Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (261. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.922
Cevap
191
Favori
287.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim robotik projem vardı da 3d yazıcı yapıyorduk. Her şeyi tamamladım bağlantılar, kablolar vs. İlk olarak arduinoyu bilgisayara bağladım kodu yükledim. Sonra repetier ı açtım bağlantı yaptım buraya kadar bir sıkıntı yoktu. Son olarak güç kaynağını(12v 30a) ptize bağladım. Kısa süre sonra koku gelmeye başladı çektim hemen. Kontrol ettim tek tek motor sürücüleri ve arduino yanmıştı. Ramps a sadece extruder in sıcaklık ölçen parçayı bağladım termistördü galiba adı. Tekrar bağlantı yaptığımda sıkıntı yoktu ama emin olamadım ramps da mı yandı yoksa çalışıyor mu diye.
    Öncelikle rampsın yanıp yanmadığını nasıl test edebilirim? Sonra arduino ve motor sürücüler neden yanmış olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikoo_1907

Benim robotik projem vardı da 3d yazıcı yapıyorduk. Her şeyi tamamladım bağlantılar, kablolar vs. İlk olarak arduinoyu bilgisayara bağladım kodu yükledim. Sonra repetier ı açtım bağlantı yaptım buraya kadar bir sıkıntı yoktu. Son olarak güç kaynağını(12v 30a) ptize bağladım. Kısa süre sonra koku gelmeye başladı çektim hemen. Kontrol ettim tek tek motor sürücüleri ve arduino yanmıştı. Ramps a sadece extruder in sıcaklık ölçen parçayı bağladım termistördü galiba adı. Tekrar bağlantı yaptığımda sıkıntı yoktu ama emin olamadım ramps da mı yandı yoksa çalışıyor mu diye.
    Öncelikle rampsın yanıp yanmadığını nasıl test edebilirim? Sonra arduino ve motor sürücüler neden yanmış olabilir?
    Bağlantıyı ters yaparsan yanıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-66C1F2AA0

Bağlantıyı ters yaparsan yanıyorlar.

Alıntıları Göster
    Her bağlantıyı tamamiyle yaptım. Marlin i de yükledim. İlkinde motor sürücüler ve arduino yandı. Neyse yeni arduinoyla denedim. Adım adım gittim bu sefer. Önce x ekseni sonra ya sonra z yi taktım. Denedim motorları. Extruderi, endstopları ve hotendi de denedim sıkıntı yok. Tüm motorları bağladım. Önce usb ile bilgisayara bağladım yazıcıyı. Repetier ile son kez deneme yapayım dedim. Güç kablosunu da taktım. Motoru falan hareket ettirdim. En son extruderi denemeden duman çıktı arduinonun regülatörü yandı. Regülatörü değiştirdim ama yanlış yaptığım kısmı anlamadım.

• mikoo_1907 kullanıcısına yanıt
    Özellikle endstop bağlantılarına dikkat edin, yanlış bağlama sonucu voltaj regülatörünü yakarsınız.
    Sürücüleri doğru bağladığnızdan ve üzerindeki soğutucuların ayak pinlerine temas etmediğinden emin olun. Muhtemelen bu yüzden yaktınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuforhan

Özellikle endstop bağlantılarına dikkat edin, yanlış bağlama sonucu voltaj regülatörünü yakarsınız.
    Sürücüleri doğru bağladığnızdan ve üzerindeki soğutucuların ayak pinlerine temas etmediğinden emin olun. Muhtemelen bu yüzden yaktınız.
    Soğutucuları takmadım henüz. Bi ısınma da görmedim açıkcası o kadar fazla çalıştırmadım. Endstoplar da doğru yerde ama bir şeyi atlıyor olmalıyım. |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

• Merhaba;

Bende yazıcımı yapmaya çalışıyorum, 3adet 20 diş 3mm çap avare kasnak gerekli, satmak isteyen olursa alabilirim.

