Şimdi Ara

## 3D Mark 03 ve 05'de 2600XT ile HWBOT'da DÜNYA 3. lüğü... ## (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
0
Favori
4.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: drekeskin

İkinciel dünyası hiickimse depreminin etkilerini yeni atlatırken şimdi de OVERCLOCK dünyasının depremi olacak gibisin,yavaş azcık ya.takip zor oluyor...

hehe, sıra burada ama benim bilgim bayağı eksik, inşallah yardımlarla bişeyler yaparım, tabi maddiyat da gerekli, ist.da olsam belki gerekli bazı şeyleri ödünç temin ederek bişeyler yapılabilirdi ama okul bitip kendi paramı kazanana kadar böyle küçük şeyler. Erhan abi sponsor olacan artık bu sıralar

quote:

Orjinalden alıntı: combata

Korayın ID 340.000 ikinci elde rekor kıracak nerdeyse bu kadar kısa sürede 1800 mesaj

200 tane de alışveriş yaptık ama di mi, başlarda biraz fazla yorum yazıyodum bana ne ise

quote:

Orjinalden alıntı: Erdemliol

Koray ben senin saphphire modunu buldum... Ama vermem

pencil mod lazım bana, vmod zaten yapamam ben, pencil mod buldun da vermiyosan seni Türk ceza kurumuna havale ediyorum

• Kartının soğutucusunu sök ve önlü arkalı resimlerini yolla buraya. GDDR4 yapıda bellek voltaj devreleri belki bir ihtimal değişmiş olabilir ama gpu voltaj devreleri büyük ihtimalle değişmemiştir. Değişse bile sadece yeri kaydırılmıştır. Sen özellikle arka tarafın fotoğraflarını çekip buraya koy
  • quote:

Orjinalden alıntı: AbsoluteZero

Kartının soğutucusunu sök ve önlü arkalı resimlerini yolla buraya. GDDR4 yapıda bellek voltaj devreleri belki bir ihtimal değişmiş olabilir ama gpu voltaj devreleri büyük ihtimalle değişmemiştir. Değişse bile sadece yeri kaydırılmıştır. Sen özellikle arka tarafın fotoğraflarını çekip buraya koy

Yarın arkadaşımdan makine alıp resimleri çekicem makro modunda, bende yok düzgün bişey, 1.3mp telefonun kamerası var Bence işlemcinin katkısıyla bile bayağı fark edecek skor ama tabi kalıcı olması için pencil mod gerekli Teşekkürler ilgi için üstad

• Pencil mode'da var
  • quote:

Pencil mode'da var

Erdem msne gel de ben sana güzel bi cevap vericem şimdi 4 ceza puanım var, bu sıra ceza almamam lazım da
  • quote:

Orjinalden alıntı: hiickimse

quote:

Pencil mode'da var

Erdem msne gel de ben sana güzel bi cevap vericem şimdi 4 ceza puanım var, bu sıra ceza almamam lazım da

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: hiickimse

quote:

Pencil mode'da var

Neyse abi sevmediği takımın Avrupada da başarısız olmasını isteyen taraftar gibi bişe biliyosan da söylemiyosan seni ayıplarlar

Murat abi yardım edecek bana, kimmiş kral görelim canım

• Koraycım seni de beklettik kusura bakma...Bu kadar alınacağını bilmezdim

http://www.topmods.net/articles/?id=104

Arkadaşlar burda hem sapphire 2600xt ddr4 hemde palit 2600xt ddr3 vmode ve pencil modeları mevcut.. Kendine güvenen arkadaşlar denesin.... 2600 pro ekran kartımı satmıştım şimdi tekrar arıyorum 2. elde... Elime geçince kartı bi güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sys_tweaker -- 10 Aralık 2007; 0:10:52 >

• quote:

Koraycım seni de beklettik kusura bakma...Bu kadar alınacağını bilmezdim

http://www.topmods.net/articles/?id=104

Arkadaşlar burda hem sapphire 2600xt ddr4 hemde palit 2600xt ddr3 vmode ve pencil modeları mevcut.. Kendine güvenen arkadaşlar denesin.... 2600 pro ekran kartımı satmıştım şimdi tekrar arıyorum 2. elde... Elime geçince kartı bi güzel

