Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (277. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.922
Cevap
191
Favori
287.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok küçük parçalarda açabilirsiniz. Büyük ve orta çaplı parçalarda kalkmalar yada çatlamalar yaşayabilirsiniz. Dayanımda azalır.
  • 3d yazıcıya dün yeni gelen parçaları taktıktan sonra y kayışı germek için bastığım parçalardan birisi dikkatsizliğim sonucu ayrıldı. O kadar çok gerdirmişim ki parça dayanamadı haliyle. Plastik sonuçta. Şuan yenisinide basamıyorum. Bana bir adet 100% dolgu ile basabilecek varsa pm den fiyat verebilir mi?
    Baskı dosyasını buradan indirebilirsiniz.
  • Lyrazed kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir ücrete gerek yok. kargo bilgilerinizi özelden gönderin, ücretsiz basıp göndereyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuforhan

Herhangi bir ücrete gerek yok. kargo bilgilerinizi özelden gönderin, ücretsiz basıp göndereyim.
    Çok teşekkür ederim. Bilgileri gönderdim.
  • yusuforhan kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi dilimleyici programı kullanıyorsunuz şuan curayı kurdum.Önereceğiniz başka var mı 2019 da kullanılan en iyisini arıyorum.
  • Atmin kullanıcısına yanıt
    Eğer parasını verip alabilecek olsam Simplify kullanırdım. Crack li yazılım'a karşıyım o yüzden hala kullanmadım Simplify'ı.

Şu anda cura ve craftware kullanıyorum. Genelde Cura tabii.
    hocam pc değiştirdim tüm ayarlarım falan gitmişti.Şimdi cura kurdum direk yazıcımı buldum onlarca yazıcı eklemişler adamlar ayarlar otomatik yüklendi şuan first layer acayip güzel basıyor umarım aynı şekilde devam eder witcher wolf basıyorum sizin önerdiğiniz ayarlar ile bitine resiğm atarım.
    Hocam 1.5 yıldır doğru düzgün çalışmıyordu printer, flamenti de Kadıköyde bir ara teknoloji fuarı olmuştu sizden almıştım sanırım 2 yıl oluyor aşağı yukarı.Önerdiğiniz ayarlarda bastım resimler ekte.

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

Baskı gayet güzel elinize sağlık. Önereceğim herhangi bir iyileştirme yok. ABS ile gayet güzel bir çıktı almışsınız bu kadar küçük bir model için.
    Saolun hocam 218 dere 30 hız yazdım okadar cura tüm ayarları otomatik almış.Baya gelişmiş yazıcı dünyası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lyrazed

3d yazıcıya dün yeni gelen parçaları taktıktan sonra y kayışı germek için bastığım parçalardan birisi dikkatsizliğim sonucu ayrıldı. O kadar çok gerdirmişim ki parça dayanamadı haliyle. Plastik sonuçta. Şuan yenisinide basamıyorum. Bana bir adet 100% dolgu ile basabilecek varsa pm den fiyat verebilir mi?
    Baskı dosyasını buradan indirebilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam, fazladan yedekte basmışsınız.
  • Lyrazed kullanıcısına yanıt
    İyi günler de kullanın inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,
    Yazıcım uzun süredir boşta yatıyordu. PowerABS alıp bol bol kullanmaya karar verdim. Ancak daha baskı kalitesini iyileştirmeye geçemeden saçma bir sorunla karşılaştım.
    Baskının ortasında yazıcı extruder ve ısıtıcı tablayı ısıtmayı kesiyor. Ancak baskı devam ediyor. Yani örnek vermem gerekirse, extruder için ekranda 230/230 yazması gereken yerde 230/0 yazıyor ve ısıtma durduğu için sıcaklık gitgide düşüyor ve haliyle filamenti itemiyor.
    Aynı şey ısıtıcı tabla içinde geçerli. Ve dediğim gibi yazıcı sanki hiç problem yokmuş gibi hareket etmeye devam ediyor.
    Sorunu araştırdım ama bir bilgiye ulaşamadım. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir ?

• Nasıl olabilir ki 175 derece altinda nozzle filament itmez normalde.Hadi sicaklik yuksek gosterse soguk olsa thermostat bozuk dicem de garip bir durum ve bana kalirsa yazilimsal.Diger arkadaslar gelince onlarida dinleyelim bakalim neymis bu sorunun nedeni bende merak ettim.

Hocam zaten filamenti itemiyor. Muhtemelen yazılımsal çünkü direk olması gereken sıcaklıkta 0 yazıyor. Ama hiçbir problem yokmuş gibi eksenler hareket etmeye devam ediyor ve extruder filament itmeye çalışıyor. Dün eve geldiğimde baskı bitmiş görünüyordu ama parçanın yarısı yoktu. Extruder çok zorlamış olacak ki en son dişlisi gevşemiş durumdaydı.

