Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (257. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.922
Cevap
191
Favori
287.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yusuforhan

PowerABS filament' in formülü gereği taban tutunması için ısıdan başka hiçbir şey istemiyor. Ancak diğer ABS filamentlerde durum böyle değil.

Diğer filament için çözüm olarak tablanızı öncelikle 110 derece çıkarın, kapton bant kullannın yada ABS suyu.

Cevap icin tesekkurler. durum normal mi yani ? Filament bozuk filan degil yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rorschach_ kullanıcısına yanıt
    Hayır elinizdeki filament bozuk değil, çalışma şartları o şekilde.

PowerABS Filament bu problemleri gidermek için yerli olarak formüle edildi ve üretildi. Direkt ısıtılmış cam yada ayna yüzeye yapışıyor, açık kasa yazıcılarda çatlamadan baskı alınıyor.

https://www.instagram.com/p/BgUtLnYlGo2/?taken-by=yusuforhan
  • yusuforhan kullanıcısına yanıt
    Sanki power abs de biraz vıcık vıcık gibi bu sebeple olabilir mi :)

• rorschach_ kullanıcısına yanıt
    Her filamentin kendine has baskı derecesi var.

220 derece hotend ve 90 derece Heatbed ısısı ile baskı alırsanız vıcık vıcık olmaz.

240-260 arasında basarsanız elbette vıcık vıcık olacaktır.

• Konu powerabsden açılmışken sorayım, baskı alırken hiç fan kullandığınız oluyor mu %25- %30 gibi düşük hızlarda.
  • Dampierre kullanıcısına yanıt
    Minik ve detaylı baskılarda ilk 5 katmandan sonra acıyorum. Büyük parçalar da açarsanız çatlama yapar abs nin doğası gereği.

• Arkadaşlar selamlar. Anet A6 sahibiyim ,tabla kalibrasyonunu yaptım ancak birde extruder kalibrasyonu yapiliyormuş.Simplify3d nasıl yapıyoruz bunu acaba ?

Teşekkürler.

• Selam,

3D yazıcı yapımında kullanılabilecek malzemeleri ihtiyacı olan arkadaşlara vereceğim.

- Kartal ,Kordonboyu , Kumlar Caddesi 25\2
    - 20 Mart 2018 09:00 - 17:45 arası.
    - daha once buraya mesaj yazmış, kendi printer'ını yapmış / yapmakta olan.

Akşam foto ekleyeyim
    İyi çalışmalar.

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

1 x 220v röle
    2 x ABS
    6 x optik switch
    10x mekanik switch
    1 x RAMPS - 2-3 yedek parça
    2 x pulley ?
    n x coupling
    n x stepper-switch kablo
    3 x fan
    n x thermistor
    n x rulman
    2 x sensor
    1 x extruder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tecevit -- 19 Mart 2018; 20:17:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bde

Arkadaşlar selamlar. Anet A6 sahibiyim ,tabla kalibrasyonunu yaptım ancak birde extruder kalibrasyonu yapiliyormuş.Simplify3d nasıl yapıyoruz bunu acaba ?

Teşekkürler.

Simplify3d ye gerek yok bunun için. İster LCD ekrandan, ister simplify3d machine control kısmından ister repetier hosttan hotendi ısıtıp 100mm extrude edip gerçekten 100mm çıktı mı çıkmadı mı diye bakmanız lazım. Filament üzerinde bir referans noktası belirleyip orayı kalemle işaretleyin, sonra filamentin 100mm sonrasına da bir işaret koyun. Sonra extrude edin. Şu videoda anlatmış.

https://youtu.be/fb7lit5ZRq4

Diyelim 100mm extrude dedik 90 çıktı. Ona göre yeni E-step değeri hesaplamanız gerekiyor. estep 95 di mesela stok halde, 100mm dedik 90mm çıktı, düz bir şekilde oranlarsak (100/90*95) 105.55 yeni estep değeri. Bu kadar basit bir işlem. Kolay gelsin.

• Merhaba yazıcımda sadece ipliklenme sıkıntısı var bunu nasıl çözebilirim

Tarantula için hangi ayarlar iyi

Geri çekme hızı yüzde 100 9mm ama durum resimdeki gibi

Cura en son sürüm ve marlini kullanıyorum

• serdar60 S kullanıcısına yanıt
    Bir miktar geri çekme miktarını arttırın.

