Şimdi Ara

3D LED Tv Tavsiye !!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
18.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yani bir futbol oyunu oynadığını düşün, tuşa basman ile TV nin bunu algılayıp ekranda tuşa basmanın sonucunu gördüğün ana kadar geçen süre. Görüntü gecikmesi yani.
    Bana sorarsan LW650S kullanıyorum 42", input lag şikayetim yok. Tabii doğru video ayarlarını yapman şart.
  • Samsung D7000 mi Sony Hx720 mi yoksa başak bir tv mi?Teknosa'dan başak bir ürünle ilgili olarak 3.000TL hediye çekim var ve turuncu indirimde de geçerli.Acaba turuncu indirimden kendime Samsung mu Sony mi yoksa Philips mi almalıyım?Hangi modeli tavsiye edersiniz?Max bütçem 3.500TL.Kafam çok karışık.
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: techraven

Yani bir futbol oyunu oynadığını düşün, tuşa basman ile TV nin bunu algılayıp ekranda tuşa basmanın sonucunu gördüğün ana kadar geçen süre. Görüntü gecikmesi yani.
    Bana sorarsan LW650S kullanıyorum 42", input lag şikayetim yok. Tabii doğru video ayarlarını yapman şart.

techraven hocam sizin ve dusty isimlerinizi LW serisi ile alakalı tüm konularda yorumlarınızla görüyorum. PS3 bugün satın aldım. şimdi 3D tv alıcam nasipse. Bana net olarak PS3 te sorunsuz bir şekilde (yada min düzeyde) kullanacağım tv modelini önerebilir misiniz. LG yada phil de olur. Smart tv yada receiver şart değil. teşekkürler
  • - 2d-3d çevirme özellği
    - dahili uydu antent özelliği
    - yüksek kontras
    - mkv oynaatma
    - Tv'den kayıt imkanı
    - pasif gözlük olayı
    - tasarım oalrakta şık 42" - 37" arası
    - Smart tv özelliği (yukarıda sıraladığım özellikler mevcutsa bundan vazgeçebilirim )

özelliklerini arıyorum. Kuulanım amacım ps3 oynama, 3d ve bluray filmler .....techraven arkadaşım senin bilgi ve tecrübelerine güveniyorum cevaplarsan sevinirim ...
  • Arkadaşlar şu an en gözde cihaz 5500 değil mi LW serisi...yani direk önerebilirsiniz düşünmeden...?veya muadili philips ler...kafamda netleşti lw5500...daha iyi , daha fazla ne olabilir?

Bir de bunun beyazını bulma ihtimalimiz yoktur değil mi...veya bildiğiniz bu özellikte beyaz cihaz gördünüz mü hiç?
  • Düşünmeden direkt önerebilir misiniz derseniz hiçbir paneli öneremem size. Ancak siz araştırıp, kafanızda netleştirmeye yaklaştıysanız size tavsiyede bulunabilirim.

Şimdi her koşulda bu LG'den de, muadili Philips'den de DTS alamayacaksınız USB üzerinden film oynatırken. DTS uzantısı yerine AC3 tercih ederseniz ya da media player veya laptop, PC bağlarım derseniz zaten sıkıntı olmaz.

Öyun konusunda da LW4500 -kendim kullandığımdan- modelinden sonra önerebileceğim panel LW5500'dür. Referansı forumda ana konunun ilk mesajında var yanılmıyorsam video olarak.

Beyaz cihaz neredeyse bilinen markalarda hiç yok ama Apple eğer spekülatif TV'sini çıkarırsa onun beyaz olacağına eminim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

Arkadaşlar şu an en gözde cihaz 5500 değil mi LW serisi...yani direk önerebilirsiniz düşünmeden...?veya muadili philips ler...kafamda netleşti lw5500...daha iyi , daha fazla ne olabilir?

