Şimdi Ara

3D LED Tv Tavsiye !!!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
18.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bende odama 3d tv almak istiyorum ama konuyu okuyunca kafam çok karıştı. Kullanacağım oda yatak odası olduğu için çok büyük olmasına gerek yok 40-42" yeterli gelecektir. Kullanım amacım %60 ps3 oyun %40 film ve tv izlemek olacak. Alacağım tv nin 3d veya 2d oyun ve aynı zamanda film performansı iyi olsun bütçe çok abartılı olmamak şartıyla sıkıntı değil.
    Kafam dan sony geçiyor ama 40" tv de samsun ve sony çok fark edermi bilemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
  • Bir arkadaşım Samsung 6500 serisini odasına aldı. Memnun, ama oda küçük olduğu için gözü biraz yoruluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GOKHAN OZKAN -- 13 Şubat 2012; 21:19:34 >
  • az önce araştırdım sony de 40 HX800 modeli, samsung ta 40d8000 modeli, lg de de 42LW650S modeli gözüme çarpıyor. Tabi başka konularda bu sony lerde ek bişeyler daha alınması gerektiği vs falanda yazıyor ama pek anlamadığım için tv de oyun ve bluray film performansı benim için önem kazanıyor. Bu arada benimde izleyeceğim mesafe 2 metre civarı olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi romeoclarks -- 13 Şubat 2012; 21:57:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: romeoclarks

az önce araştırdım sony de 40 HX800 modeli, samsung ta 40d8000 modeli, lg de de 42LW650S modeli gözüme çarpıyor. Tabi başka konularda bu sony lerde ek bişeyler daha alınması gerektiği vs falanda yazıyor ama pek anlamadığım için tv de oyun ve bluray film performansı benim için önem kazanıyor. Bu arada benimde izleyeceğim mesafe 2 metre civarı olacak.

Sony HX800 yerine HX820 tavsiye ederim.Ayrıca Samsung'larda ps3 performansının tatmin edici olmadığını biliyorum.Electroworldte 40NX720 +Ps3 2999tl.46Hx720 + Ps3 3.399TL olması lazım.Samsung'tan mümkün olduğunca uzak dur.Ben alıp iade ettim.LG yerine de aynı paneli kullanan Philips 7696k modeli olabilir.Ama alabiliyorsan Sony'den şaşma
  • quote:

az önce araştırdım sony de 40 HX800 modeli, samsung ta 40d8000 modeli, lg de de 42LW650S modeli gözüme çarpıyor. Tabi başka konularda bu sony lerde ek bişeyler daha alınması gerektiği vs falanda yazıyor ama pek anlamadığım için tv de oyun ve bluray film performansı benim için önem kazanıyor. Bu arada benimde izleyeceğim mesafe 2 metre civarı olacak.

Gidip de serilerin en ust modellerine bakmissiniz birincisi D8000 PS3 icin en yuksek input lag deger veren panellerdendir. Keza serideku diger modellere gore 650s de oyle.

Odanizda, dar mesafede kullanacaginiz panele o kadar para verneyn bence. Kampanyalarda 1998 tl fiyatla 3D LED tv alabilirsiniz 42"boyutunda.

• trakia_;

Sony nin sitesinde 40" için HX820 yi göremedim, 46" için var gözüküyor. 46" odama çok büyük gelir.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

dusty;

Evet 40"-42" de serilerın en üst modelinden birini almak istiyorum :) çünkü bu alacağım tv yi yatak odasıda olsa yoğun bir şekilde kullanacağım. Evimde kendi çapımda yaptığım bir sinema odası var orda 55" x3500 kullanıyorum ama o odada malesef rahat bir şekilde tv vs izleyemiyorum. 3D tv leri merak ettiğim içinde odama iyi bir 3D tv almak istiyorum. Bu alacağım tv ileride sinema odasına alacağım 60" ve üzeri yeni nesil bir 3D tv için referans olacak.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Yukarıda bana alıntı yapılarak yazılmış ikinizin mesajıda birbirine zıt olmuş :)

PS3 oyun (2D ağırlık) ve Bluray sinema performansında,

Sony HX8xx serisi mi iyidir yoksa Samsung D8000 mi?

