Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (279. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.922
Cevap
191
Favori
287.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bana daha stabil rijit geliyor pro nedense
    Ama boyut onemliyse tercih sizin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar pürüzsüz baskı için şöyle birşeye denk geldim thingiverse de
    bu poliüretan kelimesini ne zaman yazsam googleda çatı katı arasında köpük sıkan adamlar çıkıyor. Bu ürünü ya da benzerini bulabilirmiyim veya da sizin önerdiğiniz hem baskıyı kuvvetlendirecek hem de pürüzsüzleştirecek bir ürün var mı özellikle spray olarak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NocHe -- 25 Ekim 2019; 17:0:35 >
  • Hobi amaçlı SLA yazıcı kullanan varsa reçineyi nereden ne kadara alıyor bilgilendirirse sevinirim.

SLA yazıcının tüm sıkıntılarını göze alıp bir Anycubic Shoton SLA yazıcı almayı düşünüyorum fakat reçine fiyatları göz korkutuyor.
  • Voidian kullanıcısına yanıt
    N11 de yerli üretim reçineler bulabilirsiniz.

Dragon ve alias markaları şu anda mevcut.

Ayrıca esun, wanhao, anycubic reçineleride tr de uygun fiyata bulabilirsiniz Google da biraz araştırma yaparak.

Elbette filament kadar uygun fiyatlı değiller. Sla cihazların Bir kötü yanı da bu.

• E3DV6 Hotend elinde olan var mı?
  • alfawise u20 kullanıyorum motor işlerinden çok anlamam ama extruder i çift yapma imkanım var mı varsa bunun anlatımı olan bir konu ya da belge var mı arkadaşlar biraz aradım ama pek bişey bulamadım
  • Peki aseton banyosu hakkında yardımcı olabilecek birisi var mı arkadaşlar kabın içinde aseton buharı olması yeterli mi kabın içindeki ısı da önemli mi kendimce bir düzenek hazırladım olmayan ne anlamadım

Fotoğrafta ne kadar gözüküyor bilmiyorum ama kahve makinasını ortadan kestim aseton iletken olmadığı için çalışmadı içine çok az su karıştırdım yaklaşık 15 dk asetonu kaynattım bir de fan koydum içine içi ısındığı ve aseton buharı dolduğu halde çok çok az yumuşama var baskıda
    |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tr2x -- 22 Kasım 2019; 18:32:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tr2x

Peki aseton banyosu hakkında yardımcı olabilecek birisi var mı arkadaşlar kabın içinde aseton buharı olması yeterli mi kabın içindeki ısı da önemli mi kendimce bir düzenek hazırladım olmayan ne anlamadım

Fotoğrafta ne kadar gözüküyor bilmiyorum ama kahve makinasını ortadan kestim aseton iletken olmadığı için çalışmadı içine çok az su karıştırdım yaklaşık 15 dk asetonu kaynattım bir de fan koydum içine içi ısındığı ve aseton buharı dolduğu halde çok çok az yumuşama var baskıda
    Merhaba şöyle yapabilirsiniz düdüklü tencere varsa asetonu içine koyun parçanızıda içine koyun parça asetona deymesin tencere sıkıca kapalı olsun bu halde yazıcınızın ısıtıcı tablasına koyun tablayı 70-80 arası bir değerde ayarlayın parçanızın durumuna göre deneme yanılma yapın

• merhaba, fdm yazici toplamak icin onerebileceginiz bir kaynak var midir? nelere dikkat etmek gerekir?

• www.rhino3dprinter.com/blog ..ayrıca rhino3dprinter.com da tüm parçaları bulabilirsin..tavsiyem ilk yapacaksan sigma3d yapman...

saygılar
  • reçine yazıcı kalitesi ciddi anlamda çok iyi, ayrı bir klass. basım boyutları biraz daha büyüse çok iyi olacak ama şuanda alınabilir fiyatta olanlar ile sadece minyatür basılır. aslında onlarında dertleri var uv kürleşmesi reçine temizle her printten sora vıcık vıcık ama kalite cam gibi işte :)
  • |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

• Baristatales B kullanıcısına yanıt
    ocağa koysa daha mantıklı değil mi? Elektirik faturası kaparır orda kaynamasını beklerken:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atmin

ocağa koysa daha mantıklı değil mi? Elektirik faturası kaparır orda kaynamasını beklerken:D
    ocakta kontrol sağlanması zor olur burada nasıl yapılacağı anlatılmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baristatales -- 1 Aralık 2019; 17:27:24 >
  • öncelikle selamlar foruma yeni katıldım hatalı bir şey yaparsam şimdiden af ola
    ben vulcanus tipi bir 3d yazıcı topladım fakat basımlarım hiç hassas olmuyor mesala bir kare profilin içine ismimi yazıp bunu yazdırmak istediğim zaman yazı hiç bir şekilde belli olmuyor hasassı da geçtimnormal bişey yazdıracağım zaman eksen kayması oluyor yardımcı olabilecek birilirseniz sevinirim şimdidedn teşekkür ederim
  • 5MAG8 5 kullanıcısına yanıt
    Ustadlar cevap verir ama eksen kaymasi varsa ,
    Once x y z ve extruder kalibrasyonlarini kontrol edin istediginiz miktarda gidiyor mu diye tum eksenleri ve extruderi kontrol edin.
    Sase montajini saglam ve duzgun olarak yapildi mi?
    Kayislarin gerginligi yine uygun olarak yapildi mi? bakin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atmin kullanıcısına yanıt
    öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim
    x y z eksenlerini kontrol ettiğim de 1-2mm sapmalar oluyor
    şase montajım sağlam ve düzgün yaptım en azında ben öyle düşünüyorum
    kayışların gerginliği biraz sıkıntılı hep biraz gevşek kalıyor gibi bunun gerginliğinin iyi olup olmadığını nasıl anlayabilirim
    O sapmaları sıfırlayın step mm ayarları ilk sayfalarda var.
    Kayış içinse en basit çözüm bu parçayı basıp kullanmak.https://www.thingiverse.com/thing:1780636
  • birde baskı alırken nozzle ucunda filament birikiyor oda diğerlerini toplayım çıkartıyor bu neden olabilir
    Diger sorunlari cozdun mu hocam?
    Nozzle ucunda ilk baski toplaniyorsa z tam sifirlanmamistir.Kredi karti veya kartvisit koy nozzle ucunda kart surtecek sekilde z yi sifirla sonra diger 3 kenarada ayni sekilde ayari ver z degismeyecek tabla altindan ayarlanacak diger 3 kenarda.Umarim anlatabilmisimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmin -- 9 Aralık 2019; 10:5:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.