Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (262. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.922
Cevap
191
Favori
287.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: orhanyor

Tesekkurler. Filament haricinde yedekte bulundurmam gereken parca varmi bir bilginiz varsa paylasirsarsaniz sevinirim.
    Turkiyede deneyimim var gumruk konusunda ama suan Bulgaristandayim bakalim burda nasil isliyor gumruk insallah kolaydir. Devlet postasina degilde GLS denen avrupada yaygin olan bir ozel sirketten gelecek sanirim evrak islerini onlar hazirlayabilir gibime geliyor. Bakalim gorecegiz 15 gun dediler daha 3 gun oldu siparis vereli.
    yazıcıdan yazıcıya değişen bir durum diye düşünüyorum hocam misal anet a8 lerde anakartında bulunan hotbed'e bağlı olan mosfetin arıza verdiği durumları okumuştum bunun önüne geçebilmek için harici satılan mosfetleri alıp kullananlar var önlem amaçlı ama sizde bu durum gerekli mi bilemiyorum anakarttaki mosfetini öğrenmek gerekir. onun dışında bu ntc termistörlerden almıştım kolay bozulduğu yazılmıştı forumlarda şuana kadar bi sıkıntı çıkartmadı nozzle almıştım yedek tıkanırda açamassam uğraşmayayım diye başkada benim gözlemlediğim çabuk bozulan bir parçası gelmedi aklıma

• Baristatales B kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler dediğiniz gibi elektronik parçalar farklıysa sorunlarda farklılık gösterir muhakkak. Şu nozzle tıkanma olayını çok duydum YouTube videolarında vs ve ucuzmuş o parça ondan alsam sanırım iyi olur. Gerçi tıkansa da açılabiliyomuş ama yöntemlere bakmam lazım. Auto bed leveling parçası gördüm 50 Euro kit halinde onu belki ilerde düşünebilirim eğer zorlanırsam. Onun haricinde cam üzerine basın diyorlar iyi yapışıyormuş saç spreyi ile. Gerçi biri videoda hiç birşey kullanmadan ender3 ün kendi bed ine basmış, çok süper yapışıyor zor söktüm hatta bede zarar verdim sökeceğim derken diyor. Bu konularda hep soru işareti bakalım bi gelsin göreceğim. Çok iyi yapışan durumlarda brim ile basınca ucundan kaldırınca printi ayırmak kolay oluyormuş bu tarz ip uçları lazım :) normalde kullanacağım yere düşebilecek parçalar basacağım için pla ile işim yok abs basacağım sadece ama oda biraz daha zor gibi duruyor. Heated bed önem kazanıyor diyorlar abs de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yedek parça olarak;

Nozzle
    Fan
    Termistör ( NTC )
    Isıtıcı Fişek
    Teflon hortum

Alabilirsiniz.
  • yusuforhan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bir araştırayım bunları

• merhabalar repetier kullanıyorum bir tane cıktı almam lazım ancak resimdeki gibi çıkıyor altına nasıl destek atabilirim hazır stl şeklinde indirdim|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021
  • hanedantr kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/results?search_query=repetier+support

Buyrun.
    teşekkür ederim ancak bu videolarda ben destek atmayı bulamadım konuda çok acemiyim repetier host kullanıyorum onda böyle seceneği bir türlü bulamadım
    |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

işaretlediğim yerden açabilirsiniz.

Touching Bed ( sadece tablaya değecek kısımlara destek atar )

Everywhere ( parçanın her yerine destek atar )
    çok teşekkür ederim hemen bakayım. Peki ben sadece karnının ortasından 1 tane ince destek atmak istiyorum o nasıl olur bunda 2 misli flament gitti ve maalesef temizlemeside zor oldu kırılmasın diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hanedantr -- 10 Temmuz 2018; 21:4:8 >
    Bu tip özel destekleri Simplify3D yada Craftware programlarıyla atmanızı öneriyorum, daha kullanışlılar. Ayarlarına alışmanız biraz zaman alacaktır ama Youtube da videolu eğitimleri mevcut.
    teşekkür ederim artıkmecbur öğrenmeye çalışacağım
  • Hobi amaçlı 3d yazıcı almayı düşünüyorum. Creality Ender 3 veya Anet A8 nasıldır? CR10s var sanırım bir de, aradaki farkı hakeder mi o da ?

