Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.922
Cevap
191
Favori
287.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ookuma abs Filament aldım tablaya yapışmadi bir türlü en son prit sürdüm ve yapıştı. Şimdide kalkma sorunu oluyor parçanin uçlarında. Malzeme kaliteli ama 3d baskıya uygun değil sanki, yada ben kullanamadım. Var mı acaba tecrübesi olan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arcanus66

Ookuma abs Filament aldım tablaya yapışmadi bir türlü en son prit sürdüm ve yapıştı. Şimdide kalkma sorunu oluyor parçanin uçlarında. Malzeme kaliteli ama 3d baskıya uygun değil sanki, yada ben kullanamadım. Var mı acaba tecrübesi olan.

Isıtıcı tablayı 105 - 110 derecede tut. Dışarıdan hava akımı almamasına dikkat et. Köşelere fare kulağı ekle
  • mcsultan M kullanıcısına yanıt
    O sıcaklıklarda da yapışmadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arcanus66

O sıcaklıklarda da yapışmadi.

Ben o sıcaklıklarda yapışma sorunu çekmemiştim. Bir ihtimal nozzle ile tabla arasındaki mesafe fazla olabilir.Fare kulağı oluşan stresten dolayı kenarlardan kalkmaya etkili. Ancak uzun baskı süresinde, oda kenarlardan kalkmaya başlayabilir. Fare kulaklarını mandal ile sıkıştırmışlığım vardı abs baskıda.
  • Baski yuzeyi de fark edebilir belki cam, metal, kapton bant, mavi bant...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tekrar merhaba arkadaşlar dün karşılaştığım extruder motorunun dönmeme sorununu bir türlü çözebilmiş değilim. Bugün yeni Arduino mega ve ramps 1.4 aldım fakat hala aynı motor dönmüyor sanırım kullandığım marlinde hata var veya bir şeyleri atlıyorum. 3 çeşit program denedim olmadı. Kafayı yemek üzereyim.
    Çalıştığından emin olduğunuz program varsa paylaşabilirseniz çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doorbay

Tekrar merhaba arkadaşlar dün karşılaştığım extruder motorunun dönmeme sorununu bir türlü çözebilmiş değilim. Bugün yeni Arduino mega ve ramps 1.4 aldım fakat hala aynı motor dönmüyor sanırım kullandığım marlinde hata var veya bir şeyleri atlıyorum. 3 çeşit program denedim olmadı. Kafayı yemek üzereyim.
    Çalıştığından emin olduğunuz program varsa paylaşabilirseniz çok sevinirim

Acaba sürücüyü ve motor kablosunu ramps da 2. ekstruder yuvalarına takıyor olabilir misin ? Eposta adresini gönderebilirsen ordan benimkini atayım. (corxy). Ayarları uymasa da motor hareketi için bakarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcsultan -- 14 Şubat 2017; 1:46:22 >

• Doorbay kullanıcısına yanıt
    Kablo bağlantınızın ve ramps bağlantısının fotosunu atar mısınız. bakalım bi

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuforhan

Kablo bağlantınızın ve ramps bağlantısının fotosunu atar mısınız. bakalım bi

Bütün kablolar bağlı iken de resim çektim ama hiç bir şey belli olmadığı için eklemedim sadece extruder kablosunu taktım.
    Ramps ile arduino arasında hiç boşluk yok tam oturuyor. A4988 sürücüsünü E0 kısmına takıyorum kabloyu da oraya takıyorum olmuyor, E1 kısmına taktım yine olmadı jumperlar ile bütün kombinasyonları denedim ama yine olmuyor. Extruderi deneme amaçlı X eksenine takıyorum hiç sorun yok filamenti sıyırmadan basıyor ama ne E0 da ne de E1 çıkışında çalışıyor.
    |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021
    |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

• mcsultan M kullanıcısına yanıt
    E postam: doorbay16@gmail.com
    Yazılım olarak ne kullanıyorsunuz ?

Bir de yazıcınız sigma ise şunu dener misiniz :http://www.thingiverse.com/download:1332261
    Marlin gönderdim.
  • İkinize de çok teşekkür ederim sorun yazılımdaymış. Canavar gibi çalışıyor şimdi.

Yusuforhan hocam sizin gönderdiğiniz yazılımla biraz oynayarak kendi yazıcıma uygun hale getirdim ama bir sorunla karşılaştım repetier yazıcıya bağlanıyor fakat manuel kontrol veya yazdırma işlemi başlatamıyorum. Sd kart ile sorunsuz baskı yapıyor.

Tekrardan teşekkürler.

Hallettiğinize sevindim, ayrıca repetier üzerinden port olarak 115200 olarak seçerseniz bağlantı başarılı olarak sağlanır.
    Geçmiş olsun. Sevindim hallettiğine. Zaten bilgisayardan yazdırman çok mantıklı değil. Bağlantı hatası, usb uyku modu vs. sorun yaşayabilirsin. Sd karttan devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doorbay

İkinize de çok teşekkür ederim sorun yazılımdaymış. Canavar gibi çalışıyor şimdi.

Yusuforhan hocam sizin gönderdiğiniz yazılımla biraz oynayarak kendi yazıcıma uygun hale getirdim ama bir sorunla karşılaştım repetier yazıcıya bağlanıyor fakat manuel kontrol veya yazdırma işlemi başlatamıyorum. Sd kart ile sorunsuz baskı yapıyor.

Tekrardan teşekkürler.

İşte o yüzden ben defalarca dedim ki, "lütfen önce araştırın kontrol edin sonra bu konuya yazın."
    Şu an 217. sayfadayız ve sürekli aynı sorunlar ve cevaplar.
  • D-Bot için gerekli v-slot aliminyum sigma profil bulabilen var mi Turkiye'den ya da yurtdışı uygun fiyata?

http://openbuildspartstore.com/v-slot-linear-rail

• serser12 S kullanıcısına yanıt
    TR de yok ne yazık ki o profil. Ancak TR de olan profillere uygun tekeri şuradan yazarak bulabilirsiniz sanırım

https://www.facebook.com/groups/288169128220822/?fref=ts
  • yusuforhan kullanıcısına yanıt
    Yusuf Bey tekrar çok teşekkürler. Hızır gibisiniz. D-bot sevdasından vazgeçeceğim sanırım bu gidişle. Malzemeler sıkıntı biraz.
  • serser12 S kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, Dbot yapan arkadaşlar var ancak dediğiniz gibi birçok malzeme sıkıntı. Ama yine de yapılmayacak şey değil.
  • 
Sayfa: önceki 215216217218219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.