Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.922
Cevap
191
Favori
287.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakanlar kurulunda imzalanır, onaylanmayacağını düşünmüyorum bu düzenlemenin.

Ben şahsen almadım ancak alan arkadaşlarım oldu gümrükte problem yaşamadılar. Aliexpress de yorumlar kısmında Türklerin geri dönüşlerine bakıp öyle alın, sorunsuz ulaşmışsa alınabilir demektir. Ancak şunu da belirteyim, ilandaki belirtilen lazer gücüne ulaşması zor bu tip lazerlerin.
  • yusuforhan kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam. Bana 3mm ahşap keserse yeterli :)
  • bowden extruder alacağıma wade extruder aldım yanlışlıkla ihtiyacı olan var mı

https://i.hizliresim.com/EPmbZ9.jpg
    https://i.hizliresim.com/jygLoG.jpg
    https://i.hizliresim.com/2J6yb0.jpg
    urunun resimleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 20playback -- 23 Şubat 2018; 0:34:25 >

• 20playback kullanıcısına yanıt
    Elinizdeki extruder'in resmini yada linkini buraya koyarsanız belki daha çabuk işiniz görülür.
  • Herkese merhaba,

Anycubic i3 mega yazıcısını yeni kullanmaya başladım. Sorunlarınız olursa yanıtlayabilirim.

• Herkese merhaba. Bayadır yazıcıya uzak kalmıştım, konuyuda hiç takip edemedim. Bugün biraz bakım yaptım hemen bir sorun çıkardım kendime

Ben x,y ve z eksenlerinde TMC2100 kullanıyordum. Bugün z ekseninde ki tmc2100 ü extruder'a takmayı denedim ancak filamenti itmek istediğimde motor tekliyor. Yani tık tık bir ileri bir geri yapıyor. Aynı sürücü, aynı motordan 2 adet olan z eksenini sorunsuz çalıştırıyor
    İnternette de pek bilgi yok bu tmc2100 hakkında. Olanlar yüzünden de bir tanesini yakmıştım ilk aldığımda Sizce ne yapmalıyım ? Extruder için yetersiz mi kalıyor bu sürücü ?

Teşekkürler

• Arkadaşlar hayırlı akşamlar. Aranızda şu parçayıhttps://www.thingiverse.com/thing:2709468 ücreti karşılığında basabilecek var mı? Sağ ve sol olarak 2şer adet istiyorum. Logitech G35 kulaklığın parçaları. Zamanla kırıldılar kulaklik kullanılmaz oldu. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kizil_elma kullanıcısına yanıt
    Extruder MK8 ise zorlanması normal. Bir miktar akımı arttırabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuforhan

Extruder MK8 ise zorlanması normal. Bir miktar akımı arttırabilirsiniz.

Evet hocam MK8. Sürücü üzerinde ki ayar ile oynadım ancak bir değişiklik olmadı.
    Ben aslında bowden extruder'a geçmeyi düşünüyordum bir süredir. Çok fazla parça almadan kendim basabileceğim bir şey var mıdır ?
    Yada en azında tmc2100'in sürebileceği bir extruder şekli var mıdır ?
  • tmc2100 ı stealthchop modunda extruder a takarsanız düzgün çalıştırma ihtimaliniz çok düşük, mk8 direct drive bir extruder olduğu içün düşür devirde tork gereksinimi fazla ve stealthchop modu spreadcycle moduna göre daha güçsüz, bu nedenle teklemesi normal. Spreadcycle modunda tekrar deneyebilirsiniz ama zaten a4988 sürücüler direct drive bir extruderda takılıyken çok az ses yapıyor, gerek var mı tmc sürücü takmaya extruder için?
  • Merhabalar,

Anet a8 cihazın kurulumunu yaptım kabloları kontrol ettim tekrardan, kalibrasyonu da yaptım fakat çıktı alamadım.

lcd şu şekilde kalıyor.
    |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021
  • Dampierre kullanıcısına yanıt
    spreadCycle modunda da denedim ancak sonuç aynıydı. Dediğim gibi daha önce böyle denerken bir tane sürücüyü yaktığım için çokta zorlamadım açıkçası.
    Başka yazıcılar ile karşılaştırma şansım olmadı ancak bende ki extruder gayet sesli çalışıyor hocam. Odamda kullandığım için vız vız sinirimi bozuyor açıkçası Dediğim gibi diğer eksenlerde tmc2100 takılı. Extruder devreye girene kadar ses neredeyse yok gibiyken, devreye girdiği anda ses çok fazla artıyor. Extruderda ki ses sorunun çözsem pla takıp rahat rahat uzun baskılar alacağım yazıcıda ancak şuan sesten dolayı odada duramadığım için uzun baskılar yapmaya korkuyorum.
  • Selamlar, beyler bayanlar. yaklaşık 4 aydan beri elimde ANET A6 var. Ama bir türlü ayarlarını yapamadım. Sorunları sayayım.

1- Güzel bir program lazım, makineyi kontrol edebilmek için
    2- Yazdırma yapmayı istediğimde materyal hemen nozzle'de birikmeye başlıyor veya çok fazla materyal geliyor, buna çözüm lazım
    3- Tablada sıkıntı oldu, bazen nozzle tablaya çok yakın geliyor (tablanın üzerindeki kağıdı yakıyor), bazen işi tabladan 3-4 mm uzakta kalıyor. Bunu sanırım programla ayarlayabiliyirozu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 19 Şubat 2018; 11:53:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 007bull

Merhabalar,

Anet a8 cihazın kurulumunu yaptım kabloları kontrol ettim tekrardan, kalibrasyonu da yaptım fakat çıktı alamadım.

lcd şu şekilde kalıyor.
    |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

sd carddaki 3d parçanın uzantısı .gcode olması lazım. .stl ise yazmaz bilginiz olsun.

• Arkadaşlar f623 rulman lazım 8 adet.

Elinde olan varsa ücreti mukabil görüşebiliriz.

• Bende yok ancak şuralardan satın alabilirsiniz.

-https://urun.n11.com/diger/3d-printer-icin-f623zz-flansli-rulman-P203722035
    - Doğuş Kalıp
    - Şahin Rulman
    - Pars Rulman
  • Lyrazed kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, sd karta .stl atıyordum, dediğiniz gibi ayrıca bide usb ile deneyecem sonuçları yazarım.
  • yusuforhan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• kizil_elma kullanıcısına yanıt
    O zaman wade extruder kullanıp tmc2100 deneseniz belki sorun çözülür. Motor daha yüksek hızda döneceği için ve dişli sistemi olduğu için motor çok daha rahat dönecektir. Sadece öneri sunuyorum kendi denediğim bir şey değil, daha önce hiç kullanmadım Wade extruder ama teorik olarak sorunun çözülmesi lazım.

• Dampierre kullanıcısına yanıt
    Wade extruder gibi sistemler çok verimliler. Özellikle motor üzerine düşen yükü kat kat azaltabilirsiniz bu tip sistemleri kullanarak. Bir nevi şanzıman.
  • 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.