He şöyle yola gel, gerçi sana ihtiyacım yoktu =p

http://www.topmods.net/images_art/SaphireHD2600XT/15.GIF

Şu resimdeki sarı noktayı mı karalıycam kurşun kalemle yani? ee sonra? karalamayla ne oluyo yani , pencil mode nedir nasıl yapılır

• Evet sarı nokta kurşun kalem ile karalanacak... Bu arada pencil modun mantığını da özetleyelim...

Normalde işlemcilerde olan bios ve windows üzerinden voltaj arttırma özelliği bazı üst seviye kartlar ve v-ranger gibi firma tarafından özelleştirilmiş modeller olmadığı sürece ekran kartlarında mümkün değil... Yazılım ile mümkün olmayınca da bunun çözümü son kullanıcının pratik zekası ve hünerli ellerine kalıyor...

Yazılımla mümkün olmayan voltaj vermeyi kartın üzerindeki dirençlerin değerleri ile oynayarak değiştiriyoruz... Ör olarak hiickimse'nin verdiği resimdeki direnç ekran kartı voltajını değiştirebileceğimiz nokta... Direncin üzerini 2b kalem ile karalayarak mevcut direnci düşüreceğiz... Sabit akım altında direnç düşünce doğal olarak voltaj artmış olacak... Direnci karalarken yanımızda direncin değerlerini ölçmek için bi adet multimetre bulundurmamız şart.. Çünkü kalemle ne kadar direnç düşürdüğümüzü bilmek çok zor...

• quote:

Evet sarı nokta kurşun kalem ile karalanacak... Bu arada pencil modun mantığını da özetleyelim...

Normalde işlemcilerde olan bios ve windows üzerinden voltaj arttırma özelliği bazı üst seviye kartlar ve v-ranger gibi firma tarafından özelleştirilmiş modeller olmadığı sürece ekran kartlarında mümkün değil... Yazılım ile mümkün olmayınca da bunun çözümü son kullanıcının pratik zekası ve hünerli ellerine kalıyor...

Yazılımla mümkün olmayan voltaj vermeyi kartın üzerindeki dirençlerin değerleri ile oynayarak değiştiriyoruz... Ör olarak hiickimse'nin verdiği resimdeki direnç ekran kartı voltajını değiştirebileceğimiz nokta... Direncin üzerini 2b kalem ile karalayarak mevcut direnci düşüreceğiz... Sabit akım altında direnç düşünce doğal olarak voltaj artmış olacak... Direnci karalarken yanımızda direncin değerlerini ölçmek için bi adet multimetre bulundurmamız şart.. Çünkü kalemle ne kadar direnç düşürdüğümüzü bilmek çok zor...

Hocam çok kadresiz adamım yahu, modem bozuldu nete giremedim dün, bu pencil modu yapabilirim her an
    dün hazır internet yokken, gece 3 saat boyunca core2 duo işlemci fanının ayaklarını kırdım zar zor monte ettim ekran kartına, 3 saatten de çok sürdü belki. Ama işlemci oc li halde bile boşta 35 dereceyi geçmiyor, multimetre olmadan da karalasam oc yapsam ne olur ki? zaten ısınacağı yok bunun. bu arada birazdan kargoya gidip alıcam Murat abinin yolladığı işlemcileri. Şimdi daha evde değilim, inşallah net problemini halledicem bi modem aldım yeni kurabilirsem

• Mulimetre olmadan yapma...

