Şimdi Ara

3d çizim sistem önerisi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar 3d max giriş yapıcam bu iş için orta seviye bir sistem toplamaya karar verdim.
    intel i7 3770K işlemci
    corsair H100i sıvı soğutma
    MSİ z77 mpower anakart
    corsair 16 gb 1600 mhz ram
    120 gb ssd+2tb hdd

ekran kartı tarafında kararsızım. 1000 tl civarına sıfır gtx 670 ve ya 2.el quadro 4000 ekran kartı alabiliyorum

sizce ekran kartı tercihimi hangi yönde kullanmalıyım?
    sistem 3d çizim ve oyun amaçlı kullanılacaktır

• Bütçe müsaitse anakartı X79 yapıp işlemciyi 3930k almaya bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

Bütçe müsaitse anakartı X79 yapıp işlemciyi 3930k almaya bakın.

maalesef :) bu sistem bile bütçemi zorluyor açıkçası. x79 la i7 3820 işlemciye geçiş yapsam? yani 3770k ile 3820 arasında gelip gidiyorum açıkçası
  • İleride 3930K ya geçecekseniz mantıklı olur.3770K 3820 render vs konusunda biraz önündedir ama dedigim 3930k ya geçmiyecekseniz 3770k alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raSe34

merhaba arkadaşlar 3d max giriş yapıcam bu iş için orta seviye bir sistem toplamaya karar verdim.
    intel i7 3770K işlemci
    MSİ z77 mpower anakart
    120 gb ssd+2tb hdd

ekran kartı tarafında kararsızım. 1000 tl civarına sıfır gtx 670 ve ya 2.el quadro 4000 ekran kartı alabiliyorum

bütçeni zorluyorsa amd kullanmanı tavsiye ederim. render de çok iyi kullandığım işlemci. o kadar para sayma bence ıntel ıslemcıye onun yerıne ekran akrtını ucurursun hatta olmadı cf yaparısn.. ınan daha cok performans alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_mania

quote:

merhaba arkadaşlar 3d max giriş yapıcam bu iş için orta seviye bir sistem toplamaya karar verdim.
    intel i7 3770K işlemci
    MSİ z77 mpower anakart
    120 gb ssd+2tb hdd

bütçeni zorluyorsa amd kullanmanı tavsiye ederim. render de çok iyi kullandığım işlemci. o kadar para sayma bence ıntel ıslemcıye onun yerıne ekran akrtını ucurursun hatta olmadı cf yaparısn.. ınan daha cok performans alırsın.

Peki gtx 670 mi quadro 4000 mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

intel i7 3770K işlemci
    MSİ z77 mpower anakart
    120 gb ssd+2tb hdd

Alıntıları Göster

eğer sadece iş için alcaksan quaddro. sonucta adamalr onun bıosunu ona göre yazmışlar. fakat oyun da oynarım dersen 670 alabılırsın. Gpu larına bakmak lağzım şimdi.
    mesela şunu da deneyebilirsin bios atıp quadro ya cevırenler varmış. ben tabıkı henuz deneyemedım. 2 tane gtx 470 alırsın renderde ucurur bence seni.. bır tane alsan da 4000 e eşdeğer çalışır.
     3d çizim sistem önerisi.

• Orijinalden alıntı: ilker_mania

eğer sadece iş için alcaksan quaddro. sonucta adamalr onun bıosunu ona göre yazmışlar. fakat oyun da oynarım dersen 670 alabılırsın. Gpu larına bakmak lağzım şimdi.
    mesela şunu da deneyebilirsin bios atıp quadro ya cevırenler varmış. ben tabıkı henuz deneyemedım. 2 tane gtx 470 alırsın renderde ucurur bence seni.. bır tane alsan da 4000 e eşdeğer çalışır.
     3d çizim sistem önerisi.

evet bunu bir ara araştırmıştım ama pek bilgim olmadığı için girmeyi düşünmedim. aklım gtx670 ten yana. yani tabiki bir quadro 4000 kadar olamaz ama çok performans kaybı yaşarmıyım bunu merakediyorum

• Orijinalden alıntı: raSe34

3d çizim sistem önerisi.

evet bunu bir ara araştırmıştım ama pek bilgim olmadığı için girmeyi düşünmedim. aklım gtx670 ten yana. yani tabiki bir quadro 4000 kadar olamaz ama çok performans kaybı yaşarmıyım bunu merakediyorum