• Hobi amaçlı 3d yazıcı almayı düşünüyorum. Creality Ender 3 veya Anet A8 nasıldır? CR10s var sanırım bir de, aradaki farkı hakeder mi o da ?

• Merhaba,

the3dcube markalı yerli sigma 3d yazıcı satın aldım. Ufak bir sorunum var. makinada auto bed leveling probe u var. Baskıdan önce tablada 9 noktayı kontrol edip sonra baskıya başlıyor. Fakat basarken fark ettim ki z ekseninin solu ile sağı arasındaki boşluk farklı ve sağ tarafa modeli koyarsam basmıyor bile. Sol tarafta ise nozzle neredeyse tablaya değdiği için bir müddet sonra nozzle tıkanıyor.

Bildiğim kadarıyla bu probe lar yükselti farklarını anlıyorlar ama benimki nedense anlamamış durumda. Ya da ölçüm yaptığı 9 noktadan örneğin sadece merkezinkini ölçüp (diğerlerini ölçemeyip) baskı yapmaya çalışıyor.

bu ayar hakkında yardımcı olabilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuforhan

Bu tip özel destekleri Simplify3D yada Craftware programlarıyla atmanızı öneriyorum, daha kullanışlılar. Ayarlarına alışmanız biraz zaman alacaktır ama Youtube da videolu eğitimleri mevcut.
    yusuf bey simplify3d nin parasız bir versiyonu var mı ? sitesinde 150 $ lık bir fiyatı var.
  • @alfabeta40

Selamlar, simplify ücretli bir yazılım. Ücretsizi yok, ama ücretsiz güzel alternatifleri var. Örn: Cura ve Craftware dilimleyicileri.

quote:

the3dcube markalı yerli sigma 3d yazıcı satın aldım.

Demişsiniz, bir görselini atar mısınız yazıcının göreyim. Ona göre bir öneride bulunacağım.
  • Yazıcının resimlerini paylaşıyorum. Bu arada önceden bir prusa i3 kopyası bir makinam olduğu için slicer programlarını aslında biliyor ve repetier içinden cura kullanıyorum. Ama repetier sanki bazen firmware I override ediyor. Bahsettiğim durumda da onceden set ettiğim start ve end gcode larinin değiştiğini fark ettim.sizin başınıza böyle bir durum geldi mi?

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021[

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021]

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/332201/51a43280-a134-42af-88fb-85331ad3d1d4.jpg[/simage]

• alfabeta40 A kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Yazıcınız Sigma3D değil, Sigma profil ile üretilmiş Hypercube tarzı bir yazıcı.

Hypercube için uygun yeni bir yazılım ile autobed level aktif edilebilir ya da düzeltilebilir.

Fotoğraflardan bakılığında tablanızın aşırı yamuk durduğunu söyleyebilirim.
    https://www.youtube.com/results?search_query=hypercube+autobed+level

Burada mevcut olan videolarda çeşitli anlatımlar mevcut.

Türkçe anlatım :
    https://www.youtube.com/watch?v=LTj1mgIw7pM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuforhan -- 30 Temmuz 2018; 8:59:43 >

Teşekkürler yusuforhan,

Tablanın resimde gördüğünüz son halini (önceden az çok tesviyede idi ama yine sıkıntısı vardı) özellikle ben sol alt köşesindeki ayar vidasından ben yamulttum. Bunu yaparken de amacım tablanın nasıl durduğuna göre bed level probe nun bunu anlayıp anlamadığını test etmek idi.

Sigma profil yazıcı ile sigma yazıcı arasındaki farklar nedir ?
  • alfabeta40 A kullanıcısına yanıt
    Sigma Profil yazınının üretimi sırasında şaseyi oluşturmak için kullanılan aluminyum profilin adıdır.

Sizin yazıcının gerçek adı hypercube

Sigma3D yazıcı ise şudur :

• 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.