800
    Hocam denerim fakat cahilliğime verin bir şey sormak istiyorum. Normalde mesela biz nozzle'ı ısıtmadan filament değiştiremiyoruz, filament gelmiyor. Burda da ısınma işlemi öncesinde filament çekme işlemi mümkün olabilir mi acaba bunu merak ediyorum?

Flament çekme işlemi yerine, yazdırmadan önce bir miktar filament akıtsa boş bir yere, nasıl olur sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sönmeyen Arıza Lambası. kullanıcısına yanıt
    Yazılımsal olarak extruder motoru, hotend belirli bir ısıya ulaşmadan ( 180 derece civarı ) kesinlikle hareket etmez. Bu bir koruma tedbiridir. Eğer hareket ederse, erimemiş filamenti hareket ettiremeyeceğinden filament üzerinde oyuk oluşturup sonradan itişin mümkün olmamasını sağlar.

Bu sebepten siz her türlü bu işlemi hotend ısındıktan sonra yapmalısınız. Yazıcı tepki vermiyorsa hotend ısınmadığındandır.

Cura zaten ön tanımlı olarak ısındıktan sonra yazmaya başlamadan önce bir miktar filamenti akıtıp öyle başlıyor.
  • yusuforhan kullanıcısına yanıt
    eş dosta bir iki figür basarım, model uçak falan çizerim yada sağda solda kullanmalık aparatlar toollar yapmak için. bu asetonla yüzyi smooth olan hangisiydi abs miydi acaba
  • WoLWeX kullanıcısına yanıt
    Evet saf aseton ile tepkimeye giren filament ABS dir.
  • Arkadaşlar ender 3 aldım bu bir şey basarken duraksıyor devam ediyor bu problem mi yoksa 3d yazıcılar böyle mi?

1-2 saniye duruyor devam ediyor
  • Aşağıdaki planı pla ile basacak 3d printer sahibi birini arıyorum. İlgilenenler fiyat teklifini özelden gönderebilir.https://drive.google.com/open?id=1KRAKS9yhGfcdo2K6kLnwOhQB52LbIg1e
  • neredeyse tüm konuya baktım ama sorunumun çözümünü yada aynı sorunu yaşayanı göremedim . Anet 8 yazıcım nedense termistor kısmı makineyi ilk açtığımda 90 dereceyi gösteriyor eskiden sıkıntı yoktu oda sıcaklığını gösteriyordu bir türlü çaresini bulamadım termistörü değiştirdim hatta ısıtıcı fişegi bile değiştirdim ama maalesef yüksek gösterdiği için yazım yapamıyorum.preheat dediğimde ısıtıcım ısınıyor ama ne kadar ısındığından emin değilim cunki termistor bu şekilde gösterdiği icin nozzle'ın ne kadar ısındığını bilmiyorum ve doğal olarak ısıyı sabit tutamicagimdan basmada gerçeklesmicek. Bu konuda fikirlerinizi alırsam sevinirim.
    Bir daha yineliyorum ;
    3 kere başka termistör ile denedim olmadı hep aynı sonuc 80 100 arasında ısı gösteriyor makine nozzle oda sıcaklığındayken
    Isıtıcı fişeğide değiştirdim ama sonuç alamadım .

Güncelleme ;
    bed ile nozzle ın termıstorunun yerini değiştirince bed yatagında düzgün değeri gösteriyor .Yani burdan anlıyacagımız sonuc sorun anakarttaki girişte avometre ile okuttgumda 5v gosteriyor diger girişler , Ama nozzleın girişi 3.2v gösteriyor. sanirim bir sikinti var ama anakart üzerindeki hangi çip extruder termistorunun onu nasıl bulabilirim yani bir şekilde oraya dogru istenen akım verilemiyor sanırım bisi yandı ya da temassızlık var anakart ustunde bunu nasıl bulabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BalenCub -- 12 Temmuz 2019; 11:11:5 >
  • Ahşap flament ile baskı alan var ise bana özelden yazabilir mi ? Bir dosya bastıracağım da.
  • ben bu mk8 extruder'ı ters taktım galiba. alet o kadar çok titriyor ki mandalı gerginleştiren vida düşüyor baskının başında :D.
    siz baskı hızını 100% olarak mı kullanıyorsunuz. bana biraz fazla hızlı geldi.
  • |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

PowerABS ile ilk çıktılar. Sigma3dprinter web sitesinden satın aldım. Hızlı bir şekilde gönderimini yaptılar. Beklediğimin çok üstünde bir kaliteye sahip bu filament. Esnekliği o kadar iyi ki. Yazım esnasında filament extruderin hareketiyle bollamış ve standın dışına taşarak vidaya dolanmaya başlamış. Ve 1m kadar dolanıp filament yıkılmasına rağmen çıktıyı basmış ek olarak şaşırtıcı olan tarafı kopmamış. (Baskının son dakikalarında olmasıda ayrı bir şans.)

