Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.922
Cevap
191
Favori
287.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Escapetolife

Arkadaşlar, resimdeki modeli print için hazırlayacağım, kafa el ve ayakları parçalara ayıracağım fakat ağzın açık olmasıyla ilgili kafama takılanlar oldu, kafa bu şekilde tek parça halinde basılabilir mi yoksa ağzı çıkarıp ayrıca mı basmak lazım ?

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

Havaya yazamayacağı için altına kolay sökülebilir destek malzemesi koyuyor. Daha sonra çıkarıyorsun onları. Ama ağzın içini boşaltmak biraz daha zor olabilir. İnce alet edevat isteyebilir. Çift kafalı yazıcılar var. Destek malzemesini suda eriyen filament ile basıyor. Yazdıktan sonra suya atıyorsunuz destekler kayboluyor.

• Eyvalallah hocam, kafa tabi maksimum 5-6 cm olacağından o destekleri temizlemek zor olur, suda eriyeni bir araştıracağım. Birde kafayı yüzü yukarı bakacak şekilde yerleştirirsek daha az destekle kurtarır gibi geldi.
  • seeder kullanıcısına yanıt
    Gen 1.4 tecrübem oldu.

Ama sadece ramps ve arduino birleşimi istiyorsan GEN L veya Kfb2.0 kullanabilirsin.
  • Escapetolife kullanıcısına yanıt
    Bu tip modelleri aşağıda belirttiğim açıda basarsanız daha rahat edersiniz. Destekleri de iyi ayarlamak gerekir. PVA olmadan tek kafa ile basılabilir bir model bu, destek iyi ayarlanırsa tabii.

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021
  • yusuforhan kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam, 30-35 cm falan olmasını istiyorum yüz ve ağız detayının çıkabilmesi için, bu yüzden dilimleyeceğim.
    Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese iyi günler arkadaşlar,

Geçen hafta Heatbed ile metal civata arasında meydana gelen kıvılcımdan gördüğüm üzere kısa devre olduğunu farkettim. Bu nedenle civata ile heatbed temasıyla ilgili tüm yerleri yalıttım. Fakat bu kısa devreyle LCD ekranda gelgitler olmuştu ve adaptör kablolarla beraber inanılmaz şekilde ısınmıştı. 3 gün boyunca soğumaya bıraktım.

Sonrasında yalıtımlı olarak çalıştırdığımda gördüm ki tek sorun heatbed'in dur durak bilmeden ısınmaya devam ediyor olması. Yeni RAMPS 1.4 ile denedim yine aynı. Yüksek akım modülü kullanıyorum. Akımı modül üzerinde sürüyorum. Direkt RAMps üzerinden besleyenler için uyarı yapayım; YANGIN RİSKİ İLE KARŞI KARŞIYASINIZ!!

Sizce sorun nerededir. Direkt Ramps'a denemek için dahi bağlamaya korkuyorum. Şimdiye kadar 2 tane alevli olarak yaktım.

Değerli yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• akustika A kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Öncelikle geçmiş olsun. Heatbed' in vida kısımlarına yumuşak yüzü tablaya denk gelecek şekilde pul koymakta fayda var.

Sistemi açar açmaz eğer D8 Mosfetinin oradaki led yanmadığı halde heatbed çalışıyorsa kullanmış olduğunuz yüksek akım modülündeki mosfet bozuktur.

Sistem güvenli bir şekilde kurulduysa sadece ramps üzerinden tablayı beslemek aslında güvenlidir. Ark yapacak bağlantıları ortadan kaldırmak lazım, yanmaz ve kalınlığı uygun bir kablo ile bağlantıları yapmak lazım.

Heatbed' de bulunan bakır yollar hasar gördüyse en doğru hareket heatbed' i değişmek olacaktır.

Kolay gelsin.
  • Merhabalar,

Halen 3d yazıcı merakım devam ediyor.

Aşağıdaki modelleri buldum;
    Creality CR-10S,
    Tronxy X1 veya X2,
    Cetus 3D Printer MKII,
    HyperCube

Öneriniz var mı ?
    Amazondan bazı ürünler gelebilir gibi gözüküyor ancak bilemedim.
    Banggood da ürünler var ama güvenemedim yüksek bedele ... Ayrıca sadece amazonda vergi konusu halloluyor sanırım ?
  • arastir kullanıcısına yanıt
    Ben de Creality CR-10S modelini almayı düşünüyordum vazgeçtim uygun fiyata ikinci el Tevo tarantula aldım. Youtube da yazdığın modellerin hepsinin videosu var fakat ilk defa 3D yazıcın olacaksa o kadar yükseğe çıkma bence Anet A8 felan tavsiye ederim tecrüben olur.
  • Merhabalar

Bende anet tevo vs bakarak başladım ama özellikle banggood gearbest gibi sitelerde ortalama ve başlangıç ürünler arasında çok fiyat farkı yok.

