Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (243. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.922
Cevap
191
Favori
287.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben yazıciyi açar açmaz heatbed kendiliğinden isinmaya basliyor ve 90 C ye kadar çıkıyor sebebi nedir yardımlarınızı bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yusuforhan kullanıcısına yanıt
    Merhaba Yusuf,

Eve gelince tüm sürücüleri söktüm. X için kontrol ettim. Sürücü aşırı ısınıyor. Bildiğin parmağın yanıyor. Değiştirdim sıcaklık normale döndü. Ama motor hala gürültülü, darbeli ve oynarsam zıvıltılı halde. Y motoru içinde denedim. Darbeli çalışıyor. Sürekli durmadan çalıştıkları yani döndükleri bir durum varki endstopa bastım durmadı. Bende Rampsteki bağlantıyı ters çevirdim. Bu ters bağlantıda tıklayınca Ramps reseti basiyor. LCD ekranda yine Marlin v1.2 yazarak restart atıyor.

Durumu yorumlayabilir misiniz?

• malio77 M kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle Ramps üzerinde bulunan D8 çıkışı arkasındaki ısıtıcı tablayı kontrol eden mosfetiniz bozulmuştur.
  • akustika A kullanıcısına yanıt
    Sürücü aşırı ısınıyorsa üzerindeki akım potunu saat yönünün tersine çevirerek akımı düşüreceksiniz, aynı şekilde vızıltı çıkarıyorsa yine akım fazladır.

Endstop bağlantınızı aşağıdaki şemaya göre yaparsanız bastığınızda duracaktır. Allahtan reset basıyor yoksa direkt arduinonun regülatörünü yakardı, şanslısınız.

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

• Herkese merhabalar.
    1000tl civarına şöyle minik minik bu işe giriş yapabileceğimiz yazıcılar var mıdır acaba ? Bir anda ilgimi çekmeye başladı.Ancak bu kadar bütçe ayırabilirim gibi.Teşekkürler şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WmGMD

Herkese merhabalar.
    1000tl civarına şöyle minik minik bu işe giriş yapabileceğimiz yazıcılar var mıdır acaba ? Bir anda ilgimi çekmeye başladı.Ancak bu kadar bütçe ayırabilirim gibi.Teşekkürler şimdiden.

Aliexpresste tonla. Biz 800 gibi bir fiyata aldık ama işten güçten ilgilenemiyoruz. Arada zevkine bişeyler basıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

quote:

Orijinalden alıntı: WmGMD

Herkese merhabalar.

Aliexpresste tonla. Biz 800 gibi bir fiyata aldık ama işten güçten ilgilenemiyoruz. Arada zevkine bişeyler basıyoruz.

İşte o 800 e olanların hangisi iyidir hangisi kötüdür bilmediğimden sordum hocam.
  • WmGMD W kullanıcısına yanıt
    Tevo tarantula modeline bakabilirsiniz.

Youtube da bu yazıcı hakkında epey türkçe video da bulunmakta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuforhan

Tevo tarantula modeline bakabilirsiniz.

Youtube da bu yazıcı hakkında epey türkçe video da bulunmakta.

Çok teşekkürler.
  • |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

Sağdaki;

Firmware: Stock firmware,

Dilimleme programı: repetier host - cura engine

Filament: kaibo yeşil pla,

Katman yüksekliği: 0.2,

Doluluk: %5,

Duvar kalınlığı: 0.8,

Fan: var,

Soldaki;

Firmware: marlin,

Dilimleme programı: cura

Filament: kaibo yeşil pla,

Katman yüksekliği: 0.1,

Doluluk: %15,

Duvar kalınlığı: 1,

Sıcaklık: 200 - 50,

Duvar ve üst/alt katman hızı: 25,

Doldurma hızı: 50,

Fan: var,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Amazondan clearity cr 10 aldim 510 euroya gearbestte 400 dolar ama gumrukle vs ugrasmak istemiyorum

Kazik mi yedim biri aydinlatabilir mi

• Cem_F1-Mclaren C kullanıcısına yanıt
    Amazondan gelen ürün gümrüğe girdiğinde sizden gümrük vergisi alınırsa evet epey kazık yemiş oluyorsunuz.

Gearbest yada Aliexpress gibi sitelerden de güvenle alabilirsiniz, ürün gümrüğe girdiğinde siz vergiyi ödüyorsunuz sonra eve kargoluyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuforhan

Amazondan gelen ürün gümrüğe girdiğinde sizden gümrük vergisi alınırsa evet epey kazık yemiş oluyorsunuz.

Gearbest yada Aliexpress gibi sitelerden de güvenle alabilirsiniz, ürün gümrüğe girdiğinde siz vergiyi ödüyorsunuz sonra eve kargoluyorlar.

Gumruk dahil

Merhaba Yusuf,

Videoyu ben çektim. Motorun durumu aynı görüldüğü gibi. En sonunda bıraksak sonsuza kadar döner. Düzgün bir çalışması yok. Bu tarz bur sorun için ne önerirsiniz?

https://youtu.be/WOF9V9s41cY

Motor kablosunun 4 pini de ramps a oturmamış olabilir

Motor kablosunu sen lehimlediysen doğru sırada lehimlememiş olabilirsin

Sürücü altındaki jumperları takmamış olabilirsin.
    Kabloları yanyana sıralı olacak şekilde ben lehimledim. Alttaki tüm jumperlar da takılı. Eğer kablo sıralarında bir sorun yoksa pin girişlerinde bir sorun olduğu ihtimalini ele alacağım. Bunun dışında sürücülerin ayar potuyla ilgili bir sorun olduğunu düşünüyor musunuz ?

Hayır düşünmüyorum, çok büyük ihtimalle kablo sıralamasını yanlış yaptınız lehimlerken. Motor marka modeli nedir ?
    Motor tipi nema 17. Zamanında aliexpressten aldığım HONG YI firmasına ait 17HS8401 nolu motorlardan. Motordan çıkan bağlantı kablolarını yanyana sırayla bağladım. Youtube da kimileri kabloları değişik sıralarda bağlayarak çözüm bulmuşlar. Belki benim de o şekilde aramam gerekecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akustika -- 20 Ekim 2017; 13:43:57 >
    Sırasıyla,

Kırmızı kablo : A+ > Ramps da 2B girecek
    Yeşil Kablo : A- > Ramps da 2A girecek
    Sarı kablo : B+ > Ramps da 1B girecek
    Mavi Kablo : B- > Ramps da 1A girecek

Bu şekilde dener misiniz.
    Yusuf şimdi söylediklerini uygulama fırsatı buldum. Söylediğin şekilde motorları düzgün olarak çalıştırabildim. Yardımların için çok teşekkür ederim. Sen bu forum için gerçek bir değersin.

• 
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.