Birde yazıcı nozulu olarak ne kullanmalıyım. Hypercube dual z yapıyorum.220mm mk2 heat bed var.Rams 1.4 kart dvr8825 nema 17 gerisi standart.
  • curufperlit C kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

gt2 kasnakları buradan alabilirsiniz, internette bakıp buldum herhangi bir alakam yoktur.

https://www.robotizmo.net/gt2-kayis-karsilik-rulmanli-disli-3mm-20

Hotend olarak da 0.4 nozzle a sahip bowden uyumlu bir e3d klonu kullanabilirsiniz.

örn :https://www.robotizmo.net/j-head-hotend-0-4mm-380

• Ücreti karşılığında çıktı alan varsa bana özelden yazabilir mi ?
  • FTaze kullanıcısına yanıt
    Selamlar, 3D Baskı hizmeti için özelden yazıyorum.
  • Merhaba arkadaşlar, aranızda tronxy x3 yazıcı kullanan var mı? varsa yada bilgisi olan varsa nasıl bir yazıcı sorun çıkartıyor mu öğrenmek isterim. ben aldım ama hala istenilen seviyede baskı yapamıyorum. bir sorun var ama çözemedim daha. teşekkürler.
  • Atmin kullanıcısına yanıt
    Selamün aleyküm, ben de anet A8 de termal runaway hatası alıyorum. Yazıcının kendi orijinal yazılımı kendi kendine silindi. Tekrar kurmaya çalıştım olmadı. Mecburen marlin 1.8.x kurdum. Ondan sonra bu hata başladı. Nozlı söküp görsel olarak kontrol ettim. Birşey görünmüyor bozuk olan. Configuration_adv arduinoda sekme olarak çıkıyor değil mi? Oradan senin dediğin değişiklikleri yapacağım, sonra flashlayacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikoo_1907

Her bağlantıyı tamamiyle yaptım. Marlin i de yükledim. İlkinde motor sürücüler ve arduino yandı. Neyse yeni arduinoyla denedim. Adım adım gittim bu sefer. Önce x ekseni sonra ya sonra z yi taktım. Denedim motorları. Extruderi, endstopları ve hotendi de denedim sıkıntı yok. Tüm motorları bağladım. Önce usb ile bilgisayara bağladım yazıcıyı. Repetier ile son kez deneme yapayım dedim. Güç kablosunu da taktım. Motoru falan hareket ettirdim. En son extruderi denemeden duman çıktı arduinonun regülatörü yandı. Regülatörü değiştirdim ama yanlış yaptığım kısmı anlamadım.

Alıntıları Göster
    Ölçü aletiyle güç kaynağını kontrol et belki yüksektir.

• E3v6 klonu satılık. Hiç kullanılmadı fiyatı 30 TL . İstanbul Zeytinburnu elden teslim olabilir.

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar hypercube yapmaya çalışıyorum zaman da pek bulamiyorum. Nema 17 elimde mevcut, beni hic yormayacak kurulumu basit bir extruder seti önerir misiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • curufperlit C kullanıcısına yanıt
    Titan extruder düşünebilir siniz.
  • sonunda 3d yazicimi siparis ettim. forumda sahibi olan goremedim ama arastirmalarim sonucu anet a8 yerine creality ender 3 almaya karar verdim youtube vs videolarinda izledigim kadariyla fiyatina gore cok iyi sonuclar veriyor. daha once hic tecrubem olmadi, filament harici bu iste sarf malzeme yada daha sik araliklarla degistirilen parcalar nelerdir? bilgi verebilecek olan yada alabilecegim bir yere yonlendirirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

sonunda 3d yazicimi siparis ettim. forumda sahibi olan goremedim ama arastirmalarim sonucu anet a8 yerine creality ender 3 almaya karar verdim youtube vs videolarinda izledigim kadariyla fiyatina gore cok iyi sonuclar veriyor. daha once hic tecrubem olmadi, filament harici bu iste sarf malzeme yada daha sik araliklarla degistirilen parcalar nelerdir? bilgi verebilecek olan yada alabilecegim bir yere yonlendirirseniz sevinirim.
    Hayırlı olsun çok güzel seçim yapmışsınız benimde çok beğendiğim bir yazıcı idi aliminyum profil, elektirik kesilince kaldığı yerden devam edebilme, 24v güç kaynağı oluşu arkasında firma desteğinin olması çok büyük avantajları gearbeste takip ediyorum ama öyle aman aman bir indirime girmedi siz kaça almıştınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baristatales -- 21 Kasım 2018; 17:58:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baristatales