• HX820 tabii ki.
  • quote:

trakia_;

Sony nin sitesinde 40" için HX820 yi göremedim, 46" için var gözüküyor. 46" odama çok büyük gelir.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

dusty;

Evet 40"-42" de serilerın en üst modelinden birini almak istiyorum :) çünkü bu alacağım tv yi yatak odasıda olsa yoğun bir şekilde kullanacağım. Evimde kendi çapımda yaptığım bir sinema odası var orda 55" x3500 kullanıyorum ama o odada malesef rahat bir şekilde tv vs izleyemiyorum. 3D tv leri merak ettiğim içinde odama iyi bir 3D tv almak istiyorum. Bu alacağım tv ileride sinema odasına alacağım 60" ve üzeri yeni nesil bir 3D tv için referans olacak.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Yukarıda bana alıntı yapılarak yazılmış ikinizin mesajıda birbirine zıt olmuş :)

Dostum HX820'nin 40 inch olanı zaten yok.Ama aynı özelliklerde olan önünde gorillagloss cam olmayan modeli hx720'yi tavsiye ederim.Oyun performansı,görüntü performansı olarak çok tatmin edici televizyondur.İstanbulda isen yada başka bir şehirde isen varsa git bir Sony Cnter'a deki Fatih Historiya alışveriş merkezinde bulunan Sony Center'da 40nx720 2.699TL.40HX720 2.899TL gibi bir fiyattan satılıyor.Aynı fiyattan verirseniz alabilirim dersen kesin sana bir güzellik yaparlar.Sony Cnter'lar ciddi bir indirim yapıyorlar hele ki başka bir Sony Center ile fiyat kıyaslaması yaparsanız kesinlikle aynı fiyatlara inerler :=)))

quote:

Sony HX serisinin yanında Samsung'un esamesi bile okunamaz.Madem 40lık yetecek al bir 40 HX720 bak keyfine derim.Hatta sinema odan varsa ve 60 civarı bir panel alacaksan anladığım kadarıyla ekonomik bir problemin yok.Öyleyse Nisan ayını beklemeni tavsiye ederim HX950 geliyor.Fiyatları bizimi için uçuk olacaktır alabilirsen onu eğer alamazssan bugün için paranın alabileceği en iyi tv olan Sony HX920 panelini tavsiye ederim.Sony Cneter'larda iyi indirim yapıyorlar.Gidip incelemenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 15 Şubat 2012; 10:24:23 >

• quote:

trakia_;

dusty;

İkimizin mesajı zıt değil aslında. Input Lag'ın yüksek olması olumsuz bir durumdur. Input lag değeri yükseldikçe oynanabilirlik düşer. O yüzden bana kalırsa D8000, LW650S yerine çok daha uygun fiyatlı ve çok daha iyi oyun performansına sahip 40-42" boyutunda bir panel alabilirsiniz. Serilerin üst modelleri oyun kullanıcısına hitap etmeyen panellerdir, unutmayın bunu.

• trakia_;

Ben ankara da yaşıyorum, buradaki sony shoplardan henüz fiyat araştırması yapmadım. 40" de HX720, HX800 den dahamı iyidir (fiyatları birbirine yakın)? Nisan ayında çıkacak olan HX950 serisinin veya mevcut modellerden daha iyi bir 40" çıkacaksa bekleyip onu alabilirim. 60" ve üzeri alacağım 3D tv için bir sonraki nesil 3D tvleri beklemeyi düşünüyorum. O kadar para verip 1 sene sonra pat diye yeni nesil tv piyasaya sürülünce moralim bozuluyor (55"x3500 de bunu yaşadım).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

dusty;

O zaman input Lag tan dolayı samsung u eliyorum.Ama serilerin üst serileri gerçekten oyun kullanıcısına hitap etmiyorsa o zaman bu tv lere bu kadar para vermenin anlamı kalmıyor.
  • romeoclarks

HX720 HX800'den daha iyidir.HX720 özellik olarak HX820 ile aynı özelliklere sahiptir sadece önünde gorilla glass cam yoktur.Yani özellikler aynı sadece design farklılıkarı vardır.HX800 daha eski bir modeldir.2010 yılı modeli olması lazım.Onu da o yüzden direk eleyebilirsiniz :=)))60 ve üzeri TV için bence bekleyin ama 40 olan için saede oyun ve blu-ray için düşünüyosanız hx720 işinizi fazlasıyla görecektir.Benim tahminim Nisan'dan sonra 40 civarı HX750 gibi bir seri gelebilir ama emin değilim.
  • quote:

trakia_;

Ben ankara da yaşıyorum, buradaki sony shoplardan henüz fiyat araştırması yapmadım. 40" de HX720, HX800 den dahamı iyidir (fiyatları birbirine yakın)? Nisan ayında çıkacak olan HX950 serisinin veya mevcut modellerden daha iyi bir 40" çıkacaksa bekleyip onu alabilirim. 60" ve üzeri alacağım 3D tv için bir sonraki nesil 3D tvleri beklemeyi düşünüyorum. O kadar para verip 1 sene sonra pat diye yeni nesil tv piyasaya sürülünce moralim bozuluyor (55"x3500 de bunu yaşadım).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

dusty;

O zaman input Lag tan dolayı samsung u eliyorum.Ama serilerin üst serileri gerçekten oyun kullanıcısına hitap etmiyorsa o zaman bu tv lere bu kadar para vermenin anlamı kalmıyor.