Iki defa masraf etmek yerine ilk seferde ortalama bir cihaz almak daha mantıklı olabilir gibi geliyor

Baskı kalitesi de iyi olsun yoksa cayarım diye düşündüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arastir kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Baskı kalitesi tamamen sizin kurulumu ne kadar iyi yaptığınıza bağlı. Tercihinizi ürün fotolarına göre değil de, Youtube ve benzeri platformlarda kullanıcıların inceleme videolarına göre yaparsanız doğru olacaktır.

Tronxy X1 veya X2,
    Cetus 3D Printer MKII,

Bu iki modelin baskı ebatları Hypercube ve CR10s ile çok farklı o yüzden kıyaslamak yanlış olacaktır. Hypercube yerine Hypercube Evolution toplayabilirsiniz 30x30 ve güncellenmiş halde.

Creality CR-10S,

Bu yazıcı hakkında çok iyi denilen videolar olduğu kadar olumsuz yorumların yapıldığı videolar da var. İyi incelemenizi öneririm.

Kolay gelsin.
  • Tevo tarantula marka yazıcımın stock yazılımının sürümünü nasıl öğrenebilirim ?
    Hypercube evolution un maliyeti ne kadar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    Malzemeleri nereden topladığınıza bağlı olarak değişecektir. Yaklaşık 1500 diyelim.
  • Herkese merhaba, uzun süredir yazıcım ile uğraşamıyorum vakit bulursam yeni aldığım (2 ay oluyor neredeyse) 32bit duetwifi kontrol kartını takacağım ama motorların soket yapısı farklı olduğu için lehim vs. uğraşması zor geldiğinden bekletiyorum. Merak eden olursa kartla ilgili bilgiyi aşağıdaki siteden bulabilirsiniz.

https://www.duet3d.com/DuetWifi

• quote:

Orijinalden alıntı: eCCo

Herkese merhaba, uzun süredir yazıcım ile uğraşamıyorum vakit bulursam yeni aldığım (2 ay oluyor neredeyse) 32bit duetwifi kontrol kartını takacağım ama motorların soket yapısı farklı olduğu için lehim vs. uğraşması zor geldiğinden bekletiyorum. Merak eden olursa kartla ilgili bilgiyi aşağıdaki siteden bulabilirsiniz.

https://www.duet3d.com/DuetWifi

Merhaba,

Ben Duet WiFi kullanıyorum yaklaşık 7-8 aydır. Çok başarılı bir kart. Lehim konusunda konnektör değiştirmenize gerek yok eğer istemezseniz, Dupont konnektörleri Duet'e doğrudan takabilirsiniz. Tabii ki kendi konnektörleri ile daha iyi bir temas sağlanabiliyor ama şart değil.

• DrMaestro D kullanıcısına yanıt
    Bendeki konnektörler dupont da değil :) başka türlü bir soket tırnaklı falan yapısı değişik birşey :) onun için her türlü değiştirmem gerekiyor yani :)bir de kartı takarken kabloları da elden geçiririm vs diyorum ondan bekletiyorum :) bu arada bltouch klonu da aldım onu da takacağım daha da dokunmam printer a :):)

• Arkadaşlar Elimde aşağıdaki gibi bir sistem mevcut. 3d yazıcıyla takas etmek istiyorum. Önerilere açığım :)

Gigabyte ga-z77-d3h anakart
    Intel 3770k cpu
    Amd 5750 ekran kartı 1 gb
    500gb WD disk
    1 tb Seagate disk
    Sata dvd-rom
    500w güç kaynağı
    Termal take armor jr kasa
    Asus 20" monitör
    Klavye mouse yok.

8 Gb ram vardı başka makineye takıldı.
  • https://aliexpress.com/item/20-color-set-or-10-color-set-3D-Printing-Pen-Filament-ABS-PLA-1-75mm-Plastic/32768979056.html

Arkadaşlar bunun gibi çok renkli set almak istiyorum ama 3d kalem için falan demiş. Yazıcı filamentinden farkı yok gibi geldi ama belki yapısal farklar vardır diye emin olmak istedim.
  • 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.