GTX 670'te çok karışık modelleri Quadro kadar rahat döndürüp evirip çeviremezsin. Onun dışında bi sıkıntı olmaz. Bu arada render/3d için kesinlikle LGA 2011 anakart tercih et. Dolayısı ile i7 3820 yerinde bir seçim olur. İlerde 2011 platformundan başka bir işlemci alabilirsin. 1155 tavsiye etmem render için çünkü hem önü kapalı platform hem 2011 deki bazı özellikler yok. 2011 platformu fazla pahalı dersen 990 çipsetli bi anakart ve AMD FX 8350 öneririm. Zaten H100 alıcakmışsın 5.0GHz de overclock yaparsın 3820 yi falan aratmaz. 8 çekirdeğin avantajınıda 3d programlarda çok iyi kullanırsın.

• @sorusorcam ısımlı arkadasın lga 2011 ve amd ıcın soyledıklerıne katılıyorum. ozellıkle amd ıcın 8 cekırdegın tadını yaşarsın. h100 ile.
  • ekran kartı konusunda sizin için hangisi önemli? iş mi oyun mu? 670 alırsınız. çok iyi oyun oynarsınız fakat 3d çizim çok iyi yapamazsınız. 4000 alırsınız çok iyi çizim yaparsınız ama çok iyi oyun oynayamazsınız.

h100 yerine noctua'nın hava soğutmaları var h100'den ucuz. onlara bakın. anakart olarak asrock extreme 4 işinizi görür. veya msı g55.
    artan para ile işlemciyi yükseltebilirsiniz. formda 2. el bölümünden bakabilirsiniz. 3930K+anakart şeklinde satanlar var.
  • Orijinalden alıntı: SoruSorcam

3d çizim sistem önerisi.

GTX 670'te çok karışık modelleri Quadro kadar rahat döndürüp evirip çeviremezsin. Onun dışında bi sıkıntı olmaz. Bu arada render/3d için kesinlikle LGA 2011 anakart tercih et. Dolayısı ile i7 3820 yerinde bir seçim olur. İlerde 2011 platformundan başka bir işlemci alabilirsin. 1155 tavsiye etmem render için çünkü hem önü kapalı platform hem 2011 deki bazı özellikler yok. 2011 platformu fazla pahalı dersen 990 çipsetli bi anakart ve AMD FX 8350 öneririm. Zaten H100 alıcakmışsın 5.0GHz de overclock yaparsın 3820 yi falan aratmaz. 8 çekirdeğin avantajınıda 3d programlarda çok iyi kullanırsın.

Amd için dediklerinizi düşünücem. Peki 3770k ile 3820 nin farkı nedir? soket girişinden başka. yani 3820 de olup 3770k da olmayan nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: kaskas123

ekran kartı konusunda sizin için hangisi önemli? iş mi oyun mu? 670 alırsınız. çok iyi oyun oynarsınız fakat 3d çizim çok iyi yapamazsınız. 4000 alırsınız çok iyi çizim yaparsınız ama çok iyi oyun oynayamazsınız.

h100 yerine noctua'nın hava soğutmaları var h100'den ucuz. onlara bakın. anakart olarak asrock extreme 4 işinizi görür. veya msı g55.
    artan para ile işlemciyi yükseltebilirsiniz. formda 2. el bölümünden bakabilirsiniz. 3930K+anakart şeklinde satanlar var.

hocam açıkçası iş birinci planda . zaten quadro 4000 alsam full detaylı olmasada normal seviyede tüm oyunları oynarım. 670 SLİ hakkında ne düşünüyorsunuz? o zaman rahat şekilde işimi görebilirmiyim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaskas123

ekran kartı konusunda sizin için hangisi önemli? iş mi oyun mu? 670 alırsınız. çok iyi oyun oynarsınız fakat 3d çizim çok iyi yapamazsınız. 4000 alırsınız çok iyi çizim yaparsınız ama çok iyi oyun oynayamazsınız.

hocam açıkçası iş birinci planda . zaten quadro 4000 alsam full detaylı olmasada normal seviyede tüm oyunları oynarım. 670 SLİ hakkında ne düşünüyorsunuz? o zaman rahat şekilde işimi görebilirmiyim

slı falan 4000 vereceği performansı veremez. yapıları ve yazılımları farklı. slı sadece oyunlarda çok iyi oynarsınız. genede 4000 kadar yaramaz. ama çok detaylı çizmeyecekseniz. düşük-orta derece bir performansı arıyorsanız yapılabilir. veya tek 670/&80/7970 alınabilir.