Bir de bunun beyazını bulma ihtimalimiz yoktur değil mi...veya bildiğiniz bu özellikte beyaz cihaz gördünüz mü hiç?

Beyaz olarak Philips 7906 var.Turuncu indirimde 2.500 tl oluyor.Dizayn ve duruş olarak çok iyi.İnput lag konusunu bilmiyorum ama 3D konusunda LG ile aynı paneli kullanmasına karşı 3d efektler çok daha başarılı.

LW4500 ile çok film seyrettim,aynı filmde görüntü kalitesi 7906'da kesinlikle 1 kademe önde.Amblight olayıda güzel.Fakat turuncu indirimde arada 600 TL fark oluyor.Birde Philipste 7 yerine 2 gözlük hediye

• quote:

Orijinalden alıntı: dedekaan

quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

Arkadaşlar şu an en gözde cihaz 5500 değil mi LW serisi...yani direk önerebilirsiniz düşünmeden...?veya muadili philips ler...kafamda netleşti lw5500...daha iyi , daha fazla ne olabilir?

Beyaz olarak Philips 7906 var.Turuncu indirimde 2.500 tl oluyor.Dizayn ve duruş olarak çok iyi.İnput lag konusunu bilmiyorum ama 3D konusunda LG ile aynı paneli kullanmasına karşı 3d efektler çok daha başarılı.

LW4500 ile çok film seyrettim,aynı filmde görüntü kalitesi 7906'da kesinlikle 1 kademe önde.Amblight olayıda güzel.Fakat turuncu indirimde arada 600 TL fark oluyor.Birde Philipste 7 yerine 2 gözlük hediye

7906 philips in tam model adı nedir??baktım google dan ama h olanı da var...ben 5500 ün muadili olan 120 cm olanı arıyorum..hangi model?(gerçi şu an araştırıyorum ama..)

Evet 7906h modeli 42"...47" yok hiç bir yerde...ama çok beğendim...almışken de 47 olsun diyorum offfff....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancanax -- 6 Şubat 2012; 18:15:01 >

• Tam olarak uzantı şu şekilde;

PHILIPS 42PDL7906H/12 AMB Easy 3D FHD LED LCD TV

Teknosada var.Şu an fiyatı yüksek ama turuncu indirimde 2.500 TL ye satılıyor ve kesinlikle LW5500 'den iyi.Ambilight özelliği bile yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedekaan

Tam olarak uzantı şu şekilde;

PHILIPS 42PDL7906H/12 AMB Easy 3D FHD LED LCD TV

Teknosada var.Şu an fiyatı yüksek ama turuncu indirimde 2.500 TL ye satılıyor ve kesinlikle LW5500 'den iyi.Ambilight özelliği bile yeter.

Ama işte 42"....bana 47 lazım..
  • Samsung 6500 veya 7000 serisi almak istiyorum. İyi bir tercihmidir?
  • 2d-3d çevirme özellği
    - yüksek kontras
    - mkv oynaatma
    - Tv'den kayıt imkanı
    - pasif gözlük olayı
    - Smart tv özelliği (yukarıda sıraladığım özellikler mevcutsa bundan vazgeçebilirim )

özelliklerini arıyorum. Kuulanım amacım ps3 oynama, 3d ve bluray filmler ....

ykmu öneride bulunacak olan arkadaşlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahkuğu

2d-3d çevirme özellği
    - yüksek kontras
    - mkv oynaatma
    - Tv'den kayıt imkanı
    - pasif gözlük olayı

2D -> 3D çeviri + FPR gözlük istiyorsan zaten tek seçeneğin olan seri LG Cinema 3D TV serisi. LW570S ve LW650S modellerine bakabilirsin. Yalnız TV kayıt (PVR) olayını servis menüsünden aktif etmen gerekiyor, yapan da var yapamayan da. Buna bulaşmam diyorsan Dsmart ya da Digiturk HD kutu alman gerekiyor bu özellik için.