Hayırlı olsun çok güzel seçim yapmışsınız benimde çok beğendiğim bir yazıcı idi aliminyum profil, elektirik kesilince kaldığı yerden devam edebilme, 24v güç kaynağı oluşu arkasında firma desteğinin olması çok büyük avantajları gearbeste takip ediyorum ama öyle aman aman bir indirime girmedi siz kaça almıştınız

Alıntıları Göster
    aciliyeti oldugu icin indirimi bekleyemedim bende banggood tan aldim kargo dahil 170 euro idi sanirsam. simdiye kadar disariya bastirdigim parcalari toplasam zaten 1 printer parasi vermisimdir, o yuzden en iyisi bir printer alayim dedim. sanirim birde gumruk odeyecegim bakalim gorecegiz. 1 er kg pla ve abs aldim bakalim youtube da gordugum ayarlari yapip denemeleri yapmaya baslayacagim hayirlisiyla bir gelsinde :)

edit: filament fiyatlarini ve disariya bastirma fiyatlarini goz onune aldigimda arada bir ucurum var devamli birseyler bastirmaya ihtiyaci olanlar icin 3d printer sart. 1kg filament pla yada abs 14 dolar. 60-70gramlik bir parcayi bastirdigimda bazi yerler zaten 1 kg filament parasi istiyor hatta daha fazlasini bile..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyor -- 3 Temmuz 2018; 13:47:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

aciliyeti oldugu icin indirimi bekleyemedim bende banggood tan aldim kargo dahil 170 euro idi sanirsam. simdiye kadar disariya bastirdigim parcalari toplasam zaten 1 printer parasi vermisimdir, o yuzden en iyisi bir printer alayim dedim. sanirim birde gumruk odeyecegim bakalim gorecegiz. 1 er kg pla ve abs aldim bakalim youtube da gordugum ayarlari yapip denemeleri yapmaya baslayacagim hayirlisiyla bir gelsinde :)

edit: filament fiyatlarini ve disariya bastirma fiyatlarini goz onune aldigimda arada bir ucurum var devamli birseyler bastirmaya ihtiyaci olanlar icin 3d printer sart. 1kg filament pla yada abs 14 dolar. 60-70gramlik bir parcayi bastirdigimda bazi yerler zaten 1 kg filament parasi istiyor hatta daha fazlasini bile..

Alıntıları Göster
    çok iyi fiyata almışsınız tekrardan hayırlı olsun gümrük konusunda deneyimim yok sayılır 1 kere işim düştü khl elektronik adlı şirket devir almıştı gümrük masrafını bana watshaptan bildirmişlerdi verdikleri iban numarasına yatırmıştım mng kargo ile ulaşmıştı bana sizin durumunuzda ne olur bilemiyorum

• Baristatales B kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. Filament haricinde yedekte bulundurmam gereken parca varmi bir bilginiz varsa paylasirsarsaniz sevinirim.
    Turkiyede deneyimim var gumruk konusunda ama suan Bulgaristandayim bakalim burda nasil isliyor gumruk insallah kolaydir. Devlet postasina degilde GLS denen avrupada yaygin olan bir ozel sirketten gelecek sanirim evrak islerini onlar hazirlayabilir gibime geliyor. Bakalim gorecegiz 15 gun dediler daha 3 gun oldu siparis vereli.
  • 
Sayfa: önceki 259260261262263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.