• quote:

Amd için dediklerinizi düşünücem. Peki 3770k ile 3820 nin farkı nedir? soket girişinden başka. yani 3820 de olup 3770k da olmayan nedir?

LGA 2011 soketlerin çok çekirdekli işlemcilerde avantajı var mimariden kaynaklı. Daha fazla ram destekliyor, ayrıca ramler için quad-channel özelliği ile daha geniş bant genişliği sağlıyor veri iletimi için vs vs. 3770'te bu olaylar yok. Ha çok fark edilir bişey olur mu? 3820 için olmaz ama daha üst LGA 2011 işlemciler ve 32gb ram takarsanız olur o zaman. Birde bilgisayarda çok karışık bir çizim yapmıyorsanız Quadro karta da çok gerek yok. Savunma sanayiinde çalışıp tank tasarımı yapıyor olsaydınız veya bir makine tasarımı işte o zaman Quadro. Ama ufak tefek ürün tasarımı vs. için GTX 670 alın 4 gb(!) hem oyun oynarsınız hemde 3d işleriniz görülür. Mesela bende 3dmaxta model yapıyorum hem iş hem boş vakitlerimde render falan yapıyorum aynı zamanda oyun oynuyorum ve sistemim yan tarafta yazıyor. Sizde aynısından alın pişman olmazsınız bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoruSorcam -- 10 Nisan 2013; 20:37:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SoruSorcam

quote:

LGA 2011 soketlerin çok çekirdekli işlemcilerde avantajı var mimariden kaynaklı. Daha fazla ram destekliyor, ayrıca ramler için quad-channel özelliği ile daha geniş bant genişliği sağlıyor veri iletimi için vs vs. 3770'te bu olaylar yok. Ha çok fark edilir bişey olur mu? 3820 için olmaz ama daha üst LGA 2011 işlemciler ve 32gb ram takarsanız olur o zaman. Birde bilgisayarda çok karışık bir çizim yapmıyorsanız Quadro karta da çok gerek yok. Savunma sanayiinde çalışıp tank tasarımı yapıyor olsaydınız veya bir makine tasarımı işte o zaman Quadro. Ama ufak tefek ürün tasarımı vs. için GTX 670 alın 4 gb(!) hem oyun oynarsınız hemde 3d işleriniz görülür. Mesela bende 3dmaxta model yapıyorum hem iş hem boş vakitlerimde render falan yapıyorum aynı zamanda oyun oynuyorum ve sistemim yan tarafta yazıyor. Sizde aynısından alın pişman olmazsınız bence.

çok sağolun verdiğiniz bilgiler için. 2011 soket ileriye yönelik daha mantıklı duruyor haklısınız. yetmediği yerde 3930k işlemci ve 670 yerine bir quadro 4000 alırım yine uzun süreler beni götürür

• Syn. raSe34 eğer kusuruma bakmaz ise yaklaşık problemleri olan ve masaüstü bilgisayar toplama arefesinde olan birisi olarak araya bir gpu sorusu da ben iliştirmek isterim . Daha düşük profilde amd tabanlı bir sistemde 600-700 tl bütçe ile bir gpu alarak tamamlamak isterim . Kullanılacak program revit 2013 olacak . Amd'nin v4900 kartı internette araştırırken ilgili benchlerde quadro'nun giriş modeli 600'e göre çok daha iyi görünmekte diğer taraftan nvidia'nın oyun pazarına yönelik gtx660ti profesyonel kartlar dışında giriş seviyesinde altı çizilen kartlardan biri . Revit , Cad ve görselleştirme anlamında sınırlı bir max kullanımı olacak , oyun ile ilgimiz yok . Bilgisayarı üniversite öğrencisi kardeşim için topluyorum ve mesleki açıdan mimarlık uygulamaları alanıma girmediği içinde seçim konusunda kafam hayli karışmış halde . Maddi imkanlarım sınırlı , değerli donanımhaber üyelerinden bu bağlamda yardımlarını esirgememelerini diliyorum . Bu dizin altında bir başlıkta açmıştım fakat pek rağbet görmedi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LostCtrl -- 12 Nisan 2013; 2:12:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LostCtrl