• quote:

Orijinalden alıntı: siyahkuğu

-2d-3d çevirme özelliği
    - yüksek kontras
    - mkv oynaatma
    - Tv'den kayıt imkanı
    - pasif gözlük olayı

Sayın Siyahkuğu ,

2D-3D çevirme özelliğine kanmayın. En fazla tvyi aldıktan sonra birkaç defa neymiş diye denersiniz o kadar. Eğer başarılı ve faydalı bir özellik olsa , tvlerinde 2D-3D çevirme özelliği olan kişilerin sürekli olarak gözlük takıp film izlemesi gerekir.

3 boyutlu filmlerde beklenilen özellik filmin dışarı çıkmasıdır. 2D-3D çevirme özelliği ise sadece tvnin içine doğru derinlik verir. Bu işlem basit bir hesaplama işidir. Daha önce başka başlıkta anlattığım ve bir sonraki mesaja ekleyeceğim yöntemle her 3d tvde bu işlemi yapabilirsiniz. Tvleri 3 boyutlu olmayan arkadaşlarımız da aynı yöntemle kırmızı-mavi gözlük ile yine 3 boyutlu film izleyebilirler.

MKV oynatma konusunda da tavsiyelere dikkat edin. Acaba o tvler her türlü filmi oynatabiliyor mu? İki gün sonra "tv şu filmleri açmıyor" deyince kalkıp size harici medya oynatıcı al demesinler...

Harici media player alarak işi çözecekseniz neden usb girişli tvye para veresiniz ki? Çelişkili bir tavır olur ve ne yaparsanız yapın hangi markayı alırsanız alın tvnin kendi usb girişi kadar kaliteli görüntü alamazsınız. Tv usb girişten data olarak filmi alır ve ana işlemcisi ile çözüp ekrana verir. Harici player ise önce kendisi çözer sonra tvye gönderir ve kalite kaybı vardır.

Harici player yerine vga kablo ile tvyi pcye bağlamak hem daha kaliteli sonuç verir hem de codec derdi yoktur. Harici player ayrıca 10 watt kadar harcar. Daha az elektrik harcıyor diye Led aydınlatmalı tv alıp ilave cihaz ile elektrik harcamasını arttırmanın ne anlamı var?

Sürekli adaptörü fişte kalacaktır veya tak çıkart yapmalısınız. Ekstra kablo , bir tane daha uzaktan kumanda , harici cihazın yazılımı , orijinali yok modlu özel versiyonu , açma kapama süresi gibi bir dünya ek sıkıntısı da olabilir. Tvde tek kumanda tuşu ile seyretmenin kolaylığı başkadır.

Tvy kayıt için tvlerin içinde capture işlemcisi yoktur. Sadece dijital kaynaktan kayıt yapar. Bu kayıt çok basit şekilde gelen yayın datasını (transport stream , TS) usbye yönlendirmektir.

Kontrast oranı yüksek olan tvlerde pasif gözlük kullanılmıyor. IPS panel kullanamra tv üreten firmalar pasif gözlük kullanır ama bu tvlerin kontrast değeri , siyah seviyesi ve hızlı sahne ve Sd yayın başarısı düşüştür. Tv aldıktan yine 2 gün sonra yine neden bu tv Sd yayınlları iyi göstermiyor dediğinizde bu markada hep böyle demesinler . (Üreticilerin yazdıkları gerçek dışı milyon mertebesindeki değerlerden bahsetmiyorum.)

Pasif ve aktif gözlüklerin artılarını ve eksilerini ve diğer konuları iyice araştırıp sonradan karar verin. Sizin isteğiniz ile size verilen marka-model tavsiyelerinin ne kadar örtüştüğünü kontrol dein. Acele edip yanlış karar verirseniz , ne demek istediğimi tvyi aldıktan birkaç gün sonra anlarsınız.