Hacu nası taktın stok fanı ekran kartına... Bende de evde 2 tane var fazladan.. Bu arada 2. elde 2600xt ile takas yapıyorum 8600gt'yi.. Ama alacağım kart ddr3... Senle baya baya kapışcaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sys_tweaker -- 11 Aralık 2007; 19:20:31 >
  • 3 yazdım ama 4 saati bile geçmiş galiba uğraşma süresi Vidaladım işte arkadan stok fana gelen yerleri tespit ettim ama, bi tarafı ayarlıyorum diğeri kayıyo, bi de tam bakırın üstüne gelmesi gerekiyor gelmeyince tekrar sök filan. 4 saat uğraştım ekran kartında bi küçük çizik bile yok, amma becerikliymişim maşallah nazar değmesin, maşallah de len
    şu bilmem ne metreyle ben o ölçme işini yapamam ya, bi e6600 le skor alayım sonra direk karalıycam bişey olursa stok fanı takıp yallah garantiye, gerçi kesin karar vermedim bakalım. xeon yerine yanlış işlemci geldi yalnız, en iyi şansım e6600e kaldı, daha da uğraşmıycam satıcam kartı, borç harç boğazı geçti

## 3D Mark 03 ve 05'de 2600XT ile HWBOT'da DÜNYA 3. lüğü... ##

• benim eski 2600xt yi ne hale sokmuşsun leennn adam gibi bi pencil mode yapıp bi hız aşırtma uygulasan tamamdır. hadi bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXPANDER -- 11 Aralık 2007; 20:38:55 >
  • O Fan Çok Performanslı Olur
    Nası Taktın Yaa
  • quote:

Orjinalden alıntı: EXPANDER

benim eski 2600xt yi ne hale sokmuşsun leennn adam gibi bi pencil mode yapıp bi hız aşırtma uygulasan tamamdır. hadi bakalım.

Walla var ya bunda fan olmasa kağıt gibi bişey, üstünde iki tane devre var ya 20gr yoktur fansız hali, teknoloji nasıl gelişmiş Pencil moddan emin olamıyorum, benim kuzen de teknik konulardan biraz anlar, ona bi danışcam bu akşam, sonunda internete kavuştum

quote:

Orjinalden alıntı: ylpc

O Fan Çok Performanslı Olur
    Nası Taktın Yaa

4 saatte taktım, yukarıda da açıklamalar var biraz, ayakları penseyle kırana kadar anam ağladı, eldivensiz denemeyin elinizde morluklar oluşabilir, aşırı sağlam yapıyolar şu fanı, gören de bişe sanacak

Not: Evinizde denemeyin, ekran kartını çizmeden takmak mucize sayılabilir, ve mucize gerçekleşti şu an Yükte 40 dereceyi geçmedi beş dkdır filan bekliyorum küp dönerken(bknz resim)

• Ekran kartı sıcaklıkları süper... Tam pencil modluk hale gelmiş...

Benim 8600gt sonic'in arkasında etiket olmasa çoktan intel stok fanı takmıştım... Multimetre ile ölçüm yapmak zor bişey değil... Sen yeterki yapmaya karar ver ben sana herşeyi anlatırım
  • Gençlik baya bi ateşli

Yarışta ben de varım. 12.5k cepte

Yakında daha da yükseğini yaptığımda ss'leri koyarım buraya

Bu arada erdem zannedersem 2600 ile takaslıyorsun 8600'ü. 7600'deki gibi kapışırız tekrardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaRKN' -- 12 Aralık 2007; 5:34:15 >
  • Termal Macun Sürdün İnşallah
    Ac5 Kullan
  • quote:

Orjinalden alıntı: talhagercek

Gençlik baya bi ateşli

Yarışta ben de varım. 12.5k cepte

Yakında daha da yükseğini yaptığımda ss'leri koyarım buraya

Bu arada erdem zannedersem 2600 ile takaslıyorsun 8600'ü. 7600'deki gibi kapışırız tekrardan

Ooo talha nerelersesin sen yaa

Sapphire 2600xt ile takas yapıcam herhalde haftasonu bakalım... Ram hızı biraz düşük ama olsun... 800/1400 kart...

Bu arada 8600gt'yi vermeden keşke bi quad işlemci ile 2006 testi yapabilseydim... Adamla 975 gpu ile 8.5k almış ben 7.5 alıyorum

Gelsinde kapışalım talha

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.