Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (268. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
6.922
Cevap
191
Favori
287.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ender 3 geçen hafta elime ulaştı haftasonu kurulum işlerini tamamlayıp ilk test çıktılarını aldım. Tabi bunlar benim için ilk örnekler olduğu için nerede ne hata vs var görmek pek mümkün görünmüyor. Görsellerini ekledim. Hatalı veya kalibrasyon yapılacak bir nokta olup olmadığı konusunda bilgi verebilirseniz sevinirim.
    |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

• honneur H kullanıcısına yanıt
    katmanlar arası boşluk oluşuyor bazen bendede oluyor tam çözüm bulamadım henüz filament markası nedir birde nozzel sıcaklığı kaçta idi
  • Flament Esun pla+ sıcaklık ilk maskot için 185 derece idi. 2 test parçasında 200-240 arası değişiyor. Ama ilk başlangıç sıcaklığı 200 derece idi zemin kısmını basarken. Flamentin üzerinde yazan 205-225 derece arası. Ben yazıcı için 1-2 upgrade parçası bastım onda 215 derece kullandım. Daha iyi oldu sanırım. zemin sıcaklığı 60 dereceydeydi bu arada. kutudan çıkan flamentle soğuk zemine baskı yaptım sorun yoktu. Esunda zemini ısıtmadan ilk katman yapışmaadı.
    Demek istedğim resimdeki küçük boşlukların kenarındaki katmanlar arasında boşluk oluşuyor bunu nasıl giderebiliriz
    |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021
  • andriace kullanıcısına yanıt
    Nozzle boyutunu küçültün slicer da
  • Php kullanıcısına yanıt
    slicer neresi oluyor anlamadım kusura bakmayın daha açıklayıcı olursa çok ii olur teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: andriace

slicer neresi oluyor anlamadım kusura bakmayın daha açıklayıcı olursa çok ii olur teşekkürler
    Dilimleme (slicer) için hangi programı kullanıyorsunuz. Cura mı? Buradan nozzle çapını değiştirin demek istiyor. bizimkisi 0.4 bunu düşürmek daha kaliteli baskı alınmasını sağlıyornuş.
    Öneriniz nedir Kaç yapmak daha iyi olur 0.3 yetermi
  • quote:

Orijinalden alıntı: andriace

Öneriniz nedir Kaç yapmak daha iyi olur 0.3 yetermi
    nozzle alıp değiştirmenizde gerek gearbest de set olarak satılıyordu 2şer adet 0.2 .03 0.4 toplamda 6 adet nozzle
    https://tr.gearbest.com/3d-printer-parts/pp_540278.html?wid=1433363
  • Herkese merhaba,

arkadaşlar baskılarda şu şekilde bi hata alıyorum. Fikriniz var mı acaba? daha önce yaşamış olan birisi var mı ?

Yazıcı kendi yapımımdır, marlin ve cura kullanıyorum. Step ayarları marlinde kayış kasnağa göre hesaplanıp, x de de y de de aynı değer girildi.

aynı baskıyı 2. yazıcıda bastığımda tam silindirik bir yüzey alıyorum ancak bu yazıcıda silindirik yüzey göremiyorum. Dikkatli bakarsanız muhakkak anlayacaksınız...
    |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

• yusuforhan kullanıcısına yanıt
    Pla yazdığımız bşr yazıcı ile tpu baskı alabilir miyiz hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • acu540 A kullanıcısına yanıt
    Alabilirsiniz ancak extruder tipiniz ve kullanacağınız filamentin shore değeri önemli. Eğer extruder' iniz esnek malzeme basmaya uyumlu değilse basamazsınız. Özellikle bowden ise basmak daha da zorlaşır.
    Hocam bowden denilenden yani teflon tüplü ufak bşr parça yapacağım denemek için aldım çok yavaş yapsak ne olur

• Bu tpu sert bir ürün bowden ile 10 ms ile yazdım ama çok sert geldi daha yumuşak bir filament öneriniz var mı

• Hangi marka kullandınız? Ona göre önereyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    https://m.n11.com/siyah-flexible-tpu-filament-vendigo-P291082560

Şu ürünü denemelik 50 gr aldım ama istediğim yumuşaklığı vermedi. Kumanda düğmesi gibi bir şey yapacağım. Piyasada pahalı olduğu için kendime yapayım istedim

• acu540 A kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki shore değerini belirtmemisler. Çok esnek bir baskı isterseniz 65 shore filament bulursanız alın. Ancak bunu basmak çok zordur. Direct drive extruder zorunlu. Bowden de basamazsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ender 3, esun pla+ ile basıldı

• quote:

Orijinalden alıntı: UcanTospa

Ender 3, esun pla+ ile basıldı

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baristatales -- 4 Ocak 2019; 4:11:42 >

• Paslanmaz çelik veya nikel nozzle kullanıp pirinç nozzle ile arasındaki farkı tecrübe eden var mı? Yazıcımın nozzleları eskidiği için yenilemek istiyorum. Bir kaç tane 0.2 0.3 0.4 nozzle alacağım fakat pirinç yerine biraz daha para verip paslanmaz çelik ya da nikel alsam mı diye düşünüyorum. Bu nozzlelar pirince göre baskı kalitesinde fark yaratır mı acaba?
  • 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.