• Arkadaşlar ,

http://3dvision-blog.com/2d-to-3d-realtime-video-conversion-script-for-avisynth-v0-3/

başlığında bir script gördüm. Bunun yardımı ile tvdeki her türlü videoyu tvde 3 boyutlu olarak izlemeniz mümkün olabilir. Yapmanız gerekenler :

1.http://3dvision-blog.com/wp-content/files/2d-to-3d-video-conversion-scripts.zip dosyaları indirin.
    2. Avisynth_258.exe programını kurun.
    3. 2d-to-3d-03b.avs dosyasına çift tıklayın , notdefteri ile açılacaktır.
    4.

## 2D to 3D Realtime Video Conversion Avisynth script v0.3b
    ## Made by Anton Belev at 3D Vision Blog
    ##http://www.3dvision-blog.com
    ## Additionally extended by Martin Haverland at audiomh.de for quality resize
    ## and different output modes including interlaced format for use in non-3d specific

players e.g. windows media player.

## Open the video file for conversion, change the video file name
    video2d = DirectShowSource("******")

**** yazan yere video dosyasının adını yazın ve kaydedin. İki tırnak "" arasına yazmaya dikkat edin.
    Örnek :
    video2d = DirectShowSource("Deneme.avi")

5. Bu avs scripti videonun olduğu klasöre kopyalayın.
    6. Sağ tıklayıp PLAY yapın.
    7. Video SBS çeklinde windows media player 6.4 içinde açılacaktır. Media player classic üzerine yine bu avs scripti atarsanız açacaktır. Streoscopic Player da AVS scriptleri açar.

Pc monitörü ve kırmızı-mavi gözlük ile deneme yaptım . Az biraz derinlik oluştu. Biraz işlemci gücü istiyor. Lütfen sizler deneyip sonuçlarını yazın

Not: Aynı klasör içindeki MT yazan dosyalar Multi-Threading ( çoklu işlemci dosyalarıdır). Derinlik verme ve SBS işlemi bilgisayarı biraz zorluyor önce normal şekilde deneyin sonra olmazsa MT olanları denersiniz. Öncelikle avi dosyası deneyin. Yine deneme aşamasında çözünürlük olarak 720p üstüne çıkmayın i mümkünse küçük dosyalrada deneme yapıp sonra büyük dosyalara geçin.

Avs script aslında çok güçlü bir programlama ara dili. Onun vasıtasıyla her türlü video işlemleri yapılabiliyor. Çok basit şekilde hazırlanan sciptler Virtualbud veya başka programlara paslanabiliyor. Bu şekilde aslında olmayan dosyaları diğer programda işlemek , değiştirmek, dönüştürmek mümkün.

Örnek :

ImageSource("Deneme.bmp",0,1499,fps=25.00)

yazıp notedefteri ile avs olarak kaydeder ve sağ tıklayıp oynatorsanız Deneme.bmp resminiz saniyede 25 kare olarak 1500 kare( 1499+1) yani 60 saniye boyunca sanki videoymuş gibi oynacaktır.

3D LED Tv Tavsiye !!!!  3D LED Tv Tavsiye !!!!  3D LED Tv Tavsiye !!!!

• Tavsiyeler çok iyi
  • cevaplarınız için tşkürler

PHILIPS 42PFL7666K/02
    PHILIPS 42PFL7906K
    Philips 37PFL7676k
    PHILIPS 40PFL8605K bu modellerden öneriniz neler arrkadaşlar
  • Peki arkadaşlar lg sitesinde aradığımda çıkan 47LW5500 sayfasında "DISCONTINUED PRODUCT" yazıyor...

Bu ne şimdi

Ne çktı bunun yerine (veya çıkacak?)
  • Aktif, pasif gözlük arasındaki fark nedir?
  • Aşağıdaki linkin ilk mesajını oku;

LG Cinema 3D TV / LG FPR Gözlük Teknolojisi - 2011 LW Serisi
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.