Bu durumu pla baskı alırken esun marka filamentle defalarca yaşadım. Dolanmasını geçtim en ufak ters harekette kırılıyordu filament.

Yazıcı: Anet A8
    Katman kalınlığı: 0.1mm
    extruder:235 derece
    baskı tabanı: 80 derece
    Baskı hızı: 50mm/s

İlk olarak pleksi üzerine baskı tablasını ısıtmadan çıktı aldım. Baskıları pleksiden sökemedim. Sonrasında hep kullandığım aynaya dönüş yaptım. Hiçbir bant, saç spreyi vs katkı maddesi kullanmadan aynaya yapıştı filament. Sökmeside çok kolaydı pleksiye göre.

@orcnd

50-60mm/s arasında çıktı alıyorum ben genelde.
  • 6 pin girişili nema 17 step motorları 4 pinli hale getirip a4988 motor sürücü ile sürebilir miyim? Daha önce deneyen oldu mu? Bir fark var mı 4 pinli girişten biraz araştırdım ama göremedim yoksa gidip muhakkak fabrika çıkışı 4 pin girişi olan step motor mu almak gerekiyor?
  • Arkadaslar 2000tl kadar onereceginiz bir yazici varmidir?

• ramps 1.4 ile bir yazıcı yaptım ancak
    z ekseni ya saat yönünde dönüyor ya da tersine
    lcd panel üzerindeki kontrol butonundan ters yönde versem hangi yöne çalışıyorsa o yönde çalışıyor step motor
    diğer eksenlerde sıkıntı yok
    motor sürücüleri ve
    nema motor başka eksende sorunsuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kardes4 -- 28 Temmuz 2019; 0:37:41 >
  • Nerdeyse 1 yildir kosede duruyordu makinem.Ustunde toz katmani birikmisti her yerin.Guzelce islak mendille sildim 1 gun kurumaya biraktim.Bugun calistirdim.Y stopperi pert olmus.Yeni endstop takip calistirdim.Bu son bir yildaki ilk baski kalibrasyon bile yapmadim.Suan bitmedi bitince koyup sizden kalibrasyon tavsiyesi bekliyorum hocam.
    |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmin -- 10 Ağustos 2019; 12:23:20 >
  • Simdi resimlere burdan baktim cable management sıfırmış yahu ama o gorunen kablolarin hepsi sadece z sensorünün sonradan takmistim outobed leveling için oyle eğrelti duruyor ama bir zarari yok

• Arkadaşlar kendime bir tane daha yazıcı bulmam gerekiyor.

Normalde kendim toplardım ama ne zamanım ne de sabrım var şu sıralar

Öğrenciyim ve olabildiğince uzuca kapatmam lazım. Hazır yazıcı piyasasını takip etmiyorum ne var ne yok haberim yok. Bana uygun ucuza bir yazıcı bulabilir miyiz acaba? Öneriniz, yorumunuz var mıdır bana?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi fikrimi paylasayim hocam, yazicilarin kalibrasyonu, parcalari kolay bozulabiliyor.İste o zaman kendin toplamanin faydasini goruyorsun cunku heryeri sen yapmissindir.Sen yapmamissan gelir boyle forumlardan yardim beklersin duruma gore 5 dk yapacagin seyi gunlerce cevap bekleyerek gecirirsin.Tavsiyem kendiniz toplayin hangi pin neyi kontrol ediyir ne nasil yapilir icin.Yeni yazicilar ne kadar kullanici dostu servisi nasildir bilemiyorum ben 2 yil once toplamistim.Ben yorumum bu uzman arkadaslar daha iyi bilgiler verir zaten.

• Atmin kullanıcısına yanıt
    Hocam zamanında ben de kendi yazıcımı topladığımdan sizin söylediklerinizi çok iyi anlıyorum. Bana o kadar çok şey kattı ki kesinlikle göz ardı edemem bunları.

Hazır kit ile uğraşacak kadar tecrübem var ama günümüzde yerli satıcılar çok fazla kar koyarak ürün satıyorlar ve yurtdışından parça almak ise vergiden dolayı avantajını kısmen kaybetti bence. Üstüne zamanımım hepsini de parça toplamak için harcamak istemiyorum. Yoksa yine kendim toplamak isterdim doğrusu. Şu an sadece uygun fiyatlı bir kit arıyorum. Çıkacak sorunları halledebileceğimi düşünüyorum.

Büyük ihtimalle Zonestar Z6 sipariş edeceğim Aliexpress'den. 800-850 civarına daha uygununu bulabileceğimi sanmıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.