Edit :
    Isıtıcı tablam yüksek ısılara çıkamıyor diye adaptörün voltajını yükseltmiştim. Yabancı forumlarda Ramps için sorun olmayacağı yazıyordu. Ramps'a zarar vermiş olabilir miyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizil_elma -- 5 Ekim 2019; 12:0:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kizil_elma

Hocam zaten filamenti itemiyor. Muhtemelen yazılımsal çünkü direk olması gereken sıcaklıkta 0 yazıyor. Ama hiçbir problem yokmuş gibi eksenler hareket etmeye devam ediyor ve extruder filament itmeye çalışıyor. Dün eve geldiğimde baskı bitmiş görünüyordu ama parçanın yarısı yoktu. Extruder çok zorlamış olacak ki en son dişlisi gevşemiş durumdaydı.

Edit :
    Isıtıcı tablam yüksek ısılara çıkamıyor diye adaptörün voltajını yükseltmiştim. Yabancı forumlarda Ramps için sorun olmayacağı yazıyordu. Ramps'a zarar vermiş olabilir miyim ?
    hocam filamenti itmeye bile çalışmaz yazılım gereki sıcaklık 175 derece altında motora güç gitmez, senin anlatımınla motora güç gidiyor 0 ken yazılımsal direk bence.

Edit:Editi şimdi gördüm pid koruması var yazılımda ısıtıcıların sıcaklık değerlerinde ani yükseliş olursa temp error veriyor yangını önlemek için ve yazıcı kapanıyor ama yinede sende hata vermeden devam ediyor hala yazılımsal olduğunu düşünüyorum.Voltajı eski haline getirip dene hocam belki düzelir Orhan arkadaşımız daha tecrübeli o görünce anlar olayı büyük ihtimal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmin -- 5 Ekim 2019; 12:49:46 >
    Evet hocam dediğiniz gibi motora güç gitmemesi gerekirken yinede devam ediyor. Daha iyi anlaşılması için video koydum.
    Ayrıca voltajı eski haline getirmeyi ve ısıtıcı tablayı devre dışı bırakıp yazdırma yapmayı denedim ama bir fark yok. %65'e geldiğinde kesiyor ısıtmayı ve yazdırmaya devam ediyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=GEqKEEa9h_I&feature=youtu.be
  • kizil_elma kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

İlk olarak yazılımı güncellemek lazım. Thermal Runaway'ı aktif etmek gerekir kötü sonuçlar doğmasın diye.

Akabinde, bir ihtimal SD karttan baskı aldığınız için bu problemleri yaşıyor olabilirsiniz. Aynı gcode'u USB aracılı ile yazdırmayı deneyiniz. Eğer baskı problemsiz ilerlerse problemin SD karttan yazdırma aşamasından olduğu anlaşılır ona göre çözümler belirtiriz.

Mosfet çıkışlarını ve termistör bağlantılarınızı kontrol ediniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuforhan

Selamlar,

İlk olarak yazılımı güncellemek lazım. Thermal Runaway'ı aktif etmek gerekir kötü sonuçlar doğmasın diye.

Akabinde, bir ihtimal SD karttan baskı aldığınız için bu problemleri yaşıyor olabilirsiniz. Aynı gcode'u USB aracılı ile yazdırmayı deneyiniz. Eğer baskı problemsiz ilerlerse problemin SD karttan yazdırma aşamasından olduğu anlaşılır ona göre çözümler belirtiriz.

Mosfet çıkışlarını ve termistör bağlantılarınızı kontrol ediniz.
    Cevap için teşekkürler.
    Yazılımı dediğiniz gibi güncelleyeceğim.

Dün bir kaç defa usb aracılığı ile yazdırmayı denedim ancak sonuç değişmedi. Ayrıca Cura'da dilimlerken mi sorun oluyor diye düşünüp sorunsuz baskılardan profil çekmeyi ve sıfır profil ile yazdırmayı denedim, sonuç yine değişmedi.

Bağlantılarda bir sorun tespit edemedim ama tekrar kontrol edeceğim.
    Şimdilik elimde yedek Ramps var. Aklıma pek çözüm gelmediği için yedek Ramps'ı bağlayıp deneme yapmayı düşünüyorum

Edit :
    @Atmin @yusuforhan
    Yardımlarınız için çok teşekkürler. Ramps'ı değiştirdikten sonra sorunum çözülmedi. Oluşturulan gcode'da herhangi bir farklılık görmediğim için hiç aklıma gelmemişti ama Cura'yı sıfırlamak sorunumu çözdü. Bugün uzun süreli bir baskıyla test ettim ve sorunsuz bitirdi. Hala nasıl oldu anlamıyorum ama bir şekilde dilimlerken bir hata oluşuyormuş.
    Tekrardan teşekkür ederim ilginiz için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizil_elma -- 7 Ekim 2019; 20:11:43 >
  • kizil_elma kullanıcısına yanıt
    Önemli değil hocam ilk yazdığınız anda yazılımsal olduğunu anladık zaten başka türlü olmaz 0 iken filament gitmez hatta şuan cura üzerinden yine deneyin extruder çalışıyorsa yine sorun.
  • 
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.