Tabii ki öyle, eğer ki kullanıcının öncelikli kriteri oyunsa serilerin en düşük modelleri, en az fonksiyona sahip olan paneller daha iyi performans sunuyor. Bu panellerin oyun performansları yabancı inceleme sitelerinde uzun uzun değerlendiriliyor zaten. Mutlaka okumanı öneririm. LW650S yerine, LW4500 oyuncunun daha çok işini görür. Sony paneller de PS3 ile daha iyi performans sunarlar ama en iyi oyun performansını 2D özelliği kıstas olursa Toshiba'nın orta segment panelleri verir.

3D için SG'de Sony, FPR'da LG bakabilirsin.

Beklemeyeyim diyorsanız da HX720 sizin için doğru seçimdir.

• Arkadaşlar ikinizede beni aydınlattığı için çok teşekkür ediyorum. Alacağım tv nin ps3 ve bluray performansını ilerleyen zamanlarda sizinle paylaşacağım.
  • Rica ederiz, bu arada size tavsiyem PS3'ü alıp, denemeye gitmenizdir. Yalnız deneyeceğiniz her TV'yi oyun moduna almayı unutmayın Bekliyoruz izlenimlerinizi.
  • Cevahir Sony Center'ın akşam Teknosa'ya göndermek için çektiğim fotoları ve fiyatlar aşağıda.Yazan fiyatlar taksitli fiyatlarıdır.Nakitte 100TL daha iniyor bilginiz olsun.46NX720 yada 40NX720 düşünenler için iyi bir fırsat olabilir.

3D LED Tv Tavsiye !!!!

3D LED Tv Tavsiye !!!!

3D LED Tv Tavsiye !!!!

http://imageupload.org/en/file/182087/img-birlikte-tv.jpg.html

http://imageupload.org/en/file/182086/img-40nx.jpg.html

http://imageupload.org/en/file/182085/img-0461.jpg.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 16 Şubat 2012; 9:47:49 >

• 3D LED TV alacaklara f/p açısından LG LW 650S Modelini öneririm mükemmel yanlız 42" aldım ben keşke daha büyük ekran alsaydım diyorum.
  • LG Öneriyorum çünkü gözlük teknolojisi çok gelişmiş ve 3D Harika ötesi gözlükler hafif ve ucuz daima LG
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Rica ederiz, bu arada size tavsiyem PS3'ü alıp, denemeye gitmenizdir. Yalnız deneyeceğiniz her TV'yi oyun moduna almayı unutmayın Bekliyoruz izlenimlerinizi.

Yakın bir zamanda PS4 çıkacağı zaman, muhtemelen gözlüksüz olarak 3D destekli olarak çıkacağını sanıyorum. Yoksa başka özelliği yoktur bana göre. Yani anlatmak istediğim şu ki, PS4 çıktığında haliyle cafeciler 3D televizyonlara rağbet edecek. Firmalar bunu bilip 3D televizyonların fiyatını arttırabilirler diye düşünüyorum. Düşünsenize Türkiye'de onbinlerce cafenin PS4'ten dolayı 3D televizyon alımına akın edeceğini?

Acaba diyorum böyle bir ihtimale karşı şimdiden 3D televizyonları yavaş yavaş almaya başlasak mı? Yoksa tam olarak ne zaman çıkacağı belli olmayan PS4'ün, çıktığı vakitlerde de 3D televizyonu almak mı daha iyi? Teknoloji çok hızlı gelişiyor. Şimdi alsam yarın bir gün daha iyisi adı altında başka model çıkacak. Ama her halükarda şimdiden alacağımız 3D televizyonların PS4'e de uygun olacağını zannediyorum.

Ayrıca Media Markta, Samsung 3D televizyonu incelerken gözlüksüz olarak 3D kanal izleniyordu. Üzerinde; Samsung ve bilmem hangi kanalın iş birliği ile gözlüksüz olarak 3D yayın yapan kanal vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stones -- 21 Mart 2012; 23:57:21 >

• Hocam PS3 kafelerde 3D TV'ler oluşmaya başladı bile. Mesela forumdan bir arkadaşımız Ortaköy'de PS3 kafesine sanırım 7 tane 3D destekli TV almıştı. Onun için PS4'ü beklemelerine gerek kalmadı. PS3 güncellemeyle her tür 3D'ye destek sağlıyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Hocam PS3 kafelerde 3D TV'ler oluşmaya başladı bile. Mesela forumdan bir arkadaşımız Ortaköy'de PS3 kafesine sanırım 7 tane 3D destekli TV almıştı. Onun için PS4'ü beklemelerine gerek kalmadı. PS3 güncellemeyle her tür 3D'ye destek sağlıyor zaten.

Yani şimdiden alınır diyorsunuz. Samsung modeli vardı hayran kaldım görüntüye. Tabi 16 bin lira filandı fiyatı. Kısmet olursa bende şimdiden almaya başlarım. Yoksa PS4 çıkacağı zaman 3D tv'lerin fiyatları uçar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stones -- 22 Mart 2012; 15:40:37 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.