Syn. raSe34 eğer kusuruma bakmaz ise yaklaşık problemleri olan ve masaüstü bilgisayar toplama arefesinde olan birisi olarak araya bir gpu sorusu da ben iliştirmek isterim . Daha düşük profilde amd tabanlı bir sistemde 600-700 tl bütçe ile bir gpu alarak tamamlamak isterim . Kullanılacak program revit 2013 olacak . Amd'nin v4900 kartı internette araştırırken ilgili benchlerde quadro'nun giriş modeli 600'e göre çok daha iyi görünmekte diğer taraftan nvidia'nın oyun pazarına yönelik gtx660ti profesyonel kartlar dışında giriş seviyesinde altı çizilen kartlardan biri . Revit , Cad ve görselleştirme anlamında sınırlı bir max kullanımı olacak , oyun ile ilgimiz yok . Bilgisayarı üniversite öğrencisi kardeşim için topluyorum ve mesleki açıdan mimarlık uygulamaları alanıma girmediği içinde seçim konusunda kafam hayli karışmış halde . Maddi imkanlarım sınırlı , değerli donanımhaber üyelerinden bu bağlamda yardımlarını esirgememelerini diliyorum . Bu dizin altında bir başlıkta açmıştım fakat pek rağbet görmedi .

Estağfurullah hocam. oyunla pek alakanız yoksa quadro veya firepro serisini tercih etmenizi öneririm. benim kartta kararsız kalmamdaki tek neden oyun oynayan birisi olmamdan kaynaklanıyor. oyun oynamasaydım direk profesyonel bir kart tercih ederdim.

• quote:

Estağfurullah hocam. oyunla pek alakanız yoksa quadro veya firepro serisini tercih etmenizi öneririm. benim kartta kararsız kalmamdaki tek neden oyun oynayan birisi olmamdan kaynaklanıyor. oyun oynamasaydım direk profesyonel bir kart tercih ederdim.

Hocam o zaman şöyle özetleyeyim durumu , fikir alabilirsem sevinirim .
    Revit ve görselleştirme için kısmen 3dsmax için :
    Quadro 600'a göre V4900 daha iyi bir noktada duruyor gibi . Lakin işin içine yazılım desteği girince hangisinin daha optimum bir çalışma ortamı ve sık sürücü desteği verdiğini bilmiyorum . Ayrıca ,Cuda söz konusu uygulamalar için gerçekten de büyük bir faktör mü?
    Bütçenin biraz üzerine çıkarak ; bir üst kartlar olan V5900 ve Quadro 2000 serisi söz konusu olabilir . O durumda da bellek bant genişliği , miktarının yanında bir üçüncü olarak V5900'un CrossFire desteği söz konusu . Kısacası yaşadığım ikilem biraz nvidia mı amd mi üzerine . (Bu arada , bilgisayar amd tabanlı , 8350 işlemci .)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LostCtrl -- 13 Nisan 2013; 22:51:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LostCtrl

quote:

Hocam o zaman şöyle özetleyeyim durumu , fikir alabilirsem sevinirim .
    Revit ve görselleştirme için kısmen 3dsmax için :
    Quadro 600'a göre V4900 daha iyi bir noktada duruyor gibi . Lakin işin içine yazılım desteği girince hangisinin daha optimum bir çalışma ortamı ve sık sürücü desteği verdiğini bilmiyorum . Ayrıca ,Cuda söz konusu uygulamalar için gerçekten de büyük bir faktör mü?
    Bütçenin biraz üzerine çıkarak ; bir üst kartlar olan V5900 ve Quadro 2000 serisi söz konusu olabilir . O durumda da bellek bant genişliği , miktarının yanında bir üçüncü olarak V5900'un CrossFire desteği söz konusu . Kısacası yaşadığım ikilem biraz nvidia mı amd mi üzerine . (Bu arada , bilgisayar amd tabanlı , 8350 işlemci .)

valla işlemciniz gayet iyi amd tabanlı prof. kartlar hakkında pek bilgim yok ama şunu biliyorum sadece bütün markaları workstation makineleri (içinde ekran kartı olarak gelenler) nvidia quadro tabanlı. 2 markanın kartlarıda sizi üzmez zaten çok yüksek poligonlu çizimler yapmıcak herhalde daha öğrenme aşamasında olduğunu söylediniz. quadro 2000 yada bütçeyi biraz zorlayıp quadro 4000 alabilirsiniz. forumda quadro 4000 ekran kartlarının 2. elleri 800-900 tl civarı o işlemci ve böyle bir kart yanındada 16 gb ram kardeşinizi uzun yıllar idare edebilir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.