Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (228. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.922
Cevap
191
Favori
287.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben prusa i3 montajını bitirdim.Montaj bittikten sonra eski extruder ile kullanıyordum fakat nozzle yeterli filament akışını vermediğinden değiştirdim ve nozzle ını değiştirdim.Eski extruder home pozisyonuna geçiyordu.Fakat yenisi taktığımdan beri nozzle'un ucu biraz heatbedin aşağısında kalıyor.bunun için ne yapmam gerekli
  • malio77 M kullanıcısına yanıt
    Hocam z ekseni endstopunun yüksekliğini yeni hotend in boyuna göre ayaralamanız gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şöyle bir durumda var mavi bant yapıştırmıştım parçayı işlemeye başladığında mavi bantı kazıma yapıyor

• Z eksenin yeni yeri ayarlandığında bu sorun ortadan kalkar mı tekrar kalibrasyon yapmam gerekli mi

• malio77 M kullanıcısına yanıt
    Z endstop unun yerini değiştirdiğiniz için tekrar bir tabla ayarı yapma gereği duyacaksınız. Ancak endstop u düzgün konumlandırırsanız hassas ve ince bir şekilde, tabla kalibrasyonuna gerek kalmayabilir.
  • ta4chu T kullanıcısına yanıt
    Vergi sınırını geçiyorsa gümrük işlemlerine tabi tutuluyor ülkeye girdiğinde. Ürün fiyatının %20'si kadar vergi ödüyorsunuz ekstradan, bunu göz önünde bulundurarak sipariş verin.
  • alfabeta40 A kullanıcısına yanıt
    yusuforhan kullanıcısına yanıt
    mcsultan M kullanıcısına yanıt
    Hepinize teşekkür ederim sonunda oldu.Eksüderi değiştirdim ve eski sürücümü taktım.Galiba sonradan taktığım sürücü bozuktu şimdi çalışıyor.

• Merhaba uygun fiyata nema 17 yada 23 step motor nereden temin edebilirim?

• teote kullanıcısına yanıt
    Facebook dan Polonya elektronik diye aratın çıkmacı kendisi.

• Auto Bed Leveling yaptım yazıcıya fakat Marlin 1.1.0 RC sürümünde 4 noktadan kontrolü bulamadım internetteki örneklerle farklı yazılımdaki bölümler deneme yanılma ile yaptım fakat 3 noktayı 4 e çıkaramadım. son sürümde 4 noktadan yapan biri tarif edebilir mi.

Birde auto bed için ayna üzerine alüminyum bant yapıştırıyordum. bant sağlıklı olmuyor ısıyı yedimi yapışkanları kabarıyor iyice düzleşsin diye üzerini bastırıyorum oda pek sağlıklı olmuyor tablayı yıkadığımda bantlar sıkıntı yaratıyor. en son loctite ile alüminyum dan ince film kalıpları vardı onlardan parça kesip yapıştırdım.

sensör 8mm ama aynanın altındaki alüminyum ısıtıcıyı görmüyor. ayna üzerine birşey yapıştırınca yazdırma alanım düşüyor. bu prusa nın orjinal tablasında kendinden auto bed noktaları olan tablaları nereden bulabiliriz. yada başka bir önerisi olan varmı
  • Arkadaşlar ücret karşılığında 3D baskı yapan varsa benimle özelden irtibata geçerse memnun olurum.
  • ta4chu T kullanıcısına yanıt
    Özelden yazdım.
  • yusuforhan kullanıcısına yanıt
    Hocam bir yılı aşkın süredir ara ara yaptığım Sparkcube corexy yazıcımdan ilk test baskısını yaptım. Test baskısında extruder in adım kaçırdığını gördüm, nedenini anlamadım kontrol etmem lazım. İlk baskı için idare eder bir baskı bence. 210 derecede 1 yıldır evde duran pla ile bastım.

Pot olan yerde baskı bir anlık durdu sonra gene devam etti, ondan orada eridi filament biraz.

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

Değerli yorumlarınızı bekliyorum hocam.

• eCCo kullanıcısına yanıt
    Extruder eğer soğuksa, akımı biraz arttırmakta fayda var o zaman. Bozuk filament ile kalibrasyon yapmayın zamanınıza yazık :)
    Extruderdan bende çok çektim dişliler belli bir süre sonra deforme oluyordu boşluk oluşuyor aralarında. GT2 kayışlıya çevirdim şimdi çok güzel oldu. zamanla performansı hakkında bilgi veririm.
  • yusuforhan kullanıcısına yanıt
    ahmettaskin84 kullanıcısına yanıt
    Yusuf hocam extruder i kontrol etmedim basarken ama elimde başka motorlar da var onları deneyeceğim. Drv8825 var 0.74v da aynı durum söz konusu 0.5v`da da. Sanırım voltaj ayarı ile ilgili değil sanırım.

Ahmet hocam elimdeki extruder 0 daha ilk baskı, alüminyum mk8 bowden. Acaba teflon boru mu uzun geldi iyi itemiyor.
    @ahmettaskin84

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eCCo -- 15 Mayıs 2017; 22:15:43 >
    MK8 de geçen sene bende de problem oldu bazen herşey normal olmasına rağmen filamenti gitmiyordu.

1- hotend deki boğazı çok sıktıysılar teflon hortum boğazdan uzunsa baskıyla uç kısımlarından sıkışıp daralacaktır. Isındıkçada teflon hortum her ne kadar ısıya dayanıklı olsada bir yumuşama olmakta ve sonuçta uçlardaki delikler ufalacak. tavsiyem söküp bir bakın teflon hortuma

2- teflon hortumu kısa kestiyseler ve boğazda hafif çaprazlık varsa teflon hortumun yanına takılacaktır. delikten gidemeyecektir. tavsiyem filamenti ilk takıştaucunu hafif çapraz kesin sopa sivridir gibi.(Bu filamenti çıkartıp ilk taktığınızda geçerli)

Resim de daha iyi anlayacaksınız.
    |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmettaskin84 -- 16 Mayıs 2017; 9:22:8 >

• ahmettaskin84 kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgiler için teşekkürler, bendeki bowden türü extruder ama genede eve gidince bakarım dedikerinize.

• Arkadaşlar 3D yazıcılarda A8 , A6 veya A6/A8 ölçüleri mevcut. Bu ölçülerle anlatılmak istenen Maximum baskı boyutumu ? Şayet öyle ise hangi tip yazıcı daha büyük boy baskı yapabilir ? Bu konuda bilgilendirirseniz memnun olurum.
  • CoreXY dediğimiz makinalar yapıları gereği daha büyük baskılar alabiliyorlar. Ancak yazıcıların geneli 20x20x20 cm baskı alanına sahiptir, standart bu oldu yani.
  • 
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.