Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (222. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.922
Cevap
191
Favori
287.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ogoksel

Mili değiştirmektense sanırım yorumlarda gördüğüm mini çektirmeler ile sökebilirim umarım. Elimde bu motorlardan 7-8 tane var. Ama dişliler işe yaramıyor. Core xy bir plotter için kullanacağım, çektirme işe yaramazsa, mil değişikliği son çare

bunda mil değiştirmene gerek yok, ben bilgi olsun diye paylaştım.
    Ben çektim o videoyu da.

Bunda yapman gereken biraz çarkın bir kenardan aşındır. SOnra çarkı mengeneye sıkıştır.
    Çarkın içine girecek kadar bir çivi veya sağlam bir çelik çukukla çekiçle yavaş yavaş vur.
  • hocam teşekkür ederim ama galvanizli sacı beğenmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkercankoc -- 18 Mart 2017; 18:32:21 >
  • Arkadaşlar 1000*1000*1000 baskı alanına sahip bir yazıcı yapmam gerekiyor. Daha önce hiç yazıcı toplamadım. Baskı alanı çok büyük olduğu için yapılmış örnek proje bulup onun üzerinden ilerleme imkanım da yok.

Sorularım

Hangi tür kızak kullanmalıyım ?
    Core xy düşünüyoruz fakat öneriye açığım ?
    Motor olarak nema 23 fakat torku nasıl hesaplayacağız ?
    Sürücü ve kontrol kartı (en çok sıkıntı yaşadığım konu)

Ek olarak cnc dik işleme, torna ve kaynak gibi imkanlar mevcut (işe yararsa eğer)

Her türlü görüş ve öneriye açığım
  • arkadaşlar merhaba. priusa i3 full steel yazıcıyı yaptım. genel olarak çalıştırmaya başladım.

fakat yaptığım çıktıların uç bölümleri bozuk çıkıyor. sanki uç bölümlerinde flament akmış gibi.

kullandığım flament power abs.
  • bu konu bitmiş anlaşılan
  • quote:

Orijinalden alıntı: akyildizemre

arkadaşlar merhaba. priusa i3 full steel yazıcıyı yaptım. genel olarak çalıştırmaya başladım.

fakat yaptığım çıktıların uç bölümleri bozuk çıkıyor. sanki uç bölümlerinde flament akmış gibi.

Merhaba,

Bu adreste genel baski problemleri ile ilgili sorunlarin resimli tanimlari ve cozum alternatifleri var.

https://www.simplify3d.com/support/print-quality-troubleshooting/

Sizin probleminiz over extrusiondakine benziyor. Retraction degerlerini gozden gecire bilirsiniz.

Iyi calismalar

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufakdag

quote:

Orijinalden alıntı: akyildizemre

arkadaşlar merhaba. priusa i3 full steel yazıcıyı yaptım. genel olarak çalıştırmaya başladım.

Merhaba,

Bu adreste genel baski problemleri ile ilgili sorunlarin resimli tanimlari ve cozum alternatifleri var.

https://www.simplify3d.com/support/print-quality-troubleshooting/

Sizin probleminiz over extrusiondakine benziyor. Retraction degerlerini gozden gecire bilirsiniz.

Iyi calismalar

teşekkür ederim. inceliyorum hemen.

• Bozuk olan baskılarınızın fotoğrafını buraya koyabilirseniz daha iyi yorumlayabilir ve yardımcı olabiliriz.
  • |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021
  • özellikle katman değişim köşesinde bu oluyor. diğer sorunları hallederim ama bunu bir türlü çözemedim.
    bir de z ekseni yukarı çıktıkça şekil bozuluyor.
    yazıcı prusa i3 full steel
  • akyildizemre A kullanıcısına yanıt
    Burada sorunlu gözüken şey,

1- hız = hızı biraz düşürmen gerekiyor böyle küçük parçalarda, yeteri kadar alt katmanın soğumasına izin vermemişsin, bir üst katmana kalkarken hamurumsu olan katmanın ucunu da kaldırıyor o yüzden böyle bir görüntü oluşuyor.

2- geri çekme = geri çekme değerlerin normalden biraz fazla görülüyor, geri çekme yaptığı zamann hem köşeyi kaldırmış hemde yeni katmanda hemen vermesi gerektiği kadar filamenti veremediğinden boşluklar oluşmuş.

PowerABS için küçük parçalarda eklediğim dilimleme ayarlarını kullanabilirsin. Parça büyüdükçe ( örn 5 cm ve üstü ) hızları bir miktar daha arttırabilirsin.
    |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

• hocam çok teşekkür ederim. eve gidince hemen deneyeceğim.
  • verdiğiniz ayarlar ve bilgiler ile denedim. sorunların birçoğu ortadan kalktı. teşekkür ederim.
    ben baskıları repetier host programı ile alıyorum. cura ile yazıcıyı bir türlü iletişime geçiremedim. özel bir ayarı mı var.
    Yeni versiyonda usb üzerinden yazdırma sıkıntılı cura da. Eğer SD kart üzerinden baskı alma imkanınız var ise curayı kullanabilirsiniz. Hem de kolaylık olur. Yoksa repetier iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuforhan

Yeni versiyonda usb üzerinden yazdırma sıkıntılı cura da. Eğer SD kart üzerinden baskı alma imkanınız var ise curayı kullanabilirsiniz. Hem de kolaylık olur. Yoksa repetier iyidir.

o zaman sd kart ile deneyeyim. teşekkür ederim.
    Curanin sistem dosyalariyla oynamak gerekiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nEO147

Curanin sistem dosyalariyla oynamak gerekiyor.

hocam nasıl yapabiliriz. anlatırsanız çok sevinirim.
    Suan mobildeyim, bilgisayar basina gecince bulursam yollarim. Ama beklentileri karsilamiyor cura uzerinden usb ile yazdir komutu disinda ekrana gelen baska bisey yok, ne yazici kontolu, ne baski onizlemesi, repetier-host kullanmak daha pratik ve islevsel bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • anet a2 mi yoksa tevo tarantula mi onderirsiniz?
  • https://www.thingiverse.com/thing:1752766

Merhaba arkadaşlar, bu yazıcıdan toplamayı düşünüyorum malzeme listesinin komple çıkardım fiyatlandırma yaptım ancak kafama takılan bazı noktalar var. 300x300x355mm baskı alanı düşünüyorum haliyle orjinal projeye göre boyut olarak büyüme olacak. Z ekseninde büyümeden dolayı ağırlık artacak. Bu sebeple titreme, esneme gibi durumlar olacak mı? oluyorsa'da nasıl bir çözüm yapabilirim.
  • 
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.