Fan'ı açmadıysanız açın. Isıyı da 5 derece düşürerek doğru sonuca ulaşana kadar denemeler yapın.
  • serdar60 S kullanıcısına yanıt
    İpliklenme yani stringing filament yüzünden ya da normalde iyi olan filamentin zamanla nemlenmesi yüzünden de oluyor. Bowden bir setup için 100mm hız ve 9mm retraction yeterli olmalı aslında, başka filamentlerle test ederseneniz daha net bir sonuç alırsınız ve filamentten filamente retraction ayarları fark edebiliyor. Retractionu çok açarsanız özellikle ince şeylerde sağlamlık çok düşüyor, en az kaç retraction ile işinizi görüyorsanız o kadar az yapmanız en iyisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dampierre

İpliklenme yani stringing filament yüzünden ya da normalde iyi olan filamentin zamanla nemlenmesi yüzünden de oluyor. Bowden bir setup için 100mm hız ve 9mm retraction yeterli olmalı aslında, başka filamentlerle test ederseneniz daha net bir sonuç alırsınız ve filamentten filamente retraction ayarları fark edebiliyor. Retractionu çok açarsanız özellikle ince şeylerde sağlamlık çok düşüyor, en az kaç retraction ile işinizi görüyorsanız o kadar az yapmanız en iyisi.

Geri çekildiğinde Z sıçramasını aktif ettim o etkilermi acaba
  • |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

Enson bu hale geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: serdar60

Enson bu hale geldi

Ben bildiğim kadar cevaplayabiliyorum. Z sıçramasını kullanmıyorum ve ipliklenme açısından bir faydasını görmedim denemelerimde. Bence tek işe yaradığı nokta uzun ince yan yana bir şeyler basarken baskının köşeleri çok az kalkma falan yaptığında nozzle oraya çarpıp baskıyı tabladan söküp devirebiliyor, z sıçraması açık olunca nozzle daha üstten gittiği için baskı yukarı biraz kıvrılma yapsa bile çarpma olmuyor.

Bu arada yusuforhan hocamızın dediği gibi sıcaklığı düşürmeyi ve her ne kadar yeterli dursa da retraction mesafesini arttırmayı denediniz mi? Denediniz ve bu sonuç çıkıyorsa sorun büyük ihtimalle filament kaynaklı, başıma geldi çünkü bir kaç kere.

• Japan servo nema 17 motor satan varmı? Nereden temin ediyorsunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu aralar ben de bir tane 3D yazıcı alayım diyorum ama en ucuzunu almak yerine almışken iyi bir şey alma taraftarıyım.

çift extruder, büyük, her türlü flament ile kaliteli baskı yapabilen, sorunsuz bir ürün düşünüyorum ama seçenek çok fazla.
    www.aliexpress.com/item/9-7-sample/32728425809.htmlwww.aliexpress.com/item/2018-Yeni-tasar-m-cretsiz-shiping-Flyingbear-P905X-DIY-3d-Yaz-c-kiti-Tam-metal-B/32831986294.htmlwww.aliexpress.com/item/2017-Newest-Large-Printing-Area-260-260-350mm-Open-Build-Aluminium-Frame-3D-Printer-kit-printer/32797885083.html

Biraz daha yukarı çıktığımda da bunlar var ama çok derli toplu duruyorlar. Modlama ihtiyacı olmadan çoğu şey hazır geliyor. Benzer fiyattaki Creality CR 10 dan iyi duruyorlar ama hakkında pek yorum da göremedim.

www.aliexpress.com/item/2017-Newest-Large-Printing-area-Flyingbear-DIY-3d-Printer-kit-Full-metal-Linear-guide-rail-High/32818280372.htmlwww.aliexpress.com/item/JGAURORA-3d-yaz-c-A5-b-y-k-bask-boyutu-305X305X320mm-renk-dokunmatik-ekran-zge-mi/32837988329.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 22 Mart 2018; 16:14:15 >

• Japan servo nema 17 motor satan varmı? Nereden temin ediyorsunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • seeder kullanıcısına yanıt
    ozgurtheking kullanıcısına yanıt
    Özgür bey size yardımcı olabilir.

@ozgurtheking
  • Acelem olmadığı için henüz bir karar vermedim daha. Bir ürünün kullanıcısının çok olması avantaj. Ama bana kalırsa birçok başka konuda cr10 veya tevo dan daha iyi ve düzgün bir makine. Onlarda modlayarak veya opsiyon olarak aldığın şey bunda hazır geliyor. Olmasını istediğim tek eksiklik çift extruder

• 
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.